Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 03.06.2012 13:43

Odcinek do Gorzyczek będzie otwarty 26 lipca. Mam nadzieje że od północy bo rano o 4 mam zamiar wyjeżdżać.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.06.2012 11:49

szakal36 napisał(a):Odcinek do Gorzyczek będzie otwarty 26 lipca. Mam nadzieje że od północy bo rano o 4 mam zamiar wyjeżdżać.


a niby skąd masz te wiadomości?:) to informacja stara, przed tym jak inspekcja budowlana wstrzymała budowę;-)
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 04.06.2012 14:10

To może trochę wyjaśnia: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/10992/
Ja wyjeżdzam 26.07 wieczorem i po cichu :wink: liczę na przejazd A1 prosto do Czech.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.06.2012 14:19

wos71 napisał(a):To może trochę wyjaśnia: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/10992/
Ja wyjeżdzam 26.07 wieczorem i po cichu :wink: liczę na przejazd A1 prosto do Czech.


też czytałem tą informację. ale obawiam się, że miesięczne wstrzymanie prac na tym wiadukcie wydłuży termin. GDDKiA musiałaby przydusić w jakiś sposób Alpine by się wzięli do roboty. jak widać po przykładzie A2 - jak się chce to się uda. ja jadę 29 i też byłbym wniebowzięty gdyby można było dojechać autostradą do samej granicy
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 04.06.2012 14:39

Ostatnio edytowano 04.06.2012 14:48 przez wos71, łącznie edytowano 1 raz
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 04.06.2012 14:47

Wiadukt w Mszanie do poprawki - realny termin otwarcia -> jesień 2013r. :roll:
źródło
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 04.06.2012 17:48

A miało być czynne już w zeszłym roku! :evil: No szlag normalnie trafia, kiedy myślę o A1!
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 04.06.2012 18:15

ferster napisał(a):No szlag normalnie trafia, kiedy myślę o A1!

Takie coś:
Obrazek

Słoweńcy postawili w 3 lata. Od zera do kompletnej funkcjonalności.
A my się pieprzymy z jednym mostkiem już 5 rok!!!
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 04.06.2012 18:34

No bo chcieć to móc. U nas problem "chcieć", zawsze to mówiłem, bo od dawna widziałem, że wszyscy się tylko zasłaniali, że "nie ma pieniędzy". I co? I pieniądze są od dobrych kilku lat.
Ale u nas nie umiemy ich wydać mądrze. Przetargi też są durne, ale to inna historia, prawo jest durne.
Do tego dochodzi całkowity i też durny brak wyobraźni, jak np. głośna ostatnio sprawa wjazdu karetek - no bo kto by się spodziewał, że karetka może chcieć wjechać, prawda? 8O :twisted:
U nas myślenie, to rzadkość. Tę umiejętność niestety nie posiada zbyt wielu naszych rodaków, a wśród urzędników już w ogóle.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.06.2012 18:38

Obserwowałem ten filmik w tv.
Jakość taka sobie. Zaobserwowałem jednakże, że ten kierowca był także jakoś mało kumaty, gdyż przynajmniej raz szlaban był w górze, a on nie wiedział, co ma zrobić.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 04.06.2012 18:44

IMHO nie tutaj jest problem - gorzej, że jak się wjazd na bramki zakorkuje, to nie ma jak go ominąć.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 04.06.2012 22:02

sanchopan napisał(a):IMHO nie tutaj jest problem - gorzej, że jak się wjazd na bramki zakorkuje, to nie ma jak go ominąć.

A wystarczy tylko wprowadzić na autostradach taką samą zasadę, jak w Austrii... O pozostawianiu wolnego pasa dla karetek.
I nie trzeba tu nic innego wymyślać, bo Austriacy już to za nas wymyślili...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.06.2012 22:24

Iggy napisał(a):
sanchopan napisał(a):IMHO nie tutaj jest problem - gorzej, że jak się wjazd na bramki zakorkuje, to nie ma jak go ominąć.

A wystarczy tylko wprowadzić na autostradach taką samą zasadę, jak w Austrii... O pozostawianiu wolnego pasa dla karetek.
I nie trzeba tu nic innego wymyślać, bo Austriacy już to za nas wymyślili...


A gdzie w Austrii mają bramki opłat na autostradzie.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 04.06.2012 22:31

Iggy napisał(a):
sanchopan napisał(a):IMHO nie tutaj jest problem - gorzej, że jak się wjazd na bramki zakorkuje, to nie ma jak go ominąć.

A wystarczy tylko wprowadzić na autostradach taką samą zasadę, jak w Austrii... O pozostawianiu wolnego pasa dla karetek.
I nie trzeba tu nic innego wymyślać, bo Austriacy już to za nas wymyślili...


Iggy, nie zrozumiałeś. Chodzi O WJAZD na autostradę - o bramki wjazdowe!
A w Austrii jak inny Kolega zauważył takowych po prostu... nie ma.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 04.06.2012 23:11

Bramki to przeżytek, powstały w USA w latach bodaj 50-tych, gdy ruch był o wiele mniejszy a jedynym możliwym sposobem pobierania opłat było wręczanie forsy panience w okienku, które jakieś 20 lat później zaczęły zastępować automatyczne bramki z koszyczkiem na bilon. Dziś na świecie odchodzi się od tej metody zastępując ją bardziej wydajnym systemem opłat zryczałtowanych albo tak jak np. w Sztokholmie fotobramkami rejestrującymi wjeżdżające samochody i naliczającymi opłaty za każdy wjazd. U nas z niewiadomych powodów wprowadza się drogi i nieefektywny system sprzed ponad pół wieku, który przy takiej liczbie aut nie ma prawa być wydajnym, nawet gdyby postawić 5x więcej bramek. Z g... bata nie ukręcisz, ot co.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone