Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 18.02.2021 18:39

dids76 napisał(a):
Ural napisał(a):Czy na A1 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Czechami w Gorzyczkach dojedzie się jednym ciągiem. Czy gdzieś jeszcze trwają prace lub autostrada jest nie ukończona bądż oddana jest jedna strona autostrady.

O Piotrkowa do Częstochowy masz jeden wielki remont :wink: Jest sporo odcinków gdzie są dwa pasy w obie strony puszczone już nową nitką autostrady i tam jedzie się bardzo dobrze (niestety tam jest właśnie odcinkowy pomiar prędkości). Są też niestety odcinki gdzie jest tylko jeden pas.

Nocą "przeleci" się te remonty bez zatrzymania.. no chyba że wydarzy się zdarzenie losowe..
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.02.2021 19:59

dids76 napisał(a):
Ural napisał(a):Czy na A1 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Czechami w Gorzyczkach dojedzie się jednym ciągiem. Czy gdzieś jeszcze trwają prace lub autostrada jest nie ukończona bądż oddana jest jedna strona autostrady.

O Piotrkowa do Częstochowy masz jeden wielki remont :wink: Jest sporo odcinków gdzie są dwa pasy w obie strony puszczone już nową nitką autostrady i tam jedzie się bardzo dobrze (niestety tam jest właśnie odcinkowy pomiar prędkości). Są też niestety odcinki gdzie jest tylko jeden pas.



To do lata może ukończą.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 18.02.2021 20:40

https://dziennikbaltycki.pl/odcinkowy-p ... d/47965641
Tak dla przestrogi..., dla tych co chcą przelecieć
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 18.02.2021 21:31

Troszkę się spóźniłeś, bo od 3 stron wstecz piszą o tym.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 18.02.2021 22:11

niuniek napisał(a):Troszkę się spóźniłeś, bo od 3 stron wstecz piszą o tym.
labusm napisał(a):https://dziennikbaltycki.pl/odcinkowy-pomiar-predkosci-na-a1-fotoradar-zlapal-27-tysiecy-kierowcow-kierowcow-to-najbardziej-dochodowy-fotoradar-w-kraju/ga/c1-15440179/zd/47965641
Tak dla przestrogi..., dla tych co chcą przelecieć

"Mówiąc przelecisz" zawsze mam na myśli jazdę zgodnie z przepisami. Za dużo km przemierzyłem po świecie aby szarżować..
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 18.02.2021 23:35

niuniek napisał(a):Troszkę się spóźniłeś, bo od 3 stron wstecz piszą o tym.


Wiem , że piszą, bo śledzę wątek , ja tylko przypominam, że jest, żeby nie narobić sobie kosztów w wakacje i teraz, sam tymi odcinkami jeżdżę i wiem , że trzeba teraz wolniej , może tylko z korzyścią dla pracujących tam drogowców ( a kiedyś ja też tam będę pracował) . A link pokazuje, że fotoradar bije rekordy złapanych na ,,przelatywaniu" , więc nie wszyscy wiedzą, czytają znaki i się do nich stosują
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.02.2021 10:07

labusm napisał(a):
niuniek napisał(a):Troszkę się spóźniłeś, bo od 3 stron wstecz piszą o tym.


Wiem , że piszą, bo śledzę wątek , ja tylko przypominam, że jest, żeby nie narobić sobie kosztów w wakacje i teraz, sam tymi odcinkami jeżdżę i wiem , że trzeba teraz wolniej , może tylko z korzyścią dla pracujących tam drogowców ( a kiedyś ja też tam będę pracował) . A link pokazuje, że fotoradar bije rekordy złapanych na ,,przelatywaniu" , więc nie wszyscy wiedzą, czytają znaki i się do nich stosują

Jak dotychczas jechałem tym odcinkiem 6 razy i na razie żadna fotka nie przyszła :wink: Nie lubię jeździć "na tempomacie" a na tym odcinku go używam. Jest on bardzo długi, droga dobra i można się zapomnieć z pilnowaniem prędkości :wink:
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 19.02.2021 10:31

W dniu powszednim trudniej się zapomnieć, zwłaszcza na powrocie bo ciaśniej , a ciężarówkę ciężko wyprzedzić. Wracałem tak tydzień temu, co prawda w niedzielę, ale duże już jeździły, śnieg sypał i odkładał się na barierkach środkowych, i w żaden sposób nie było szans wyprzedzić.
Lepiej trzy razy przypomnieć o odcinkowym pomiarze niż raz zapomnieć...
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 14.03.2021 01:26

Ural napisał(a):
dids76 napisał(a):
Ural napisał(a):Czy na A1 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Czechami w Gorzyczkach dojedzie się jednym ciągiem. Czy gdzieś jeszcze trwają prace lub autostrada jest nie ukończona bądż oddana jest jedna strona autostrady.

O Piotrkowa do Częstochowy masz jeden wielki remont :wink: Jest sporo odcinków gdzie są dwa pasy w obie strony puszczone już nową nitką autostrady i tam jedzie się bardzo dobrze (niestety tam jest właśnie odcinkowy pomiar prędkości). Są też niestety odcinki gdzie jest tylko jeden pas.



To do lata może ukończą.

No właśnie dobre pytanie - czy ktoś coś wie? Czy można gdzieś to sprawdzić jakie będzie zaawansowanie prac pod koniec czerwca?
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 05.04.2021 13:49

pancezary napisał(a):
Ural napisał(a):
dids76 napisał(a):
Ural napisał(a):Czy na A1 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Czechami w Gorzyczkach dojedzie się jednym ciągiem. Czy gdzieś jeszcze trwają prace lub autostrada jest nie ukończona bądż oddana jest jedna strona autostrady.

O Piotrkowa do Częstochowy masz jeden wielki remont :wink: Jest sporo odcinków gdzie są dwa pasy w obie strony puszczone już nową nitką autostrady i tam jedzie się bardzo dobrze (niestety tam jest właśnie odcinkowy pomiar prędkości). Są też niestety odcinki gdzie jest tylko jeden pas.



To do lata może ukończą.

No właśnie dobre pytanie - czy ktoś coś wie? Czy można gdzieś to sprawdzić jakie będzie zaawansowanie prac pod koniec czerwca?


Obrazek

I może coś tutaj:

http://www.a1-gr-wojewodztw-rzasawa.pl/ ... _rzecz.pdf
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2021 08:55

Trochę na remontowanym a właściwie budowanym odcinku Piotrków - Częstochowa się poprawiło. Więcej jest odcinków puszczonych nową drogą mających po dwa pasy no i zostało już tylko jedno rondo w okolicach Kamieńska. Co nie oznacza że nie tworzą się tam korki :oczko_usmiech: :mrgreen:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 11.06.2021 09:14

dids76 napisał(a):Trochę na remontowanym a właściwie budowanym odcinku Piotrków - Częstochowa się poprawiło. Więcej jest odcinków puszczonych nową drogą mających po dwa pasy no i zostało już tylko jedno rondo w okolicach Kamieńska. Co nie oznacza że nie tworzą się tam korki :oczko_usmiech: :mrgreen:


Jechałem we wtorek 1 czerwca między 16-17 , no i niestety było ciężko.
Około + 45min w korkach na odcinku Piotrków - Częstochowa.
Chyba zła godzina na przejazd tą drogą.
...ale fakt jest poprawa :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2021 09:40

Słynnym już odcinkiem z 70tką jechaliśmy we wtorek pod wieczór: wszyscy spokojnie, rożny dystans, pewnie tempomaty poszły w ruch... Wcześniej w nocy z czw/pt. trafiło się sporo samochodów lecących do przodu sporo ponad limit...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2021 09:51

piekara114 napisał(a):Słynnym już odcinkiem z 70tką jechaliśmy we wtorek pod wieczór: wszyscy spokojnie, rożny dystans, pewnie tempomaty poszły w ruch... Wcześniej w nocy z czw/pt. trafiło się sporo samochodów lecących do przodu sporo ponad limit...

Jeżdżę tym odcinkiem średnio co dwa tygodnie i większość trzyma się ograniczenia, ale zdążają się tacy którzy jadą tam sporo ponad limit. Ja mam tempomat ustawiony na 80km/h (według navi to około 77km/h) i mandat na szczęście żaden nie przyszedł.
Ostatni niedaleko domu zagapiłem się na odcinkowym pomiarze i dostałem mandat po trzech dniach :roll: Wykroczenie w niedzielę a w środę już informacja o mandacie. ITD działa bardzo sprawnie :oczko_usmiech: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2021 10:51

My tempomat na 73 (GPS pokazywał 68) i wszyscy równo jechali.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone