Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.03.2019 16:27

bukmacher3 napisał(a):
ogorek napisał(a):
Nie wiem ja liczna rodzina ale kupilem zonie bilet do Aten na 24 cz a powrot 14 lipiec i calosc wyszla 500 PLN w obie.
Wiec moze warto rozwazyc samolotem przy rodzinie 2+1 i wyp auta. Ostatnio za 2 dni z full ub placilem 61 EUR


Czy dobrze rozumiem że w tym terminie będziesz w Grecji A może w Kivieri. Ja tam będę od 07.07. Pozdrawiam


Bedę w rejonie Argolidy ale nie w Kivieri.
Ale będę przypływał łódką do apartamentów Kalimera odwiedzić gospodarzy i pewnie w Kivieri Stavrosa
rapid131
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapid131 » 13.03.2019 19:23

Po 14 latach jazdy wybieram się do Grecji samochodem. Jak tam jest z wynajem apartamentów po przyjeździe na miejsce, czy można jechać w ciemno i szukać na miejscu noclegów.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2019 20:25

W zależności gdzie chcesz stacjonować i kiedy jedziesz. W większych miejscowościach, w których ja byłam Sarti i Sivota nie widziałam osób z tabliczkami jak to ma w Cro miejsce. Nie wiem jak to wygląda w wioskach.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 13.03.2019 22:10

rapid131 napisał(a):Po 14 latach jazdy wybieram się do Grecji samochodem. Jak tam jest z wynajem apartamentów po przyjeździe na miejsce, czy można jechać w ciemno i szukać na miejscu noclegów.


Szacun... 14 lat jeździłeś? Mam nadzieję, że jakieś przerwy robiłeś... Chyba cały glob objechałeś...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 13.03.2019 23:16

Zawsze w ciemno coś się znajdzie ,ale jeśli wyspy to polecam rezerwację. Jeździłem zawsze w ciemno do czasu wyjazdu na Korfu, gdzie po całym dniu poszukiwań skorzystaliśmy z booking . Coś tam się trafiało,ale dosłownie coś, większość tubylców była zdziwiona,że bez rezerwacji szukamy noclegu.Na lądzie jest większe pole manewru, płacić za prom i wracać lub brać co jest, nam się udało,ale dzień stracony.
rapid131
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapid131 » 14.03.2019 06:55

Oczywiście z przerwami jeździłem do Chorwacji, i szukałem w ciemno pytając w danym rejonie, z tabliczkami mnie nie interesowali bo zawsze mieli na odludziu i daleko do plaży. Co do Grecji to interesuje mnie rejon w pobliżu Aten i blisko morza, plaży. Czy też można coś znaleźć do wynajęcia lipiec sierpień.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 14.03.2019 08:41

W tym terminie i blisko Aten - Wątpię

Co oznacza "w poblizu" ? Aten nie lubię. Zatłoczona, zakorkowana metropolia ze średnią architekturą.
Akropol wart zwiedzania ale na tle zatłoczonego miasta ze smogiem ZWLASZCZA W LATO - ODRADZAM !!!

150 km na południe od Aten masz już Peloponez. Nafplio na zwiedzanie. Tolo/Drepano/Kiveri na pobyt
Czy druga zatoka (Lakonska) i bardzo ładne dno w Plitra i poniżej Plitra ...

Może coś znajdziesz własnie ponizej Plitra ale ja bym nie ryzykował.
Z roku na rok przybywa turystów (samolot + aoto) i wypoczywają w takich małych wioskach
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 15.03.2019 12:15

Witam

Jakie macie pomysły na Internet w Serbii/ Macedonii ?
My będziemy go najprawdopodobniej potrzebować go do zaklepania noclegu. Nie mam pojęcia jak daleko zajedziemy i dlatego nie chcę wcześniej rezerwować. Oczywiście dzień wcześniej wybierzemy i zapiszemy sobie potencjalne linki w telefonie.
W trzech dostępnych dla nas sieci
1 ) w ogóle brak ofert na pakiety poza UE
2 ) Serbia podchodzi pod "Świat" i cena 30 zł za 100mb, Albania i Macedonia łapią już na rozsądną ofertę 40 zł na 1GB
3 ) Kraje na które potrzebuję roaming łapią się również jako świat i pakiet orientalny 25 mb za 30 zł


Karty serbskiej na pewno nie będziemy kupować.

Czy na serbskich stacjach benzynowych jest dostępne Wi-Fi ?
Ile danych potrzebuje na zaklepanie wybranego wcześniej noclegu na bookingu ?

p.s

zawsze pozostaje jazda w ciemno i liczenie na to, że nikt nie zarezerwuje wcześniej i w ostateczności tak zrobimy
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 15.03.2019 12:34

woojtekg napisał(a):Witam

Jakie macie pomysły na Internet w Serbii/ Macedonii ?
My będziemy go najprawdopodobniej potrzebować go do zaklepania noclegu. Nie mam pojęcia jak daleko zajedziemy i dlatego nie chcę wcześniej rezerwować. Oczywiście dzień wcześniej wybierzemy i zapiszemy sobie potencjalne linki w telefonie.
W trzech dostępnych dla nas sieci
1 ) w ogóle brak ofert na pakiety poza UE
2 ) Serbia podchodzi pod "Świat" i cena 30 zł za 100mb, Albania i Macedonia łapią już na rozsądną ofertę 40 zł na 1GB
3 ) Kraje na które potrzebuję roaming łapią się również jako świat i pakiet orientalny 25 mb za 30 zł


Karty serbskiej na pewno nie będziemy kupować.

Czy na serbskich stacjach benzynowych jest dostępne Wi-Fi ?
Ile danych potrzebuje na zaklepanie wybranego wcześniej noclegu na bookingu ?

p.s

zawsze pozostaje jazda w ciemno i liczenie na to, że nikt nie zarezerwuje wcześniej i w ostateczności tak zrobimy


Jest kilka rozwiązań.

- kupujesz w swojej sieci pakiet danych "non-EU", u mojego operatora w mojej taryfie kosztowało to jakieś 20 zł za 150 MB, co całkowicie wystarcza do okazjonalnego internetu

- kupujesz na granicy lokalną kartę

- korzystasz z wifi na stacjach benzynowych albo w restauracjach na trasie

Jak daleko zajedziecie, będziesz miał pojęcie na węgierskiej granicy, znając aktualną godzinę i czas oczekiwania, więc będziesz mógł skorzystać jeszcze z węgierskiej sieci, co jest rozwiązaniem najprostszym. Odradzałbym jazdę w ciemno w weekend, zwłaszcza w sezonie, bo oprócz podobnych tobie turystów, w wielu hotelach i motelach organizowane są wesela lokalsów i miejsc może nie być.

Osobiście takie noclegi rezerwuję wcześniej. Nie mam parcia, aby jechać do zarżnięcia się. Lepiej zatrzymać się w niezłym miejscu z dobrą kuchnią, napić się zimnego piwa, wyspać niż walczyć o parę km więcej.

W przypadku standardowej trasy do Grecji ostatnie sensowne noclegi przed macedońską granicą to Leskovac/Predejane a potem to już Skopje czyli prawie 200 km dalej.

Dochodzi jeszcze kwestia drogi. Do lata zapowiadają otwarcie większości brakujących odcinków autostrady za Leskovacem. Jeśli się to uda, wtedy warto myśleć o noclegu w Skopje. Jeśli nie, to moim zdanie nie ma sensu jechać po nocy i kombinować z objazdami na budowie.

Poszukaj na forum greckim, tam jest sporo informacji o noclegach w Serbii i Macedonii.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 29.03.2019 21:27

Znajomi namawiają na Peloponez. 2400km autem w jedna stronę. Plus zwiedzanie na miejscu z 1000km.2 noclegi po drodze ? x2 wyjazd na 7 dni? Rżeznia. 3tygodnie urlopu minimum, a jak policzyłem koszt dojazdu to 3000PLN paliwo winiety autostrady itp.W Grrecji PB 1,7Epodobno
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 30.03.2019 21:43

piotrekbeti napisał(a):Znajomi namawiają na Peloponez. 2400km autem w jedna stronę. Plus zwiedzanie na miejscu z 1000km.2 noclegi po drodze ? x2 wyjazd na 7 dni? Rżeznia. 3tygodnie urlopu minimum, a jak policzyłem koszt dojazdu to 3000PLN paliwo winiety autostrady itp.W Grrecji PB 1,7Epodobno

Też mnie strasznie ciągnie do Grecji, chociaż raczej bliżej - do Macedonii, myślałem o Thassoss, ale jak sobie pomyślę o korkach na serbskiej granicy to mi przechodzi. Trzeba kombinować, żeby jechać w tygodniu, bo w weekend klops kompletny. A nie myśleliście, żeby jechać do Wenecji i dalej promem?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2019 21:52

pancezary napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Znajomi namawiają na Peloponez. 2400km autem w jedna stronę. Plus zwiedzanie na miejscu z 1000km.2 noclegi po drodze ? x2 wyjazd na 7 dni? Rżeznia. 3tygodnie urlopu minimum, a jak policzyłem koszt dojazdu to 3000PLN paliwo winiety autostrady itp.W Grrecji PB 1,7Epodobno

Też mnie strasznie ciągnie do Grecji, chociaż raczej bliżej - do Macedonii, myślałem o Thassoss, ale jak sobie pomyślę o korkach na serbskiej granicy to mi przechodzi. Trzeba kombinować, żeby jechać w tygodniu, bo w weekend klops kompletny. A nie myśleliście, żeby jechać do Wenecji i dalej promem?

W 2001 roku byliśmy na Rivierze Olimpijskiej. Płynęliśmy promem z Triestu do Igumenitsy. Wtedy ceny w Grecji były rewelacyjne, paliwo kostkowało około 70 centów (taniej niż w Polsce). :wink:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 31.03.2019 10:22

piotrekbeti napisał(a):Znajomi namawiają na Peloponez. 2400km autem w jedna stronę. Plus zwiedzanie na miejscu z 1000km.2 noclegi po drodze ? x2 wyjazd na 7 dni? Rżeznia. 3tygodnie urlopu minimum, a jak policzyłem koszt dojazdu to 3000PLN paliwo winiety autostrady itp.W Grrecji PB 1,7Epodobno


ile Was jest "sztuk". Kupiłem zonie bilety do Aten i z powrotem za 500 PLN (Ryanair - 20 cz powrot 14 lip -> czy jakoś tak)
Przy 2+1 t dajejaies 1500 PLN. I spędzić tydzień z wynajętym autem. Reźni nie będzie.
2 dni Nafplio, 2 dni Drepano, 2 dni Elafonisos lub okolice Monemwasii

Nie wiem jak w sezone ale obecnie duuzo lepsze oferty miałem z full ub dzwoniąc do wypożyczalni Enterprice (na lotnisku) niż przez internert.

Jak bardzo dobrzy znajomi i tez 2+1 lub wręcz 2+0 to na tygodniowe zwiedzanie opłaci się brać jedno auto na dwie rodziny
Nawet bez auta warto. Do Nafplio pociągiem do Korytnu i busem Ktel do Nafplio. W samym Nafplio zwiedzania, chodzenia na 2-3 dni
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 31.03.2019 11:29

Mam rezerwację do Aten w lipcu Ryanair.2+1. Z 50kg bagażem na 3 osoby 2200PLN w dwie strony. Gdybym kupił te bilety w grudniu to 1200było. Teraz z 3500. A czy polecimy? Noclegi w Attyce, pewnie w 2 lokalizacjach, raczej pożyczymy auto na 7dni.Reszta plażing będzie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.03.2019 14:10

piotrekbeti napisał(a):Mam rezerwację do Aten w lipcu Ryanair.2+1. Z 50kg bagażem na 3 osoby 2200PLN w dwie strony. Gdybym kupił te bilety w grudniu to 1200było. Teraz z 3500. A czy polecimy? Noclegi w Attyce, pewnie w 2 lokalizacjach, raczej pożyczymy auto na 7dni.Reszta plażing będzie.

Na Peloponez jedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 254
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone