Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 15:10

Adek99 napisał(a):
Habanero napisał(a):kating w aucie przez 3 dni

Do Cro jeździłem zawsze na raz, a do Grecji z noclegiem tranzytowym (Serbia lub Macedonia). Zmieniamy się z żoną za kołkiem i zgodnie stwierdziliśmy, że trasa do Grecji mimo, że dłuższa dzięki temu noclegowi jest mniej męcząca. Jeżeli nie startujesz z północnej Polski to do północnej czy nawet środkowej Grecji 2 dni powinny wystarczyć.

Przecież do Skopje z Wrocławia jest 1400 km 8O
Jak w 1,5 dnia dojechać do Grecji :roll:
piekara114 napisał(a): Grecja jest duża, nie musisz 3 dni siedzieć w samochodzie, wystarczy 1,5 dnia (z noclegiem w hotelu) i już możesz mieć piękne puste plaże dla siebie...
Nie namawiam na Grecję, będzie więcej miejsca dla mnie na miejscu :D


Dla mnie to podróż z 2 noclegami.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 15:21

Habanero napisał(a):Przecież do Skopje z Wrocławia jest 1400 km 8O
Jak w 1,5 dnia dojechać do Grecji :roll:
Ja mam 1200 km, tyle co do Ploce. Dużo osób wybiera nocleg w Serbii, np. Leskovac, 2,3 h wcześniej.
A ze Skopje jest już rzut beretem do Grecji, kapać pod Salonikami możesz się już po 3 h jazdy, a w takim Sarti po 5h, więc 1,5 dnia jak nic, no chyba, że po noclegu wyruszysz w południe to może dnia zabraknąć....

Z 2 noclegami w trasie to możesz już dużo w trasie zwiedzić. A jak bez zwiedzania to 2 noclegi wystarczą na trasę z Bydgoszczy na Peloponez, a to 2500 km, czyli sporo dalej niż od Ciebie....
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 17.08.2021 15:22

Habanero napisał(a):Przecież do Skopje z Wrocławia jest 1400 km

Ale do Belgradu masz 1000 km, a na drugi dzień np. Chalkidiki ok. 750 km, Lefkada ok. 900 km.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 15:24

To też jest opcja (Belgrad jest fajny), choć lepiej pojechać dalej.
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 17.08.2021 15:47

Ja ze Śląska wyjechałem o 4 rano a w Skopje gdzieś 22 naszego czasu, więc dla centralnej Polski czy północy poleciłbym ogarnąć coś w Serbii. Trzeba jeszcze założyć korki, utrudnienia itp. (ja w zasadzie nie miałem). Fajnie wygląda Belgrad z daleka z góry. Piękny widok z autostrady.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.08.2021 15:49

Habanero napisał(a): Samolot + samochód w Grecji za 2tyg. wyniesie mnie ponad 4 tys.

My dwukrotnie lataliśmy w czwórkę (lądowanie w Atenach) i koszt samolotu + wynajem samochodu wyniósł rzeczywiście około 4 tysiące zł.

Przy okazji tej dyskusji: dla mnie to nie jest kwestia tego, czy chcę urlop spędzić na plaży greckiej czy chorwackiej, gdyż nie spędzam wakacji wyłącznie leżąc na plaży czy uprawiając sporty wodne. Gdyby tak chciała, to może wygodniej by mi było nawet jeździć ciągle do Chorwacji, a za zaoszczędzoną na samolotach kasę wynająć jakąś łódkę i odkrywać na chorwackich wyspach plaże tylko dla siebie. Super. Tyle że ja chciałabym jeszcze coś nowego zobaczyć. Jakieś nowe zabytki. Poczuć inną kulturę. Do Chorwacji wróciłam w 2020 i 2021 z konieczności życiowej, choć nie bez dużej dozy przyjemności, jak się wraca do dawno niewidzianych jakby-rodzinnych-stron. :) :wink: A jednak bardzo chciałabym kiedyś zrealizować portugalskie plany odwołane w 2020, i odwiedzić jeszcze kilka innych krajów. Chwilowo okoliczności życiowe mi na to nie pozwalają, niestety.
Co do wyboru samolot czy samochód: od czasu dwudniowej podróży powrotnej z Bułgarii samochodem, w długie trasy wybieramy samolot. Po prostu byliśmy tak bardzo zmęczeni, że już nie chcemy tak jeździć. Zestarzeliśmy się, zwyczajnie. :wink: Tak samo jak nie jesteśmy już w stanie jeździć nocą. Zmęczenie materiału. :oczko_usmiech: Więc właściwie... nie mamy tego dylematu. :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 15:50

W Belgradzie warto się zatrzymać na spacer w okolicy twierdzy. Akurat nogi wyprostować, coś zjeść i jechać dalej. Fajny przerywnik w trasie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 15:51

piekara114 napisał(a):...
Z 2 noclegami w trasie to możesz już dużo w trasie zwiedzić. A jak bez zwiedzania to 2 noclegi wystarczą na trasę z Bydgoszczy na Peloponez, a to 2500 km, czyli sporo dalej niż od Ciebie....


Ale ja robię w ciągu dnia góra 800 km.
Nie mam zmiennika, po 10 godz. za kółkiem ja i moja rodzina cierpi.
Dla mnie ma to być przyjemność, a nie katowanie się za wszelką cenę, ale każdy robi co chce i co lubi.
Szerokości :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 15:55

Mikromir napisał(a):
Habanero napisał(a): Samolot + samochód w Grecji za 2tyg. wyniesie mnie ponad 4 tys.

My dwukrotnie lataliśmy w czwórkę (lądowanie w Atenach) i koszt samolotu + wynajem samochodu wyniósł rzeczywiście około 4 tysiące zł.

Przy okazji tej dyskusji: dla mnie to nie jest kwestia tego, czy chcę urlop spędzić na plaży greckiej czy chorwackiej, gdyż nie spędzam wakacji wyłącznie leżąc na plaży czy uprawiając sporty wodne. Gdyby tak chciała, to może wygodniej by mi było nawet jeździć ciągle do Chorwacji, a za zaoszczędzoną na samolotach kasę wynająć jakąś łódkę i odkrywać na chorwackich wyspach plaże tylko dla siebie. Super. Tyle że ja chciałabym jeszcze coś nowego zobaczyć. Jakieś nowe zabytki. Poczuć inną kulturę. Do Chorwacji wróciłam w 2020 i 2021 z konieczności życiowej, choć nie bez dużej dozy przyjemności, jak się wraca do dawno niewidzianych jakby-rodzinnych-stron. :) :wink: A jednak bardzo chciałabym kiedyś zrealizować portugalskie plany odwołane w 2020, i odwiedzić jeszcze kilka innych krajów. Chwilowo okoliczności życiowe mi na to nie pozwalają, niestety.
Co do wyboru samolot czy samochód: od czasu dwudniowej podróży powrotnej z Bułgarii samochodem, w długie trasy wybieramy samolot. Po prostu byliśmy tak bardzo zmęczeni, że już nie chcemy tak jeździć. Zestarzeliśmy się, zwyczajnie. :wink: Tak samo jak nie jesteśmy już w stanie jeździć nocą. Zmęczenie materiału. :oczko_usmiech: Więc właściwie... nie mamy tego dylematu. :mrgreen:


Priorytety, Danusiu, Priorytety.
W lecie wybieram plaże i sporty wodne.
Zwiedzanie w chłodniejsze miesiące :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 16:12

Czy tak wyglądają wszystkie plaże na północy Grecji ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.08.2021 16:20

pamix napisał(a):Ja ze Śląska wyjechałem o 4 rano a w Skopje gdzieś 22 naszego czasu, więc dla centralnej Polski czy północy poleciłbym ogarnąć coś w Serbii. Trzeba jeszcze założyć korki, utrudnienia itp. (ja w zasadzie nie miałem). Fajnie wygląda Belgrad z daleka z góry. Piękny widok z autostrady.


8O 8O 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2021 18:15

Habanero napisał(a):Czy tak wyglądają wszystkie plaże na północy Grecji ?
Nie. Wyżej, gdzie polecałam wizytę w Belgradzie, jest link do mojej greckiej relacji z Sarti. Jak ruszy się d... to puste plaże w okolicy. Zresztą zawsze w Grecji znajduje puste plaże tylko dla siebie.
A Sarti to kurort, jak Podgora.


U nas niby 3 kierowców, ale tylko jeden prowadzi. I 1200, 1400 km to nie jest jakiś wielki problem, zwłaszcza że jedziemy na noc, bo nam tak wygodniej. Po drodze oczywiście postoje, tyle ile w danym momencie trzeba, raz więcej, raz mniej, raz krótsze, raz dłuższe. Pewnie jak będziemy starsi to będzie to inaczej wyglądać, ale wtedy będziemy już w dwójkę jeździć, więc i inne wjazdy będą.
Ostatnio edytowano 14.09.2023 20:19 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 17.08.2021 19:36

2019 - Rodos z biurem podróży 7 dni w hotelu 4 gwiazdkowym dwie osoby dorosłe, dziecko 12 lat, ze śniadaniem - 6 tys zł, do tego wynajem auta 20€ za dzień z ubezpieczeniem Fiat 500.
Koszty dodatkowe - bilety na bus, pamiątki , obiady itp ok - 2000 zł.
Myślę, że w przyszłym roku raczej już Portugalia.
Rozpocząłem poszukiwania… :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 18.08.2021 08:38

Z Attyki blisko Aten. Wyjazd 10.30. Oddanie auta do wypożyczalni. Transfer na lotnisko. Kontrole. O 14 odlot. 16 30 w domu gdy taxi odwiozła. Doliczyć 1h na zmiany strefy czasowej. Autem 3 dni z noclegami. 2250km to już hardkor jak dla mnie. Prawie 4000koszt samego dojazdu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2021 09:34

piotrekbeti napisał(a):2250km to już hardkor jak dla mnie. Prawie 4000koszt samego dojazdu.
To masz mocno paliwożerny samochód.
My w tym roku zrobiliśmy ok 4000km i do tej kwoty nawet się nie zbliżyliśmy. Mam to policzone, ale teraz nie mam jak sprawdzić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone