Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.05.2012 18:45

eStefan napisał(a):Też miałem nadzieje na dojazd do Czech A1 :(

Może zrobią objazd tego feralnego wiaduktu:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,ms ... -4099.html

Zastanawiam się nad Chałupkami ale ostatni raz tamtędy jechałem 10 lat temu. Nie wiem czego się tam spodziewać.

Według mnie, najgorszy jest odcinek od zjazdu z A1 w Świerklanach do Wodzisławia. Potem na DK78 jest już OK.
Guzior
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 21.05.2012 18:39

A jak jest ze stacjami paliw na tej trasie, gdzie można zatankować przed granicą :?:
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 21.05.2012 19:16

Guzior napisał(a):A jak jest ze stacjami paliw na tej trasie, gdzie można zatankować przed granicą :?:

Ostatnia stacja w Polsce jest w Chałupkach. Jak dojedziesz do świateł (w prawo) na obwodnicy Chałupek wracasz się ok 200 metrów ...
Guzior
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 22.05.2012 14:55

leopantera napisał(a):
Guzior napisał(a):A jak jest ze stacjami paliw na tej trasie, gdzie można zatankować przed granicą :?:

Ostatnia stacja w Polsce jest w Chałupkach. Jak dojedziesz do świateł (w prawo) na obwodnicy Chałupek wracasz się ok 200 metrów ...

Dzięki, poszperałem w necie i już wszystko ogarnięte :D
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.05.2012 08:12

No to jeszcze raz o MA który jest, a którego niMA :wink: i raczej nie wiadomo kiedy będzie.
Artykuł z Nowin

http://www.nowiny.pl/83616-trzy-scenari ... adzie.html
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 31.05.2012 13:20

dids76 napisał(a):No to jeszcze raz o MA który jest, a którego niMA :wink: i raczej nie wiadomo kiedy będzie.
Artykuł z Nowin
http://www.nowiny.pl/83616-trzy-scenari ... adzie.html

no to faktycznie, marzenia o przejeździe do granicy autostradą musimy odłożyć chyba na przyszłoroczny wyjazd;-) całe szczęście, że chyba północny odcinek A1 zostanie zakończony i wszyscy jadący gierkówką z Płn kraju bez problemu dojadą do węzła Gliwice odcinkiem Pyrzowice - Sośnica. a ten 18 km objazd jakoś przeżyjemy;-)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 31.05.2012 22:03

Jest szansa, że w sierpniu będzie przejazd, a na razie przepychają się papierami.
Przeglądając na innym forum o A1 i zdjęcia z awarii, to bym kierownika budowy tego obiektu dla przykładu uprawnień pozbawił. Jak mógł takie babole zrobic a teraz się tłumaczą że projektant winny a zapomniał spojrzeć do swoich ustawowych obowiązków.
Sorry, ale mnie ta sytuacja wnerwia.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2012 06:27

Na forum SC jakoś na razie żadnej jednoznaczności nie widać.
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.06.2012 14:46

FUX

Przeglądaj SC 6 czerwaca, będzie info z WINB co dalej z wiaduktem tzn czy ostatecznie lipcowy termin zostanie ostatnim czy będą jeszcze zmiany.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2012 15:14

Śledzę...
Na razie totalny burdel na A4. Korki po 6km
Ja pierdziu; dlaczego my w takim bajzlu musimy żyć....
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.06.2012 20:25

Informuję wszystki że A1 od Pyrzowic jest już otwara.
Dla tych z północy DK! do Siewierza potem w prawo na Pyrzowice a tu zaczyna się A1 do Świerklan (na razie) i dalej Wodzisław Chałupki itd ....

A co do korków na A4 i systemie opłat to nasi forumowicze powinni być przyzwyczajeni...

Już kiedyś o tym pisałem że jest taki człowiek co to już kiedyś przewidział że tak może być - jakiś Winetu taką mu dali ksywkę, pewnie niektórzy pamiętają tego ministra (Pol).
ziemniak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 01.06.2012 20:48

Możecie się śmiać, ale ja to widzę tak...

Jest chory i jest lekarz.

Lekarz zaczyna leczenie i mówi, że się nie da i ociąga się z leczeniem. W końcu zostaje odsunięty od chorego.

Podczas wyboru nowego lekarza znów wybierają tego samego. No to co robi? Oczywiście udowadnia, że się nie da.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.06.2012 09:05

FUX napisał(a):Śledzę...

No właśnie napisałem to w temacie "Przez Czechy czy Słowację"...
Ludzie stoją po 40 minut w kilku kilometrowym korku... Dla Viatollowców przygotowano ponoć jedną bramkę!!!
Mam nadzieję, że do mojego wyjazdu (13.07) to się jakoś zmieni i poprawi... Jak nie to wszyscy wrócą na zwykłą DK8 i jak burdel by tak zostanie...
Manga
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manga » 02.06.2012 09:12

Gdzies trzeba przetrenować zagrzebskie korki.
Teraz po prostu mamy bliżej boisko treningowe-we Wrocławiu i Gliwicach i wszystko wskazuje,ze całoroczne.
A w Cro tylko w lipcu i sierpniu i tylko w weekendy. ;)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.06.2012 14:51

sviva napisał(a):
FUX napisał(a):Śledzę...

No właśnie napisałem to w temacie "Przez Czechy czy Słowację"...
Ludzie stoją po 40 minut w kilku kilometrowym korku... Dla Viatollowców przygotowano ponoć jedną bramkę!!!
Mam nadzieję, że do mojego wyjazdu (13.07) to się jakoś zmieni i poprawi... Jak nie to wszyscy wrócą na zwykłą DK8 i jak burdel by tak zostanie...

Popatrz na mapę i zobaczysz że wcale nie musisz jechać A4 do samych Gliwic, wystarczy zjechać na DK86 w Kleszczowie (tablica Bytom) i w Zabrzu wjedziesz na A1 bez stania w korku do bramek na A4.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019