Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2019 11:35

yzedef napisał(a):
piekara114 napisał(a): @yzedef - gdzie dokłądnie masz kwaterę?

Micros Gialos, miejscowość polecona przez forumowego kolegę baunty.

Fajnie wygląda. Sama bym na nią nie wpadła.... Sprawdzaj co i jak tam, bo kiedyś na ta Lefkadę trzeba dotrzeć....
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.02.2019 14:58

ajdadi napisał(a):Co Wy wszyscy w tej Grecji widzicie :oczko_usmiech: :mrgreen:

tak można powiedzieć o każdym miejscu...wszystko jest subiektywne... :?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.02.2019 15:12

piekara114 napisał(a):@yzedef to zaglądaj też na forum greckie :)
No ja jakoś sobie głównego wyjazdu bez samochodu nie wyobrażam. Samolotem też czasowo trochę schodzi, no i nie można wyskoczyć jak się coś chce na trasce zobaczyć :D I i jednak kasowo dla mnie własnym samochodem sporo taniej....
A na miejscu różnie bywa: w Cro jednak więcej jeździliśmy, w Gr mniej, szybko trafiamy na idealną dla nas plażę..no i to greckie siga, siga całkowicie się nam udziela....

Ja na razie Cro odpuszczam.... W ciągu 10 lat dość sporo udało nam się tam zwiedzić i zobaczyć... Inne lądy czekają :papa:

jeżeli ktoś lubi jeździć samochodem, sprawa czasu i kosztów jest drugorzędna i koniec... :smo:
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 17.02.2019 22:20

ajdadi napisał(a):Co Wy wszyscy w tej Grecji widzicie :oczko_usmiech: :mrgreen:


To się dopiero okaże w lipcu :D , ale czytając Wasze relacje nie ma takiej możliwości, by Grecją się nie zachwycić :lol:
My też na Lefkadę ale dodatkowo wiele innych i cudownych miejsc zaplanowanych w drodze i w trakcie :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.02.2019 20:57

piekara114 napisał(a):A ja jestem w trakcie rezerwacji, więc pochwalę się jak dobiję targu i pójdzie zaliczka :D

No to się pochwal. ;-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2019 09:35

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):A ja jestem w trakcie rezerwacji, więc pochwalę się jak dobiję targu i pójdzie zaliczka :D
No to się pochwal. ;-)

Rezerwacja poczyniona, kasa poszła i doszła, voucher przyszedł. 19-29 lipca spędzamy w Potos na Thassos - w końcu tam dotrzemy :mrgreen: :mrgreen: ...
Łatwo nie było z rezerwacją, bo upatrzyłam sobie już dawno Limanarię na miejsce pobytu, ale oferty były jakieś średnie, no i trafiła się ta w Potos (miejscowość obok, interesowała mnie tylko południowa strona, spora miejscowość i otwarte morze). Ofertę podobnie jak w Epirze dostałam od agencji turystycznej. Oczywiście znalazłam kontakt bezpośredni: cena dokładnie ta sama (no dobra tu turist tax (w sumie 5eur) w cenie, w agencji do dopłaty). No i już chcę rezerwować, a właściciel chce 50% zaliczki 8O Dla mnie przesada i nie do zaakceptowania. Agencja chce 30%, więc oczywiście zarezerwowałam przez agencję :D


147 DDW i witaj Szmaragdowo Wyspo!
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 20.02.2019 09:41

piekara114 napisał(a):
Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):A ja jestem w trakcie rezerwacji, więc pochwalę się jak dobiję targu i pójdzie zaliczka :D
No to się pochwal. ;-)

Rezerwacja poczyniona, kasa poszła i doszła, voucher przyszedł. 19-29 lipca spędzamy w Potos na Thassos - w końcu tam dotrzemy :mrgreen: :mrgreen: ...
Łatwo nie było z rezerwacją, bo upatrzyłam sobie już dawno Limanarię na miejsce pobytu, ale oferty były jakieś średnie, no i trafiła się ta w Potos (miejscowość obok, interesowała mnie tylko południowa strona, spora miejscowość i otwarte morze). Ofertę podobnie jak w Epirze dostałam od agencji turystycznej. Oczywiście znalazłam kontakt bezpośredni: cena dokładnie ta sama (no dobra tu turist tax (w sumie 5eur) w cenie, w agencji do dopłaty). No i już chcę rezerwować, a właściciel chce 50% zaliczki 8O Dla mnie przesada i nie do zaakceptowania. Agencja chce 30%, więc oczywiście zarezerwowałam przez agencję :D


147 DDW i witaj Szmaragdowo Wyspo!



Okolica taka sobie, byliśmy tam przejazdem. W ogóle północ Thassos jest moim zdaniem ładniejsza i bardziej zielona. Może dlatego ,że południe jest w znacznym stopniu wypalone pożarami sprzed kilku lat. Dość przygnębiająco to wygląda, gołe skały i czarne kikuty drzew. Szukając miejsca zastanawialiśmy się tez nad Aliki na południu, fajne zatoczki i skałki (można wrzucić scorpios bungalows w wyszukiwarkę), tylko że to zadoopie, w zasięgu spaceru nie ma żadnego miasteczka ani tawerny.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.02.2019 12:11

piekara114 napisał(a):Rezerwacja poczyniona, kasa poszła i doszła, voucher przyszedł. 19-29 lipca spędzamy w Potos na Thassos - w końcu tam dotrzemy :mrgreen: :mrgreen: ...
...
Agencja chce 30%, więc oczywiście zarezerwowałam przez agencję :D

147 DDW i witaj Szmaragdowo Wyspo!


No i super. :-) Miłego wypoczynku. :D
Tylko nie ociągaj się z relacją po powrocie. ;-)

No popatrz, jak to chciwość gubi ludzi - bo gospodarz pewnie będzie musiał coś tej agencji odpalić z całej kwoty, a gdyby chciał mniejszą zaliczkę, to dostałby całość. :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.02.2019 18:48

@arturescu Thassos mam już dość dobrze rozeznaną i dla mnie całkowicie północ odpada, za blisko promy i widok lądu. Na pewno tam wpadnę, ale na pobyt mi nie pasuje. Zdecydowanie wolę otwarte morze. No i ja wolę większą miejscówkę niż wioskę, więc Aliki z hotelami mi nie odpowiada. No i południa będę miała bliżej do kilku upatrzonych miejsc, a mimo że wyspa nieduża, to nie chcę zbyt długo w samochodzie siedzieć.

Mikromir napisał(a):Tylko nie ociągaj się z relacją po powrocie. ;-)
No popatrz, jak to chciwość gubi ludzi - bo gospodarz pewnie będzie musiał coś tej agencji odpalić z całej kwoty, a gdyby chciał mniejszą zaliczkę, to dostałby całość. :lol:
Dokładnie. Jak napisałam, że 50% to bardzo duża zaliczka, to odpisała mi, że to ich standard, nic nie zmieni i miłych wakacji.... Już nawet mówiłam do Pana M., że chyba na Pelo przeniosę poszukiwania, ale on nie chce tyle jechać...
A wiesz, że jak wolę pisać po czasie relacje niż na bieżąco...
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.02.2019 08:34

Gratulację :), ale z tą bliskością to aż tak blisko to nie jest... :), jednak trzeba sporo przejechać i te dodatkowe 100-300km w jedną czy drugą nie robi tragedii :).
Strasznie chciwego Greka trafiłaś, mam nadzieję, że wszystko z nim ustaliłaś czyli ręczniki, klima,parking, końcowe sprzątanie w cenie ?. Różne rzeczy się tutaj czyta i ja zawsze te elementy mam na email żeby potem nie było jazdy...
Polecam również pytać o klimę czy działa jest sprawna na 100%, ja mam pecha do tego urządzenia strasznego bo zawsze wszędzie jest, tyle że już 3 razy na miejscu okazywało się, że działa jak działa i trzeba ją naprawiać, wymieniać i tak pół urlopu co najmniej spędzałem na oczekiwaniu na naprawy... bo weekend bo święta. Niestety w Cro nikt się nigdy z niczym nie spieszył, a ja też nie jestem typem awanturnika i pieniacza :).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.02.2019 09:18

Wszystko ustalone, w voucherze zapisane, nawet informacja o wymianie ręczników i pościeli co 3 dni (standard w Gr). Tfu, tfu, nam do tej pory i w Cro i Gr noclegi zgodnie z ofertę się trafiały :D ...gorzej w Macedonii :twisted:
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 24.02.2019 12:17

faktyczne chciwy Greg Ci się trafił :D , my standardowo 30% zaliczki ( podobnie jak w Chorwacji) wpłaciliśmy po rezerwacji bezpośredniej.

Planuje dwa noclegi w rejonach Kalambaka ( Meteory) możecie coś konkretnie polecić?
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 24.02.2019 18:48

Tayla napisał(a):faktyczne chciwy Greg Ci się trafił :D , my standardowo 30% zaliczki ( podobnie jak w Chorwacji) wpłaciliśmy po rezerwacji bezpośredniej.

Planuje dwa noclegi w rejonach Kalambaka ( Meteory) możecie coś konkretnie polecić?

Nocowaliśmy w Kalambaka w Hotelu Kosta Famissi, polecamy.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 24.02.2019 19:15

Witam wszystkich i mam pytanie, czy ktoś z Was był na Peloponezie w miejscowości Kivieri. Jak tam wygląda baza noclegowa, tawerny i wszystko co może być przydatne w pobycie. Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.
Kv5
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kv5 » 26.02.2019 09:36

Dzień dobry.
Planujemy wyjazd do Grecji samochodem z Katowic w drugiej połowie lipca.
Czy Ktoś z Państwa wybiera się również w tym terminie ? Można by trasę pokonać razem bo raźniej w jakiejś mini grupie, a trasa daleka...
Chętnych zapraszam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 251
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone