Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 18.08.2022 13:38

Wyspy zawsze są droższe, zwłaszcza te mniejsze.
Będąc na Chalkidiki kilka lat temu, objeżdżaliśmy północ - Arnaia, Ierissos, pół. Athos - mieszkaliśmy na Kasandrze, i w Ierissos wpadliśmy na jakiś lunch zamówiliśmy żarcie i gość pytał nas dwa razy czy na pewno, okazało się że porcje były masakryczne i połowy nie daliśmy rady zjeść, a cena przyzwoita (nie pamiętam kwoty ale ceny były normalne natomiast porcje ogromne - tak to zapamiętałem).

Tak że wiele zależy od miejscówki i tego co jest w okolicy.
Nie jestem pewien na 100 ale to chyba była ta knajpa : http://mouragio-restaurant.gr/index.php/el/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2022 13:54

Ja porównałam sobie z cenami z zeszłego roku z lipca z Kassandry i z września z Kos (jeszcze sezon) i z 2019 r. z Lesbos i ceny dalej mocno zbliżone. Prawie bez wzrostu. U mnie takim wyznacznikiem są lamb chops, zestaw z kalmarami i frappe :mrgreen:
Siostra porównywała Kretę rdr i też mówiła, że wzrostu cen nie widziała.
Ja jakoś do Korfu nie mogę się przekonać, po przeczytaniu wielu relacji i blogów, nie do końca mi ta wyspa pasuje, podobnie jak Lefkada...


Szkoda, że mało się grecko udzielasz, bo widzę, że coś mogłabym od ciebie podpatrzeć na nasze lipcowe wakacje na północy.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 18.08.2022 15:23

Ja raczej na wakacjach wypoczywam a nie robię zestawienia gdzie taniej :hut:
Z tego samego powodu nie mam ani pół zdjęcia z cenami czy jedzeniem, nie wynika to z tego że nie mam ograniczeń - po prostu weryfikacja cen następuje na wejściu do knajpy jak jest OK to już nie wnikam tylko zamawiamy sprawdzam na koniec czy się zgadza płacę i wychodzę.
Tym bardziej że różnica +/- 5 Eur przy posiłku za ~50 Eur jest pomijalna moim zdaniem.
Więc zwykle siadamy tam gdzie miło i przyjemnie. Taniość nie jest warunkiem koniecznym.

Korci mnie ta Grecja samochodem, ale z drugiej strony patrząc jak oni tam jeżdżą chyba by mi było szkoda fury :lol: w tych miastach i miasteczkach. Choć może to tylko dotyczy samochodów z wypożyczalni ?

A mnie właśnie Kefalonia ciągnie, zwłaszcza od momentu kiedy oglądaliśmy ją troszkę z morza jak byliśmy na Zakynhtos.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 18.08.2022 16:31

Jakby co to na pw służę fajnym namiarem
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.08.2022 17:24

adamosos napisał(a):no to krótkie podsumowanie cen z wysokiego sezonu na Korfu :
- Panda 80 Eur / dzień....


80 Euro :?: :!:
Ja wiem, że to wysoki sezon, ale to jest przegięcie. Za Pandę ostatnio płaciłem (rok temu), na Lipsi, 20 Euro. Co prawda w październiku, ale czterokrotne przebicie? Masakra :!:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2022 17:31

Adamosos - rzadko robię fotki paragonów, ale tym razem były na forach pytania o ceny, a dwa, zwykle jedna osoba płaciła za wszystkich i druga rodzinka się wieczorem rozliczała, a trzy mam dobrą pamięć do takich spraw (na codzień robię dużo analiz rynkowych, sprzedażowych i finansowych, więc w głowie pewne rzeczy robią się samoistnie) ...


Krzysiek - cena Korfu....od zeszłego roku mocno z autami tam im odbiło, pisał też o samochodach Tony rok temu w swojej relacji.... We wrześniu na Kos płaciłam ok 190 eur za tydzień z full ubez i 0excces....
Ostatnio edytowano 18.08.2022 19:03 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.08.2022 17:46

piekara114 napisał(a):.
Krzysiek - cena Korfu....od zeszłego roku mocno z autami tam im odbiło, pisał też o samochodach Tony tok temu w swojej relacji.... We wrześniu na Kos płaciłam ok 190 eur za tydzień z full ubez i 0excces....


Dokładnie odbiło. Mi już się zdarzyło płacić 70 Euro (nie 80), ale za busa 9 osobowego.... :). Na szczęście, mnie podobnie jak Ciebie, na Korfu raczej nie ciągnie.

Pozdrawiam
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 19.08.2022 09:15

No cóż w zeszłym roku płaciłem 152Eur za 2 dni - Peloponez, Petalidi, chyba też Panda - więc powiedzmy że nie byłem zaskoczony.
Ponieważ zwykle szukam hoteli na zadupiu - cisza, spokój, prywatna hotelowa plaża, często bezpłatne leżaki na plaży - to o inne niż proponowane przez rezydenta i hotel wypożyczalnie jest ciężej, możliwe że stąd takie ceny. Ale mam to w poważaniu wakacje są :hut:
Natomiast końmi i za darmo mnie nikt nie zaciągnie na wakacje do Makarskiej, Leptokarii, czy innego Władysławowa w sezonie - musiałbym na łeb spaść z bardzo wysoka.

Gdyby były wczasy na bezludnych wyspach z jakąś malutką obsługą i chatynką - o to to by było dla mnie.
Ale taka faktycznie bezludna wyspa a nie jak wycieczka na dziką plaże w Cro czy Gre że na 11:00 na 'dziką plażę' przypływają 4-5 statków i wysypuje się z nich tłum tak ~500 - 800 osób w zależności od wielkości dzikiej plaży mamy Makarska 2.0 :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.08.2022 10:01

adamosos napisał(a):Ponieważ zwykle szukam hoteli na zadupiu - cisza, spokój, prywatna hotelowa plaża, często bezpłatne leżaki na plaży - to o inne niż proponowane przez rezydenta i hotel wypożyczalnie jest ciężej, możliwe że stąd takie ceny.
U nich zawsze jest drogo. Najlepiej rezerwować wcześniej online w lokalnej wypożyczalni, różnica w cenie spora, a do hotelu samochód podstawią.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 20.08.2022 21:47

Z ciekawości sprawdziłem https://www.economycarrentals.com/ wypożyczenie na 3 dni 23-26 sierpień :
Generalnie najmniejsze popierdółki samochody najtańsza opcja 23-26 sierpień od 9:00 - 9:00:
Korfu - 1015 zł / 3dni
Kreta Rethymon - 625 zł / 3dni
Peloponez Kalamata - 560 zł / 3 dni

No niewątpliwie jest różnica Korfu masakruje, nie chce mi się szukać innych destynacji ale wychodzi że faktycznie Korfu jest mocno 'ekskluzywne'

Na wrzesień w Rethymonie znalazłem Suzuki Jimny na 5 dni za 240Eur - ale to wrzesień 19-24.09 - waham się :hut:, byłoby czym się włóczyć po plażach na południowym wybrzeżu Krety.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2022 22:00

adamosos napisał(a):No niewątpliwie jest różnica Korfu masakruje, nie chce mi się szukać innych destynacji ale wychodzi że faktycznie Korfu jest mocno 'ekskluzywne'
I tak jest na innych polach... Korfu przebija na pewno Mykons i Santorini....


Sprawdź jeszcze wypożyczalnie Monza i www.europeocars.com - tylko tu nie wiem czy dostarczaja auta do Retymno, bo kiedyś tylko Chania jak my korzystaliśmy...
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 21.08.2022 13:44

A to może odwróćmy całość zagadnienia. Korfu, z tego co piszecie, jest mega drogie. Jakie macie doświadczenia, informacje odnośnie tanich regionów Grecji? Gdzie tańsze kwatery, knajpy?

Szykuję się na wczesne (bardzo wczesne) lato AD2023 i waham się między kilkoma regionami:
- Halki (Sithonia)
- Thasos
- Igumenitsa-Syvota-Parga
- Pelion
- Eubea
- Lefkada
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2022 15:42

Odwiedziłam 3 pierwsze, a Lefkadę i Pelion rozpatrywałam. Z mojego rozeznania najdrożej z tych podanych to Lefkada, noclegi dla 3 os w 2019 r. od 60 eur, ten sam standard wtedy w Sivocie i Thassos można było wybierać w 50 eur, a w wioskach między Sivota-Parga, gdzie w zatoczce jest kilka domów i z domu wychodzisz na plażę to cena była w 2018 r. 45 eur (3 os). Tanie oferty noclegów miałam na Riwierze Olimpijskiej, ale ona po zdjęciach, blogach i relacji Beaty.W mi dalej nie podchodzi...

Mój ranking z Twoich propozycji:
na równi Sithonia i Sivota,
Thassos z Pelion,
Lefkada.
Nie umiem umieścić Eubea, bo nie byłam i nie orientowałam się jakie tam możliwości...
Teraz byłam w Nea Vrasna, też bardzo przyzwoicie i dałabym te okolice przed Sithonią... Sithonia jest wg mnie najpopularniejszym regionem na Halkidiki...

Ja nie parzę czy region tani, ale gdzie dojadę samochodem w 1,5 dnia i dlatego w lipcu trzymam się północnej Grecji, ale za każdym razem ciut inny rejon.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 21.08.2022 22:05

Sugeruję nie kierować się jedynie taniością, poczytaj - naprawdę mamy 21 wiek, ludzie wrzucają do Internetów nawet konsystencję kupy po śliwkach robaczywkach, można znaleźć informację o wszystkim (i o niczym).

Grecja jest piękna (jak i inne kraje na świecie), wybierz kierunek określ budgiet i wybierz, nie będziesz żałować, jeśli w koszcie ~10 tyś za 2 tyg dla ciebie +/- 100 Eur to dużo to jedź nad Balaton (nie byłem ale dużo bliżej, woda ciepła, tanie wino i jedzenie).

Różnice w knajpach nie będą tak duże jak różnice w wypożyczeniu samochodów, ale tez oczywiście zależy od podaży w danym rejonie.
Jak pokombinujesz to znajdziesz tańszą knajpę w potencjalnie najdroższym rejonie w stosunku do na chybił trafił wybranej knajpy w rejonie średnim czy tanim (rachunek prawdopodobieństwa/doświadczenie)
Znaczenie ma również termin, w sezonie wysokim (sierpień) nie należy oczekiwać taniości - gdziekolwiek w Europie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2022 09:22

adamosos napisał(a):Korci mnie ta Grecja samochodem, ale z drugiej strony patrząc jak oni tam jeżdżą chyba by mi było szkoda fury :lol: w tych miastach i miasteczkach. Choć może to tylko dotyczy samochodów z wypożyczalni ?.

Objeździłem całą Rodos wzdłuż i wszerz. Na plaże, do klasztorów/zameczków, po serpentynach, po miastach, po wąskich na 1 auto, po 3 pasach w jedną stronę...
Nie zauważyłem jakiś szczególnie niepokojących zachowań na drodze ani miejscowych ani innych turystów.
Jedynie zauważyłem będąc pieszym, że na przejściu dla pieszych samochód na pierwszeństwo :)
Lepiej przebiec niż posiadać nadzieję, że przejście nas ochroni :)
A 80€ za Pandę to rzeź. Owszem na Rodos też 80€ ale za luksusy typu Mini Cooper S cabrio czy Audi S3 cabrio.
Tipo 30-35€/doba w zależności na ile dni.
Ostatnio edytowano 23.08.2022 10:03 przez kaeres, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone