Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.12.2018 22:24

joker666 napisał(a):Teraz tylko pozostało pytanie czy Fazana czy Rovinj, o ile znów nazw nie pomyliłem :)

Fažana jest malutka mimo rosnącej popularności, Rovinj to po prostu miasto, zresztą oblegane w sezonie nie mniej niż Trogir. Może warto podjąć decyzję obejrzawszy plaże odpowiednie dla dzieci w ich okolicy...
http://www.beachrex.com/en/croatia/istra
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 29.12.2018 22:37

Mikromir napisał(a):W sezonie mimo wszystko uciekłabym na wyspy. Hvar, Brač, Korčula - tam się znajdzie zawsze coś do zwiedzania i kameralne zatoki do plażowania. Ewentualnie Pelješac. Albo łysy Pag. :) Na stałym lądzie ciężko o spokój. No ale też każdy ma swoją definicję spokoju i tłumu. Jeśli na Čiovo było spokojnie i bez tłumów w sierpniu - to ja potrzebuję chyba mega spokoju i totalnego odludzia. :wink:


Dokładnie, apartament przy samej plaży kilometr-dwa-trzy od miasteczka, w takich miejscach tłumów już nie ma, wieczorem można sobie podjechać na kolację, a z małym dzieckiem i tak nie będzie się imprezować noc w noc w hałaśliwych kurortach.

Btw, na Ciovo w sierpniu też jest stosunkowo spokojnie, ale trzeba wybrać Okrug Gornji od południowej strony albo Okrug Donji. Głowna promenada to rzeczywiście masakra.
nordea40
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) nordea40 » 02.02.2019 23:45

Witam.
Zamierzam w tym roku po raz pierwszy wybrać się do Chorwacji. Mam pytanie czy Crikvenica to będzie dobry wybór? Zależy mi na tym żeby dzieciaki swobodnie mogły pobawić się w wodzie, czyli żeby był łagodny brzeg, żeby widoki były urokliwe i żeby na spacery można było gdzieś chodzić. Oczywiście jakieś knajpki na wieczorne wyjścia też by się przydały. Co sądzicie o tej miejscowości?
Dzięki
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.02.2019 23:55

agaluszka33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 24.06.2015
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaluszka33 » 17.04.2019 15:18

nowy100 napisał(a):Nocleg w Tucepi można fajnie wyszukać na stronie tucepi.net Wchodzisz w mapę i widzisz gdzie jest dany app http://tucepi.net/polski/accommodation/ ... oogle-maps. Murter w tym roku zgodzony przez agencję więc się nie wypowiem choć dla małych dzieci plaża super. https://goo.gl/maps/XzwEVTTqeCL2

Witaj, a na tej stronie to tak zawsze bez cen ? :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.04.2019 17:11

agaluszka33 napisał(a):
nowy100 napisał(a):Nocleg w Tucepi można fajnie wyszukać na stronie tucepi.net Wchodzisz w mapę i widzisz gdzie jest dany app http://tucepi.net/polski/accommodation/ ... oogle-maps. Murter w tym roku zgodzony przez agencję więc się nie wypowiem choć dla małych dzieci plaża super. https://goo.gl/maps/XzwEVTTqeCL2

Witaj, a na tej stronie to tak zawsze bez cen ? :?

Z tego co ja widzę, są apartamenty z podaną ceną, są apartamenty z zapytaniem o cenę.
goncu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) goncu » 12.05.2022 03:06

Ląduje w Splicie 14.06. mam nadziej, że to jeszcze przed sezonem. Pobyt 10-dniowy 2+1-nastolatek 14lat lubi wodę. Pierwszy raz. Nie wiem o co pytać mętlik w głowie. Czy zostajemy w Spicie bo jest co pozwiedzać, czy od razu w dół np. do Baska Voda itp. Nie mamy jeszcze zaklepanej kwatery, szukamy. Jak macie do polecenia ciekawą miejscówkę do polecenia to poprosimy.
Wylot też ze Splitu. Myślimy, żeby posiedzieć na Riverze i na koniec zjechać do Splitu co by miasto zobaczyć i kawę skosztować.
Dwie nocki wystarczą i na spokojnie na lotnisko odjechać.
Proszę o sugestie.
P.S. Trzecia doba na forum. Nie żałuję jest co poczytać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.05.2022 08:26

goncu napisał(a):Ląduje w Splicie 14.06. mam nadziej, że to jeszcze przed sezonem. Pobyt 10-dniowy 2+1-nastolatek 14lat lubi wodę. Pierwszy raz. Nie wiem o co pytać mętlik w głowie. Czy zostajemy w Spicie bo jest co pozwiedzać, czy od razu w dół np. do Baska Voda itp. Nie mamy jeszcze zaklepanej kwatery, szukamy. Jak macie do polecenia ciekawą miejscówkę do polecenia to poprosimy.
Wylot też ze Splitu. Myślimy, żeby posiedzieć na Riverze i na koniec zjechać do Splitu co by miasto zobaczyć i kawę skosztować.
Dwie nocki wystarczą i na spokojnie na lotnisko odjechać.
Proszę o sugestie.
P.S. Trzecia doba na forum. Nie żałuję jest co poczytać.

Pamiętaj że lotnisko w Splicie tak naprawdę jest w Trogirze :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2022 08:56

goncu napisał(a):Wylot też ze Splitu. Myślimy, żeby posiedzieć na Riverze i na koniec zjechać do Splitu co by miasto zobaczyć i kawę skosztować.
Dwie nocki wystarczą i na spokojnie na lotnisko odjechać.
Riviera i potem 2 nocki w Trogirze (tak jak zauważył dids76). I z Trogiru wpaść na jeden dzień do Splitu - można małą łódką podpłynąć z wsypy Ciovo.
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 12.05.2022 09:17

piekara114 napisał(a):
goncu napisał(a):Wylot też ze Splitu. Myślimy, żeby posiedzieć na Riverze i na koniec zjechać do Splitu co by miasto zobaczyć i kawę skosztować.
Dwie nocki wystarczą i na spokojnie na lotnisko odjechać.
Riviera i potem 2 nocki w Trogirze (tak jak zauważył dids76). I z Trogiru wpaść na jeden dzień do Splitu - można małą łódką podpłynąć z wsypy Ciovo.

Proszę powiedzieć z jakiej części wyspy Ciovo można popłynąćmałą łódką i ile taki rejs kosztuje
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2022 09:19

goncu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) goncu » 12.05.2022 11:13

Czy przy tego typu przeprawach mają terminale płatnicze, czy lepiej zabezpieczyć się w kuny?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2022 11:19

Kuny zawsze trzeba posiadać, nie wszędzie jest możliwość płacenia kartą.
goncu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.04.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) goncu » 12.05.2022 11:42

Tak myślałem. Nie chcę zaśmiecać tego wątku, gdzie wypłacać, jak jest najkorzystniej itp. Gdzieś na forum był taki wątek, Janusz pokieruj proszę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone