Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Toomek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.05.2022
Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toomek » 23.05.2022 20:24

Cześć!

W tym roku czekają nas pierwsze wakacje w Chorwacji ;) W związku z tym serdecznie proszę Was o sugestię, którą miejscowość wybrać, jako bazę wypadową. Mam z tym ogromny problem, bo oglądając zdjęcia w necie, chciałbym być wszędzie ... Chorwacja wydaje się przepiękna. Wyjazd w drugiej połowie września, lądujemy w Zadarze, gdzie spędzamy 2 dni, a później? No właśnie, tutaj wkraczacie Wy ze swoimi pomysłami/doświadczeniami ;) Chciałbym znaleźć miejsce, w którym można zobaczyć ciekawe zabytki, poplażować, jak i względnie łatwo dostać się na okoliczne wyspy. Początkowo myślałem o Splicie, jako bazie wypadowej, z mariną, gdzie popłyniemy na Brać, Hvar i PN Kornati oraz jednodniową wycieczkę do Dubrownika. Co o tym myślicie? Czy lepszym wyborem byłby Trogir? Omiś? lub Makarska? Czym dłużej szukam, tym bardziej jestem niezdecydowany, dlatego bardzo proszę - doradźcie.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 23.05.2022 20:38

A jak długo mają potrwać te wakacje?
Toomek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.05.2022
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toomek » 23.05.2022 20:42

Przylot do Zadaru 13 września i wylot, również z Zadaru 24 września - niecałe dwa tygodnie. Tak naprawdę to zarezerwowałem póki co 2 dni w Zadarze i wertuje forum w poszukiwaniu inspiracji, co dalej, ale widzę, że bez pomocy się nie zdecyduje ;) Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o wybór miejscowości. To co na pewno chciałbym zobaczyć to Dubrownik (przynajmniej 1 dzień) i wyspy.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 23.05.2022 20:42

Znając prawie wszystkie większe miejscowości jako bazę celowałbym coś od Splitu po Makarską.
Jeśli macie do dyspozycji samochód to zwłaszcza.
Stąd będzie blisko do Trogiru, Splitu, BaskaVoda, Makarska. Parki Krka, Biokovo ze SkyWalk, a nawet dla upartych Dubrovnik. Do wyboru do koloru .
To i tak za dużo jak na jeden raz chyba że jedziecie na dłużej.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 23.05.2022 21:11

Wczasy w Splicie? Za darmo bym nie pojechał. Kwintesencją Chorwacji są nieduże miejscowości, a do takiego Trogiru czy Dubrovnika można raz w życiu sie wybrać na kilka godzin, zmordować się i wrócić na Chorwacką prowincję gdzie można wypocząć, poczuć klimat, wypić winko, zjeść w dobrej konobie i zwolnić
Toomek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.05.2022
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toomek » 23.05.2022 21:28

Victoo dziękuję za tą odpowiedź! Właśnie stąd moje obawy, co do Splitu - duże miasto, ukrop, nic tylko się zmordować. Niestety nie planujemy wynajmować samochodu.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 23.05.2022 21:34

Nie będziecie poruszać się samochodem, ale zaczynając w Zadarze planujecie w prawie dwa tygodnie zwiedzić kilka wysp i Dubrownik. Jak się będziecie przemieszczać?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.05.2022 21:36

Jedziesz już sporo po sezonie bo druga połowa września tak więc nie możesz jechać na zadupia bo tam już niewiele będzie się dziać. Nie wiem jak chcesz zwiedzać to wszystko bez samochodu, mam na myśli wyspy. Nigdy się nie interesowałem transportem publicznym ale na wyspach słabo to widzę... to inny świat i do wielu miejsc po prostu nic nie dojeżdża. Chyba najlepszym na zwiedzanie wysp będzie jakiś fishpicnic bo Cię po prostu w 1 dzień podrzucą tam gdzie najciekawsze miejsca. Trogir jest ładny ale czy na miejsce stacjonowania to dobra baza to nie wiem. Może jednak warto skusić się na makarską ?, w drodze do niej zwiedzić Trogir może i Omnis a potem w dół.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2022 21:38

Toomek napisał(a):Przylot do Zadaru 13 września i wylot, również z Zadaru 24 września - niecałe dwa tygodnie. Tak naprawdę to zarezerwowałem póki co 2 dni w Zadarze i wertuje forum w poszukiwaniu inspiracji, co dalej, ale widzę, że bez pomocy się nie zdecyduje ;) Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o wybór miejscowości. To co na pewno chciałbym zobaczyć to Dubrownik (przynajmniej 1 dzień) i wyspy.

Z Zadaru do Dubrownika - transport publiczny.
https://www.google.com/maps/dir/Dubrovn ... 119371!3e3
Toomek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.05.2022
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toomek » 23.05.2022 21:39

Myślę, że Flixbus kursuje między tymi miejscowościami?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2022 21:44

labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 23.05.2022 21:47

Kolega pyta o bazę wypadową. Ja podałem odkąd dokąd bym wybrał miejsce na bazę. Mając na myśli od Splitu do Makarskiej nie miałem na uwadze samego Splitu jako noclegu , Makarskiej też nie, tylko coś pomiędzy, bo to już wszędzie blisko. Zwiedzić można Split, Trogir, Makarską i inne. W małych miejscowościach właściwie już po sezonie nie będzie chyba już co robić wieczorami konoby pozamykane, więc należałoby wybrać coś średniego. Wybrałbym, Podstranę, BaskaVoda, Omis, może Tucepi. Wszędzie ładnie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.05.2022 21:49

Owszem, wszędzie ładnie tylko bez samochodu czarno to widzę.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.05.2022 21:50

Za dużo chciałbyś na raz :wink: . Zwłaszcza nie dysponując samochodem. Chorwacja nie jest krajem, po którym bez problemu poruszać się można komunikacją publiczną, a do tego lecicie praktycznie po sezonie.
Jeśli szukasz inspiracji może przyda Ci się moja relacja, w zeszłym roku polecieliśmy na tydzień łącząc Split z Omiszem. Ze Splitu możesz na parę dni popłynąć na Hvar do Stari Gradu.
Tego Dubrownika bez samochodu do dyspozycji w ogóle nie widzę :?
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 08.11.2016
Re: Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 23.05.2022 22:04

Moja rada jest taka, w tym roku zwiedź sobie Zadar i okolice skoro tam lądujesz :) Są wycieczki całodzienne do Plitvickich Jezer, do Parku KRK, na Kornati itd.
W przyszłym poleć już do Splitu i tam okolicę zwiedź, za dwa lata do Dubrownika za trzy do Puli itd, :) I spokojnie i zawsze będzie super. Nie da się inaczej Chorwacji zwiedzić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone