Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 17.06.2013 10:54

med_net napisał(a):Ceny faktycznie sa wyzsze niz w Polsce i nawet jak sie patrzy na ceny w naszych kurortach. Wiem , bo na codzien mieszkam na wybrzezu.
W tym roku jak bylem w maju rozmawialem w Makarskiej z dwiema mlodymi adwokatkami - chorwatkami i pytaly sie mnie ,ile wy w tej Polsce zarabiacie , ze stac was tutaj przyjechac i wydawac tyle pieniedzy.
Zaskoczylo mnie to troszke ,bo myslalem ,ze polacy do rozrzutnych nie naleza a okazalo sie zupelnie inaczej. Opowiadaly mi ,ze Polacy jako jedni z nielicznych sporadycznie sie targuja , zawsze zostawiaja napiwki w restauracjach etc.


Przykład z naszego wybrzeża z zeszłego roku ,Lipiec Międzyzdroje ,smażalnia ryb,300 metrów od plaży :Piwo Tyskie 0,4l 7 zł plus sok 1zł=8zł. ogólnie knajpka w skali 1-10 naciągane 2.
Chorwacja: restauracja na plaży karlovacko podane przez kelnerkę (bardzo miłą)oczywiści w szkle ( Międzyzdroje plastyk) cena 15 kun :lol: :lol: :lol:
Taki przykład :wink:
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 17.06.2013 11:02

arek71 napisał(a):
med_net napisał(a):Ceny faktycznie sa wyzsze niz w Polsce i nawet jak sie patrzy na ceny w naszych kurortach. Wiem , bo na codzien mieszkam na wybrzezu.
W tym roku jak bylem w maju rozmawialem w Makarskiej z dwiema mlodymi adwokatkami - chorwatkami i pytaly sie mnie ,ile wy w tej Polsce zarabiacie , ze stac was tutaj przyjechac i wydawac tyle pieniedzy.
Zaskoczylo mnie to troszke ,bo myslalem ,ze polacy do rozrzutnych nie naleza a okazalo sie zupelnie inaczej. Opowiadaly mi ,ze Polacy jako jedni z nielicznych sporadycznie sie targuja , zawsze zostawiaja napiwki w restauracjach etc.


Przykład z naszego wybrzeża z zeszłego roku ,Lipiec Międzyzdroje ,smażalnia ryb,300 metrów od plaży :Piwo Tyskie 0,4l 7 zł plus sok 1zł=8zł. ogólnie knajpka w skali 1-10 naciągane 2.
Chorwacja: restauracja na plaży karlovacko podane przez kelnerkę (bardzo miłą)oczywiści w szkle ( Międzyzdroje plastyk) cena 15 kun :lol: :lol: :lol:
Taki przykład :wink:


Obrazek
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 18.06.2013 15:58

I to jest Bardzo dobry przykład :D

Zapomniałeś dopisać że podczas picia Karlovacko nie padał deszcz :mrgreen: chłodziłeś się a nie ogrzewałeś jak nad PL morzem :mrgreen:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 20.06.2013 14:43

MWN napisał(a):Słusznie! Idąc konsekwentnie do końca należałoby zlikwidować wszystkie zdobycze cywilizacji i możliwości jakie Bóg dał człowiekowi: elektryczność, maszyny (oprócz ręcznych), służbę zdrowia (umieralność w granicach 50 % noworodków), a nawet koło i ogień. Chcesz takiego zdrowego i naturalnego żywienia?


Mi też się wydaje, że kolega sobie, a my sobie!

Oczywiście, że świat się rozwija i tak powinno być.
Natomiast mam prawo wyrazić swoje zdanie, swój sprzeciw, gdy w imię tego postępu zaczynają mnie truć.
Ja rozumiem, że sól jest niezdrowa, że grillowanie powoduje zatrucia itd., ale w tym przypadku mam wybór; nie muszę używać soli, do grilla używać naturalnych rozpałek itp. Natomiast idąc do sklepu na zakupy, coraz częściej nie mam wyboru i muszę kupować chleb z substancjami spulchniającymi, jogurt z polepszaczami czy wędlinę, w której jest cała tablica Mendelejewa i coś mechanicznie oddzielone, co nie jest mięsem. W Niemczech zostało to wycofane, a u nas dalej nas tym faszerują.
I tu chodzi dokładnie o to co napisała Ynka; mamy już tyle dziadostwa w żywności, że coraz więcej osób chce się zdrowiej odżywiać, a co za tym idzie, musimy za to drożej zapłacić, bo producenci mają pretekst, by na takie produkty podnieść cenę. I bingo - wzrost gospodarczy w tej dziedzinie wzrasta. Świadczy to tylko o tym, że to my jesteśmy dla gospodarki, a powinno być odwrotnie. Coraz częściej mam wrażenie, że najmniej w tym wszystkim liczy się człowiek.

I nie mów mi, że jestem zacofana, bo nie jestem, natomiast Twoje poglądy brzmią tak, jakby były spisane prosto z podręcznika dla studentów. Czysta teoria... Oczywiście szanuję je, ale nie muszę się z nimi zgadzać :wink:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 20.06.2013 15:06

Niedzwiad napisał(a):I to jest Bardzo dobry przykład :D

Zapomniałeś dopisać że podczas picia Karlovacko nie padał deszcz :mrgreen: chłodziłeś się a nie ogrzewałeś jak nad PL morzem :mrgreen:


z racji pracy siedzę praktycznie po 3-4 dni tygodniowo na polskim wybrzeżu - uwierz w tej chwili piwem się tam raczej chłodzi :)
wczoraj w Szczecinie na Wałach termometr w aucie postawionym w cieniu pokazał mi 33 stopnie :)

ale oczywiście całym sobą popieram tezę, że w Cro cena jedzenia jest porównywalna do naszych cen.
najbardziej rozczula mnie zaś fakt, że niektórzy biorą do Cro masło, bo przecież u nas 5 zł a tam cała dycha. więc targają to masło 15h w samochodzie dla całej PIĄTKI oszczędności mając błogie przeświadczenie, że zaoszczędzili :)
podobnie z mrożonym mięsem. u nas piersi 17 zł, tam 22 zł, znów 5 zeta oszczędności, więc się wiezie 3 kg mrożonych cyców tylko po to, aby zaraz po przywiezieniu je zjeść no bo przecież drugi raz mięsa mrozić nie można, a rozmrożone w lodówce też stać nie powinno.
kurcze miałem napisać jedno zdanie, a się rozpisałem.
pozdrawiam.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 20.06.2013 17:20

cooleczka napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):I to jest Bardzo dobry przykład :D

Zapomniałeś dopisać że podczas picia Karlovacko nie padał deszcz :mrgreen: chłodziłeś się a nie ogrzewałeś jak nad PL morzem :mrgreen:


z racji pracy siedzę praktycznie po 3-4 dni tygodniowo na polskim wybrzeżu - uwierz w tej chwili piwem się tam raczej chłodzi :)
wczoraj w Szczecinie na Wałach termometr w aucie postawionym w cieniu pokazał mi 33 stopnie :)

ale oczywiście całym sobą popieram tezę, że w Cro cena jedzenia jest porównywalna do naszych cen.
najbardziej rozczula mnie zaś fakt, że niektórzy biorą do Cro masło, bo przecież u nas 5 zł a tam cała dycha. więc targają to masło 15h w samochodzie dla całej PIĄTKI oszczędności mając błogie przeświadczenie, że zaoszczędzili :)
podobnie z mrożonym mięsem. u nas piersi 17 zł, tam 22 zł, znów 5 zeta oszczędności, więc się wiezie 3 kg mrożonych cyców tylko po to, aby zaraz po przywiezieniu je zjeść no bo przecież drugi raz mięsa mrozić nie można, a rozmrożone w lodówce też stać nie powinno.
kurcze miałem napisać jedno zdanie, a się rozpisałem.
pozdrawiam.



Wiem , wiem mam Tvn24 i widzę co się dzieje nad bałtykiem. Tak czy siak Bałtyk ma teraz 17c na plusie :D i kiszka. Ale wpadam tam za tydzień na kilka dni żeby wypić browarka na plaży. I mam nadzieję że pogoda bedzie równie dobra jak dziś. W Wawce skwar!!!!!!!!!!!!!!!!!!33c na + :evil: :evil: :evil: :evil:
Saliatus
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saliatus » 21.06.2013 15:19

Witam moje zdanie takie zakochałem się w Chorwacji i ceny w sklepach takie same jak w polskich śmiesznych kurortach
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 21.06.2013 16:07

Saliatus napisał(a):Witam moje zdanie takie zakochałem się w Chorwacji i ceny w sklepach takie same jak w polskich śmiesznych kurortach


Albo i mniejsze :D bo nad Polskim morzem ceny na prawdę z kosmosu :evil: :evil: :evil: :evil:
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 21.06.2013 16:15

nie do końca tak jest...
taka ryba, ikona polskiego wybrzeża, w smażalniach przy kanale w Dźwirzynie kosztuje około 30zł w zestawie z pieczywem i jakąś sałatką - mówię o dorszu oczywiście - cena z początku czerwca.
tuszkę flądry można wyhaczyć po 3,5 /100gr.
taka sama ryba w smażalni w Międzyzdrojach, smakowo gorsza - 50 zł - cena z końca września ubiegłego roku. tamta szczególnie mi utkwiła, bo kupowaliśmy z kumplem, zapłaciliśmy 100 a na nasze zdziwienie ILEEE? pani parsknęła że to przecież Międzyzdroje!! :)
tak więc nie generalizował bym...
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 21.06.2013 20:56

cooleczka napisał(a):nie do końca tak jest...
taka ryba, ikona polskiego wybrzeża, w smażalniach przy kanale w Dźwirzynie kosztuje około 30zł w zestawie z pieczywem i jakąś sałatką - mówię o dorszu oczywiście - cena z początku czerwca.
tuszkę flądry można wyhaczyć po 3,5 /100gr.
taka sama ryba w smażalni w Międzyzdrojach, smakowo gorsza - 50 zł - cena z końca września ubiegłego roku. tamta szczególnie mi utkwiła, bo kupowaliśmy z kumplem, zapłaciliśmy 100 a na nasze zdziwienie ILEEE? pani parsknęła że to przecież Międzyzdroje!! :)
tak więc nie generalizował bym...


Międzyzdroje są przereklamowane :evil: :evil: :evil: Byłem w 2012 pierwszy i ostatni raz .Jak na małą spokojną miejscowość za dużo ludzi, jak na kurort za dużo syfu i dziadostwa. :papa: :papa:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 22.06.2013 08:08

arek71 napisał(a):
cooleczka napisał(a):nie do końca tak jest...
taka ryba, ikona polskiego wybrzeża, w smażalniach przy kanale w Dźwirzynie kosztuje około 30zł w zestawie z pieczywem i jakąś sałatką - mówię o dorszu oczywiście - cena z początku czerwca.
tuszkę flądry można wyhaczyć po 3,5 /100gr.
taka sama ryba w smażalni w Międzyzdrojach, smakowo gorsza - 50 zł - cena z końca września ubiegłego roku. tamta szczególnie mi utkwiła, bo kupowaliśmy z kumplem, zapłaciliśmy 100 a na nasze zdziwienie ILEEE? pani parsknęła że to przecież Międzyzdroje!! :)
tak więc nie generalizował bym...


Międzyzdroje są przereklamowane :evil: :evil: :evil: Byłem w 2012 pierwszy i ostatni raz .Jak na małą spokojną miejscowość za dużo ludzi, jak na kurort za dużo syfu i dziadostwa. :papa: :papa:


To samo miałem w sopocie hehhehehe..
Miętus ( fakt sporawy ) plus frytki , sałatka , cola 84pln... 8O 8O 8O 8O na osobę tak ze za 160pln to można mieć wypas żarcie w Stolycy a nie w budzie nad morzem Pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2013 19:17

Niedzwiad napisał(a):
arek71 napisał(a):
cooleczka napisał(a):nie do końca tak jest...
taka ryba, ikona polskiego wybrzeża, w smażalniach przy kanale w Dźwirzynie kosztuje około 30zł w zestawie z pieczywem i jakąś sałatką - mówię o dorszu oczywiście - cena z początku czerwca.
tuszkę flądry można wyhaczyć po 3,5 /100gr.
taka sama ryba w smażalni w Międzyzdrojach, smakowo gorsza - 50 zł - cena z końca września ubiegłego roku. tamta szczególnie mi utkwiła, bo kupowaliśmy z kumplem, zapłaciliśmy 100 a na nasze zdziwienie ILEEE? pani parsknęła że to przecież Międzyzdroje!! :)
tak więc nie generalizował bym...


Międzyzdroje są przereklamowane :evil: :evil: :evil: Byłem w 2012 pierwszy i ostatni raz .Jak na małą spokojną miejscowość za dużo ludzi, jak na kurort za dużo syfu i dziadostwa. :papa: :papa:


To samo miałem w sopocie hehhehehe..
Miętus ( fakt sporawy ) plus frytki , sałatka , cola 84pln... 8O 8O 8O 8O na osobę tak ze za 160pln to można mieć wypas żarcie w Stolycy a nie w budzie nad morzem Pl

Już widziałem nad Bałtykiem "kromka ze smalcem" za 4 zł , to w Zakopanym dołożą ogórka kiszonego i zapłacimy 2 zł , sorry nie chcę obrażać fanów Bałtyku , ale moim zdaniem nad nasze może
pojadę do sanatorium za 30 lat
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.06.2013 20:08

Senior prędzej umrzesz jak sanatorium zobaczysz.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 25.06.2013 21:15

darek1 napisał(a):Senior prędzej umrzesz jak sanatorium zobaczysz.



Dobrze gadasz :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 22:47

Niedzwiad napisał(a):
darek1 napisał(a):Senior prędzej umrzesz jak sanatorium zobaczysz.



Dobrze gadasz :P

Ja pitole może dożyję , a może sanatorium będzie na Chorwacji ,np.ZUS płaci 80% ty resztę ,
wszystko się szybko zmienia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone