Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2023 18:33

W Grecji (z moich obserwacji z 10 wyjazdów w okresie maj-październik) nie ma czegoś takiego jak ceny poza i sezonowe, są stałe. Więc koszt dania rzędu 7-9 eur są ok jak za dania w tawernach.
Gyros-pita 2-3 eur to normalna cena, a na pewno taniej niż na Rodos, gdzie cena 4 eur to była normalna cena.

Widze, że objazdówka wyszła zgodnie z planem.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 12.04.2023 19:32

Już ja Was sprawdzę :lol:

W tym roku mam dwie rezerwacje dla rodziny 2 + 2 (7 i 5 lat). Komfortowe apartamenty z osobnymi łóżkami dla dzieci.
Postaram się spisać koszty i wrażenia. Sam jestem bardzo ciekawy, bo ile w Chorwacji byłem 13 razy, to w Grecji tego typu będzie to mój pierwszy pobyt (wcześniej tylko tygodniowe wczasy samolotem na Korfu oraz jeden dzień objazdówki po wizycie w Macedonii na prom w Igumenitsie do Włoch).

Chalkidiki: 23 - 30 czerwca - 55 EUR doba
Pag: 16 - 23 września - 50 EUR doba
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.04.2023 20:13

Sprawdzaj, sprawdzaj :D ciekawa jestem jak na Kassandrze ceny się zmieniły od naszego pobytu w 2021 r.
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 12.04.2023 20:37

kaeres napisał(a):Rewelacja ale ceny też ostre zważywszy na termin tych 5 dni.


Ceny jak ceny - czy ostre nie powiedziałbym - takie są w Grecji. Pomijam jakieś Lindos czy inne tego typu miejscówki bo to zawsze jest sufit i piwo może zaskoczyć, już nawet różnica między Kalamata a Nauplion była zauważalna. Nauplion faktycznie extra, ale już o tej porze roku na weekend było tłoczno :papa: .
Jak zawsze nie miałem założonego jakiegoś budżetu, to nie jest tak oczywiście że idziemy zjeść kolację za 100 EUR żeby była jasność :lol: zwykle wybieramy knajpę na czuja i raczej tawerny czy tego typu przybytki, wiadomo w restauracji może być drożej.
Ceny imho porównywalne do Chorwacji w czerwcu jak jadę. Więc podsumowanie jest zrobione z historii kart kredytowej z tych 5 dni - to te ~3 Kilo PLN.
Dodam jeszcze że kompletnie nic nie przygotowywaliśmy sami do jedzenia, całość śniadanie, kawa okołopołudniowa i wczesna kolacja po knajpach, bez wybierania najtańszych potraw - po prostu jedliśmy to na co mieliśmy ochotę. Do tego doszło jeszcze 3-4 litry lokalnego wina popijanego wieczorami na tarasie/balkonie lub w łóżku ;).
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Posty wydzielone z tematu "Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze"

Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.05.2023 15:20

wiolek_lp napisał(a):Zależy jakie wakacje :wink: Kiedyś taka kwota byłaby dla mnie kompletnie z kosmosu, natomiast 2 ostatnie lata w wakacje wydałam równo 16700. I uważam, że to cena adekwatna dla NASZEJ rodziny ( 2 + 3 z czego najmłodszego nie liczę ).
Różnica taka, że w 2021 w tej kwocie mieliśmy 22 noce, a rok temu już tylko 18.


Wiola, u mnie podobnie z tym kosmosem, tyle, że my na wakacje zagraniczne jeździmy/latamy na tydzień. W 2017r. w Cro było 6,5k na 4 osoby, a teraz Grecja (wyspy) wyjdzie pewnie prawie 2 razy tyle, ale sam samolot i auto na miejscu z paliwem to 5,5k. Plus hotel to już 8,5k.
wiolek_lp napisał(a):Ale to pewnie też kwestia tego jak kto traktuje żywienie, dla mnie to nie tylko pokarm żeby przeżyć, tylko 2 zaraz po wycieczkach największa przyjemność.
I niestety bardzo kosztowna, aktualnie taka kolacja dla naszej rodziny praktycznie równa się kosztowi noclegu 8)
Gdyby to jedzenie było na 1 miejscu to pewnie pojechalibyśmy na tydzień i budżet na noclegi przeznaczyli na jedzenie :lool:

No właśnie jedzenie :). My na przykład bardzo polubiliśmy Grecję za jedzenie, nawet kilka dni temu zmieniłem lokalizację hotelu, właśnie dla miejscowości, w której już byliśmy i spędziliśmy świetny czas w restauracjach. Chodzimy tylko na kolacje, bo śniadania czy "poplażowe" szybkie obiady to już w apartamencie we własnym zakresie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2023 15:26

Trajgul napisał(a):My na przykład bardzo polubiliśmy Grecję za jedzenie, nawet kilka dni temu zmieniłem lokalizację hotelu, właśnie dla miejscowości, w której już byliśmy i spędziliśmy świetny czas w restauracjach.
Grecja ma przepyszną i różnorodną kuchnię. W lipcu mam w planach spróbować koziny zachwalanej przez Dangol, oczywiście baranina i jagnięcina na pewno będzie :D To jaką miejscówkę ostatecznie wybrałeś?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.05.2023 15:30

piekara114 napisał(a):To jaką miejscówkę ostatecznie wybrałeś?

Ostatecznie zmieniłem hotel z mini aquaparkiem we wiosce za Maleme na fajny hotelik z basenem w Kato Daratso (tak jak 2 lata temu). Mam 200m do Lidla, więc śniadania nie będą drogie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2023 15:45

To chyba gdzieś w mojej okolicy będziesz stacjonował :mrgreen: Jadłam tam przy głównej ulicy rewelacyjną baraninę. Ile auto w tym roku?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2023 21:43

wiolek_lp napisał(a):Przy 5 osobach ( 3 dzieci) koszt lotu i wynajmu samochodu gdziekolwiek - nie wyobrażam sobie nie mieć auta na cały pobyt i być uzależniona właśnie od posiadania auta, nijak się ma do cen w Cro, które mimo, że coraz wyższe, to jednak dalej bardziej dostępne w przypadku właśnie mojej rodziny, inaczej oczywiście wyglądałaby sytuacja pary bez dzieci :wink:
Nie trzeba od razu lecieć. Można dojechać samochodem: Bułgaria, Rumunia, Albania, Czarnogóra, Grecja to wszystko jest w zasiegu jazdy samochodem. I to z dziećmi. Niewiele dalej niż Peljesac czy Dubrovnik.
Co do cen noclegów, rodziny mogą być relatywnie tańsze niż nocleg dla par. W tym roku u nas ponownie Grecja i ja płacę 60 eur za 2 os, szwagier 70 EUR za 2+2 (8 i 11 lat), różnica w cenie żadna.
Szwagier rok temu pojechał z nami do Grecji, rok wcześniej był w Chorwacji, uwielbiają rodziną Włochy, a jednak Grecja i jedzenie w knajpach ich oczarowało i stwierdził, że tak niskich rachunków za knajpy to nie płacił ani w Chorwacji ani we Włoszech, a z kasą nie musi się liczyć. O swobodzie i pustkach na plazy nie wspominając. Za 50 dni jedzie ponownie z nimi, decyzję podjęli już rok temu na greckiej plaży, z tekstem "nie ważne, gdzie, ale do Grecji jedziemy, gdzie wymyślicie, nawet się nas nie pytajcie tylko wybierajcie". Zresztą do Chorwacji też pojechali swego czasu po naszych rekomendacjach. :D

Podróże wciągają, trzeba poznawać nowe miejsca.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 16.05.2023 21:56

Grecja kontynentalna. No i Ateny i dalej to już jest bite dwa dni jazdy z południowej Polski. Nie każdy lubi spędzać 4 dni na dojazdach. Do Chorwacji te 12-15 godzin można jeszcze jakoś przemęczyć. No i Grecja to z reguły niższy standard niż Chorwacki. A jeśli chce się czegoś lepszego, trzeba płacić. Apartament w willi na Pelionie perą lat temu 100 euro/doba. Pięknie położony przy samej plaży i z z basenem, ale kuchnia jak z lat 80tych, instalacja elektryczna w kiepskim stanie, często wywalało korki. No i standardowy grecki prysznic, czyli foliowa zasłonka.

Grecja na plus ma kuchnię i brak tłumów na plażach nawet w sezonie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.05.2023 22:45

wiolek_lp napisał(a):Kurcze a ja powiem, że dla mnie kosmos wydać 12-13 k na tydzień :x

W poprzednich dwóch latach Korfu i Kreta kosztowała mnie po dyszce. Myślę, że w Dalmacji zmieściłbym się w ósemce, w tym roku pewnie w dziewiątce. Teraz do tej dyszki trzeba doliczyć ze 20%. A mnie pytają jak ja robię, że tak tanio 8O .
BTW. Jakiś czas temu kumpel mnie poprosił o pomoc w organizacji Chorwacji dla dwóch rodzin (4+3 osoby) na 10 dni, gdyż jak liczył, to nic mu taniej niż 28k nie wychodziło (razem dla dwóch rodzin na 10 dni).

wiolek_lp napisał(a):Przy 5 osobach ( 3 dzieci) koszt lotu i wynajmu samochodu gdziekolwiek - nie wyobrażam sobie nie mieć auta na cały pobyt i być uzależniona właśnie od posiadania auta, nijak się ma do cen w Cro, które mimo, że coraz wyższe, to jednak dalej bardziej dostępne w przypadku właśnie mojej rodziny, inaczej oczywiście wyglądałaby sytuacja pary bez dzieci :wink:

Zgadza się, auto to mus, a jego cena na tydzień, to też musisz liczyć z 1500 plus paliwo, mi się udało wyhaczyć trochę taniej.
Tak jak pisałem wcześniej, sam samolot (4 os.) i samochód, to już 5,5k na tydzień, i to jest naprawdę bardzo dobra cena.

wiolek_lp napisał(a): Grecję bym chciała, ale nie północną, wyspy swoim samochodem no średnio dostępne, bo to jednak już podróż długa i droga.

Mimo, że jestem dość wytrzymały to jednak nie uśmiecha mi się jechać ponad 20 godzin, 1600 km w jedną stronę do Dalmacji, stąd też przesiadka na samolot ;)

wiolek_lp napisał(a):Kolejna rzecz, nie znosze piachu, nienawidzę infrastruktury hotelowej- do hotelu to mogę wpaść w zimie na 2 dni, żeby młodzi mieli basen, jak to zrobiłam zeszłego stycznia w Poreč.
Nie lubię długiej prostej linii brzegowej (może dlatego nie jestem miłośnikiem naszego Bałtyku, w przeciwieństwie do mojego męża :twisted: ) a jeszcze obstawionej w zasięgu wzroku leżakami i parasolami dla mnie dramat.

Również nie jestem fanem hoteli takich z prawdziwego zdarzenia, dlatego raczej szukam niewielkich hoteli z basenem, gdyż w naszym przypadku właśnie basen się sprawdza jeśli chodzi o moje dziewczyny, po południu, po powrocie do apartamentu z "wycieczek" czy plażowania, zamiast zamulać czy siedzieć w telefonie, dziewczynki pływają i bawią się w basenie.
No i też przykładowo za jakiś całkiem znośny apartament gdzieś w Dalmacji zapłacisz z 70-80E, natomiast na Krecie czy Korfu już z 90 czy 100 E musisz liczyć, tylko, że masz basen w tej cenie, choć bardzo prawdopodobne, że bez widoku na morze.
Natomiast leżaki i parasole na plażach w Grecji to standard, więc ci się nie spodoba ;). Dla mnie też chorwackie zatoczki są super ale coś mnie do tej Grecji ciągnie ;).

P.S. Może zbyt zachęcająco nie napisałem o Grecji ale za to wrzuciłem kilka zdjęć do greckiego wątku ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2023 23:14

Wiolek, Grecja to nie tylko piasek, takich plaż wcale dużo nie ma, więcej kamienistych, żwirkowych, betonowe są sporadycznie spotykane. Kilka plaż z północnej Grecji. Grecja jest mega różnorodna :D
DSCF0748_compress10_resize_1.jpg


DSCF0731_compress62_resize_62.jpg


IMG_20220715_113242_compress80_resize_2.jpg


My tylko w lipcu samochodem do Grecji z powodu pracy męża, zawsze puste dzikie plaże dla siebie znajdujemy (to fotki z północnej Grecji kontynentalnej) :D i nigdy w hotelach z infrastrukturą nie mieszkamy :D zawsze prywatne kwatery lub małe hoteliki na kilka pokoi.

Nie namawiam, ale walczę ze stereotypami. :D

Do Chorwacji pewnie wpadnę na kilka dni, ale zdecydowanie poza sezonem....w sezonie na pewno nie, zbyt się zmieniła na przestrzeni 15 lat, nie mówię już od mojej pierwszej wizyty w 2000 r.
Ostatnio edytowano 17.05.2023 12:25 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.05.2023 09:29

Poza kuchnią pokochaliśmy Grecję również za różnorodność plaż.
Albo kamieniste zatoczki jak w Chorwacji....
IMG_20220618_114227-75.jpg

IMG_20220618_11552-75.jpg

IMG_20220611_132132-75.jpg


albo rozległe wyludnione...
IMG_20220610_133758-75.jpg

IMG_20220608_105406-75.jpg

IMG_20220608_102547-75.jpg

IMG_20220618_125104-75.jpg


albo takie cudne giganty z leżakami i gastronomią i atrakcjami dla dzieci
IMG_20220612_121821-75.jpg


Widoki jakie są w Grecji to też rzadkość i trudno takie cuda zobaczyć w Chorwacji lub innych częściach świata.
Pełno malutkich kościółków w trudno dostępnych miejscach, przyroda, świątynie do zwiedzania, akropole, cudne miasteczka, piękny wieczorny klimat.

IMG_20220616_105219-50.jpg

IMG_20220615_230647-50.jpg

IMG_20220615_110740-50.jpg

IMG_20220611_163658-50.jpg

IMG_20220611_163022-50.jpg

IMG_20220611_162741-50.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2023 09:44

kaeres napisał(a):Poza kuchnią pokochaliśmy Grecję również za różnorodność plaż.
Bardzo mnie to cieszy, ale powiem Ci że są w Grecji lepsze plaże niż te na Rodos, bardziej dzikie i klimatyczne, ale też i długie i piaszczyste na dłuższe wieczorne spacery (tu świetna jest rodyjska plaża w Faliraki)...

Co to za plaża z fotki 2 i 5?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.05.2023 10:19

piekara114 napisał(a):Co to za plaża z fotki 2 i 5?


2 to ta sama co 1 tylko poszedłem bardziej w prawo i tam też jest półeczka z leżakami.
To jest zatoka Antonego Queena.

5 to w wiosce Filerimos. Google nazywa tą plażę Lalisos bo to chyba od gminy Lalisos w pobliżu.
https://goo.gl/maps/c1za8tHJ23XbnjgeA
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone