Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 03.07.2023 10:59

te kiero napisał(a):To może jakiejś relacji się doczekamy, bo kierunek zacny :)


Kierunek zacny, ale talentu do pisania nie mam, także relacji raczej nie będzie, może kilka zdjęć wstawię.

te kiero napisał(a):Podobne cudowne ceny w 2019r, zdecydowanie taniej niż wtedy w Polsce o Chorwacji nie wspominając (nawet w Dolinie Neretvy prosto z pola). I ten smak.


Tak, tylko zaznaczę jeszcze raz, że to ceny minimalne, np. arbuz w marketach to 0,7-0,9 euro za kg (w promocji najtaniej widziałem za 0,53 euro).
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.07.2023 12:50

Trajgul napisał(a):
Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dość wysoka cena jak na pork souvlaki (nie trafiłam więcej niż 8 eur)


Tak wiem ale sprawdziłem w google na szybko "moje" knajpy w Daratsos i tam w ub. roku suvlaki były po 10,5-12,5E (zależy czy pork czy chicken czy mieszane). W drugiej knajpie (nie mam cennika), 2 lata temu było drożej...

Pojawił się na guglach cennik w tej drugiej knajpie (mówimy o Krecie, okolice Chani), o której wspominałem i souvlaki 13,50 (pork) i 14,50 (chicken), więc jak widać na wyspach drożej. Ale to też kwestia pewnie samej knajpy, wystroju, położenia itp.

Edycja: Faktycznie sprawdziłem i w niektórych tawernach obok, to samo czyli Souvlaki jest za 8-9E, więc różnica spora.
Ostatnio edytowano 04.07.2023 09:45 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 03.07.2023 17:53

Trajgul napisał(a):
Trajgul napisał(a):
Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dość wysoka cena jak na pork souvlaki (nie trafiłam więcej niż 8 eur)


Tak wiem ale sprawdziłem w google na szybko "moje" knajpy w Daratsos i tam w ub. roku suvlaki były po 10,5-12,5E (zależy czy pork czy chicken czy mieszane). W drugiej knajpie (nie mam cennika), 2 lata temu było drożej...

Pojawił się na guglach cennik w tej drugiej knajpie (mówimy o Krecie, okolice Chani), o której wspominałem i suvlaki 13,50 (pork) i 14,50 (chicken), więc jak widać na wyspach drożej. Ale to też kwestia pewnie samej knajpy, wystroju, położenia itp.


Na Halkidiki między 8, a 10 euro z frytkami.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.07.2023 18:44

Kilka cen:
parking przy plaży Megali Petra i Porto Katsiki po 10 eur za cały dzień, w Pardze za 7h - 7eur (godz.17-1), ale są też oczywiście duże darmowe parkingi :mrgreen: Parkowanie przy plażach w Epirze codziennie darmowe, bez szukania, kombinowania :D

Paliwo - ropa: 1,51-1,559 eur, choć w Pardze i po 1,66 widzialam

Lody: 2-3 eur
Gyros-pita 4 eur
Frappe 2-3 eur (3 na plaży przy leżakach, a za to leżaki free jak ktoś lubi, n/d Lefkady)
Pizza od 8 eur
Lamb chops z frytkami 11 eur ( 8O, świetna cena)
Klefiko 13,5 eur (świetna cena, a porcja nie do zjedzenia)
Domowe wino 0,5l 5-8 eur (ta druga cena to w Pardze przy promenadzie)
Kalmary (porcja) 12-14 eur
IMG_20230713_201031_resize_14.jpg


Pewnie są i droższe i tańsze miejsca, patrzymy tylko na opinie i wchodzimy.

:papa:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 18.07.2023 17:45

Na straganie w dzień targowy...
Arbuz 0,7
Melon 1,5
Pomidory 0,8 - 2
Papryka 1,5
Ogórki 1,5
Cebula 1-1,3
Bakłażan 1,5
Morele, brzoskwinie itp 1 - 2
Oliwki 3,5 - 7
Oliwa od 8
Przyprawy orzeszki itp kilka do kilkanaście
Destylat winny :mrgreen: 7
Destylat dwukrotnie destylowany :mrgreen: :mrgreen: 9
Planinsk caj sprzedawany przez siostry zakonne 1 za torebkę.
Ceny za kilo/litr (oprócz herbatki). Dotyczy straganów na targu chłopskim na Chalkidiki. Warto pójść niekoniecznie z powodów handlowych.
Oprócz tego
Lody 1,5 za gałkę
Gyros słuszna porcja w pobliskiej tawernie z widokiem na morze 8,5
Sardele 9
Dania mięsne kwoty jednocyfrowe.
Rejs "wokół" Athos 22
Wynajęcie łodzi na cały dzień 55 - 110 zależy od wypasienia łodzi + paliwo.
Plaże pustawe.
Siga Siga - bezcenne. :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.07.2023 22:36

Zazdroszczę tego siga siga, bo my zazwyczaj albo w drodze na plażę (bo na te piękne plaże to trzeba jednak dojechać) albo przy basenie w hotelu. Co do cen na straganach to nie wiem, bo chyba takiego nie zauważyłem, natomiast ceny dań w tawernach to zaczynają się od ponad 10E za jakiekolwiek danie, nie licząc przystawek oczywiście. Tyle, że my szukamy takich "ładnie wyglądających", może dlatego ;). Przy drodze z Elafonisi, setka jakiejś smakowej Raki, oliwy albo mały słoiczek miodu, wszystko po 5E za sztukę, pewnie dałem się naciągnąć ;). Miałem 300m do Lidla i Synki ale na zakupy chodziłem do sklepu za rogiem i tam kupowałem Mythosa za 1,95E butelka, puszka natomiast 1,50E. Leżaki z parasolem na Falasarnie, trzeci rząd 20E, za komplet oczywiście. Benzyna od 1,88 do 1,98E ale to akurat chyba ma niewielkie znaczenie. Więcej cen nie pamiętam.
Widzę, że moje ceny Korfiańskie i Kreteńskie, nieco odstają od Waszych. Chyba następnym razem trza będzie może na te Chalkidiki lecieć, choć nie narzekam ;).
Przypomniało mi się, za półmisek z owocami morza zapłaciłem 48E.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.07.2023 23:03

W uzupełnieniu poprzedniego wpisu, wrzucam zdjęcia kilku dań i knajpek:
20230707_212104.jpg

20230709_210815.jpg

20230707_213454.jpg

20230710_201034.jpg
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 19.07.2023 20:34

W celu uniknięcia nieporozumień. Podane ceny nie pochodzą z straganu we wsi czy koło supermarketu tylko z targów chłopskich. Co zacz wystarczy kliknąć w Googlach farmers market halkidiki. Urok juz nie ten, nikt z osiołka fig już nie sprzedaje, ale zawsze. Są to targi dla miejscowych, ceny sa wystawione i w przeciwieństwie do Cro takie same dla wszystkich. Ceny warzyw w supermarketach wyższe np. Pomidory widzialem 1,4 do 1,8.
Ceny z tawerny obok, innych nie znam. Zdjęcia piękne ale to zupełnie nie moje klimaty i nie tego szukam w tawernach w Grecji. Na jednej plaży parasol 5, na innych podobno zamówisz drinka i jest ok.
Generalnie na Chalkidiki wypoczywają głównie Grecy 8O więc ceny i infrastruktura jest skrojona pod ich możliwości i oczekiwania.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 19.07.2023 20:39

Kiepura napisał(a):W celu uniknięcia nieporozumień. Podane ceny nie pochodzą z straganu we wsi czy koło supermarketu tylko z targów chłopskich. Co zacz wystarczy kliknąć w Googlach farmers market halkidiki. Urok juz nie ten, nikt z osiołka fig już nie sprzedaje, ale zawsze. Są to targi dla miejscowych, ceny sa wystawione i w przeciwieństwie do Cro takie same dla wszystkich. Ceny warzyw w supermarketach wyższe np. Pomidory widzialem 1,4 do 1,8.
Ceny z tawerny obok, innych nie znam. Zdjęcia piękne ale to zupełnie nie moje klimaty i nie tego szukam w tawernach w Grecji. Na jednej plaży parasol 5, na innych podobno zamówisz drinka i jest ok.
Generalnie na Chalkidiki wypoczywają głównie Grecy 8O więc ceny i infrastruktura jest skrojona pod ich możliwości i oczekiwania.


Grecy, Serbowie, Rumuni. Chociaż Sithonia to takie greckie letnisko i w wielu wiochach zamożniejsi Grecy mają wille. Możliwości finansowe większości Greków są porównywalne, o ile nie mniejsze od polskich. To już nie rok 2000.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 19.07.2023 21:14

Jeszcze sporo Bułgarów. Na Athos też sporo daczy. Generalnie mnie greckie klimaty bardzo pasują więc jest ok. Jeszcze z cen. Godzinne siga siga w towarzystwie miejscowego koła emerytów pod platanem w Arnaia 16 tj 2x frappe + 4 gałki miejscowych lodów o smaku m in. figowym.
Z tych targów jest kilka filmów na jutubie.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.07.2023 21:51

Kiepura napisał(a):Zdjęcia piękne ale to zupełnie nie moje klimaty i nie tego szukam w tawernach w Grecji.

Wiem i rozumiem, wrzuciłem te zdjęcia z powodu cen, o których wspomniałem.
W celu uniknięcia nieporozumień ;)
Jak wspomniałem wcześniej, doceniam i zazdroszczę, w pozytywnym sensie Twoje siga siga.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 19.07.2023 22:03

Nasza ulubiona miejscówka z wakacji przed covidem. Wzorzec z Sevres greckich klimatów tawernianych ;)

https://www.google.pl/maps/@39.1404211, ... ?entry=ttu
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 20.07.2023 09:36

W kwestii cen i wyglądu knajp/restauracji.
Te ze zdjęć powyżej wyglądają na takie z 'pierwszej linii', z widokiem itd. co naturalnie powoduje że cena jest wyższa niż gdzieś w głębi miesteczka czy na uboczu, a wcale nie musi oznaczać że jedzenie jest lepsze.
Generalnie z miejscowościami typowo turystycznymi jest taki problem że knajpy są nastawione na turystów, najlepiej szukać tych takich dla lokalsów, może nie jest ekskluzywnie i z widokiem na morze ale zwykle okazuje się że jedzenie jest jakby ciut skromniej podane / lepsze / tańsze / i są większe porcje. Potwierdzone już w kilku lokalizacjach.

Za 1,5 tygodnia będę na riwierze olimpijskiej to sprawdzę jak tam sytuacja wygląda z cenami. Wyjazd trochę sentymentalny pierwsza Grecja z dziewczyną (obecnie małżonką) była właśnie tam - Nei Pori - 2 dni po zburzeniu WTC, tym razem miejscowość obok Platamonas, w zasadzie na styku tych dwóch miejscowości.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.07.2023 10:21

marecky81 napisał(a):Nasza ulubiona miejscówka z wakacji przed covidem. Wzorzec z Sevres greckich klimatów tawernianych ;)

https://www.google.pl/maps/@39.1404211, ... ?entry=ttu



Jak już jesteśmy w tym rejonie to ją tę polecam - https://goo.gl/maps/Kdqj5YVbsmM5cQYH8
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 20.07.2023 10:34

26 czerwiec do 3 lipca byliśmy na Rodos. Spanie w Faliraki ale codziennie objazd innej miejscowości
Znajomi mówili że jest tanio i smacznie. Faktycznie dokładnie tak było :)
Pita souvlaki 3 do 5 EUR, makaron z owocami morza około 16EUR, ichniejszy gulasz 8EUR, tuna stejk 14EUR
Pepsi 0.330ml 1 do 1.5EUR (w Krakowie 0.2 przeważnie 9zł....)
Kapitalna wyspa, na pewno tam wrócimy.
Czy było taniej niż Chorwacja i Polska - oczywiście
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone