Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2023 07:00

@Trajgul jak to Twoje zdjęcia, to czyń swoją powinność i załaduj jakom Relacyję :D

Zajawkę już masz :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 01.07.2023 08:07

@te kiero
Jakiś czas temu nawet wstęp z Krety 2021 zacząłem ale na tym się zakończyło. Na siłę kleciłem te zdania i słabo to wyglądalo. Nie mam weny, natomiast lubię komentować bieżące wydarzenia :). Jedynie na fotorelację mnie stać, z krótkim opisem miejsc, choć u nas, to głównie polega na codziennym odwiedzaniu najważniejszych plaż oraz tzw stolic tych wysp.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2023 09:57

Zgodnie z obietnicą kilka cen z Karpathos ...

Wypożyczenie auta:
Panda 30 euro/dzień
Micra 40 euro/dzień
To ceny przy płaceniu gotówką, bo z kartą o 5 euro drożej :wink:


W Motylku( Petalouda) w Arkasie takie cany :mrgreen:
Porcje mega duże, spokojnie jedno danie + sałatka starcza dla dwojga :oczko_usmiech:
Ale jak se każdy weźmie swoje i niedojje, to pani pakuje na wynos :smo:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W Rodos za pitę płaciłam 3,50 euro
A w barze na dole naszego pensjonatu (Stavros Pension) takie ceny:
Obrazek

:papa: :papa: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2023 13:29

Świetna cena lamb ribs :hearts: :hearts:
Cena najmu samochodu jak na taką wyspę, gdzie pewnie dużej konkurencji nie ma, też ok.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2023 16:42

piekara114 napisał(a):Świetna cena lamb ribs :hearts: :hearts:
Jagnięcinka pyszna, a porcja nie do przejedzenia dla mnie :lol:

piekara114 napisał(a):Cena najmu samochodu jak na taką wyspę, gdzie pewnie dużej konkurencji nie ma, też ok.
Konkurencja akurat była spora :oczko_usmiech:
Wybrałam Explore Rent A Car bo nie chcieli żadnej zaliczki :wink: , ale jeszcze chyba ze dwie inne proponowali mi podobną cenę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2023 18:06

Trajgul napisał(a):@te kiero
Jakiś czas temu nawet wstęp z Krety 2021 zacząłem ale na tym się zakończyło. Na siłę kleciłem te zdania i słabo to wyglądalo. Nie mam weny, natomiast lubię komentować bieżące wydarzenia :). Jedynie na fotorelację mnie stać, z krótkim opisem miejsc, choć u nas, to głównie polega na codziennym odwiedzaniu najważniejszych plaż oraz tzw stolic tych wysp.

Spoko, zdjęcia w moim guście tonacyjnym przyciągnęły uwagę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2023 18:15

Ogólnie jak zauważyłem w mojej relacji z Pelo, w Grecji spotkaliśmy się z drogim wynajmem samochodów, w porównaniu do takiej Portugali to cena była 2x droższa, a u pośrednika nawet 3x.

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Cena najmu samochodu jak na taką wyspę, gdzie pewnie dużej konkurencji nie ma, też ok.
Konkurencja akurat była spora :oczko_usmiech:
Wybrałam Explore Rent A Car bo nie chcieli żadnej zaliczki :wink: , ale jeszcze chyba ze dwie inne proponowali mi podobną cenę.

Miałem pewną sytuację apropos konkurencji, w różnych rejonach jest jej jednak sporo i nie piszę o Atenach.
Gdy po wynajmie wystawiłem opinię w Googlu, firma wynajmująca napisała do mnie maila z prośbą o zmianę opinii na lepszą o 1 gwiazdkę, właśnie z uwagi na konkurencję; bardzo przepraszali, że nie wszystko po ich stronie było OK i że jest to dla nich być albo nie być na rynku.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2023 18:38

te kiero napisał(a):Ogólnie jak zauważyłem w mojej relacji z Pelo, w Grecji spotkaliśmy się z drogim wynajmem samochodów, w porównaniu do takiej Portugali to cena była 2x droższa, a u pośrednika nawet 3x.

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Cena najmu samochodu jak na taką wyspę, gdzie pewnie dużej konkurencji nie ma, też ok.
Konkurencja akurat była spora :oczko_usmiech:
Wybrałam Explore Rent A Car bo nie chcieli żadnej zaliczki :wink: , ale jeszcze chyba ze dwie inne proponowali mi podobną cenę.

Miałem pewną sytuację apropos konkurencji, w różnych rejonach jest jej jednak sporo i nie piszę o Atenach.
Gdy po wynajmie wystawiłem opinię w Googlu, firma wynajmująca napisała do mnie maila z prośbą o zmianę opinii na lepszą o 1 gwiazdkę, właśnie z uwagi na konkurencję; bardzo przepraszali, że nie wszystko po ich stronie było OK i że jest to dla nich być albo nie być na rynku.

Opinie Explorera na googlach były bardzo dobre i dlatego do nich napisałam @
No i w sumie wszystko było ok :wink:
No może poza tym, że nikt nas nie powitał osobiście (bo zarobieni byli :lol: ) w porcie.
Ale samochód czekał na umówionym miejscu, otwarty, z kluczykami w środku :mrgreen:
Pan w @ poprosił żeby w wolnej chwili podjechać do ich biura i zapłacić :lol:
Tak więc ja nie mam zastrzeżeń i za rok raczej też skorzystam z ich usług :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2023 19:38

te kiero napisał(a):Ogólnie jak zauważyłem w mojej relacji z Pelo, w Grecji spotkaliśmy się z drogim wynajmem samochodów, w porównaniu do takiej Portugali to cena była 2x droższa, a u pośrednika nawet 3x.
To po ile jest wynajem w Portugalii? Wiem, że bardzo tania jest w Hiszpanii, ale Grecja przy Włochach tania, tak o połowę. Teraz w maju (sam początek) na Sycylii to ceny za 1 dzień to było przeciętnie 65 eur, tydzień za min. 400.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2023 19:54

25E doba, ale opisywałem porównanie P/GR z 2019r;

teraz odpowiednio droższe Klik
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2023 20:08

To porównałam sobie termin (tak brałam auto rok temu) 8-13.10.23 6 dni moją wypożyczalnię w Rodos cena 126 eur (full ubez, bez depozytu i zaliczki) i ta portugalska (nie wchodziłam w warunki najmu) 210 eur - w obu przypadkach najtańsze auto.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2023 20:20

Sytuacja zatem się odwróciła. Może kiedyś powrócę rozprawić się z Pelo, ale od pewnego czasu mam cos upatrzonego w Pardze, którą mógłbym ogarnąć autem. To na przyszłość.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.07.2023 21:03

te kiero napisał(a):25E doba, ale opisywałem porównanie P/GR z 2019r.

My w tym samym bodaj roku co Ty, tylko że juz w sezonie płaciliśmy 40 euro za dobę za klase B. Taka cena obowiązywała we wszystkich wypożyczalniach, również w tej, z której korzystałeś.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 02.07.2023 12:00

Małe podsumowanie urlopu 2023.
Czerwiec, południowo-zachodni Peloponez (Messenia), dojazd własnym autem.
Ceny za 2-osobowe studio od 40 euro za noc, w porównaniu z wrześniem 2022 (wschodni Peloponez) wzrost o ok. 5 euro.
Ceny w knajpach porównywalne z 2022 rokiem: dania typu musaka, soulvaki, gyrosy, 8,5-10,5 euro, ryby od 14 euro w górę, piwo 3-4 euro, napoje 2-3 euro. Wyraźnie drożej tylko w Olimpii.
Pita gyrosy 3-3,8 euro, mrożona kawa w piekarniach 2-2,5 euro.
W marketach zgrzewka wody 1,5l 1,6-1,7 euro, chleb 1,5-1,8 euro, feta pakowana 400g netto od 7 euro.
Na targu arbuzy od 0,3 euro za kg, pomarańcze od 0,6 euro za kg.
Pb95 średnio 1,85 euro/l.
Ogółem wyjazd (2 osoby, 12 noclegów na miejscu, 2 tranzytowe, 5400 km) kosztował nas ok. 9-9,5 tys. zł, koszt podobny do września ubiegłego roku, z tym, że wtedy było 2 noclegi i 400 km więcej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.07.2023 17:11

Adek99 napisał(a):Małe podsumowanie urlopu 2023.
Czerwiec, południowo-zachodni Peloponez (Messenia), dojazd własnym autem.


To może jakiejś relacji się doczekamy, bo kierunek zacny :)

Adek99 napisał(a):Na targu arbuzy od 0,3 euro za kg, pomarańcze od 0,6 euro za kg.

Podobne cudowne ceny w 2019r, zdecydowanie taniej niż wtedy w Polsce o Chorwacji nie wspominając (nawet w Dolinie Neretvy prosto z pola). I ten smak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone