Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.10.2021 09:35

marekkowalak napisał(a):A jak w tej aplikacji odbywa się płatność? Z góry podpina się kartę kredytową czy potem przychodzi jakiś rachunek, czy jeszcze inaczej?
Teba wcześniej doładować konto
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.10.2021 11:06

A czy ktoś z Was korzystał z płacenia za autostrady za pomocą konta iPKO? Widzę, że jest tak opcja w aplikacji i zastanawiam się, czy można jej użyć zamiast tego E-tolla.

EDIT: Właśnie dzwoniłem do PKOBP i dowiedziałem się, że przez iPKO można tylko płacić za A1 i A4. A2 niestety nie :evil:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.10.2021 23:33

marekkowalak napisał(a):A jak w tej aplikacji odbywa się płatność? Z góry podpina się kartę kredytową czy potem przychodzi jakiś rachunek, czy jeszcze inaczej?

Masz możliwość płatności BLIK w swojej aplikacji, działa momentalnie co jest dobre jak się zapomniałą przed wyjazdem doładować.
Faktycznie rejestracja jest trochę skomplikowana ale samo używanie to już prostota oraz system ci na bieżąco wyświetla stan konta. Korzystam od dłuższego czasu z e-tolla na A-4 Gliwice -Wrocław i jestem zadowolony a dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek jak na zjeździe z 4 prawa strona (e-toll) do bramek pusta a na lewej stoi spora kilkusetmetrowa kolejka do płatności gotówką.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.01.2022 19:50

W ubiegłym tygodniu przejechałem A1 od granicy w Gorzyczkach do węzła z S8. Jedzie się już naprawdę bardzo dobrze, od węzła "Częstochowa Północ" do Kamieńska są już oddane po trzy pasy w każdym kierunku. Na razie na tym odcinku ograniczenie do 100km/h. Od Kamieńska do S8 jeszcze po dwa wąskie pasy w obu kierunkach i ograniczenie do 70km/h.
Myślę że latem dojazd z Warszawy do granicy w Gorzyczkach w trzy godziny będzie możliwy.
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 12.04.2022 13:29

Na wysokości Mszany w kierunku Ostrawy jest zwężenie na moście.
https://www.nowiny.pl/informacje/189183 ... -maja.html
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.04.2022 13:14

Zbyszko666 napisał(a):Na wysokości Mszany w kierunku Ostrawy jest zwężenie na moście.
https://www.nowiny.pl/informacje/189183 ... -maja.html


Nieźle ...

Ile ma ten most w Mszanie, którego budowa też była z niezłymi przebojami?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 13.04.2022 13:46

Został oddany do użytku w maju 2014 r. I już dylatacje do wymiany.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2022 10:07

Zbyszko666 napisał(a):Na wysokości Mszany w kierunku Ostrawy jest zwężenie na moście.
https://www.nowiny.pl/informacje/189183 ... -maja.html

Jest też zablokowany wjazd na A1 na węźle Mszana w kierunku Łodzi. Więc jak ktoś wracając z południa chciałby zjechać np. żeby zatankować w Mszanie musi liczyć się z objazdem aby ponownie wrócić na A1 we właściwym kierunku.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 29.05.2022 14:53

Jakieś newsy w temacie sytuacji (przed Częstochową) na A1?
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 29.05.2022 15:42

obecnie malują pasy i szlifują/szorują jezdnie tuż przed Częstochową jadąc z północy. Z trzech pasów, robi się jeden. W godzinach szczytu -15 minut. Myślę, że jeszcze tydzień i będzie po robocie. Gorzej to wygląda jeśli chodzi o prace na odcinku Piotrków - Kamieńsk - Radomsko, ale tam zazwyczaj w miarę płynnie.

UWAGA!!! na odcinek Pyrzowice - Bytom! Dziwne rzeczy tam się dzieją, garby coraz większe, jedni jadą bardzo szybko, drudzy 80 lub wolniej, ciężarówki dziwne manewry robią próbując omijać większe hopki. Czasami ktoś ostro hamuje, czasami ktoś niczym Concorde przeleci dosłownie w powietrzu. Ograniczenie jest do 110 kmh. Jechałem 90-100 i nieźle bujało.

Jeszcze jedno, wiem, że większość wie, ale w Polsce obowiązuje ruch prawostronny - to tak jeśli chodzi o autostradę z trzema pasami ruchu i jazdę mistrzów kierownicy środkowym pasem. Jeśli nie wyprzedzamy to jest to bee! :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.05.2022 18:06

ziemniak napisał(a):Jeszcze jedno, wiem, że większość wie, ale w Polsce obowiązuje ruch prawostronny - to tak jeśli chodzi o autostradę z trzema pasami ruchu i jazdę mistrzów kierownicy środkowym pasem. Jeśli nie wyprzedzamy to jest to bee! :)

Ten problem dotyczy wszystkich dróg powyżej 2 pasów w PL. Niestety.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2022 19:05

zablo napisał(a):Jakieś newsy w temacie sytuacji (przed Częstochową) na A1?

W tym tygodniu ma wyjazd na północ PL, we wtorek jadę tam a w piątek powrót. Napiszę co i jak :papa:
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 29.05.2022 20:57

dids76 napisał(a):
zablo napisał(a):Jakieś newsy w temacie sytuacji (przed Częstochową) na A1?

W tym tygodniu ma wyjazd na północ PL, we wtorek jadę tam a w piątek powrót. Napiszę co i jak :papa:


Dids, czekam na relację ;)
ja ruszam do Cro 8go ;)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 29.05.2022 23:10

dids76 napisał(a):Przetestowałem e-toll we wtorek, działał bez problemu. Największą jego wadą jest konieczność ściągnięcia wcześniej aplikacji i rejestracja w niej, nie jest to łatwe i intuicyjne. Trzeba też wcześniej "Rozpocząć przejazd" w Aplikacji bo podczas jazdy nie jest to łatwe a tym bardziej bezpieczne. Bardziej skomplikować poboru opłat chyba się nie dało.

Ja niedawno przetestowałem e-toola na autostradzie A4 ale zakładam, że tak samo działa na A1.
Wg moich obliczeń taniej przejazd wychodzi zabawą rozpocznij przejazd niż poprzez zakup biletu (do tego jest druga apka).
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.05.2022 11:08

dids76 napisał(a):
zablo napisał(a):Jakieś newsy w temacie sytuacji (przed Częstochową) na A1?

W tym tygodniu ma wyjazd na północ PL, we wtorek jadę tam a w piątek powrót. Napiszę co i jak :papa:

Czekam również na sprawozdanie, zwłaszcza z odcinka, gdzie trwa budowa A1.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 176
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone