Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 02.01.2021 15:00

marekkowalak napisał(a):Nareszcie koniec z korkami koło Piotrkowa!

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-budowa-autostrad/budowa-autostrad/news-to-koniec-problemow-kierowcow-na-autostradzie-a1,nId,4957541

Dobre wieści na początek roku!

Stopniowo kończą się problemy z A1 :D

Jaskółką w tunelu będzie, kiedy ukończą na całym odcinku jedną z jezdni i puszczą po niej ruch, bez tych zwężek i tymczasowych rond.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 05.01.2021 16:14

Niestety obecnie jazda DK1 na tym odcinku to wciąż olbrzymie utrudnienia. Dopiero oddanie węzłów spowoduje, że ruch co prawda po jednej nitce autostrady ale się upłynni. Będzie trochę lepiej po oddaniu obu węzłów Piotrków, pierwszy może w lutym, drugi może zdążą przed wakacjami.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.01.2021 23:24

W zeszłym tygodniu zrobiłem kurs Gdynia - Częstochowa i z powrotem.
Obecnie jest odcinek o długości 35 km, po którym jedzie się po starej dziurawej nawierzchni, częściowo jednym pasem a częściowo 2 pasami, przy czym lewy pas ma 2 metry szerokości. Pojedynczy pas jest przede wszystkim w kierunku Piotrkowa od Częstochowy.
Na pozostałym odcinku pomiędzy Częstochową a Piotrkowem jedzie się już dwoma pasami w obie strony, momentami lewy pas trochę zwężony ale za to już po nowej nawierzchni.
Mimo, że na prawie całym odcinku są znaki 70 km/h to i tak wszyscy tną tam 100 i więcej.
Odcinek Gdynia - Częstochowa zrobiłem w 5 godzin - w tygodniu, a więc dużo tirów. Bez szaleństwa na autostradzie (120 - 130 km/h) i postojem ok. 20 minut. Powrót w niedzielę zajął mi 4 godz. 40 minut, też z takim postojem, ale na autostradzie jechałem szybciej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.01.2021 10:01

Slavko1974 napisał(a):W zeszłym tygodniu zrobiłem kurs Gdynia - Częstochowa i z powrotem.
Obecnie jest odcinek o długości 35 km, po którym jedzie się po starej dziurawej nawierzchni, częściowo jednym pasem a częściowo 2 pasami, przy czym lewy pas ma 2 metry szerokości. Pojedynczy pas jest przede wszystkim w kierunku Piotrkowa od Częstochowy.
Na pozostałym odcinku pomiędzy Częstochową a Piotrkowem jedzie się już dwoma pasami w obie strony, momentami lewy pas trochę zwężony ale za to już po nowej nawierzchni.
Mimo, że na prawie całym odcinku są znaki 70 km/h to i tak wszyscy tną tam 100 i więcej.
Odcinek Gdynia - Częstochowa zrobiłem w 5 godzin - w tygodniu, a więc dużo tirów. Bez szaleństwa na autostradzie (120 - 130 km/h) i postojem ok. 20 minut. Powrót w niedzielę zajął mi 4 godz. 40 minut, też z takim postojem, ale na autostradzie jechałem szybciej.

Czyli tragedii nie ma. W srodze na 12 muszę być w Gdańsku i właśnie się zastanawiam o której wyjechać :wink:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.01.2021 21:53

Nie wiem jak Ty Dids dojedziesz. Sypie śniegiem, wiatr zawiewa co to będzie, co to będzie.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.01.2021 22:57

dids76 napisał(a):Czyli tragedii nie ma. W srodze na 12 muszę być w Gdańsku i właśnie się zastanawiam o której wyjechać :wink:


Absolutnie. Jak nie masz ciągotki do szaleństw to można bez problemu osiągnąć dobry czas. Chociaż, skoro będziesz jechał w środę to będzie sporo tirów. Wyprzedzanie takiego na zwężeniu czasami jest na centymetry.
Z Raciborza do Gdańska to chyba 7 godzin godzin musisz policzyć.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 17.01.2021 20:38

Slavko1974 napisał(a):
dids76 napisał(a):Czyli tragedii nie ma. W srodze na 12 muszę być w Gdańsku i właśnie się zastanawiam o której wyjechać :wink:


Absolutnie. Jak nie masz ciągotki do szaleństw to można bez problemu osiągnąć dobry czas. Chociaż, skoro będziesz jechał w środę to będzie sporo tirów. Wyprzedzanie takiego na zwężeniu czasami jest na centymetry.
Z Raciborza do Gdańska to chyba 7 godzin godzin musisz policzyć.


Dla spokoju sumienia sprawdziłbym utrudnienia na stronie GDDKiA. Jakiś czas temu były tam, ale również na innych portalach, zawarte informacje że w związku z układaniem jakichś elementów wiaduktów ruch był czasowo wstrzymywany.

P.S. szerokości !!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2021 15:20

Slavko1974 napisał(a):
dids76 napisał(a):Czyli tragedii nie ma. W srodze na 12 muszę być w Gdańsku i właśnie się zastanawiam o której wyjechać :wink:


Absolutnie. Jak nie masz ciągotki do szaleństw to można bez problemu osiągnąć dobry czas. Chociaż, skoro będziesz jechał w środę to będzie sporo tirów. Wyprzedzanie takiego na zwężeniu czasami jest na centymetry.
Z Raciborza do Gdańska to chyba 7 godzin godzin musisz policzyć.

Zamiast w środę jechałem dzisiaj i nie na 12 a na 13 :oczko_usmiech: :mrgreen:
Praktycznie przejechana cała A1, wjeżdżałem w Gorzyczkach i jechałem do Gdańska na ul. Szczęśliwą. Wyjazd z domu o godzinie 6:00 i przyjazd na miejsce o 12:40, remontowany odcinek bardzo płynnie z prędkością 70 - 100km/h. Dzisiaj niestety warunki pogodowe nienajlepsze czego skutkiem były dwa przewrócone TIR-y i około 40 minut korka pomiędzy Łodzia a skrzyżowaniem z A2. zobaczymy jak będzie to wyglądało jutro w drodze powrotnej.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.01.2021 21:48

No to niewiele się pomyliłem :)
Teraz w 3city mocno daje śnieg, więc jutro warunki na drodze też będą nienajlepsze...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.01.2021 09:34

Slavko1974 napisał(a):No to niewiele się pomyliłem :)
Teraz w 3city mocno daje śnieg, więc jutro warunki na drodze też będą nienajlepsze...

Rano już deszcz i plusowa temperatura. Drogi mokre więc powinno byc lepiej jak wczoraj :wink:
Uwaga na remontowanych odcinkach pomiędzy Piotrkowem a Częstochową od dzisiaj wprowadzają odcinkowy pomiar prędkości!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.01.2021 19:33

No i było lepiej :wink:
Dzisiaj A1 przejechana z północy na piołunie. Ruszyłem około 9:30 spod Auchan na Szczęśliwej w Gdańsku i po niecałych pięciu godzinach byłam na BP w Mszanie. Ruch aż do Łodzi znikomy, potem trochę gęściej. Przed Radomskiem WAZE skierowało mnie w ten sposób https://goo.gl/maps/UcSsSgHDU1m2p8j48
Na "Pomiarowym odcinku prędkości" nie wszyscy trzymali się 70km/h, ja ustawiłem tempomat na 80km/h a i tak sporo aut mnie wyprzedziło. Nie wiem jak GM ale WAZE o nim ostrzega. Są znaki i najprawdopodobniej będzie jeszcze jeden pomiędzy Radomskiem a Częstochową, też na siedemdziesiątce.
Fotka zrobiona na BP w Mszanie
IMG_20210120_142413.jpg
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 20.01.2021 20:25

Czy ten objazd przed Radomskiem spowodował, że było szybciej?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.01.2021 20:45

Dziś w radiu podkreślali, że ten odcinkowy pomiar na A1 ma działać od godz 10.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.01.2021 20:47

niuniek napisał(a):Czy ten objazd przed Radomskiem spowodował, że było szybciej?

Chyba tak, wydaje mi się że dzisiaj co jakiś czas wstrzymywali ruch Przed samym zjazdem na ten objazd cały ruch zatrzymał się na jakieś 3 minuty. WAZE pokazywało że na jedynce ruch odbywa się z prędkością 11km/h. Jak wjeżdżałem na jedynkę za Kamieńskiem od strony Łodzi nic nie jechało. Do lata wiele się zmieni, najważniejsze żeby zlikwidowali te ronda. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.01.2021 20:50

piekara114 napisał(a):Dziś w radiu podkreślali, że ten odcinkowy pomiar na A1 ma działać od godz 10.

Ja tam jechałem około 12:30, "skreślenia" ze znaków były ściągnięte i WAZE ostrzegało o odcinkowym pomiarze prędkości.
Pomiędzy Radomskiem a Częstochową znaki informujące o pomiarowym odcinku prędkości są jeszcze przekreślone.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 165
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone