Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz997
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.02.2011
Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz997 » 27.06.2011 00:04

Witam
W związku z planowanym pierwszym wyjazdem do Chorwacji siedzę i planuję różne warianty tras. W sumie już większość ogarnąłem (dzięki dogłębnej lekturze forum), tylko z jednym tematem mam problem.
W którym miejscu kończy się autostrada A1 (oczywiście wiem, że w Świerklanach) - czy jest to węzeł zaznaczony A na poniższym obrazku?
Obrazek

Pozdrawiam
Mariusz
gralec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gralec » 27.06.2011 07:13

Tak kolego właśnie w tym miejscu się kończy, ale jeśli planujesz przekraczać granicę w Cieszynie sugeruję zjechać zjazdem wcześniejszym na Żory a jak myślisz na Ostrawę jechać to śmiało do końca A1

Ja sam od kliku już lat korzystam z przejazdu przez Słowację gdyż wg mnie jest tam lepsza droga.
mariusz997
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz997 » 27.06.2011 13:53

Witam
Myślę jechać z Krakowa przez Czechy poprzez Chałupki i targeo kieruje mnie A4 do Gliwic i tam zjazd na 78 i przez Rybnik i Wodzisław do Chałupek.
Tylko zastanawiam się czy nie szybciej będzie zjechać z A4 na A1 później do Świerklan - zjazd na 932 - zjazd na 78 i do Chałupek.
Pozdrawiam
Mariusz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.06.2011 13:59

Zdecydowanie wskakuj na A1. Zdecydowanie szybciej i lepiej.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.06.2011 14:04

Potwierdzam.
Z A4 na A1 i do końca. Później na Chałupki. Mamy takie piękne autostrady, które jeszcze nie są płatne, to trzeba z nich korzystać :)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 04.07.2011 21:32

Odświeżę ciut temat, bowiem coś mi e-mapy zwariowały...
Jeździłem zawsze z Wawki na Piotrków, Siewierz, Bielsko, Cieszyn, Brno, Mikulov i dalej do CRO. I pewnie w tym roku byłoby tak samo, gdyby nie świerzbiły mnie ręce, coby w viamichelin wstukać trasę do Orebica...
Potem było Targeo i Google Mpas i AM...
Wszyscy twierdzą, że żyłem w bardzo głębokim błędzie, bowiem powinienem w Mysłowicach skręcić na A4 potem na A1 (w budowie) i dalej na Wodzisław oraz Chałupki, Ostravę i Brno....
Faktycznie szybciej będzie niż dotychczas?????
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.07.2011 10:21

aro_40 napisał(a):Odświeżę ciut temat, bowiem coś mi e-mapy zwariowały...
Jeździłem zawsze z Wawki na Piotrków, Siewierz, Bielsko, Cieszyn, Brno, Mikulov i dalej do CRO. I pewnie w tym roku byłoby tak samo, gdyby nie świerzbiły mnie ręce, coby w viamichelin wstukać trasę do Orebica...
Potem było Targeo i Google Mpas i AM...
Wszyscy twierdzą, że żyłem w bardzo głębokim błędzie, bowiem powinienem w Mysłowicach skręcić na A4 potem na A1 (w budowie) i dalej na Wodzisław oraz Chałupki, Ostravę i Brno....
Faktycznie szybciej będzie niż dotychczas?????

Oczywiście że szybciej. Od przejścia granicznego w Bohuminie masz cały czas autostradę, od Cieszyna nie. Ja też o tym sposobie jazdy nie wiedziałem, pomogło mi forum bo via micheliny, google mapy i inne ovi mapy nie "widzą" jeszcze odcinka autostrady A1 do Świerklan.
Poczytaj też tutaj:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=33057&start=0
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 05.07.2011 17:17

Pytanie do osób korzystających już z tego odcinka autostrady. Czy zjeżdżając z końca z autostrady i jadąc w kierunku Chałupek, przejazd ten jest dobrze oznakowany w sensie "CZ" czy coś takiego, czy raczej trzeba się trzymać oznaczeń lokalnych dróg?
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 05.07.2011 22:46

Autostrada A1 w kierunku na południe kończy się na węźle Świerklany i tak pewnie jeszcze zostanie przez ok. 11 miesięcy.
Muszę Cię zmartwić podszywacz :wink: Ovi widzi nawet to czego niema 8O
http://maps.ovi.com/services/#|49.94299 ... normal.day?
LeonBen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) LeonBen » 06.07.2011 22:06

podszywacz napisał(a):Pytanie do osób korzystających już z tego odcinka autostrady. Czy zjeżdżając z końca z autostrady i jadąc w kierunku Chałupek, przejazd ten jest dobrze oznakowany w sensie "CZ" czy coś takiego, czy raczej trzeba się trzymać oznaczeń lokalnych dróg?


Jak zjedziesz z autostrady kierujesz się na Wodzisław Śl., jedziesz cały, cały czas prosto przez Świerklany, Marklowice i wjeżdżasz do Wodzisławia Śl. dojeżdżasz do skrzyżowania drogi wojewódzkiej Wodzisław - Jastrzębie, po lewej masz hotel Amadeus. Kręcisz w prawo na Centrum i za 300 metrów masz rondo. Trzeci zjazd, oznaczony jako na Brno i lecisz DK78 do samej granicy, cały czas prosto. Droga od Wodzisławia do Chałupek idealna.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 07.07.2011 00:01

LeonBen napisał(a):
podszywacz napisał(a):Pytanie do osób korzystających już z tego odcinka autostrady. Czy zjeżdżając z końca z autostrady i jadąc w kierunku Chałupek, przejazd ten jest dobrze oznakowany w sensie "CZ" czy coś takiego, czy raczej trzeba się trzymać oznaczeń lokalnych dróg?


Jak zjedziesz z autostrady kierujesz się na Wodzisław Śl., jedziesz cały, cały czas prosto przez Świerklany, Marklowice i wjeżdżasz do Wodzisławia Śl. dojeżdżasz do skrzyżowania drogi wojewódzkiej Wodzisław - Jastrzębie, po lewej masz hotel Amadeus. Kręcisz w prawo na Centrum i za 300 metrów masz rondo. Trzeci zjazd, oznaczony jako na Brno i lecisz DK78 do samej granicy, cały czas prosto. Droga od Wodzisławia do Chałupek idealna.

Dzięki wielkie :)
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 03.04.2012 12:27

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach informuje, że w dniu 30 marca 2012 roku został podpisany aneks terminowy na budowę odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki z firmą Alpine Bau. Aneks przedłuża termin wykonania wszystkich robót objętych umową o 115 dni, tj. do 26 lipca 2012 roku.

Szczegółowe info
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 03.04.2012 13:02

Niestety, takich aneksów może być jeszcze wiele.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 04.04.2012 13:17

Jeszcze się łudzę, ze na EURO autostrada będzie już "przejezdna".
W końcu kibice z Czech też powinni jakoś dojechać...
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 04.04.2012 13:46

Właśnie planowałem w tym roku wybrać się trasą "czeską" przez Bohumin korzystając z nowej autostrady A1. Jednak autostrady nie będzie pewnie do września. Do granicy z Austrią (Znojmo lub Mikulow) podobno dalej tak samo, a potem do Wiednia też nie ma jeszcze od czeskiej granicy autostrady. :(

Dlatego chyba zostanę jeszcze przy trasie przez Cieszyn potem Słowację, Austrię itd... Szkoda, bo liczyłem na to, że uda się trochę czasu zaoszczędzić. :(
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone