Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 22.06.2021 20:15

Drogą na Bełchatów - innej nie ma.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.06.2021 20:52

No właśnie Wujek Google pokazuje, że jest zamknięta:

Schowek01.jpg
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 22.06.2021 21:12

Bo tam jest Panie kolego tak: jest zbudowany i oddany do użytku już od kilku tygodni w ciągu drogi nr 484 a więc tej z kamieńska na Bełchatów, nowy wiadukt nad budowaną A1ką i tymże wiaduktem jadą auta w kierunku Bełchatowa i od Bełchatowa. Natomiast jakieś 200 m od tego wiaduktu w kierunku na południe, jest cały czas w budowie węzeł autostradowy, którym będzie można wjechać/zjechać z A1 właśnie na Kamieńsk czy na Bełchatów. Do tej pory jadąc od Kamieńska z zamiarem wjazdu na A1 czy to na Warszawę czy Katowice, jechało się fragmentem, nazwijmy to drogi technicznej/tymczasowej do tymczasowego ronda i wjeżdżało na nim czy tow lewo czy prawo. Na screenie widzisz tam taki bypass na północ od tego niby zamkniętego odcinak drogi - to ten opisany wcześniej wiadukt. Zaś to wykreskowane na czerwono to wg mnie albo właśnie ta tymczasowa droga do tego ronda, albo czort wie co, bo nie dalej jak wczoraj auta ciężarowe z mojej firmy wjeżdżały spokojnie poprzez owo rondo w kierunku na Warszawę. Ale to było wczoraj a być może dziś rozpoczęły się tam już prace i zostanie oddany węzeł autostradowy a zlikwidowany ten tymczasowy dojazd do tego pseudo-ronda? Tego nie wiem, ale ponieważ to jest de facto jeden wielki plac budowy to wszystko jest możliwe. Jak sam widzisz a raczej nie widzisz tylko musisz mi wierzyć na słowo bo tamtędy jeżdżę co jakiś czas, węzeł autostradowy jest praktycznie zbudowany, pewnie została im kosmetyka i może na dniach go otworzą, tymczasem wujek Google lekcji nie odrobił zresztą nie pierwszy już raz...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.06.2021 22:36

Wierzę Ci, nie po raz pierwszy Google nie nadąża :D :D

Dzięki za informacje - rozważę odbicie na Piotrków i powrót w Kamieńsku (jechałem tamtędy rok temu i było całkiem OK). Chociaż ja będę jechał w sobotę po południu, więc nie wiem, czy jest sens objeżdżać. Będę obserwował natężenie ruchu w czasie rzeczywistym i decyzję podejmę w ok. Tuszyna
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 23.06.2021 09:40

Jeżdżę trasą Kraków - Cz-wa - Rzgów raz w tygodniu, więc jestem w miarę na bieżąco i nie jest źle. Jadąc od Łodzi na wysokości węzła Tuszyn, wpadasz na pierwszy OPP z ograniczeniem 70km/h, długość ok.9km. W okolicy zjazdów na Piotrków jedziesz już jednym pasem, ale po nowej jezdni. Następnie jest kawałek starej drogi z dwoma pasami w kierunku Cz-wy, ze zwężeniami do jednego przy budowanych wiaduktach, później znów kilka kilometrów nowej jezdni z jednym pasem, potem stara jezdnia z dwoma pasami do końca kontraktu budowanego przez Mirbud. I zaraz za nim rozpoczyna się kolejny OPP z 70km/h przez ok. 40km do świateł pod Mykanowem. Od zjazdu na Cz-wę zaczyna się prawdziwa autostrada z krótkim ograniczeniem 100km/h, bo jeszcze coś wykańczają (polecam się rozglądać bo Beemki polują ;) ). Mimo wszystko wolę jechać głównym "ściekiem" niż kluczyć po wioskach 40-50 km/h, stać na światłach i nie wiadomo co jeszcze. Kolejne brakujące fragmenty autostrady mają zostać otwarte na początku i końcu lipca, a całość jednej nitki będzie przejezdna w połowie sierpnia.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.06.2021 09:45

To odcinek Łódź-Częstochowa, albo Kłobuck ile czasowo wyjdzie...2 i pół godziny ?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 23.06.2021 10:32

Od Rzgowa pod Łodzią do pierwszego węzła pod Cz-wą, google pokazuje 1:25 i jest to czas jak najbardziej prawidłowy, w którym spokojnie się mieszczę :mrgreen:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.06.2021 18:04

senkju,
a w jakich porach, (w sensie godzin) przemierzasz ten szlak ?
...bo mi wychodzi że będę tam od około godziny 14.
Chyba nawet lepiej przez Piotrków jak przez Wieluń.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.06.2021 10:22

Zwykle w soboty w godzinach 11-13
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.06.2021 11:10

Endrju napisał(a):Zwykle w soboty w godzinach 11-13

Ja jeżdżę przeważnie w kierunku Piotrkowa w poniedziałek lub wtorek około godz 10-11 a w kierunku Częstochowy w czwartek lub piątek około godz 16-17. Jeżeli nie ma zdarzeń losowych to ruch idzie w miarę płynnie.
Ps. Jeszcze niedawno na odcinku Częstochowa - Piotrków były trzy ronda na których się korkowało, teraz zostało już tylko jedno na wysokości Kamieńska.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.06.2021 11:52

dids76 napisał(a):Ja jeżdżę przeważnie w kierunku Piotrkowa w poniedziałek lub wtorek około godz 10-11 a w kierunku Częstochowy w czwartek lub piątek około godz 16-17. Jeżeli nie ma zdarzeń losowych to ruch idzie w miarę płynnie.


Dokładnie... Także lepiej nie kombinować i na spokojnie jechać "A1" :mrgreen:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.06.2021 11:59

Dzienks panowie, ja środa po 10 będę wyjeżdżał z Gdyni, to łódź będzie koło 14, czyli powinno być spox.
Jeszcze raz dzienks.
W zeszłym roku moja żona wzięła dzieciaka i psa i sama pojechała...m.in. przez Pierzyny Wielkie, do tej pory sobie z tego żartujemy.
pozdro
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 28.06.2021 12:41

A gdzie najlepiej zatankować w Polsce blisko granic z Czechami baaardzo blisko autostrady. Macie jakieś sprawdzone stacje gdzie jest taniej?
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 28.06.2021 12:52

Ja zawsze tankuje na Orlenie 3 km od A1
https://www.google.pl/maps/place/Stacja ... c3RhdGlvbg
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 28.06.2021 12:55

Pewnie różnica jest z 30-40 groszy podejrzewam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 170
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone