Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Jan32
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan32 » 18.08.2021 17:25

Urlop wypoczynkowy w Grecji może być bardzo tani jeżeli zabierzemy podstawowe produkty z kraju, jedziemy samochodem i nocujemy na plaży.
Czasem trzeba doliczyć 300E jak się ma pecha.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2021 18:06

A co to za pech za 300 eur?
Jan32
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan32 » 18.08.2021 18:56

Opłata klimatyczna.
W sensie mandat za biwakowanie na dziko ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2021 19:10

Ooooo.
Gdzie ci się coś takiego przytrafiło? Bo my spotykamy wiele takich obozowisk?
Jan32
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 12.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan32 » 18.08.2021 20:20

Na półwyspie Sithonia. Najazd policji nad ranem, trzy radiowozy w stylu pickup i kilkoro policjantów w pełnym umundurowaniu. Szkoda, bo dwie policjantki były raczej bardzo zgrabne ale stópki to nie wiem bo miały policyjne glany...
Płacili prawie wszyscy - obcokrajowcy i para Greków. To i tak najniższy wymiar kary bo grozi również - areszt. A na terenach Parków Narodowych mandat od 3000E.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.08.2021 21:45

Czytam tak te Wasze wpisy i nie ma co się namawiać i przekonywać, zwłaszcza do Ciebie Piekara pije. Każdy lubi co innego, każdy preferuje inne rozwiązania i ma różną wydolność (możliwości jazdy samochodem) i wiele wiele innych.
Pisać, że Grecja jest taka tania to nie jest do końca prawda, byłem 3 lata temu samochodem na Lefkadzie i wydałem nawet więcej niż w Cro (jakoś na oko 12 tys bo nie chce mi się tego liczyć od jakiegoś czasu).
Grecja według mnie oferuje więcej w tej samej lub podobnej cenie, ja mam takie odczucia, ale nie piszmy że jest taniej, nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Jedzenie jest podobne kosztowo w restauracjach - mówię o daniach z kart, tak samo piwo trzeba było liczyć 5 euro (w sklepie jakieś najtańsze puszkowe 1,5 euro). Lody za to kosmicznie drogie gdzieś 3 euro. Wszystko ma plusy i minusy :). Wydaje się że jedzenie w Grecji jest smaczniejsze ale tam gdzie byłem np. o dobrą pizze było trudno :)
Natomiast mają Grecy przepyszny fast food gdzie za 3-4 euro jesz super pitę i jesteś syty jak po dobrym obiedzie.
Za natomiast dla mnie przemawia dużo lepszy standard i obsługa w apartamentach, sprzątanie co 2 dni, naprawdę czysto i miło.
W cenie jakiegoś komunistycznego standardu w Cro w 3 lini zabudowy lub dalej miałem app z wielkim basenem i do morza z tarasu 15 schodków.
Mój dojazd trwał 30,5h z jednym noclegiem i to było hardcorowe, głownie przez korki na granicy Węgry-Serbia i niedoświadczenie.

Natomiast Habanero dojazd 3-4 dni można tak rozłożyć że nie będzie taki zły i nudny.
Zamiast siedzieć na tyłku 14 dni można fajnie rozłożyć dojazd czy powrót z przystankami i szybkim zwiedzaniem po drodze. My wracając zwiedziliśmy i meteory (i tutaj samochód to zarąbista rzecz bo zwiedziliśmy większość klasztorów które były czynne - kilka minut jesteś gdzie chcesz). Potem zwiedzenie przystanek nad jeziorem ochrydzkim i szybkie zwiedzanie oraz dojazd do Skopie. Tak jak Piekara napisała super miejsce i tutaj już jest naprawdę tanio i można się stołować do woli. Można jeszcze zaliczyć Budapeszt czy inne miejsce i wcale ten powrót nie jest nudny i nie tracisz za dużo na niego.

W tym roku nam się ulało już Cro z racji kosmicznych cen, słabego podejścia do klienta (aczkolwiek właścicielkę mieliśmy cudowną).
Głównie mam na myśli restauracje, ale też wynajmujący oferują ten sam standard bez remontów, bez wymiany np. zardzewiałej klimy ale za to z wyższymi co sezon cenami. Również tak jak Piekara i Danka napisały ile razy można zwiedzać to samo (w tym roku 2 x raz Dubrownik i 3 x raz Korcula). Dlatego za rok raczej Grecja, apartament z basenem i nie za 200 euro a pewnie góra 80-100. Przeraża mnie tylko odległość bo tam gdzie bym chciał jechać mam 2600km a to już nie realne jest dojechać tam. Zobaczymy co przyniesie jesień i pandemia wtedy człowiek będzie planować, czas odpocząć od Chorwacji... chyba że nas pozamykają to wyjścia nie będzie, jeżeli tak będzie to czuje że ceny w 2022 w Cro znowu w górę :(.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 23.08.2021 21:20

Tania Grecja - owszem jeśli możemy i wybierzemy wrzesień i nie wyściubimy nosa poza hotel (nie mówię o plaży ;) ) - pogoda taka jak najładniejszym latem w PL nad morzem - jak mamy szczęście. W sierpniu to niestety wszędzie jest drogo cała (lub prawie cała) EU ma wakacje, Peloponez południowy 2 tygodnie początek sierpnia - all incl 13000 (2 + 18lat + 10lat) + ~5000 - samochód, wycieczki, bilety wstępu, knajpy itp.
Samochód 2 dni fiat panda 152E, paliwo 1,7 E/l
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 01.09.2021 23:24

Czy ja wiem czy fajnie ;)

Ale siedziałem i myślałem o sezonie 2022 i wpadł mi do głowy strasznie wariacki pomysł.

~~Miesiąc urlopu :
Chorwacja (bardziej na południe niż Istria np. Zaton) -> Dubrownik -> Kotor -> Ochryda -> Grecja (np. Peloponez) -> Belgrad -> Budapeszt

Chorwacja +/- 2 tygodnie, Grecja 2 tygodniu, podróże/zwiedzanie tydzień
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 02.09.2021 07:10

My byliśmy w tym roku na Lefkadzie.
Tłumy straszne i o ile dwa lata temu było taniej niż w Chorwacji ( byliśmy wtedy tu i tam ), tak w tym roku znacznie podrożało.
Chyba, że w Chorwacji tez podrożało i dalej jest taniej.

W Vasiliki, zestawy z miesem ( kurczak, wieprzowina ) około 8-10 Eur. Ryba zaczynała sie od 14 Euro. Pizza od 10 Euro.
Raz pojechalismy do Sivoty i tam było 2,3 Euro taniej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.09.2021 09:52

adamosos napisał(a):~~Miesiąc urlopu :
Chorwacja (bardziej na południe niż Istria np. Zaton) -> Dubrownik -> Kotor -> Ochryda -> Grecja (np. Peloponez) -> Belgrad -> Budapeszt
Chorwacja +/- 2 tygodnie, Grecja 2 tygodniu, podróże/zwiedzanie tydzień
Miesiąca Ci może jednak zabraknąć....
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 02.09.2021 16:50

Dziękuję jeszcze raz Piekara114 oraz wszystkim pozostałym za uzupełniające informacje. Gdzie jak gdzie, ale w toalecie w Grecji to już będę wiedział co i jak. Byle by tam tylko trafić. Pzdr
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Posty dotyczące w głównej mierze kwestii sanitarnych zostały wydzielone do: O wyższości wakacji w Chorwacji nad wakacjami w...
(st)


husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.09.2021 17:55

Ile kosztuje urlop w Grecji ? Odwieczne pytanie na które jest tylko częściowa odpowiedź :D Zależy jaki standard sobie ustalimy życia i wypoczynku. W tym roku miałem objazd Gr przez dwa tygodnie, a potem leniuchowanie w Chorwacji tydzień.

Stacjonowałem na kempingach, dzięki temu płaciłem mniej niż na kwaterach. Ceny za kemping w widełkach 20-30 euro. Namiot to lepsza mobilność i nie jesteśmy ograniczeni czasem postoju, jak nam się znudzi jedziemy dalej. Ceny żywności różne, dużo hipermarketów gdzie można taniej kupić potrzebne rzeczy. Przykładowo piwo w tawernie 2,5-3 euro. W sklepie butelkowe Alfa, Mythos można kupić za 1,30 euro - to bodajże odpowiednio po przeliczeniu na kuny Hr - 22,35 i 10 kun Piwo w Hr w knajpce płaciłem przeważnie 20 kun. Pita gyros trochę podrożała i kosztuje 2,80 euro, a pełna potrawa na talerzu czyli gyros, frytki, sałatka to 9 euro, czyli tak około 68 kun w przybliżeniu. Można zaryzykować twierdzenie, że ceny są zbliżone w Gr i Hr.

W Gr i Hr jestem co roku i mam wrażenie, że ceny w Hr poszły do góry w większym stopniu niż w Gr. Za co lubię Grecje ? W pewnym stopniu za różnorodność, są miejsca fajne i fajniejsze :D :D Wyspy odległe od lądu to najlepsza rzecz, a już poza sezonem to miód na serce... Morze Jońskie z pięknym błękitem wody, a na przeciwko ciemne Egejskie z wyspami . Można wszystko tam znaleźć.

I jeszcze w knajpkach gra lokalna muzyka grecka i wtedy czujesz, że jesteś na swoim miejscu... :papa: :papa: :papa:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 11.09.2021 20:48

Ja ze względów "cena + atrakcje" zamyślam nad połączeniem w przyszłym kilku krajów z południa Bałkanów, przy czym myślę o (autem) dwóch "głównych miejscach pobytowych":
vs a) Albania+Grecja (zach. wyb.)
vs b) Grecja (Macedonia lub Tracja) +Bułgaria
... a do tego "po drodze" zwiedzanie. Myślę, że jeśli byłoby poza sezonem, może wyjść niezgorsza cena.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.07.2022 10:08

Czas na aktualizację, porównanie do ub. roku oraz na małą wymianę zdań ;)
Tegoroczny wyjazd - 27.06 - 04.07 Korfu (2 + 2 (8 i 12 lat)).
Hotel z dużym basenem, 2 sypialnie, aneks - 2350zł - miejscowość Kassiopi - w ub. roku ok 2950zł z basenami i śniadaniami (Kreta, Kato Daratso).
Samolot Poznań - Korfu 2850zł z 20kg bagażem - rok temu ok. 2000zł (Gdańsk - Chania).
Za samochód w lokalnej wypożyczalni, na 7 dni zapłaciłem 280E + 35E (ok. 1480zł) pełne ubezpieczenie (Fiat Panda)- rok temu razem 238E - Ford Fiesta (Kreta).
Ostatnio edytowano 19.07.2022 10:35 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 19.07.2022 10:27

Trajgul napisał(a):Czas na aktualizację, porównanie do ub. roku oraz na małą wymianę zdań ;)
Tegoroczny wyjazd - 27.06 - 04.07 Korfu
Hotel z dużym basenem, 2 sypialnie, aneks - 2350zł - miejscowość Kassiopi - w ub. roku ok 2950zł z basenami i śniadaniami (Kreta, Kato Daratso).
Samolot Poznań - Korfu 2850zł z 20kg bagażem - rok temu ok. 2000zł (Gdańsk - Chania).
Za samochód w lokalnej wypożyczalni, na 7 dni zapłaciłem 280E + 35E (ok. 1480zł) pełne ubezpieczenie (Fiat Panda)- rok temu razem 238E - Ford Fiesta (Kreta).

Napisz proszę w ile osób byliście.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone