Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8020
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.11.2022 23:09

Dzisiaj jechałem A1 od Piotrkowa do węzła Sośnica. Już pozostał tylko niewielki fragment ze zwężeniem(ok 10km) pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem. Myślę że na początku roku cała A1 będzie skończona.
Co do alergii ma prawy pas to nadal jest. Jadąc prawym pasem człowiek się zastanawia czy wyprzedzić z prawej czy pchać się na lewy :roll:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.11.2022 23:23

dids76 napisał(a):Dzisiaj jechałem A1 od Piotrkowa do węzła Sośnica. Już pozostał tylko niewielki fragment ze zwężeniem(ok 10km) pomiędzy Piotrkowem a Kamieńskiem. Myślę że na początku roku cała A1 będzie skończona.


Takie właśnie były zapowiedzi - że do końca tego roku będzie skończona.

Trzeba uczciwie przyznać, że budowa A1 idzie zgodnie z terminami, a nawet czasami z wyprzedzeniem! Oby tak na innych budowach!
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 758
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 24.11.2022 07:56

marekkowalak napisał(a): Dla bezpieczeństwa i czystego komfortu z jazdy lepiej było zająć lewy pas już od Tuszyna i nie zjeżdżać z niego aż do Podwarpia.

Amen . Całkiem niedawno , może ze 3 lata temu załatwiłem 2 nowe opony i prostowanie felg, co bagatela uczyniło mnie lżejszym o jakieś 2000 PLN. Jazda między Łodzią a Częstochową odbywała się wyłącznie lewym pasem, prawy był totalnie zniszczony. Za Częstochową nie było nic lepiej.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 809
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.11.2022 14:25

Tak, tez załatwiłem oponę w tym miejscu i nie zjechałem na pobocze tylko wpadłem w dziurę - jakieś 15 cm :(
Ale już od zeszłego lata, ta droga była prosta jak stół :), tylko były zwężenia.
Generalnie dobra informacja - kolejne pół godzinki szybciej do CRO :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 758
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.11.2022 00:22

Dzisiaj z Gdańska do Kędzierzyna jezdnia w tym kierunku gotowa, bez zwężeń , krótki odcinek z ograniczeniem do 100 km/h. W piątek jechałem w nocy w drugą stronę, to jeszcze zwężenie i ograniczenia do 70 km/h było.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 28.11.2022 11:43

Zostało im zdemontować separatory rozdzielające pasy w systemie 2+2 na nitce na północ. Sądzę, że zrobią to w tym tygodniu i od grudnia już będziemy się cieszyć 3 pasami na całym odcinku czyli od Częstochowy po Głuchów.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2106
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.12.2022 22:38

marekkowalak napisał(a):
rocker napisał(a):tNie wiem czemu w Polsce jest alergia na prawy pas.
.


Prawdopodobnie to pozostałość po czasach "świetności" gierkówki i innych wyrobów autostradopodobnych w naszym kraju (w tym A4 Katowice - Kraków), czyli latami systemu słusznie minionego aż do roku 2000.

Można tak tłumaczyć starszych kierowców. Niestety miłośnikami wolnej jazdy środkowym pasem jest sporo młodszych kierowców. Powodów pewnie jest wiele: strach przed prawym pasem, nieumiejętność zmiany pasa gdy ktoś się włącza do ruchu, nieznajomość przepisów czy po prostu tzw. tumiwisizm.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8020
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.12.2022 23:07

No i u nas nie uczą na kursach na prawo jazdy jeździć na autostradzie. Syn na początku tego roku robił prawo jazdy i jeździli autostradą, ale nie po to żeby się nauczyć tylko dla tego że była to najbliższa droga z Raciborza do WORD w Jastrzębiu Zdroju, A myślę że w rejonach gdzie nie ma blisko autostrady ze szkoleniem jest jeszcze gorzej. U nas nadal najważniejszy nadal jest plac manewrowy, czyli ważniejsze jest odrapanie auta przy wjeździe do garażu lub parkowaniu niż bezpieczna jazda na autostradzie :roll:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2106
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.12.2022 09:46

dids76 napisał(a):No i u nas nie uczą na kursach na prawo jazdy jeździć na autostradzie.

Fakt. Żona robiła prawko niecałe dwa lata temu i tylko raz jechała dwupasmową drogą w terenie niezabudowanym.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 10.12.2022 12:30

empire13 napisał(a):
dids76 napisał(a):No i u nas nie uczą na kursach na prawo jazdy jeździć na autostradzie.

Fakt. Żona robiła prawko niecałe dwa lata temu i tylko raz jechała dwupasmową drogą w terenie niezabudowanym.

U nas w ogóle nie uczą jeździć, tylko zdać egzamin. Po pierwsze cena kursu jest niska, więc każdy kombinuje żeby jak najwięcej zarobić lub jak kto woli zaoszczędzić. Po drugie instruktorzy to w większości ludzie dorabiający. Więc jak rąbnie dniówkę na autobusie czy tirem, to już mu się zwyczajnie nie chce przykładać więcej niż musi. Mój ojciec był instruktorem i zawsze mawiał- jeżeli kursant po zdaniu egzaminu przez 6 miesięcy nie rozwali swojego skarbu, to będą z niego ludzie. Upłynęło bardzo dużo czasu, a to dalej jest aktualne. A żeby było jeszcze ciekawiej, to najwięcej wypadków powodują kierowcy już z doświadczeniem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.12.2022 14:04

Czyli u mojego syna nie jest źle.... W lutym będzie miał 2 lata prawko i jedyne zdarzenie to zaraz na początku przy zawracaniu na wąskiej drodze i pod górkę wjechał tyłem w siatkę ogrodzenia.... Uffff....

Teraz sam do Krakowa zakopianką śmiga :D
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 416
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 10.12.2022 15:49

Koleżanko piekara Twój syn uczył się i zdawał w Oświęcimiu,a to ma znaczenie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 758
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 10.12.2022 20:27

dids76 napisał(a):Syn na początku tego roku robił prawo jazdy i jeździli autostradą, ale nie po to żeby się nauczyć tylko dla tego że była to najbliższa droga z Raciborza do WORD w Jastrzębiu Zdroju:

Gdzie tam jest autostrada Z Raciborza do Jastrzębia ??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8020
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.12.2022 11:10

SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):Syn na początku tego roku robił prawo jazdy i jeździli autostradą, ale nie po to żeby się nauczyć tylko dla tego że była to najbliższa droga z Raciborza do WORD w Jastrzębiu Zdroju:

Gdzie tam jest autostrada Z Raciborza do Jastrzębia ??

A jest https://goo.gl/maps/YKq5XjsM8mGb1YK4A 8)
Przez kilkanaście miesięcy DW935 na wyjeździe z Raciborza była zamknięta z powodu remontu i jedyny sensowny dojazd do Jastrzębia Zdroju prowadził właśnie prze A1. Zresztą nawet dzisiaj jadąc w tamte rejony często wybieram tą trasą bo w godzinach szczytu jest szybsza. :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 758
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 11.12.2022 11:53

dids76 napisał(a):A jest https://goo.gl/maps/YKq5XjsM8mGb1YK4A 8)
Przez kilkanaście miesięcy DW935 na wyjeździe z Raciborza była zamknięta z powodu remontu i jedyny sensowny dojazd do Jastrzębia Zdroju prowadził właśnie prze A1. Zresztą nawet dzisiaj jadąc w tamte rejony często wybieram tą trasą bo w godzinach szczytu jest szybsza. :papa:

Ok taki końcowy fragment. Byłem trochę zaskoczony, bowiem kilkanaście razy w roku przejeżdżam przez Racibórz w drodze do pracy w DE. Z Gdańska jeżdżę w okolice Kędzierzyna i dalej służbowym do Niemiec. ;) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 183
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone