Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.02.2022 00:32

Powiem szczerze, że nie czytałem i czytać nie będę wszystkich postów. Na gotowaniu się nieco znam, o czym świadczyć może nieukrywany zachwyt ludzi , dla których od czasu do czasu coś przyrządzę i twierdzę, że kuchnia dalmatyńska jest boska, koniec, kropka.....aha slawońska jest też super. Jeżeli ktoś zupkę chińską przedkłada nad grilowanymi kalmarami, to o czym tu mowa?.. Osobiście bym to zamkną, dziwna prowokacja, proponuję świeżą (mrożoną) rybkę z naszych bałtyckich smażalni. Wiem, co piszę, pochodzę z Gdańska i wiem, jak ryba trafia do 90% polskich, nadmorskich kurortów.
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 18.02.2022 20:19

Biała duża, słodka cebula. Kojarzy ktoś nazwę? Cebula czosnkowa dostępna u nas, wyglądem przypomina, ale w smaku to nie to.
Zbyn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyn » 08.03.2022 18:29

SebastianM napisał(a): kuchnia dalmatyńska jest boska, koniec, kropka.....aha slawońska jest też super. Jeżeli ktoś zupkę chińską przedkłada nad grilowanymi kalmarami, to o czym tu mowa?.. Osobiście bym to zamkną, dziwna prowokacja, proponuję świeżą (mrożoną) rybkę z naszych bałtyckich smażalni. Wiem, co piszę, pochodzę z Gdańska i wiem, jak ryba trafia do 90% polskich, nadmorskich kurortów.


100% racja. Dodam od siebie, że po ryby ani owoce morza nigdy nie jeżdżę do marketu tylko na targ lub do Rybarnicy. Małże kupione prosto z hodowli - na moich oczach wyłowione z wody, 10 minut później przyrządzone na lokalnej oliwie, cebuli i winie - mistrzostwo świata !
Namiary na hodowlę? Proszę bardzo: https://goo.gl/maps/Yhrrmk6arzvy2EYG6 :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.03.2022 14:21

Też kupuję małże w hodowli. Sam je przygotowuję, gotuję, podaję w sosiku czosnkowo-pomidorowym i jem na tarasie. Do tego białe winko z lodóweczki, skwar na zewnątrz. Bardzo smakowite danie tylko, że po tej degustacji chce mi się spać o dziwo nie na tarasie tylko w apartamencie przy włączonej klimie pod prześcieradłem tak ze 3 godzinki. Nie wiem co na mnie działa zapewne nie mule tylko nadmiar spożytego winka. Drzemie się wybornie.
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 23.03.2022 10:54

SebastianM napisał(a):Powiem szczerze, że nie czytałem i czytać nie będę wszystkich postów. Na gotowaniu się nieco znam, o czym świadczyć może nieukrywany zachwyt ludzi , dla których od czasu do czasu coś przyrządzę i twierdzę, że kuchnia dalmatyńska jest boska, koniec, kropka.....aha slawońska jest też super. Jeżeli ktoś zupkę chińską przedkłada nad grilowanymi kalmarami, to o czym tu mowa?.. Osobiście bym to zamkną, dziwna prowokacja, proponuję świeżą (mrożoną) rybkę z naszych bałtyckich smażalni. Wiem, co piszę, pochodzę z Gdańska i wiem, jak ryba trafia do 90% polskich, nadmorskich kurortów.


Znam trasę tej rybki na Polskie wybrzeże. Dojeżdża ona tam np. z firmy Kuchnie Świata spod W-wy a tutaj trafia z Amsterdamu w głębokim lodzie :D
Klaudii24
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudii24 » 28.03.2022 15:25

Hej, z tego co czytam ciężko będzie znaleźć coś pożywnego i smacznego w Chorwacji? Wszyscy się zgadzają z tą opinią? Nie chciałabym wydać majątku na jedzenie podczas podróży, ale też chciałabym spróbować czegoś lokalnego :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.03.2022 16:37

Klaudii24 napisał(a):Hej, z tego co czytam ciężko będzie znaleźć coś pożywnego i smacznego w Chorwacji? Wszyscy się zgadzają z tą opinią? Nie chciałabym wydać majątku na jedzenie podczas podróży, ale też chciałabym spróbować czegoś lokalnego :D

Ciężko a nawet bardzo ciężko jest znaleźć podłe jedzenie. Oczywiście dobre jedzenie odpowiednio kosztuje ;) .
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 28.03.2022 16:39

SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.03.2022 20:15


Jest jeszcze coś, na co szczególnie polowałem 2 lata temu, kiedy wczasy spędzałem w Povlji a mianowicie brački vitalac. Niestety nie udało mi się znaleźć konoby, w której to danie podają od ręki. Tylko podczas festynów, świąt, itp.
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 28.03.2022 22:17

SebastianM napisał(a):

Jest jeszcze coś, na co szczególnie polowałem 2 lata temu, kiedy wczasy spędzałem w Povlji a mianowicie brački vitalac. Niestety nie udało mi się znaleźć konoby, w której to danie podają od ręki. Tylko podczas festynów, świąt, itp.


Jedź do Turcji, na każdym rogu zjesz coś podobnego, nazywa się kokorec.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.03.2022 06:51

zibi116 napisał(a):Jedź do Turcji, na każdym rogu zjesz coś podobnego, nazywa się kokorec.

Dzięki za sugestię, owszem i Turcja i Grecja ma coś niemalże identycznego.
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 04.05.2022 12:29

Takie posty zawsze się kończą nawalanką między lower middle a middle middle, którzy uważają się za upper middle i nie omieszkają połechtać swe ego.

A prawda jest taka że nie każdemu musi kuchnia chorwacka smakować. Po prostu jest inna, a niektórzy lubią jeść wciąż to samo. Na pewno znacie takie osoby co na przykład: nie jedzą owoców morza albo nie jedzą cebuli albo nie jedzą papryki albo nie lubią tymianku... Ciężko mi to zrozumieć, przewracam oczami jak ktoś dłubie widelcem po talerzu, ale przyjmuję do wiadomości że np. cebuli nie lubi i nie komentuję.

Kolejny fakt jest taki że i w Chorwacji zdarzają się kiepskie restauracje, Kiepscy kucharze i nabzdyczeni kelnerzy.

Sama uwielbiam owoce morza. Do szczęścia wystarczy mi smak oliwy na kromce kruha. Szklanka bevandy. Pachnące słońcem pomidory i cebule słodziutkie jak jabłka.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 04.05.2022 15:44

MKB napisał(a):A prawda jest taka że nie każdemu musi kuchnia chorwacka smakować. Po prostu jest inna, a niektórzy lubią jeść wciąż to samo.

Święta prawda, ale dlaczego od razu pisać że jest nie smaczna i przekonywać wszystkich do tego poglądu?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.05.2022 00:06

yarko2000 napisał(a):
MKB napisał(a):A prawda jest taka że nie każdemu musi kuchnia chorwacka smakować. Po prostu jest inna, a niektórzy lubią jeść wciąż to samo.

Święta prawda, ale dlaczego od razu pisać że jest nie smaczna i przekonywać wszystkich do tego poglądu?

Dokladnie.
Autor tej bzdury ma 7 postów i ostatni raz tu się logował we wrześniu. Nie ma co się przejmować.
rozczarowany
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) rozczarowany » 24.06.2022 12:37

Witam ponownie wszystkich miłośników Chorwacji. Jestem w przededniu ponownego wyjazdu i ponownie kieruję się na Riwierę Makarską. Decyzja o powrocie nie była trudna ze względu na niezaprzeczalne w porównaniu do Bałtyku zalety tj. wybrzeże z gwarantowaną pogodą, ciepłą wodą i niezliczonymi atrakcjami krajoznawczymi. Jednak do zalet nie należy (moim zdaniem) zaliczyć kuchni chorwackiej - dalmatyńskiej.
Dlatego tak jak w poprzednim roku jedziemy autem wyładowanym po sufit jedzeniem. Oprócz żelaznych racji czyli składniki na tosty, muszynianka, zupki w tym roku będę rozszerzał menu o samodzielnie przygotowywane spaghetti. Półprodukty już zakupione: makaron, oliwa, passaty, zioła, parmezan. Wprawdzie w konzumach widzialem te składniki z importu z Włoch, ale wychodzą z 50% drożej niż w Polsce czy Niemczech. Zabieram też skrzynkę piw z górnej półki staropramen i munchner z niemiec za 0.6 euro sztuka. Nie przypadło mi poprzednio do gustu ozujsko i karlovacko no i cenowo wychodzi słabo.
Niemniej jestem nadal otwarty na testowanie lokalnego jedzenia. Czy mogę prosić o jakieś rekomendacje smacznych restauracji w okolicach? Interesują mnie przede wszystkim ryby, ale mogą być też inne specjały. Jestem gotów pokonać drogę nawet na półwysep Peljesac.
Ostatnio edytowano 24.06.2022 12:40 przez rozczarowany, łącznie edytowano 1 raz
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Od 12:37 w ciągu kilku godzin niemal cała strona OT - zachęcam do lektury regulaminu, a zwłaszcza zapisu: "Niedopuszczalne jest [...] krytykowanie w jakiejkolwiek formie poglądów czy postaw innych osób.".

(st)


Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone