Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 30.06.2013 08:32

. Proszę mi znależć mi odpowiednik np. Cisowianki za 1,40 zł, dżemu truskawkowego za 2,50, sera żółtego za 17 zł kg, filetów z kurczaka za 16 zł kg, ryb ...... tu już jest kosmos. Finito .................Mistrzu kolorowy.[/quote]

A od kiedy te wyroby są pełnowartościowym produktem? Ser za 17? Dżem za 2,5?
Wyciągasz najtańsze produkty, a dla równowagi napisz o serach za 30-40PLN i dżemie za 4-5PLN
Poszukaj trochę opinii ludzi, którzy wiedzą jaki to śmietnik za te pieniądze kupujesz.

Ale nie o to chodzi, przerażony jestem taką licytacja w dół. Jak ktoś wcześniej napisał jak się nie ma miedzi....
Potem w Cro bywa wstyd jak się rodacy centują o parę kun. Ludzie miejcie swoja godność, jedziecie na wakacje jeżeli w domu wydajecie 1000PLN na jedzenie to chyba 20-30% wydane więcej w Cro nie doprowadzi Was do ruiny.
A jeżeli niestety tak i 300PLN jest dla Was kwestią życia i śmierci to po prostu i brutalnie nie stać Was na wakacje.
W tym roku będzie to mój 8 wyjazd i wstyd mi czasami za tych którzy nawet wodę, piwo, wódę ciągną z PL byle tylko nic nie wydać, albo kłócą się o różnicę w opłacie 1 EUR - zaniżając np. wielkość namiotu.
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 30.06.2013 08:34

a to ja jeszcze dodam, że parę razy zauważyłem zaokrąglenia Lip w górę, do pełniej Kuny. to dopiero jest zbójectwo w biały dzień :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 08:38

Niedzwiad napisał(a):
darek1 napisał(a):
pawelli napisał(a):nie mogę się nadziwić ludziom którzy twierdzą że w Cro jest drożej .....
podaje się ceny z sklepów - i też nie dociera .... moze nie wiedzą że te cyfry trzeba "dzielić na pół + jakieś 10%".
A jak dla kogoś za dużo jest "cena z PL + 10%" to cena wysoka jak na kurort w ciepłych krajach - to niech nie jedzie i siedzi w domu. Jak to mówią - kto nie ma miedzi ten w domu siedzi.

A jak chcą miec tanio - to na Białoruś, Ukrainę albo Bulgarię czy Rumunię ........
Albo zabierać z domu nawet ziemniaki, pieczywo, i zgrzewki z browarem ;)

ehhhhh rodacy, rodacy ..............



Bzdury piszesz. Ceny artykułów spożywczych są droższe - nie ulega to wątpliwości. Natomiast czy tylko 10% - Bzdura. Widać, że kolega nie prowadzi budżetu rodzinnego lub jest młody wiekiem. Ceny przeważających artykułów są droższe o 25%. Mięs, serów i niektórych wędlin to i nawet 100%. Niech kolega nie pieprzy głupot i nie bazuje na gazetkach promocyjnych z Konzuma. Głupie filety są droższe o 50%. Jak kolega porównuje chleb, mleko i bułki to nie ma do czego się odnosić. Gdyby było taniej -porównywalnie to gro polaków nic by nie woziło do Chorwacji. Nawet wody sa droższe. Proszę mi znależć mi odpowiednik np. Cisowianki za 1,40 zł, dżemu truskawkowego za 2,50, sera żółtego za 17 zł kg, filetów z kurczaka za 16 zł kg, ryb ...... tu już jest kosmos. Finito .................Mistrzu kolorowy.


Dario ma racje. Drogo jest i czuje się to :cry: no ale to są wakacje a w Cro wcinasz sniadanko i kolacje :D za to dużoooooooo chlejesz :D


Tak naprawdę ile lub za ile można zjeść i wypić w Cro przez dwa tygodnie na wakacjach z rodziną 2+2 ? Za 2000-3000?
Za ciepłe morze i klimat, klimatyzację w pokoju , krzyki Polaków w Konzumie , nocną podróż etc ,
i tak się opłaca. Jak toś pierwszy raz jedzie to bez urazy ale mota się , robią zakupy w drogich Studenakach
które podlegają franczyzie i nigdy nie będą tanie , za drugim,trzecim itd podróżujący do Cro już inaczej
jest przygotowany , nie zabiera bagażnika jedzenia , wie co zabrać , i wie co kupić, co do sera żółtego
to chyba każdy Cro maniak zbiera za sobą jakiś mały dwukilowy blok do lodówki turystycznej 8O .
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 30.06.2013 08:40

SENIOR napisał(a):Jak toś pierwszy raz jedzie to bez urazy ale mota się , robią zakupy w drogich Studenakach
które podlegają franczyzie i nigdy nie będą tanie
byłem pierwszy raz. wydaje mi się, że STUDENAKI są tańsze niż KONZUMY

za drugim,trzecim itd podróżujący do Cro już inaczej jest przygotowany , nie zabiera bagażnika jedzenia , wie co zabrać , i wie co kupić
masz rację. tak jest przecież zawsze w podróżach :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 30.06.2013 08:57

mrarek napisał(a):malkontenci! jedźcie do Włoch - tam jest równie pięknie a ceny 4x wyższe :P



aż tak pięknie to nie jest :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 08:58

mrarek napisał(a):
SENIOR napisał(a):Jak toś pierwszy raz jedzie to bez urazy ale mota się , robią zakupy w drogich Studenakach
które podlegają franczyzie i nigdy nie będą tanie
byłem pierwszy raz. wydaje mi się, że STUDENAKI są tańsze niż KONZUMY

za drugim,trzecim itd podróżujący do Cro już inaczej jest przygotowany , nie zabiera bagażnika jedzenia , wie co zabrać , i wie co kupić
masz rację. tak jest przecież zawsze w podróżach :D

Ja w centrum Omiś-a w tym największym Studenaku robiłem zakupy , tragedii nie było , ale jak ten duży
Studenak porównasz do dużego Konzuma w Splicie do Studenak wychodzi blado.A te małe franczyzowe
osiedlowe Studenaki do już całkowita porażka .Jestem handlowcem ,mam parę sklepów i mam zboczenie na punkcie cen ( mam tak , po prostu je pamiętam ) Idąc dalej małe Konzumy utrzymują ceny "ludzkie" ,
studenaki na riw.Makarskiej są bezwzględne :evil: różnice cen sięgają nawet do 50 %
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 30.06.2013 08:59

niektórzy wola piasek na plaży zamiast kamieni, a we Włoszech na pewno jest go zdecydowanie więcej niż w CRO :D

SENIOR ja też mam zboczenie na punkcie cen i porównywałem (ale znowu nie tak specjalnie, bo nie pojechałem żyłować) KONZUM na końcu Makarskiej, STUDENAC na końcu/początku Omiśa, STUDENAC w Mimicach, TOMMY w Omiśu...
zbliżone ceny miały TOMMY i STUDENAC w Mimicach
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 09:09

mrarek napisał(a):niektórzy wola piasek na plaży zamiast kamieni, a we Włoszech na pewno jest go zdecydowanie więcej niż w CRO :D

SENIOR ja też mam zboczenie na punkcie cen i porównywałem (ale znowu nie tak specjalnie, bo nie pojechałem żyłować) KONZUM na końcu Makarskiej, STUDENAC na końcu/początku Omiśa, STUDENAC w Mimicach, TOMMY w Omiśu...
zbliżone ceny miały TOMMY i STUDENAC w Mimicach

Żle mnie zrozumiałeś , ja nie oszczędzam i nie żyłuję , bo nie muszę ,piszę o porównaniu
bo przemieszczałem się z Omiś do Dubrownika riw. Makarską i byłem w różnych sklepach i różnych miejscach.
Ja po prostu ( tak mam ) tylko pamiętam te ceny ( i nie tylko , mam pamięć do cyfr ,numerów kont , telefonów itd ) , nie jest tak że wejdę do sklepu po coś i nie kupię tego
bo jest za drogie ,tylko powyżej czytam o cenach , moje spostrzeżenia przekazuję na forum :D
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 30.06.2013 09:19

Wiele zależy pewnie od lokalizacji sklepu. Np. W Baśce Vodzie najtańszy jest market Tommy ,ale ma znacznie gorsze położenie od Konzuma. Najtańszy sklep w Cro w jakim kupowałem spozywkę ,to chyba Interspar w największym centrum handlowym w Splicie .City Center One przy Vukovarskiej 207.
Ale jeśli komuś zależy na faktycznych oszczędnościach , to polecam wybrać się do Bośni ,skrecając na końcu Makarskiej w lewo na Vrgorac po około godzinie jazdy ,będąc już w Bośni jeszcze przed Ljubuski jest po prawej stronie przy drodze potężny sklep sieci Bingo ceny jak w Polsce ,a wiele asortymentu znacznie taniej. Poza tym warto pojechać tamtędy ,bo wracając na wybrzeże są niezapomniane widoki. Ja zawsze odwiedzam te sklepy wracając z Mostaru.
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 30.06.2013 09:24

SENIOR napisał(a):Żle mnie zrozumiałeś , ja nie oszczędzam i nie żyłuję
dobrze zrozumiałem, ja mam podobnie - od niechcenia ceny mi same do głowy wskakują :D
wszystko OK :mrgreen:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 30.06.2013 09:28

SENIOR napisał(a):
mrarek napisał(a):niektórzy wola piasek na plaży zamiast kamieni, a we Włoszech na pewno jest go zdecydowanie więcej niż w CRO :D

SENIOR ja też mam zboczenie na punkcie cen i porównywałem (ale znowu nie tak specjalnie, bo nie pojechałem żyłować) KONZUM na końcu Makarskiej, STUDENAC na końcu/początku Omiśa, STUDENAC w Mimicach, TOMMY w Omiśu...
zbliżone ceny miały TOMMY i STUDENAC w Mimicach

Żle mnie zrozumiałeś , ja nie oszczędzam i nie żyłuję , bo nie muszę ,piszę o porównaniu
bo przemieszczałem się z Omiś do Dubrownika riw. Makarską i byłem w różnych sklepach i różnych miejscach.
Ja po prostu ( tak mam ) tylko pamiętam te ceny ( i nie tylko , mam pamięć do cyfr ,numerów kont , telefonów itd ) , nie jest tak że wejdę do sklepu po coś i nie kupię tego
bo jest za drogie ,tylko powyżej czytam o cenach , moje spostrzeżenia przekazuję na forum :D


masz racje
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 30.06.2013 09:50

Jacck77 napisał(a):Ale jeśli komuś zależy na faktycznych oszczędnościach , to polecam wybrać się do Bośni ,skrecając na końcu Makarskiej w lewo na Vrgorac po około godzinie jazdy ,będąc już w Bośni jeszcze przed Ljubuski jest po prawej stronie przy drodze potężny sklep sieci Bingo ceny jak w Polsce ,a wiele asortymentu znacznie taniej. Poza tym warto pojechać tamtędy ,bo wracając na wybrzeże są niezapomniane widoki. Ja zawsze odwiedzam te sklepy wracając z Mostaru.


czym tam płacisz? karta?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 10:23

Jacck77 napisał(a):Wiele zależy pewnie od lokalizacji sklepu. Np. W Baśce Vodzie najtańszy jest market Tommy ,ale ma znacznie gorsze położenie od Konzuma. Najtańszy sklep w Cro w jakim kupowałem spozywkę ,to chyba Interspar w największym centrum handlowym w Splicie .City Center One przy Vukovarskiej 207.
Ale jeśli komuś zależy na faktycznych oszczędnościach , to polecam wybrać się do Bośni ,skrecając na końcu Makarskiej w lewo na Vrgorac po około godzinie jazdy ,będąc już w Bośni jeszcze przed Ljubuski jest po prawej stronie przy drodze potężny sklep sieci Bingo ceny jak w Polsce ,a wiele asortymentu znacznie taniej. Poza tym warto pojechać tamtędy ,bo wracając na wybrzeże są niezapomniane widoki. Ja zawsze odwiedzam te sklepy wracając z Mostaru.

Fajna podpowiedz , jeszcze mnie tam nie było , na pewno skorzystam :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.06.2013 10:53

statystyka

Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze ukrywa. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2013 10:59

mirko napisał(a):statystyka

Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze ukrywa. :wink:

W takim razie nie ma co narzekać porównując ceny np.w Norwegii - tam to jest meksyk z cenami 8O 8O 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone