Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gofer
Autostopowicz
Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne info

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer » 25.07.2018 12:02

Kochani,

Pierwszy raz z maluchami taki kawał drogi od domu. Mamy pietra jak zniosą podróż i jak to będzie ;)
Termin 2-15.09.18
2 dorosłych + 2 dzieci (5 i 3 lata)
Riwera Makarska

Próbuję się przekopać przez to forum od 2 dni ale nadmiar info i wątków sprawia, że już nie mam sił, więc prośba o krótkie i bardzo konkretne info (wybaczcie jeśli już gdzieś to było)

Pytanie 1: jaką miejscowość na riwierze Makarskiej polecacie (tylko riwiera makarska wchodzi w grę, więc prośba o nie polecanie np Istrii ani wysp)?
Nasze priorytety:
1. dłuuugie i łagodne zejście do morza, żeby nie było bardzo kamieniste i śliskie
2. plaża - piasek pewnie nierealny, ale w miarę drobny żwir, żeby dao się na kocu posiedzieć
3. cisza i spokój, marzy nam się śliczne urokliwe miasteczka typu Cavtat ale to pewnie nierealne, super jakby była choć jakaś "mini-starówka" (plaża i zejście do morza są jednak priorytetem!!!!) - Brela? Baska Voda? byle nie sama Makarska bo chyba za dużo, za tłoczno, za głośno
4. na ostatnim miejscu ale to też marzenie więc dość ważne: żeby było choć odrobinę egzotycznie - żeby było widać jakieś góry, może jakaś palma choćby samotna, coby małym pokazać?

Pytanie 2: prośba o namiary na jakąś sprawdzoną kwaterę w ww miejscowości (jest tego tyle w necie, że nawet nie wiem jak się do tego zabrać)
Nasze priorytety:
!!! cena!!! mamy bardzo ograniczony budżet, max 50 euro za dobę, może być taniej, może być skromnie ale czysto, nie potrzebujemy luksusów
1. 2 sypialnie lub sypialnia + pokój dzienny z drugim łóżkiem, żeby dzieciaki nie spały z nami w pokoju
2. dostęp do kuchni i lodówki (aneks kuchenny?) żeby coś upichcić
3. widok na morze
4. żeby 3 latek dał radę na własnych nogach iść nad morze i wrócić (!) czyli nie tak bardzo daleko (3-latek w miarę sprawny w chodzeniu choć marudny), ale nie musi być nad samiutkim morzem
4. dodatkowo super by było jakby był choćby mały balkon ze stolikiem i krzesełkami na romantyczny wieczór z mężem :)

Pytanie 3: gdzie w okolicy dostanę pyszną gruszkówkę (byliśmy w Cro 20 lat temu, przywieźliśmy nieziemską gruszkówkę, ale potem rodzina nasza przywoziła jakieś marne podróbki) - tak tak, to pytanie typowo rodzicielskie :))))

Będę wdzięczna za krótki i bardzo konkretne info bez zbędnych dywagacji :)
mchrob
Cromaniak
Re: Chorwacja z dziećmi po raz ierwszy - prośba o konkretne

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.07.2018 12:52

Ja bym polecił Ci Tučepi, plaże mają łagodne zejścia i nie ma tez żadnych wspinaczek w drodze do plaży.
Palmy są góry też, ze starówką gorzej (ale na Makarskiej to ze starówkami słabo ;)). Boję się tylko czy znajdziesz coś do 50 EUR w miarę blisko plaży mimo września bo ogólnie Makarska tania nie jest.
Polecam stronkę http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl powinnaś tam coś znaleźć.
aisa80
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 25.07.2018 12:58

Co prawda nie byłam ale dużo czytałam i może Primosten będzie dla Was odpowiednią lokalizacją.
Poczytaj sobie na forum.

We wrześniu będzie łatwo znaleźć kwaterę dla 4 osób za 50 euro.
Na Waszym miejscu to bym jechała w ciemno i na miejscu sprawdziła warunki (plaża, zejście, kwatera) czy Wam pasuje i tyle. Zwłaszcza że to wrzesień :)
Tucepi też wydaje mi się dobrym miejscem. Jest jeszcze Podgora którą zwiedziłam przejazdem. Nie ma tam starówki ale świetny długi deptak wzdłuż brzegu morza :)

Pozdrawiam i powodzenia :)
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.07.2018 13:03

aisa80 napisał(a):Co prawda nie byłam ale dużo czytałam i może Primosten będzie dla Was odpowiednią lokalizacją.
Poczytaj sobie na forum.

Na Waszym miejscu to bym jechała w ciemno i na miejscu sprawdziła warunki (plaża, zejście, kwatera) czy Wam pasuje i tyle. Zwłaszcza że to wrzesień :)
Tucepi też wydaje mi się dobrym miejscem. Jest jeszcze Podgora którą zwiedziłam przejazdem. Nie ma tam starówki ale świetny długi deptak wzdłuż brzegu morza :)

Primosten to nie riwiera Makarska a tu o to miejsce chodziło. Co nie zmienia faktu że to fajne miejsce ;)
aisa80
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) aisa80 » 25.07.2018 13:04

mchrob napisał(a):
aisa80 napisał(a):Co prawda nie byłam ale dużo czytałam i może Primosten będzie dla Was odpowiednią lokalizacją.
Poczytaj sobie na forum.

Primosten to nie riwiera Makarska a tu o to miejsce chodziło. Co nie zmienia faktu że to fajne miejsce ;)

Ah, no tak ;)
Czarymary_Ewa
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarymary_Ewa » 25.07.2018 13:10

Ja też polecam Tucepi. Dwa lata temu byliśmy z
trzylatkiem. Plaże co prawda raczej kamieniste
ale przyjemnie zacienione, co dla nas było bardzo ważne. Jechaliśmy w ciemno i kwaterę znaleźliśmy bez problemu, tyle że byliśmy od 10 września ..
Gofer
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer » 25.07.2018 14:52

Dziękuję wszystkim bardzo :)
A jak to wygląda z Brelą? bo patrząc na mapę wydawało nam się, ze tam może trochę ładniej niż w Tucepi. Ale może niesłusznie :)
A, i jeszcze Baska Voda nam się rzuciała w oczy. Gdzie ładniej, mniej ludzi, samo miasteczko które ładniejsze?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 15:43

Wszystkie miasteczka ladne.
Brela więcej schodków, Baśka i Tucepi bardziej płasko.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2018 16:40

Gofer napisał(a):Kochani,

Pierwszy raz z maluchami taki kawał drogi od domu. Mamy pietra jak zniosą podróż i jak to będzie ;)
Termin 2-15.09.18
2 dorosłych + 2 dzieci (5 i 3 lata)
Riwera Makarska

Próbuję się przekopać przez to forum od 2 dni ale nadmiar info i wątków sprawia, że już nie mam sił, więc prośba o krótkie i bardzo konkretne info (wybaczcie jeśli już gdzieś to było)

Będę wdzięczna za krótki i bardzo konkretne info bez zbędnych dywagacji :)

do-chorwacji-z-dziecmi-t19101.html
bredzi
Autostopowicz
Proszę o podrę gdzie jechać na krótki wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bredzi » 08.09.2018 12:32

Witam wszystkich

Chce się pierwszy raz wybrać na dłuższy weekend 4 dni do Chorwacji z znajomymi i małymi dziećmi ( 1,6 i 3 lata). Mieszkam w Monachium i związku z tym że jest to krótki czas nie chce jechać za daleko. Nie znam sie też na Chorwacji i pierwsze co mi pokazuje najbliżej to Rijeka od Monachium 518 km. Tylko tak patrzyłem w google map to jest to duże miasto dość dużym portem i chyba mało fajnych plaż. Dlatego chciał bym was spytać o rade może znacie jakieś inne fajne miejsca żeby to było do np 600 km do Monachium. Chcemy trochę pozwiedzać skorzystać plaży i żeby dzieci miał tez co robić.
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Proszę o podrę gdzie jechać na krótki wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2018 16:27

bredzi napisał(a):Witam wszystkich

Chce się pierwszy raz wybrać na dłuższy weekend 4 dni do Chorwacji z znajomymi i małymi dziećmi ( 1,6 i 3 lata). Mieszkam w Monachium i związku z tym że jest to krótki czas nie chce jechać za daleko. Nie znam sie też na Chorwacji i pierwsze co mi pokazuje najbliżej to Rijeka od Monachium 518 km. Tylko tak patrzyłem w google map to jest to duże miasto dość dużym portem i chyba mało fajnych plaż. Dlatego chciał bym was spytać o rade może znacie jakieś inne fajne miejsca żeby to było do np 600 km do Monachium. Chcemy trochę pozwiedzać skorzystać plaży i żeby dzieci miał tez co robić.

Skoro na krótko i blisko - to np. Istria. (Porec, Rovinj)
Poczytaj kilka relacji >>> klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
Piotr044105
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr044105 » 12.09.2018 10:54

Hej. Również blisko polecam wyspę Krk. Wróciłem kilka dni temu , było pięknie.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.09.2018 09:00

bredzi napisał(a):(...) żeby to było do np 600 km do Monachium (...)
Echhh, gdybym ja mieszkał w Monachium, to na Pagu byłbym przynajmniej w jeden łykent* miesięcznie.

* jak mawiał Tytus de Zoo, słowo weekend (łykent) pochodzi od łyku świeżego powietrza przynajmniej raz na tydzień.
śmigacz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 13.09.2018 09:05

boboo napisał(a):
bredzi napisał(a):(...) żeby to było do np 600 km do Monachium (...)
Echhh, gdybym ja mieszkał w Monachium, to na Pagu byłbym przynajmniej w jeden łykent* miesięcznie.

Miesięcznie jak miesięcznie ale wypad na majówkę pewny potem wakacje i jesień oraz zima. Cztery razy w roku to minimum :) Tyle to ja mam nad Bałtyk.
krawy1
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) krawy1 » 19.12.2018 22:43

Witam wszystkich.
Chciałem zapytać czy strona zakwaterowaniewchorwacji.pl
jest wiarygodna , znalazłem na niej fajną
ofertę i mam obawy czy nie będzie żadnych
problemów z zarezerwowanym apartamentem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019