Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 11.06.2021 11:21

Zastanawiałem się czy na odcinku pomiarowym na wjazdach w środku odcinka też zamontowali kamery do pomiaru odcinkowego? Bo jeśli nie, to wszyscy włączający się do tego odcinka mogą sobie na limity nie zważać. Dlatego tez pojawiają się tam tacy odważni.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 11.06.2021 11:28

mchrob napisał(a):Zastanawiałem się czy na odcinku pomiarowym na wjazdach w środku odcinka też zamontowali kamery do pomiaru odcinkowego? Bo jeśli nie, to wszyscy włączający się do tego odcinka mogą sobie na limity nie zważać. Dlatego tez pojawiają się tam tacy odważni.
Jest dokładnie tak jak piszesz a jednym z tych "odważnych" jestem ja i inni mieszkańcy Radomska i okolic. Zjazd z nowobudowanej A1 na Radomsko "ucina" pomiar odcinkowy tak dla aut lecących od Częstochowy jak i tych od Kamieńska. Ponieważ na wybudowanym zjeździe na Radomsko nie ma żadnych kamer tego systemu (ktoś kto to montował popełnił poważny błąd a może to świadoma decyzja - tego nie wiem). Dlatego widać nieliczne auta lecące grubo ponad 70km/h na numerach głównie na ERA... ale są też nieliczni, którzy cały ten odcinek pomiarowy rżną nie bacząc na pomiar prędkości. Przyznam się, że sam jak lecę do Częstochowy czy do Piotrkowa to korzystam z tej "dziury" w systemie ale szybciej jak 100 - 105 Km/h nie jadę, bo jest jednak dość wąsko jeśli chodzi o wyprzedzanie szczególnie TIRów.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 11.06.2021 11:32

ŁukaszCiupa napisał(a):
mchrob napisał(a):Zastanawiałem się czy na odcinku pomiarowym na wjazdach w środku odcinka też zamontowali kamery do pomiaru odcinkowego? Bo jeśli nie, to wszyscy włączający się do tego odcinka mogą sobie na limity nie zważać. Dlatego tez pojawiają się tam tacy odważni.
Jest dokładnie tak jak piszesz a jednym z tych "odważnych" jestem ja i inni mieszkańcy Radomska i okolic. Zjazd z nowobudowanej A1 na Radomsko "ucina" pomiar odcinkowy tak dla aut lecących od Częstochowy jak i tych od Kamieńska. Ponieważ na wybudowanym zjeździe na Radomsko nie ma żadnych kamer tego systemu (ktoś kto to montował popełnił poważny błąd a może to świadoma decyzja - tego nie wiem). Dlatego widać nieliczne auta lecące grubo ponad 70km/h na numerach głównie na ERA... ale są też nieliczni, którzy cały ten odcinek pomiarowy rżną nie bacząc na pomiar prędkości. Przyznam się, że sam jak lecę do Częstochowy czy do Piotrkowa to korzystam z tej "dziury" w systemie ale szybciej jak 100 - 105 Km/h nie jadę, bo jest jednak dość wąsko jeśli chodzi o wyprzedzanie szczególnie TIRów.
Należy jeszcze pamiętać o drugim odcinku z pomiarem prędkości na A1 a więc Piotrków Trybunalski - Tuszyn lub na odwrót. Tu nie ma zlituj i każdy przejeżdża ów odcinek w całości bez możliwości zjazdu z niego bo po prostu żadnego zjazdu tam nie ma i nie będzie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2021 12:34

mchrob napisał(a):Zastanawiałem się czy na odcinku pomiarowym na wjazdach w środku odcinka też zamontowali kamery do pomiaru odcinkowego? Bo jeśli nie, to wszyscy włączający się do tego odcinka mogą sobie na limity nie zważać. Dlatego tez pojawiają się tam tacy odważni.

Na całym tym odcinku jest tylko jeden zjazd na Radomsko, nie ma taż żadnego parkingu czy stacji paliw :wink:
Dzięki Łukasz za info :wink: Jeżeli jesteś z radomska to mam jeszcze jedno pytanie. Czy w pobliżu zjazdu jest jakaś stacja BP lub Circle K? Jeżdżę tamtędy dosyć często i szczególnie w drodze powrotnej planowałbym sobie tam postój :papa:
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 11.06.2021 12:45

dids76 napisał(a):
mchrob napisał(a):Zastanawiałem się czy na odcinku pomiarowym na wjazdach w środku odcinka też zamontowali kamery do pomiaru odcinkowego? Bo jeśli nie, to wszyscy włączający się do tego odcinka mogą sobie na limity nie zważać. Dlatego tez pojawiają się tam tacy odważni.

Na całym tym odcinku jest tylko jeden zjazd na Radomsko, nie ma taż żadnego parkingu czy stacji paliw :wink:
Dzięki Łukasz za info :wink: Jeżeli jesteś z radomska to mam jeszcze jedno pytanie. Czy w pobliżu zjazdu jest jakaś stacja BP lub Circle K? Jeżdżę tamtędy dosyć często i szczególnie w drodze powrotnej planowałbym sobie tam postój :papa:
Oczywiście że jest! Właśnie w obrębie owego jedynego zjazdu do radomska masz słynny, przynajmniej wśród TIRowców PORT RADOMSKO, gdzie masz full obsługę, łącznie z Hotelem, stacją paliw, restauracją, kebabem, myjnią bezdotykową, wulkanizacją i czym tylko chcesz - nie żebym reklamował, bo prowadza ten biznes moi znajomi, ale to na prawdę jedyne sensowne miejsce by zjechać z A1, zjeść i odpocząć. No i możesz od Cz-wy zasuwać :lol: nie patrząc na odcinkowy pomiar, bo go utniesz zjeżdżając na PORT RADOMSKO. Oczywiście zawsze trzeba uważać nieoznakowane radiowozy...
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 11.06.2021 12:45

Stacja benzynowa jest "niestety" z logo MOYA.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 15.06.2021 11:03

Mam pytanie do kolegów z tamtego rejonu , czy dojazd do stacji Orlen na ul. Wodzisławskiej w Mszanie jest nadal rozkopany i obowiązuje objazd ? Lubie tam tankowac przed granicą . Rok temu bładziłem tam objazdami....
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 15.06.2021 11:16

Wujek Google pokazuje brak utrudnień w dojeździe do tej pompy.
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 15.06.2021 11:20

Ja również lubię robić tam ostatni przystanek przed przekroczeniem granicy.
Ostatnim razem w lutym 2021 przejazd był zamknięty, chociaż navi pokazywało przejazd.
Ktoś przejeżdżał tam ostatnio ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2021 12:05

Rafi70 napisał(a):Mam pytanie do kolegów z tamtego rejonu , czy dojazd do stacji Orlen na ul. Wodzisławskiej w Mszanie jest nadal rozkopany i obowiązuje objazd ? Lubie tam tankowac przed granicą . Rok temu bładziłem tam objazdami....

Ostatnio jak zjeżdżałem tym zjazdem to w kierunku Wodzisławia był zakaz ruchu, ale dojazd do firm (czyli do Orlenu też) był możliwy. Będę tam jechał w czwartek to sprawdzę.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.06.2021 12:35

Rafi70 napisał(a):Mam pytanie do kolegów z tamtego rejonu , czy dojazd do stacji Orlen na ul. Wodzisławskiej w Mszanie jest nadal rozkopany i obowiązuje objazd ? Lubie tam tankowac przed granicą . Rok temu bładziłem tam objazdami....

22km wcześniej w Stanowicach też jest Orlen. Nawet jest bliżej autostrady niż ten w Mszanie.
https://www.google.com/maps/place/Stacj ... 18.6743029
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.06.2021 12:43

grab56 napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Mam pytanie do kolegów z tamtego rejonu , czy dojazd do stacji Orlen na ul. Wodzisławskiej w Mszanie jest nadal rozkopany i obowiązuje objazd ? Lubie tam tankowac przed granicą . Rok temu bładziłem tam objazdami....

22km wcześniej w Stanowicach też jest Orlen. Nawet jest bliżej autostrady niż ten w Mszanie.
https://www.google.com/maps/place/Stacj ... 18.6743029


Przy okazji nadmienię, że obok jest otwarty nowy McPaśnik
https://g.page/mcdonald-s---restauracja-w-b-791?share
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 15.06.2021 12:51

mchrob napisał(a):Przy okazji nadmienię, że obok jest otwarty nowy McPaśnik
https://g.page/mcdonald-s---restauracja-w-b-791?share

To ja już wiem, że dzieci mi nigdy nie wybaczą, jeśli w drodze do Cro się tam nie zatrzymam na popas :lol:
Ale na pewno już otwarty? Dwa lata temu jak wracałem z wakacji to w Austrii zjechaliśmy do MC, który według Google był otwarty, a na miejscu okazało się, że jeszcze nie jest wybudowany. :lol:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.06.2021 13:08

grab56 napisał(a):
mchrob napisał(a):Przy okazji nadmienię, że obok jest otwarty nowy McPaśnik
https://g.page/mcdonald-s---restauracja-w-b-791?share

To ja już wiem, że dzieci mi nigdy nie wybaczą, jeśli w drodze do Cro się tam nie zatrzymam na popas :lol:
Ale na pewno już otwarty? Dwa lata temu jak wracałem z wakacji to w Austrii zjechaliśmy do MC, który według Google był otwarty, a na miejscu okazało się, że jeszcze nie jest wybudowany. :lol:

Na pewno, moi teściowie mieszkają w okolicy i często obok przejeżdżam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.06.2021 13:41

mchrob napisał(a):
grab56 napisał(a):
mchrob napisał(a):Przy okazji nadmienię, że obok jest otwarty nowy McPaśnik
https://g.page/mcdonald-s---restauracja-w-b-791?share

To ja już wiem, że dzieci mi nigdy nie wybaczą, jeśli w drodze do Cro się tam nie zatrzymam na popas :lol:
Ale na pewno już otwarty? Dwa lata temu jak wracałem z wakacji to w Austrii zjechaliśmy do MC, który według Google był otwarty, a na miejscu okazało się, że jeszcze nie jest wybudowany. :lol:

Na pewno, moi teściowie mieszkają w okolicy i często obok przejeżdżam.

Też mogę potwierdzić że otwarty :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone