Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jafa78
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 18.12.2014
Crodux - jedzenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) jafa78 » 16.09.2015 15:35

Crodux - popularna sieć stacji benzynowych w Chorwacji, odradzam jedzenie typu obiad - szału brak, wręcz bardzo źle się czułam po jedzeniu tam. Zatrzymaliśmy się na obiad. Zamówiłam juchę z takiego dużego menu z fotografią, miała być ichniejsza zupa z wkładką z kiełbasy - taka trochę treściwsza dlatego darowałam sobie 2-gie danie, otrzymałam "rosół" z kostki z mini makaronikiem, który trzeba było ścigać łyżką, córka i mąż zamówili 2 danie, kotlet, frytki i surówka, otrzymali bez surówki, frytki spalone a kotlet cienki, przesolony i nie pachnący. Ale i tak byłam "szczęściarą", bo jak zobaczyłam jak inni otrzymali danie z ryb to się załamałam - spalona i nie pachniało :(
zupa+ 2 x drugie dane = 92 KUNY
komorfil
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) komorfil » 02.11.2015 00:01

Maciej napisał(a):Po majówce nad polskim morzem w ogóle mam ochotę się zaśmiać nad chorwacką "drożyzną". W kawiarni przy promenadzie w Ustce np. 4 razy szarlotka, 2 herb owocowe dla dzieci, 2 kawy 89 pln 8O :twisted:



dokładnie- to dużo zależy. W tym roku na Krecie (Grecja- podobno kraj w kryzysie i to mega?), gdy okołoafrykański upał zmusił do przerwania zwiedzania i do schronienia się w klimatyzowanej knajpce: dwa małe piwa i dwa małe zwykłe koktaile dla dzieci: 25 euro. Z efektem wow, bo wodę (zimną) dali gratis, po niewielkiej szklance każdemu. Wnioski? Drożej niż we Francji (która jest droższa niż Włochy, które są droższe niż Chorwacja itd). Po prostu dużo zależy od miejsca. Problem jest taki, że na wakacjach trudno wybierać. Po prostu trzeba się pogodzić z pewnymi wydatkami, oraz z tym, że się będzie przepłacać (jednak użyję tego nie lubianego przeze mnie słowa, ale tu jest adekwatne, na ogół w promieniu kilkuset metrów można znaleźć to samo wyraźnie taniej, tylko moim zdaniem nie na tym polegają wakacje. Tak naprawdę, to przecież wakacje są a priori i od początku do końca, jednym wielkim przepłacaniem, no nie?)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.11.2015 00:09

komorfil napisał(a):Tak naprawdę, to przecież wakacje są a priori i od początku do końca, jednym wielkim przepłacaniem, no nie?)

I tak, i nie.
Przepłacają Ci, kogo na to stać :wink:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 02.11.2015 20:55

komorfil napisał(a):
Maciej napisał(a):Po majówce nad polskim morzem w ogóle mam ochotę się zaśmiać nad chorwacką "drożyzną". W kawiarni przy promenadzie w Ustce np. 4 razy szarlotka, 2 herb owocowe dla dzieci, 2 kawy 89 pln 8O :twisted:



dokładnie- to dużo zależy. W tym roku na Krecie (Grecja- podobno kraj w kryzysie i to mega?), gdy okołoafrykański upał zmusił do przerwania zwiedzania i do schronienia się w klimatyzowanej knajpce: dwa małe piwa i dwa małe zwykłe koktaile dla dzieci: 25 euro. Z efektem wow, bo wodę (zimną) dali gratis, po niewielkiej szklance każdemu. Wnioski? Drożej niż we Francji (która jest droższa niż Włochy, które są droższe niż Chorwacja itd). Po prostu dużo zależy od miejsca. Problem jest taki, że na wakacjach trudno wybierać. Po prostu trzeba się pogodzić z pewnymi wydatkami, oraz z tym, że się będzie przepłacać (jednak użyję tego nie lubianego przeze mnie słowa, ale tu jest adekwatne, na ogół w promieniu kilkuset metrów można znaleźć to samo wyraźnie taniej, tylko moim zdaniem nie na tym polegają wakacje. Tak naprawdę, to przecież wakacje są a priori i od początku do końca, jednym wielkim przepłacaniem, no nie?)


Chyba ci się 1 z 2 pomyliło. Duże piwo w 5* Sofitelu przy lotnisku w Atenach kosztowało 6 euro. 4 euro płaciłem na Krecie za dużego Fixa podanego do leżaka w zamrożonym kuflu na plaży Vai na Krecie. Daj namiery gdzie tak rzekmo cię skubnęli....
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 17.01.2016 19:21

klerjeser napisał(a):
komorfil napisał(a):
Maciej napisał(a):Po majówce nad polskim morzem w ogóle mam ochotę się zaśmiać nad chorwacką "drożyzną". W kawiarni przy promenadzie w Ustce np. 4 razy szarlotka, 2 herb owocowe dla dzieci, 2 kawy 89 pln 8O :twisted:



dokładnie- to dużo zależy. W tym roku na Krecie (Grecja- podobno kraj w kryzysie i to mega?), gdy okołoafrykański upał zmusił do przerwania zwiedzania i do schronienia się w klimatyzowanej knajpce: dwa małe piwa i dwa małe zwykłe koktaile dla dzieci: 25 euro. Z efektem wow, bo wodę (zimną) dali gratis, po niewielkiej szklance każdemu. Wnioski? Drożej niż we Francji (która jest droższa niż Włochy, które są droższe niż Chorwacja itd). Po prostu dużo zależy od miejsca. Problem jest taki, że na wakacjach trudno wybierać. Po prostu trzeba się pogodzić z pewnymi wydatkami, oraz z tym, że się będzie przepłacać (jednak użyję tego nie lubianego przeze mnie słowa, ale tu jest adekwatne, na ogół w promieniu kilkuset metrów można znaleźć to samo wyraźnie taniej, tylko moim zdaniem nie na tym polegają wakacje. Tak naprawdę, to przecież wakacje są a priori i od początku do końca, jednym wielkim przepłacaniem, no nie?)


Chyba ci się 1 z 2 pomyliło. Duże piwo w 5* Sofitelu przy lotnisku w Atenach kosztowało 6 euro. 4 euro płaciłem na Krecie za dużego Fixa podanego do leżaka w zamrożonym kuflu na plaży Vai na Krecie. Daj namiery gdzie tak rzekmo cię skubnęli....


Grecja ostatnio bardzo miło zaskakuje cenami - w restauracjach niże niż w Cro, przynajmniej na Krecie.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone