Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.05.2023 09:13

I będzie jak zwykle: "owinął się płaszczem milczenia".
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2023 09:24

boboo napisał(a):
piekara114 napisał(a):
boboo napisał(a):(...) Nie "kojarzę", aby bywał latem w Chorwacji krócej niż 4 tygodnie.
To jesteś w błędzie.
Hmmm, wskażesz ten błąd?
Tyle podpowiem - choćby Rogoznica.

boboo napisał(a):"Jutro" to samo drzewko, źdźbło, skałka, fala, wiatr... będzie inne.
Nowy spektakl w tym samym miejscu.
Trzeba tylko chcieć to wiedzieć i widzieć.
:lol: :lol: Bez przesady z tą filozofią. "Trawkę" można się zachowywać, ale dla mnie bez przesady kolejny raz w tym samym miejscu. Świat (a choćby i sama Europa) jest dla mnie zbyt duży, ciekawy i różnorodny, aby robić to w tym samym miejscu.

No ale to OT, nie o kosztach w Grecji.

Kiepura napisał(a):Grecja jako cel wakacyjnego wypoczynku oferuje w każdym aspekcie daleko szerszy zakres atrakcji przy aktualnie porównywalnych lub niższych cenach. Ma jedną wadę. Nie da się jej osiągnąć piętnastogodzinną morderczą jazdą non-stop.
Czasu dojazdu nikt nie podważa, są osoby, które dojeżdżają do północnej Grecji z moich okolic w 17 h :roll: :roll: przynajmniej tak twierdzą...
Co do odległości to ona nie jest jakaś sporo większa, większy jest czas przejazdu (granice poza unijne, choć można to wyeliminować, ale odległość wzrasta i wchodzi kombinowanie, jak z przejazdem przez Słowenię), ale sporo rodzin z dziećmi tą trasę pokonuje - na plaży widzę samochody nawet z francuskimi czy skandynawskimi tablicami.

Kiepura napisał(a):(...)a potem już tylko to co z małymi dziećmi można robić czyli morze, morze, morze...
A dzieci też lubią zwiedzać, trzeba je tylko odpowiednio nastawić i ciekawie "sprzedać" miejsce, a to w dużej mierze zależy od zaangażowania i przygotowania opiekuna - rok temu zabrałam 7-latka i 10-latkę do Filippi - początkowo niechętni, bo usłyszały "będziemy zwiedzać", ale jak zaczęłam im opowiadać o tym starożytnym mieście (ale nie ścisłe fakty historyczne), co kiedyś czym było, w co wierzono, że miasto miało licencję na produkcję purpury, że tu ochrzczono pierwszą europejską chrześcijankę itp., to dorośli chcieli już wychodzić, a dzieci dalej zaglądały w rózne miejsca, dopytywały się i biegały po uliczkach dawnego miasta - na końcu usłyszałam "ciotka, z Tobą nawet zwiedzanie jest fajne, nie to co z rodzicami" :mrgreen: , nie napiszę, jak szwagierka się na mnie popatrzyła :lol:
Żeby nie był OT: koszt wejściówki na teren Filippi to 6 eur *4 os dorosłe + 0 eur za dziecko, czyli za 24 eur zwiedziliśmy teren w 6 osób :mrgreen:

Kiepura napisał(a):Wejście do wodospadów Krka, Plitvickich 40 Euro za osobę. 8O Rodzina 2+2 to 136 EUR. To jest kosmos. Ja wiem, że to inne atrakcje, ale Ateny w wersji bilet Combo o którym piszesz w swojej relacji to 60 Euro. Rejs wokół Atos 20 EUR. Rejs do twierdzy Św. Mikołaja 21 Eur. Itd.
Uściślę. Te 60 eur za bilet kombo to było dla 2 dorosłych osób i 0 eur dla nastolatka, bo ma w Grecji free wejściówki (dla młodzieży do 18l i studentów do 24 lub 26 l). Czyli za 3 osoby zapłaciłam 60 eur (cena po 4 latach dalej jest ta sama!!) i obejmuje wejście na 7 :!: stanowisk archeologicznych, czyli średnio wychodzi 2,86 eur za wejściówkę (60 eur/3os/7 miejsc). Tak przyjaznego cenowo miejsca do zwiedzania rodziną chyba nie ma innego w UE, przynajmniej ja jeszcze do takiego nie trafiłam (przede mną Hiszpania i Portugalia, północ mnie nie ciągnie, na razie).
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.05.2023 09:44

Rogoźnica 3 tyg. :lol:
1 tydzień przedłużyliśmy na miejscu :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2023 09:50

Pamiętam tą Twoją relację, przez tytuł z horrorem w Wiedniu :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.05.2023 10:03

Trzy czy cztery tygodnie to Pikuś. Na początku lat 90tych, mieszkając w Bawarii, przy granicy z Austrią, nad Garda See i do Verony jeździło się na weekendy. Italia była na wyciągnięcie ręki :D Później pracując dla Orbisu i innych biur podróży jako pilot wycieczek zagr. w ciągu roku jeździło się i siedziało przez 2 mies. latem w kilku stolicach, a zimą 1 mies. szkoląc ludzi w Alpach na nartach. Zwiedzania miałem po kokardy. Teraz chillout, deseczka, kajaczek, plaża, jakiś quad. Tak, że gadki o rozwoju i o tym, że trzeba jeździć i zwiedzać, niech każdy trzyma dla siebie, bo każdy jest inny i ma różne priorytety w wakacje :hut:
Ostatnio edytowano 19.05.2023 18:07 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.05.2023 10:07

piekara114 napisał(a):(...) Bez przesady z tą filozofią (...)
Przepraszam bardzo, ale czy bujając się na falach powinienem mysleć o tym czy "wystarczy mi przywiezionych ziemniaków i dlaczego są takie drogie w Chorwacji"?
piekara114 napisał(a):(...) "Trawkę" można się zachowywać (...)
Może rozwiniesz? Bo nic mi do głowy nie przychodzi, jak by tu ten tekst ugryźć :roll: :?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 19.05.2023 23:54

nie jestem znawcą Grecji,
jak już to jestem ""znafcą"
ale w zeszłym roku byłem pierwszy ale raczej nie ostatni raz,
(dzięki piekara :wink: )
urlop nie kosztował mnie "za wiele",
wrzesień, Sarti w ciemno (wrzesień) apartmani przy plaży,
dwie sypialnie ,aneks kuchenny,balkon na przeciw "tawerny "Pirofani,
60 Euro,(oczywiscie za całosć)
"wypasiony"(jak dla mnie) obiad w Pirofani,dwa razy Dorada z makaronem(ja myślałem że to ryż)surówka,
makaron z krewetkami,i jakaś ośmiorniczka (czy coś )
wiadomo ,piwko ,szwagier pepsi ,czekadełko, i po zapłaceniu rachunku
lody na patyku,nie za wielkie ale naprawdę bardzo dobre,
całość bodaj 64 Euro,
uważam że to "cena do przyjęcia",
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2023 06:49

599 napisał(a):...
wrzesień, Sarti w ciemno (wrzesień) apartmani przy plaży,
dwie sypialnie ,aneks kuchenny,balkon na przeciw "tawerny "Pirofani,
60 Euro,(oczywiscie za całosć)
...


To nie jest przy plaży :idea: https://www.google.com/maps/@40.0946376 ... a=!3m1!1e3
Widok na morze miałeś, czy tylko na tawernę ?
Mirelka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.02.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirelka » 29.06.2023 15:34

599 napisał(a):nie jestem znawcą Grecji,
jak już to jestem ""znafcą"
ale w zeszłym roku byłem pierwszy ale raczej nie ostatni raz,
(dzięki piekara :wink: )
urlop nie kosztował mnie "za wiele",
wrzesień, Sarti w ciemno (wrzesień) apartmani przy plaży,
dwie sypialnie ,aneks kuchenny,balkon na przeciw "tawerny "Pirofani,
60 Euro,(oczywiscie za całosć)
"wypasiony"(jak dla mnie) obiad w Pirofani,dwa razy Dorada z makaronem(ja myślałem że to ryż)surówka,
makaron z krewetkami,i jakaś ośmiorniczka (czy coś )
wiadomo ,piwko ,szwagier pepsi ,czekadełko, i po zapłaceniu rachunku
lody na patyku,nie za wielkie ale naprawdę bardzo dobre,
całość bodaj 64 Euro,
uważam że to "cena do przyjęcia",



A gdzie byłeś dokładnie w Grecji ? Ja byłam na Rodos i leciałam częściowo z Biura częściowo na własna rękę. W sumie za wszystko włącznie zprzelotem, ubezpieczeniem itd, zapłaciliśmy 2860 zł na osobę. Bez waluty oczywiście
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.06.2023 16:02

Lygaria - pobyt od 21 .06 do 28.06 ( samolot)

Z cen sklepowych ( wiele nie kupowałem):
- zgrzewka mineralnej 1,90 E
- piwo Alfa -1.70 e
- fajki 4-5 e
- ser Kefalotiri - 9,50 e ( 0,5 kg )
Oliwa z oliwek od Greka 10e/l
Wypożyczenie samochodu ( nie korzystałem) - od 50e/ dzień
Tawerna:
- piwo Mythos 5 e
- kalmary 9e
Reszta w cennikach na zdjęciach.
Załączniki:
IMG_20230628_175615.jpg
IMG_20230628_175618.jpg
IMG_20230628_175627.jpg
IMG_20230628_175637.jpg
IMG_20230628_175640.jpg
IMG_20230628_175649.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2023 18:42

Zestaw dla 2 osób bardzo atrakcyjny. Dość wysoka cena jak na pork souvlaki (nie trafiłam więcej niż 8 eur), ale lamb chops bardzo fajna cena, zbliżona do zeszłorocznej.
Cena piwa w knajpie mnie nie dziwi, bo Grecy preferują wino niż piwo.

A jak oceniasz okolicę?

Za tydzień przekonam się osobiście, choć biorąc pod uwagę region, gdzie będę, tak fajnych cen jak rok temu na Halkidiki pewnie nie będzie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.06.2023 21:39

Ok, żeby w Cro woda była taka tania :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2023 22:54

W Grecji jest ustalona cena maksymalna za butelkę wody, dla 0,5l to cena 50 centów i taka jest nawet na lotnisku :mrgreen: Za 1l i 1,5l kupowanych na sztuki jest to (jeśli dobrze pamiętam) 1,5 eur.
Z ciekawości sprawdziłam paragon z lipca 2022 r. i za zgrzewkę wody gazowanej 1,5l płaciłam 1,98 eur (czyli wychodzi na to że cena się nie zmieniła), cola 033 l (puszka zapewne, bo takie czasami kupujemy na plażę) - 0,32 eur.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.06.2023 23:07

piekara114 napisał(a):W Grecji jest ustalona cena maksymalna za butelkę wody, dla 0,5l to cena 50 centów i taka jest nawet na lotnisku :mrgreen: Za 1l i 1,5l kupowanych na sztuki jest to (jeśli dobrze pamiętam) 1,5 eur.
Z ciekawości sprawdziłam paragon z lipca 2022 r. i za zgrzewkę wody gazowanej 1,5l płaciłam 1,98 eur (czyli wychodzi na to że cena się nie zmieniła), cola 033 l (puszka zapewne, bo takie czasami kupujemy na plażę) - 0,32 eur.

Na lotnisku to niekoniecznie aż tak tanio :wink: , dziś w Rodos za 0,5l płaciłam 1,60 euro ( i tak taniej niż w Modlinie :? )
Ale niemalnie w sklepie (na Karpathos to 0,40 euro)
Inne ceny ze zdjęciami wstawię jutro :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2023 23:48

8O
Ja październiku na Rodos płaciłam 70 centów za 0,7l - nawet mówiłam do Pana M, że cena identyczna jak na Krecie w 2016 r.
Inflacja czy zmiany? Ale jak kiedyś pisałam, Rodos w moim odczuciu było droższe od innych regionów Grecji, które odwiedziłam. Ciekawa jestem jak na Karpatosach :D

Jesteś już w domu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone