Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 15.08.2021 20:45

Po jakim czasie zwykle należy spodziewać się pamiątki z tych odcinkowych ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.08.2021 20:47

BMC napisał(a):Dramat :x

Jeżdżę tamtędy średnio co dwa tygodnie, nie ma innego wyjścia jak tempomat ustawiony na 80km/h :roll:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 15.08.2021 20:50

dids76 napisał(a):
BMC napisał(a):Dramat :x

Jeżdżę tamtędy średnio co dwa tygodnie, nie ma innego wyjścia jak tempomat ustawiony na 80km/h :roll:


My nie mieliśmy pojęcia o tym pomiarze bo jest nieoznaczony w momencie, kiedy się zaczyna. Dziwiło nas faktycznie że wszyscy wleką się prawym 70-80/h ale byliśmy po 12 godzinach podróży, wiadomo, że każdy chce wtedy już być w domu, zwłaszcza, jak zostało nieco ponad 100 km. Oznaczenie pomiaru zobaczyliśmy dopiero na jego końcu :twisted:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.08.2021 20:55

Dostałem mandat na 100 zł plus 4 pkt. karne. Ograniczenie 70, jechałem 93. Mandat przyszedł po 1/5 miesiąca.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 15.08.2021 20:57

Ural napisał(a):Dostałem mandat na 100 zł plus 4 pkt. karne. Ograniczenie 70, jechałem 93. Mandat przyszedł po 1/5 miesiąca.


Nie pocieszyłeś mnie... :roll: :?
Na razie u nas minęły 3 tygodnie, no cóż, zobaczymy...
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.08.2021 21:56

elka21 napisał(a):Od 12.30 do 17.30 jest 5 godzin.
Ale mimo to, to średnia i tak kiepska.

Racja, po prostu padnięty jestem, 15 minut temu wszedłem do domu. Około 8 wyjechaliśmy z Gyor, 13,5 godziny . Ale chyba bardziej mają niefarta Ci, którzy wracali z polskiego morza dzisiaj....wow.....Na remoncie jeszcze więcej aut, na krzyżówce A1/A2 dobre 10 km, później wypadek i też kilka km....w Nowej Wsi na bramkach kolejne kilka km....Niektórzy na remontowanym odcinku A1 nawet zawracali w kierunku Łodzi, miedzy słupkami, na podwójnej ciągłej, musieli myć mocno poirytowani..
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 15.08.2021 22:02

Polecam nawigacje NaviExpert, pokazuje jaka jest twoja aktualna srednia predkosc na odcinkowym pomiarze, dzieki temu ja jade 76 licznikowo, a srednia odcinkowa wychodzi 72-73.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2021 08:32

pawers napisał(a):Polecam nawigacje NaviExpert, pokazuje jaka jest twoja aktualna srednia predkosc na odcinkowym pomiarze, dzieki temu ja jade 76 licznikowo, a srednia odcinkowa wychodzi 72-73.

Spokojnie możesz podnieść licznikowo do 80km/h. :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 16.08.2021 10:22

Ja tam ustawim rempomat na 80 - wg GPS to u mnie 75 i jedę lewym wyprzedzając wszystkich jadących prawym 65. Czasem puścić trzeba tych z Radomska co zaginają czasoprzestrzeń.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 16.08.2021 13:31

corrina napisał(a):
My nie mieliśmy pojęcia o tym pomiarze bo jest nieoznaczony w momencie, kiedy się zaczyna.



Jest oznaczony z obydwu stron, zarówno na wjeździe, jak i na wyjeździe. Po prostu nie zauważyliście znaku (może akurat jakiś TIR wam przesłonił czy coś).

Warto mieć włączonego Yanosika - zawsze ostrzega :D
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 17.08.2021 08:49

SebastianM napisał(a):
elka21 napisał(a):Od 12.30 do 17.30 jest 5 godzin.
Ale mimo to, to średnia i tak kiepska.

Racja, po prostu padnięty jestem, 15 minut temu wszedłem do domu. Około 8 wyjechaliśmy z Gyor, 13,5 godziny . Ale chyba bardziej mają niefarta Ci, którzy wracali z polskiego morza dzisiaj....wow.....Na remoncie jeszcze więcej aut, na krzyżówce A1/A2 dobre 10 km, później wypadek i też kilka km....w Nowej Wsi na bramkach kolejne kilka km....Niektórzy na remontowanym odcinku A1 nawet zawracali w kierunku Łodzi, miedzy słupkami, na podwójnej ciągłej, musieli myć mocno poirytowani..


Zawracali z innego powodu, mapy google na trasie w kierunku Łodzi miały błąd i zrzucały z A1 żeby ominąć remontowaną krzyżówkę, po czym okazywało się że jest się na pasie z którego można wjechać tylko na kierunek Katowice, sam się na to nabrałem, na szczęście zorientowałem w porę i zawróciłem wcześniej bo tak to faktycznie między słupkami bym musiał. No ale tak to jest jak się nie popatrzy na znaki ślepo ufając google, nauczka na przyszłość.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.08.2021 11:42

Na jakim odcinku aktualnie jest jeszcze ten plac budowy z pomiarem odcinkowym? O ile dobrze pamiętam, jadąc na południe, zaczyna się na zjeździe z S8 w Piotrkowie, a kończy ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.08.2021 11:47

corrina napisał(a):Na jakim odcinku aktualnie jest jeszcze ten plac budowy z pomiarem odcinkowym? O ile dobrze pamiętam, jadąc na południe, zaczyna się na zjeździe z S8 w Piotrkowie, a kończy ?

Jeden jest pomiędzy Łodzią a Piotrkowem a drugi pomiędzy Kamieńskiem a Mykanowem.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.08.2021 12:15

dids76 napisał(a):
corrina napisał(a):Na jakim odcinku aktualnie jest jeszcze ten plac budowy z pomiarem odcinkowym? O ile dobrze pamiętam, jadąc na południe, zaczyna się na zjeździe z S8 w Piotrkowie, a kończy ?

Jeden jest pomiędzy Łodzią a Piotrkowem a drugi pomiędzy Kamieńskiem a Mykanowem.


Dzięki wielkie! :wink: Chodziło mi właśnie o ten drugi, bo trasa z Warszawy.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.08.2021 16:55

corrina napisał(a):Na jakim odcinku aktualnie jest jeszcze ten plac budowy z pomiarem odcinkowym? O ile dobrze pamiętam, jadąc na południe, zaczyna się na zjeździe z S8 w Piotrkowie, a kończy ?


Ten pierwszy, zaraz za Piotrkowem, jest krótki (coś ok. 8 km jeśli dobrze pamiętam).

Ten drugi, od Kamieńska aż pod Częstochowę, ma prawie 40 km!!

Są 2 opcje - albo jechać ze stałą prędkością ok. 70-80 km/h, albo zjechać w Radomsku na krótki postój na stacji Moya i potem można trochę depnąć lewym pasem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone