Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 01.06.2022 21:16

Masz rację.
Dla wszystkich co z północy jadą, dobrze że jest obwodnica autostradowa.
Ci co przez czechy jeżdżą, tylko A1 obwodnicą, ci, co przez Słowacji i Węgry również proponuję ajedynką ile się da żeby ominąć wyżej wspomniany odcinek , a nawet dalej bo za Siewierzem DK1 ( wschodnia obwodnica Aglomeracji Śląskiej) do zjazdu na A4 też nie naprawa optymizmem, przez Kstowice wcale nie lepiej.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.06.2022 11:11

ziemniak napisał(a):Jeżdżę dość często nowym odcinkiem 90-100, więc mogę spokojnie obserwować. Nie raz widziałem osobówkę 80-90 jadącą środkowym pasem, a z tyłu kierowcy hamowali, bo lewym ktoś wyprzedzał. W Częstochowie dużo kierowców wyjeżdżając z Warszawskiej w Aleję Wojska Polskiego, a potem skręcających w prawo w Aleję Jana Pawła II, niczym przecinak wskakują od razu na środkowy (często ktoś jadący od strony Warszawy musi ostro hamować), a po około kilometrze znowu jak przecinak zmieniają dwa pasy ruchu na raz żeby skręcić. Widocznie prawy pas przy trzech pasach ruchu parzy :evil:

Przepraszam ze lekki OT, ale do tego dodałbym mistrzów, dla których rozpędzanie się na "rozbiegówce" to chyba ujma na honorze i dlatego od razu dostojnie wtaczają się z "60" na budziku na prawy albo i środkowy pas, gdzie zaczynają niespieszne przyspieszanie.
Może na autostradach to nie występuje zbyt często, ale na szybszych trasach miejskich to jest plaga :(
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 02.06.2022 23:58

Nawiasem można jeszcze dodać, że prace MOP Mszana odbędą się i końcowe oddanie przewidziane jest na lipiec 2023
GDDKiA – Oddział w Katowicach zawarła umowę na zaprojektowanie i wybudowanie infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania Miejsca Obsługi Podróżnych Mszana Południe. Według ustaleń MOP ma być gotowy w ciągu 14 miesięcy i otwarty w lipcu 2023 r.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.06.2022 13:47

dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):
dids76 napisał(a):
zablo napisał(a):Jakieś newsy w temacie sytuacji (przed Częstochową) na A1?

W tym tygodniu ma wyjazd na północ PL, we wtorek jadę tam a w piątek powrót. Napiszę co i jak :papa:

Czekam również na sprawozdanie, zwłaszcza z odcinka, gdzie trwa budowa A1.

Dzisiaj przejechana trasa z południa na północ. A1 do Piotrkowa a potem S8 w kierunku Warszawy i dalej na północ.
Odcinek Częstochowa - Kamieńsk są po trzy pasy w każdym kierunku, ograniczenie do 100km/h. Na nitce z północy dzisiaj malowali pasy i było zwężenie do jednego pasa, bez większych korków.
Odcinek Kamieńsk - Piotrków są po dwa pasy w każdym kierunku, ograniczenie do 70km/h ruch płynnie.
W okolicach węzła A1/S8 malowali dzisiaj pasy na nitce z północy, dosyć mocno się korkowało.
Będę wracał w piątek i mam nadzieję że do tego czasu skończą :papa: .

Dzięki. Czyli można jechać jedynką.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 03.06.2022 16:04

Na północ - od węzła Częstochowa Północ do węzła Radomsko pasy są gotowe, jednak chwilowo występują zwężki zazwyczaj z trzech do dwóch pasów
Obrazek

Na północ - węzeł Radomsko, malowanie cienkowarstwowe czyli do zdarcia
Obrazek

Węzeł Kamieńsk - dość niebezpieczne miejsce, bo nie ma pasów zjazdowych i rozbiegowych
Obrazek

Jednak na południe jeszcze przed wakacjami może to się zmienić
Obrazek

Na południe - tuż za węzłem Kamieńsk: piątek, godz. 10:00 panowie rozstawiają pachołki i zwężenie do jednego pasa ruchu, w sam raz na największe natężenie ruchu, niech widzą, że pracują
Obrazek

Na południe - węzeł Radomsko: dalej kolorowe linie i strzałki niczym w nie lubię poniedziałku
Obrazek

Na południe - tuż przed węzłem Mykanów mamy dwa pasy ruchu, tutaj było zwężenie w ostatnich tygodniach do jednego i się dość mocno korkowało
Obrazek

Na południe - oznakowania grubowarstwowego brakuje jedynie na pasie zjazdowym i rozbiegowym węzła Mykanów
Obrazek

:papa:
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 03.06.2022 21:30

8) :D Profesjonalna relacja !!!
Dzięki
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 04.06.2022 10:14

BMC napisał(a):8) :D Profesjonalna relacja !!!
Dzięki


Jakby od drogowca
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.06.2022 12:58

Albo od bywalca SSC :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2022 18:50

Wczoraj A1 przejechana od węzła Piotrków Trybunalski do węzła Sośnica. W Piotrkowie byłem około godziny 17, niestety pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem, tam gdzie zaczynają się trzy pasy trwały jeszcze prace malarskie :? Zwężenie z dwóch do jednego pasa a korek zaczynał się już kilka km przed węzłem Kamieńsk. Oznaczało to dobre pół godziny straty. Myślę że do wakacji skończą to malowanie. Ja tam będę jechał gdzieś w połowie lipca, już po powrocie z Cro i mam nadzieję że będzie już płynnie. :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.06.2022 13:38

Ziemniak to widzę, że to taki Ekspert od dróg i mostów. Drugim Ekspertem jest Dids. Widać, że chłopy znają się na robocie.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 12.06.2022 19:25

didis76 i ziemniak dziękuję. Wiedza bardzo przydatna.
Zastanawiam się/ planuję strat o 15.00 w piątek z Wawy i po 3, max. 3,5 godzinach stop na granicy.
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 12.06.2022 19:32

zablo napisał(a):didis76 i ziemniak dziękuję. Wiedza bardzo przydatna.
Zastanawiam się/ planuję strat o 15.00 w piątek z Wawy i po 3, max. 3,5 godzinach stop na granicy.


Będziesz miał ciężko dojechać w 3,5 h do granicy.
Ja bym założył z Warszawy około 4 - 4,5 h.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.06.2022 19:58

andrzejzabrze napisał(a):
zablo napisał(a):didis76 i ziemniak dziękuję. Wiedza bardzo przydatna.
Zastanawiam się/ planuję strat o 15.00 w piątek z Wawy i po 3, max. 3,5 godzinach stop na granicy.


Będziesz miał ciężko dojechać w 3,5 h do granicy.
Ja bym założył z Warszawy około 4 - 4,5 h.
Zależy gdzie masz start w Warszawie. Ja często ruszam z okolic Blue City i dojazd do domu zajmuje mi jakieś 3 do 3,5 godziny. Od zjazdu w Gorzyczkach do domu mam jeszcze jakieś 25 minut. Więc myślę że bez korków bez problemu w 3 - 3,5 godziny wyrobisz. :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.06.2022 12:43

Tak, da radę, jeśli wyjazd bez korków w Wawie. 1,5h do Piotrkowa, 40 min od Piotrkowa do początku obwodnicy Cz-wy, 1h 20 min od pocz. obwodnicy Cz-wy do Gorzyczek. 3,5 h jadąc zgodnie z przepisami bez postojów. Jak pociśniesz trochę szybciej, może być i 3h.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 15.06.2022 14:19

Taki update tylko malutki chciałam zrobić, bo w zeszłym roku się nie przygotowałam z tematu i źle się to skończyło :oops:
Na A1 nie ma już pomiaru odcinkowego, prawda :?: :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone