Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Wątek wydzielony z tematu "Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze"

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 10:56

Tomekszczecin napisał(a):Za te10 tyś. śmiało pojedziemy na all inclusive do Grecji, Turcji czy innej Albanii i podróż nie będzie trwała 20 godzin tylko 2-3.
Jako że jestem po rozeznaniach cen w sezonie, to rzeczywiście pojedziesz za te 10 tys. zł do Turcji czy Grecji, ale na 7 dni, w realu 6 jak dobrze wypadną loty (a godziny masz pewne na 24h przed lotem, a nie to co będzie napisane w ofercie). Za te 10 tys., jak wybierzesz samochód, w Grecji północnej spędzisz 12 dni na miejscu, drogę też pokryje.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 17.08.2021 11:11

Tomekszczecin napisał(a):Nie ma co, ceny w Chorwacji są już europejskie = wysokie. Wydałem w tym roku na trzy osoby około 10000zl. Jest to koszt całkowity pobytu na 9 dni z podróżą, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Wstępnie z żonką już zabieramy się za plany na kolejny rok i raczej to nie będzie Chorwacja. Za te10 tyś. śmiało pojedziemy na all inclusive do Grecji, Turcji czy innej Albanii i podróż nie będzie trwała 20 godzin tylko 2-3.


Mi w tym roku po podliczeniu kosztów też wyszło ok 10.tys, ale na 4 osoby i 15 dni - więc wszystko jest względne, miejsce, czas, styl życia....Nie neguje faktu, że jest drożej, ale w stosunku do ostatniego pobytu w 2019r. znaczącej różnicy nie odczułem...
Nie wiem czy w przyszłym roku ponownie Chorwacja, ale 10 tyś. dla 4 osób na 2 tyg. na all inclusive nie wystarczy....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 11:15

histe napisał(a):Nie wiem czy w przyszłym roku ponownie Chorwacja, ale 10 tyś. dla 4 osób na 2 tyg. na all inclusive nie wystarczy....
Na all nie wystarczy, ale wystarczy przy samodzielnej organizacji i przy wyjeździe w stylu chorwackim (trochę samemu gotować, trochę knajpy, a jedzenie w Grecji smaczniejsze (wg mnie) i tańsze).
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 11:29

piekara114 napisał(a):
histe napisał(a):Nie wiem czy w przyszłym roku ponownie Chorwacja, ale 10 tyś. dla 4 osób na 2 tyg. na all inclusive nie wystarczy....
Na all nie wystarczy, ale wystarczy przy samodzielnej organizacji i przy wyjeździe w stylu chorwackim (trochę samemu gotować, trochę knajpy, a jedzenie w Grecji smaczniejsze (wg mnie) i tańsze).

I ile dni w trasie ?
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 17.08.2021 11:44

piekara114 napisał(a):
Tomekszczecin napisał(a):Za te10 tyś. śmiało pojedziemy na all inclusive do Grecji, Turcji czy innej Albanii i podróż nie będzie trwała 20 godzin tylko 2-3.
Jako że jestem po rozeznaniach cen w sezonie, to rzeczywiście pojedziesz za te 10 tys. zł do Turcji czy Grecji, ale na 7 dni, w realu 6 jak dobrze wypadną loty (a godziny masz pewne na 24h przed lotem, a nie to co będzie napisane w ofercie). Za te 10 tys., jak wybierzesz samochód, w Grecji północnej spędzisz 12 dni na miejscu, drogę też pokryje.

możesz coś bliżej o tej Grecji podpowiedzieć ? bo w przyszłym roku u nas raczej na pewno zmiana destynacji. Jedziemy z trójką dzieci (4,7,10 lat) i na dzień dobry planuję północną Grecję. może być na PW
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2021 11:55

Proponuję "grekomaniakom" :wink: założyć wątek "Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze"
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.08.2021 12:11

SebastianM napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Proponuję "grekomaniakom" :wink: założyć wątek "Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze"

Dokładnie tak. Ja to liczyłem kilka razy. Trzeba jeszcze lubić "skoszarowanie" setek a czasami i ponad tysiąca ludzi w jednym hotelu , ja preferuję jednak indywidualny apartament.

Ale, że w Grecji to indywidualnych apartamentów nie ma?
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.08.2021 12:42

Oczywiście, że są, ale to była konkluzja do wyjazdów all inclusive z biurem podróżny, jako tańszej alternatywy dla indywidualnych wakacji w Chorwacji.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.08.2021 12:53

Habanero napisał(a):
piekara114 napisał(a):
histe napisał(a):Nie wiem czy w przyszłym roku ponownie Chorwacja, ale 10 tyś. dla 4 osób na 2 tyg. na all inclusive nie wystarczy....
Na all nie wystarczy, ale wystarczy przy samodzielnej organizacji i przy wyjeździe w stylu chorwackim (trochę samemu gotować, trochę knajpy, a jedzenie w Grecji smaczniejsze (wg mnie) i tańsze).

I ile dni w trasie ?

Jak się dobrze zaplanuje to po kilkunastu godzinach można być na Cykladach :oczko_usmiech:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 17.08.2021 12:58

w moim przypadku jeśli nie będzie można nocować
w Serbi to raczej Grecja będzie odłożona,
:cry:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.08.2021 13:04

599 napisał(a):w moim przypadku jeśli nie będzie można nocować
w Serbi to raczej Grecja będzie odłożona,
:cry:

Rozumiem, że samochodem planujesz jechać?...Chyba bym nie dał rady, może busem..
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.08.2021 13:05

piekara114 napisał(a):
histe napisał(a):Nie wiem czy w przyszłym roku ponownie Chorwacja, ale 10 tyś. dla 4 osób na 2 tyg. na all inclusive nie wystarczy....
Na all nie wystarczy, ale wystarczy przy samodzielnej organizacji i przy wyjeździe w stylu chorwackim (trochę samemu gotować, trochę knajpy, a jedzenie w Grecji smaczniejsze (wg mnie) i tańsze).

Kiedy jeszcze liczyłam wakacyjne wydatki, to wyjazd na Peloponez w 2018 samolotem dla 4 osób na dwa tygodnie w prywatnych apartamentach i samodzielnie zorganizowany wyniósł mnie właśnie około 10 tyś PLN, łącznie z wypożyczeniem samochodu i podróżami na miejscu. No, może 10500 PLN. :wink: Obawiam się, że w okresie postpandemicznym to może się już nie udać, ale szczerze mówiąc nie wiem ile ta Grecja mogła zdrożeć od tamtej pory?... :roll:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 13:10

mysza73 napisał(a):
Habanero napisał(a):
piekara114 napisał(a):
histe napisał(a):Nie wiem czy w przyszłym roku ponownie Chorwacja, ale 10 tyś. dla 4 osób na 2 tyg. na all inclusive nie wystarczy....
Na all nie wystarczy, ale wystarczy przy samodzielnej organizacji i przy wyjeździe w stylu chorwackim (trochę samemu gotować, trochę knajpy, a jedzenie w Grecji smaczniejsze (wg mnie) i tańsze).

I ile dni w trasie ?

Jak się dobrze zaplanuje to po kilkunastu godzinach można być na Cykladach :oczko_usmiech:


No to nie wiem czy to jest w stylu chorwackim, jak pisała piekara :roll:
Często ludzie jeżdżą z namiotem, pływadłami, rowerami i nie chce im się wyczekiwać na tanie loty.
Rezerwują, pakują graty i cieszą się podróżą do Chorwacji. 1/3 urlopu w samochodzie w drodze do Grecji,
to nie jest to o czym marzę.
Tak przy okazji. Taki przelot dla rodziny czteroosobowej i wynajem samochodu na miejscu na 2 tyg., to jaki koszt?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 17.08.2021 13:16

SebastianM napisał(a):Rozumiem, że samochodem planujesz jechać?...Chyba bym nie dał rady, może busem..


no to ile Ty masz km do Cro jak jedziesz ? (chyba że tylko latasz)
w moim przypadku do Cro wychodzi mi blisko 1,5k km
do Sarti miałbym blisko 2k km ,
w sumie różnica nie za wielka,
ale wolałbym w okolice Pargi a to się robi 2,2k km,
gdyby można nocować w Serbi to spoko,
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.08.2021 13:24

Habanero napisał(a):Tak przy okazji. Taki przelot dla rodziny czteroosobowej i wynajem samochodu na miejscu na 2 tyg., to jaki koszt?

Z moich dotychcasowych doświadczeć ... co prawda moja rodzina jest 3 osobowa :wink:
Za bilety płacę około 400 euro (około, bo raz płaciłam 380 euro, a raz 420euro)
W tej cenie zawsze jest już bagaż rejestrowany 23kg
Za samochód to różnie, ale na wyspach 30 euro za dzień to raczej minimum, w sezonie ofkors
Choć np na Tinos mieliśmy auto od właścicielki apartmana za 20 euro/dzień (ale to nie było takie prawdziwe wypożyczenie :wink: )
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone