Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2017 17:09

Płytkie wejście do morza masz w Sarti na Sithonii, w jej południowej części, tu kończą się też leżaki. Piasek jak mąka, a w morzu błyszczy drobinkami jakby był wymieszany z brokatem :D Aby móc się zanurzyć (po pachy, a mam 153 wzrostu), musiałam odejść od brzegu ok. 80 metrów.
W Sarti jest i sklep większy i plac zabaw i knajpki i lodziarnia...

Tu możesz popatrzeć na noclegi.Po 15 lipca Grecy liczyli jako high sezon.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.04.2017 20:17

My byliśmy w Grecji pierwszy raz z córką jak miała 2,5 roku na Lefkadzie i było dla niej ok. Wprawdzie we wrześniu więc na plaży tłumów nie było a plaże dla dzieci super. Teraz jedziemy w sierpniu do Leptokarii ale pewnie troszkę pozwiedzamy i raczej plażowanie gdzieś na uboczu. Starsza córka ma 6 a młodsza będzie miała niecałe 2 latka.

Pozdrawiam :papa:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.04.2017 21:54

Ale jakie macie plany na zwiedzanie ?
Bo prócz wycieczki na górę Olimp
I do Meteorów nie bardzo w tym rejonie widzę inne cele.

Mnóstwo do zwiedzania macie na Peloponezie ale to z Waszego miejsca zdecydowanie za daleko
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 04.04.2017 22:03

ogorek napisał(a):Ale jakie macie plany na zwiedzanie ?
Bo prócz wycieczki na górę Olimp
I do Meteorów nie bardzo w tym rejonie widzę inne cele.

Mnóstwo do zwiedzania macie na Peloponezie ale to z Waszego miejsca zdecydowanie za daleko


Jeszcze nie mam sprecyzowanego planu. Na pewno oprócz obowiązkowych właśnie Meteorów i Olimpu, Saloniki, może na Chalkidiki uda nam się dojechać, Pelion i pewnie coś jeszcze się znajdzie :wink:
No na Peloponez nie będziemy się zapuszczać aczkolwiek z Lefkady byliśmy w Atenach i Koryncie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2017 22:12

Jakoś nie kojarzę, żebyś się chwaliła, że do Grecji się wybierasz... W zeszłym roku miałam dobre oferty na lipiec z Leptokarii, ale zdecydowałam się na Sarti i mimo że nie było co zwiedzać w okolicy to wróciliśmy bardzo zadowoleni... Kiedy jedziecie? i gdzie nocleg po drodze robicie?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.04.2017 07:57

piekara114 napisał(a):Jakoś nie kojarzę, żebyś się chwaliła, że do Grecji się wybierasz... W zeszłym roku miałam dobre oferty na lipiec z Leptokarii, ale zdecydowałam się na Sarti i mimo że nie było co zwiedzać w okolicy to wróciliśmy bardzo zadowoleni... Kiedy jedziecie? i gdzie nocleg po drodze robicie?


A bo jakiś taki chyba miałam wtedy okres mniejszej aktywności na forum (budowa, dziecko, praca) ale na szczęście na starość człowiek mądrzeje :oczko_usmiech: A co do planowanego wyjazdu to coś gdzieś chyba pisałam.
My mamy dobrą (chyba) ofertę w hotelu Milionis. Może ten sam :?:
Co do noclegu po drodze mamy sprawdzony nocleg w Serbii w Velika Plana - Etno Selo. A droga powrotna przez Ohryd (bo jakiś taki zaległy nam został).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.04.2017 08:28

ogorek napisał(a):Ale jakie macie plany na zwiedzanie ?
Bo prócz wycieczki na górę Olimp
I do Meteorów nie bardzo w tym rejonie widzę inne cele.

Mnóstwo do zwiedzania macie na Peloponezie ale to z Waszego miejsca zdecydowanie za daleko

takie coś znalazłem:
wodospad
monastyr
zamek
w Larisa jest chyba Park Hipokratesa, gdzie można nazwijmy to "wykonać różne doświadczenia naukowe" na wolnym powietrzu...nie mogę odnaleźć tej strony...:/

grecja.com.pl proponuje takie coś:
"...Dion - ruiny starożytnego miasta oraz muzeum z ekspozycją poświęconą wykopaliskom. Na przełomie lipca i sierpnia w ruinach teatru są wystawiane sztuki klasyczne i opery
Dolina Tempi - wąwóz, którego dnem płynie rzeka Pinios, powstały według mitologii po kłótni Zeusa i Posejdona. Znajduje się tu XIII-wieczny kościół Agia Paraskewi
Elassona - miejscowość położona u stóp Olimpu, z klasztorem Panayia Olympiotissa, mostem łukowym i meczetem
Tsangarada - miejscowość składająca się z czterech mniejszych zabytkowych miejscowości Agia Paraskevi, Agia Kiriaki, Agio Stefano, Agioi Taxiarhes
Trikala - piękne tesalskie miasteczko, w którym znajdziemy ruiny z czasów greckich, hellenistycznych i rzymskich a także bizantyjski zamek
Korinos - miejscowość wypoczynkowa, w której warto odwiedzić klasztor Agios Georgios oraz niedawno odkryte grobowce macedońskie
Katerini - stolica regionu Riwiera Olimpijska, gdzie podziwiać możemy katedrę Thia Analipsi, kościół świętej Katarzyny oraz Pondian Museum
Vrontou, Petra, Skotina, Kolindros - miasteczka położone u podnóży Olimpu i Gór Pieryjskich, w których tradycje kultywowane są do dnia dzisiejszego. W okolicach powstało wiele kościołów i cerkwi, które pełniły niegdyś funkcje obronne, m.in. klasztor św. Dionizosa z XVI wieku, cerkiew św. Mikołaja
Larisa - miasto o bogatej przeszłości, zasiedlone od ponad 8 tyś. lat. Nad miastem dominują ruiny średniowiecznego zamku oraz antycznej świątyni Ateny. Nieco niżej odkryto szczątki starożytnego teatru. Warto odwiedzić park Alkazar nad rzeką Pinios. W mieście przebywał i zmarł ojciec medycyny Hipokrates..."
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.04.2017 08:39

Sol-Wagon napisał(a):
ogorek napisał(a):Ale jakie macie plany na zwiedzanie ?
Bo prócz wycieczki na górę Olimp
I do Meteorów nie bardzo w tym rejonie widzę inne cele.

Mnóstwo do zwiedzania macie na Peloponezie ale to z Waszego miejsca zdecydowanie za daleko

takie coś znalazłem:
wodospad
monastyr
zamek
w Larisa jest chyba Park Hipokratesa, gdzie można nazwijmy to "wykonać różne doświadczenia naukowe" na wolnym powietrzu...nie mogę odnaleźć tej strony...:/

grecja.com.pl proponuje takie coś:
"...Dion - ruiny starożytnego miasta oraz muzeum z ekspozycją poświęconą wykopaliskom. Na przełomie lipca i sierpnia w ruinach teatru są wystawiane sztuki klasyczne i opery
Dolina Tempi - wąwóz, którego dnem płynie rzeka Pinios, powstały według mitologii po kłótni Zeusa i Posejdona. Znajduje się tu XIII-wieczny kościół Agia Paraskewi
Elassona - miejscowość położona u stóp Olimpu, z klasztorem Panayia Olympiotissa, mostem łukowym i meczetem
Tsangarada - miejscowość składająca się z czterech mniejszych zabytkowych miejscowości Agia Paraskevi, Agia Kiriaki, Agio Stefano, Agioi Taxiarhes
Trikala - piękne tesalskie miasteczko, w którym znajdziemy ruiny z czasów greckich, hellenistycznych i rzymskich a także bizantyjski zamek
Korinos - miejscowość wypoczynkowa, w której warto odwiedzić klasztor Agios Georgios oraz niedawno odkryte grobowce macedońskie
Katerini - stolica regionu Riwiera Olimpijska, gdzie podziwiać możemy katedrę Thia Analipsi, kościół świętej Katarzyny oraz Pondian Museum
Vrontou, Petra, Skotina, Kolindros - miasteczka położone u podnóży Olimpu i Gór Pieryjskich, w których tradycje kultywowane są do dnia dzisiejszego. W okolicach powstało wiele kościołów i cerkwi, które pełniły niegdyś funkcje obronne, m.in. klasztor św. Dionizosa z XVI wieku, cerkiew św. Mikołaja
Larisa - miasto o bogatej przeszłości, zasiedlone od ponad 8 tyś. lat. Nad miastem dominują ruiny średniowiecznego zamku oraz antycznej świątyni Ateny. Nieco niżej odkryto szczątki starożytnego teatru. Warto odwiedzić park Alkazar nad rzeką Pinios. W mieście przebywał i zmarł ojciec medycyny Hipokrates..."


No i do planowania urlopu jak znalazł. Do wakacji jeszcze troszkę czasu więc na pewno jakiś plan powstanie :lol: Z dziećmi i tak raczej połowę czasu poświęcimy na zwiedzanie a druga połowa na plażing :lol:

A Ty też gdzieś w te rejony się wybierasz :?:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.04.2017 09:00

biorę pod uwagę Grecję i tę część Grecji:)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.04.2017 09:03

Sol-Wagon napisał(a):biorę pod uwagę Grecję i tę część Grecji:)


To to będziemy planować :lol:
Pozdrawiam :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 05.04.2017 09:05

:papa: :hut:
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 05.04.2017 09:17

czy możecie polecić jakieś sprawdzone namiary na kwatery w Leptokarii ? na booking i airbnb nic nie ma ciekawego już na lipiec :-(
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.04.2017 09:22

Pivko napisał(a):czy możecie polecić jakieś sprawdzone namiary na kwatery w Leptokarii ? na booking i airbnb nic nie ma ciekawego już na lipiec :-(


Ja Leptokarię rezerwowałam przez booking ale w październiku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.04.2017 09:24

Pivko napisał(a):czy możecie polecić jakieś sprawdzone namiary na kwatery w Leptokarii ? na booking i airbnb nic nie ma ciekawego już na lipiec :-(


W zeszłym roku wysyłałam zapytania końcem kwietnia i w maju bezpośrednio do właścicieli i było sporo wolnych miejsce, nawet w pierwszej linii brzegowej. Namiary brałam z googlemaps z ikonek noclegów.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.04.2017 09:32

piekara114 napisał(a):
Pivko napisał(a):czy możecie polecić jakieś sprawdzone namiary na kwatery w Leptokarii ? na booking i airbnb nic nie ma ciekawego już na lipiec :-(


W zeszłym roku wysyłałam zapytania końcem kwietnia i w maju bezpośrednio do właścicieli i było sporo wolnych miejsce, nawet w pierwszej linii brzegowej. Namiary brałam z googlemaps z ikonek noclegów.


No teraz to już chyba najlepsza opcja bezpośrednio u właścicieli bo u dużych pośredników mocno poprzebierane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 187
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone