Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 10:53

ŁukaszCiupa napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):
Zbyszko666 napisał(a):Takie informacje :)

https://dziennikzachodni.pl/budowa-auto ... 1-16449633
Przy tak drogim paliwie mogło zostać to 100km/h max :D


Zostało na odcinku od lotniska w Pyrzowicach do Piekar - i tam naprawdę lepiej nie jechać szybciej, bo można polecieć jak Stoch na mamucie :twisted: :twisted:

Chyba gorsza "hopka" jest już po czeskiej stronie na D1 gdzieś na wysokości Ostravy. Stoi znak z ograniczeniem do 80km/h. Wracając tamtędy z CRO w 2018, w środku nocy nie zwolniłem na czas, to myślałem, że amortyzatory mi wyrąbały dziury w kielichach i wpadły do wnętrza nadwozia!!! 8O

O tak, tam to dopiero jest! Jak nie znam danego odcinka autostrady/ekspresówki i widzę ograniczenie, to zawsze zwalniam :!:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.08.2022 20:10

Mają się (kiedyś) wziąć za "fale Dunaju" :lol:
https://miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7, ... BoxOpImg10
Freddie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 14.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 25.08.2022 20:15

corrina napisał(a):Mają się (kiedyś) wziąć za "fale Dunaju" :lol:
https://miasta.tokfm.pl/miasta_tokfm/7, ... BoxOpImg10

Szkoda, że tylko A1 z Piekar Śląskich do Pyrzowic, bo to samo jest na odcinku od zjazdu na A4 (na wysokości Gliwic) w stronę Czech
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.08.2022 20:44

Freddie napisał(a):Szkoda, że tylko A1 z Piekar Śląskich do Pyrzowic, bo to samo jest na odcinku od zjazdu na A4 (na wysokości Gliwic) w stronę Czech


To samo pomyślałem. Wydaje mi się nawet, że te wyboje koło Sośnicy są gorsze od tych w pobliżu lotniska - chociaż jest ich mniej.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Dwa posty przeniesiono z "Korki ....

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.10.2022 14:56

marekkowalak napisał(a):
SoftRM napisał(a):od 2025 mają zniknąć bramki w Chorwacji

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 05445.aspx

- opłata za pomocą specjalnego urządzenia
-opłata za pomocą odczytu rejestracji- czyli pewnie coś na nasz wzór - wykupienie przejazdu w Internecie


Super informacja!!
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że chorwacka aplikacja będzie lepsza od tego naszego g... - znaczy się E-tolla.

Jeśli zrobią to na wzór naszego eToll Bilet, to będzie OK.

A co masz do naszego E-tolla, korzystam z niej 2-3 razy w tygodniu i nie widzę jakiś niedogodności.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.10.2022 16:48

wielbiciel napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
SoftRM napisał(a):od 2025 mają zniknąć bramki w Chorwacji

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 05445.aspx

- opłata za pomocą specjalnego urządzenia
-opłata za pomocą odczytu rejestracji- czyli pewnie coś na nasz wzór - wykupienie przejazdu w Internecie


Super informacja!!
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że chorwacka aplikacja będzie lepsza od tego naszego g... - znaczy się E-tolla.

Jeśli zrobią to na wzór naszego eToll Bilet, to będzie OK.

A co masz do naszego E-tolla, korzystam z niej 2-3 razy w tygodniu i nie widzę jakiś niedogodności.

Według mnie bardzo dziwna aplikacja która potrzebuje wiele danych (np. stały dostęp do Internetu i GPS) tylko po to aby przejechać od bramki do bramki. Założenie aplikacji i logowanie do niej jest skomplikowane dla obywatela PL a co dopiero dla obcokrajowca.
e-TOLL BILET jest lepszym rozwiązaniem chociaż też sprawia kłopoty, szczególnie nie jeśli jedziesz autostradą od bramek początkowych do końcowych. Przykład: Często wjeżdżam na A4 wjazdem "Opole Południe" w okolicach którego od jakiegoś czasu trwa remont. Nawigacja czasami proponuje aby skorzystał z następnego zjazdu "Krapkowice", no ale nie mogę bo mam wykupiony bilet na trasę "Bielany" - "Opole Południe". Przykład kolejny Od 17.10.2022 zjazd "Opole Południe" jest zamknięty i trzeba korzystać ze zjazdu "Krapkowice", oczywiście bez problemu w aplikacji można kupić bilet "Bielany" - "Opole Południe" i ja np. nie wiem co należy zrobić w takim wypadku aby nie dostać 500zł kary za przejazd odcinkiem "Opole Południe" - "Krapkowice" którym nie chciałem jechać a zostałem do tego zmuszony. Powinna być w aplikacji automatyczna blokada wyboru tego zjazdu. :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.10.2022 13:44

Właśnie dla takich zmyłek jest potrzebny GPS i internet by za konkretny odcinek pobrać opłatę. U nas płaci się za przejechany odcinek, w drodze na wakacje płacimy za okres używania dróg płatnych.
A kamery są już zainstalowane na naszych bramkach w celach kontrolnych.
Dziś masz swoje konto i zmieniając samochód możesz go dopisać do aplikacji, w przypadku kamer każde auto musi mieć konto rozliczeniowe. Jak by nie patrzeć jedno i drugie rozwiązanie ma swoje + i -.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 27.10.2022 22:33

wielbiciel napisał(a):A co masz do naszego E-tolla, korzystam z niej 2-3 razy w tygodniu i nie widzę jakiś niedogodności.


Zainstalowałem raz jesienią jak miałem wyjazd do Berlina (2 dni po zniesieniu bramek). Na szczęście w porę włączyli aplikację eToll Bilet, bo chyba bym nie kupił biletu. Wywaliłem to czym prędzej z telefonu.

Zresztą średnia ocen (najniższa ze wszystkich aplikacji) i zalew "pozytywnych" opinii na Google Play mówią same za siebie....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.10.2022 23:54

Ja mam w telefonie aplikację Autopay, na autostradzie Kraków - Katowice działa bez żadnych problemów.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.10.2022 16:41

Bank ING ( nie wiem jak inne) ma do konta dodatek płatności za autostrady. Trzeba wejść na własne konto , otworzyć zakładkę i dopisać rodzaj pojazdu i nr.rej. Ta funkcja działa mina A1 iA4. Nigdy nie stoję w kolejce...płatność jest pobierana przez bank....
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.10.2022 20:16

dids76 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
SoftRM napisał(a):od 2025 mają zniknąć bramki w Chorwacji

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 05445.aspx

- opłata za pomocą specjalnego urządzenia
-opłata za pomocą odczytu rejestracji- czyli pewnie coś na nasz wzór - wykupienie przejazdu w Internecie


Super informacja!!
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że chorwacka aplikacja będzie lepsza od tego naszego g... - znaczy się E-tolla.

Jeśli zrobią to na wzór naszego eToll Bilet, to będzie OK.

A co masz do naszego E-tolla, korzystam z niej 2-3 razy w tygodniu i nie widzę jakiś niedogodności.

Według mnie bardzo dziwna aplikacja która potrzebuje wiele danych (np. stały dostęp do Internetu i GPS) tylko po to aby przejechać od bramki do bramki. Założenie aplikacji i logowanie do niej jest skomplikowane dla obywatela PL a co dopiero dla obcokrajowca.
e-TOLL BILET jest lepszym rozwiązaniem chociaż też sprawia kłopoty, szczególnie nie jeśli jedziesz autostradą od bramek początkowych do końcowych. Przykład: Często wjeżdżam na A4 wjazdem "Opole Południe" w okolicach którego od jakiegoś czasu trwa remont. Nawigacja czasami proponuje aby skorzystał z następnego zjazdu "Krapkowice", no ale nie mogę bo mam wykupiony bilet na trasę "Bielany" - "Opole Południe". Przykład kolejny Od 17.10.2022 zjazd "Opole Południe" jest zamknięty i trzeba korzystać ze zjazdu "Krapkowice", oczywiście bez problemu w aplikacji można kupić bilet "Bielany" - "Opole Południe" i ja np. nie wiem co należy zrobić w takim wypadku aby nie dostać 500zł kary za przejazd odcinkiem "Opole Południe" - "Krapkowice" którym nie chciałem jechać a zostałem do tego zmuszony. Powinna być w aplikacji automatyczna blokada wyboru tego zjazdu. :papa:

Nie dostaniesz kary 500zł. pod warunkiem opłaty (w ciagu trzech dni) za przejechany-nieopłacony odcinek autostrady. To samo się tyczy każdego innego przejazdu bez uprzednio wykupionego e-biletu. https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-aut ... ostradowy/
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 29.10.2022 06:35

Coś o S1:
https://zywiec.naszemiasto.pl/w-beskida ... c1-9051685

I jeszcze z innego artykułu, z sierpnia:
"Budowa obejścia Węgierskiej Górki z dużym poślizgiem!..."
"...Niestety, trzeba będzie na nią poczekać do 2024 roku. To rok później, niż pierwotnie planowano..."
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.10.2022 09:46

endryu napisał(a):Nie dostaniesz kary 500zł. pod warunkiem opłaty (w ciagu trzech dni) za przejechany-nieopłacony odcinek autostrady. To samo się tyczy każdego innego przejazdu bez uprzednio wykupionego e-biletu. https://etoll.gov.pl/lekkie/e-bilet-aut ... ostradowy/

No właśnie, trzeba dokupić dodatkowy bilet. Nie łatwiej zablokować możliwość zakupu biletu na ten zjazd?
Ja mam apkę e-bilet i wykupienie dodatkowego biletu nie jest problemem, niestety A4 porusza się wielu obcokrajowców kupujących e-bilety na stacjach paliw. No i wytłumacz komuś kto nie zna polskiego że zamknęliśmy zjazd i musi pojechać jeszcze raz na stację i dokupić bilet za 0,80zł bo inaczej dostanie mandat za 500zł :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.10.2022 09:54

W czwartek jechałem A1 z północy na południe i został otwarty nowy, około 10 kilometrowy odcinek pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Są na nim trzy pasy i ograniczenie do 100km/h. Otwarto też w końcu węzeł pod Kamieńskiem gdzie ostatnio często się korkowało. Przejazd z północy na południe odbywa się coraz sprawniej :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.10.2022 15:53

Wczoraj z Kędzierzyn-Koźle do Gdańska A4/A1 niespełna 5 h. Wyjeżdżałem około 15.00 więc w godzinach szczytu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 180
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone