Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 27.01.2018 00:01

Januszu jeszcze jedno pytanko jak już takiś miły i poinformowany- co byś osobiście polecił Župa dubrovačka czy raczej coś z miejsc jak Ciovo, Primosten? Rozumiem że dla eksperta to mogą być kompletnie odmienne miejsca ale chciałbym poznać proszę Twoją opinie gdyż powinienem zarezerwować w tym tygodniu samolot do Splitu lub Dubrownika. Dla przypomnienia lecimy tam z pięcioletnią córką I nastawiamy się na zwiedzanie z odpoczynkiem. Bliskość ładnego miasteczka na spacery i dobra baza na wypady krajoznawcze jest dla nas priorytetem.Obiecuję nie obwiniać Ciebie jeżeli polecany przez Ciebie kierunek okaźe się chybiony :D
Tak czy inaczej presję przerzucam na twoje barki :D oczywiście żartuję, decyzję podejmę po konsultacji z rodziną ale byłbym wdzięcan't za Twoją rekomendację. Jeszcze raz dzięKure za pomoc.
Ladybird
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.01.2018
Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybird » 27.01.2018 10:18

Witam wszystkich serdecznie :papa: , to mój pierwszy post na tym forum, a przede mną pierwszy wyjazd do Chorwacji.
Chciałabym prosić o poradę co do wyboru miejsca na wakacje. Skład to 4 os. dorosłe i 2 nastolatków, wyjazd ok. 20 sierpnia. Niestety dysponujemy ograniczonym budżetem, a ze względu na ograniczenia ruchowe jednej z osób chcielibyśmy być jak najbliżej morza. Ponieważ będą z nami nastolatki, fajnie by było zakotwiczyć w miejscu, gdzie choć trochę będzie się działo, można będzie np. pospacerować wieczorem do miasteczka zamiast siedzieć w apartamencie. Wstępnie padło na Rogoznicę.

Czego szukam?
Wiadomo:) Pięknych widoków, turkusowego morza, palm, ładnej, niezatłoczonej plaży, ale też możliwości spacerów, zwiedzania

Co znalazłam?
1) Rogoznica Lozica - droższy i mniejszy apartament, ale bardziej nowoczesny i zadbany, piękny ogród i widok na morze
2) Zatoglav - tańszy (ale nie jest to różnica nie do przejścia), dużo większy, chyba spokojniejsza okolica
Oba miejsca są tuż przy plaży.

A może powinnam szukać dalej, bardziej na południe? Pomożecie? :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.01.2018 11:05

Co do widoków pięknych w Rogoznicy to nie wiem czy je znajdziesz chodź piękno to rzecz względna:). Palm wielu nie uświadczysz, co kojarze kilka m.in przy Marinie Frappa...my byliśmy w Rogoznicy na pierwszej wyprawie w cro. Kolejne były już tylko na południe od pierwszej głównie ze względu na widoki...plaze, które wymieniłeś d...nie urywają ale są ok. My ogólnie nie lubimy spędów plażowych ale każdy ma inne upodobania.Jedynie co mi się podobało to troszkę cieplejsza temp. wody i więcej ryb w wodzie:) chodź w porównaniu z moimi obecnymi plażami w Rogoznicy robiło się dużo są szybciej głębiej i było mniej muszelek do wyławiania...Termin masz chyba dosyć dobry może mniej ludzi będzie, he w lipcu miałem wrażenie że Rogoźnica staje polska stolica na uchodzctwie:)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.01.2018 11:14

Wybrałbym Rogoznicę Lozica, z nastolatkami i bez nastolatków. Zatoglav położony jest na wzgórzu, plaże to połączenie płyt betonowych ze żwirkiem, między nimi. Daleko do Rogoźnicy, skazani jesteście na samochód. Nie ma widoku na otwarte morze.

Lozica jeśli chodzi o nastolatków ma same plusy. Blisko do centrum i innych atrakcji, ładne plaże skałkowe, blisko do plaż z kamyczkami, widok na otwarte morze, plaże w okolicach Jaz i Zaceva. Bardzo ładna jest ta część Rogoźnicy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2018 14:57

Primosten
Ladybird
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.01.2018
Re: Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ladybird » 28.01.2018 11:49

Bardzo dziękuję.
Mamy rezerwację przy Lozica III, jeszcze nie wpłaciłam zaliczki.
Patrzyłam też bardziej na południe, brałam pod uwagę m.in. Pisak, Brelę, Żivogosce Blato, niestety mimo wysłania kilkudziesięciu maili nie udało mi się znaleźć niczego blisko morza i w przyzwoitej cenie.
Czy Rogoznica rzeczywiście jest tak bardzo zatłoczona w sezonie?
Może polecicie coś spełniającego wymienione przeze mnie w pierwszym poście warunki? Na forum siedzę od kilku dni, ale wszystkie polecane kwatery w interesujących mnie miejscach w płd Dalmacji w II połowie sierpnia są już zajęte:(
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Rogoznica Lozica czy Zatoglav?

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.01.2018 12:39

Ladybird napisał(a):Bardzo dziękuję.
Mamy rezerwację przy Lozica III, jeszcze nie wpłaciłam zaliczki.
Patrzyłam też bardziej na południe, brałam pod uwagę m.in. Pisak, Brelę, Żivogosce Blato, niestety mimo wysłania kilkudziesięciu maili nie udało mi się znaleźć niczego blisko morza i w przyzwoitej cenie.
Czy Rogoznica rzeczywiście jest tak bardzo zatłoczona w sezonie?
Może polecicie coś spełniającego wymienione przeze mnie w pierwszym poście warunki? Na forum siedzę od kilku dni, ale wszystkie polecane kwatery w interesujących mnie miejscach w płd Dalmacji w II połowie sierpnia są już zajęte:(

Rogoznica jest ok. ale szukaj szukaj a znajdziesz:)
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 28.01.2018 13:36

Dziekuje bardzo.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.01.2018 14:59

Szczerze Zadar to tak na klika godzin z okolicami. Jak dla mnie największe rozczarowanie, Dupy nie urywa, można sobie odpuścić. Bardziej okolice Szybenika i dalej lub wyspy.
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 28.01.2018 19:40

Czy łatwo jest dojechać z Primosten do Mostaru? Czy kursuja jakieś autobusy z Primosten do Mostaru ewentualnie jakies wycieczki do BH ktoóre można zarezerwować lokalnie ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2018 19:55

marceli44 napisał(a):Czy łatwo jest dojechać z Primosten do Mostaru? Czy kursuja jakieś autobusy z Primosten do Mostaru ewentualnie jakies wycieczki do BH ktoóre można zarezerwować lokalnie ?

https://www.google.pl/maps/dir/Primo%C5 ... 437748!3e0

Wątpię czy są wycieczki do Mostaru....

http://www.tz-primosten.hr/attractions/izleti/

http://www.nik.hr/izleti.aspx

http://www.hrvatsko-trziste-rada.com.hr ... ornati-iz/
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 28.01.2018 20:26

Dziekuje bardzo Januszu.
To trochę krzyżuje moje plany jako że wycieczka do BH szczególnie do Mostaru jest jednym z moich priorytetów. Chyba w takim razie trzeba sięprzenieść trochę na południe. Więc chyba wracamy do twojej pierwszej rekomendacji-Omis albo coś w pobliżu. Co byś jeszcze mógł doradzić w tamtych rejonach żeBy mi jeszcze bardziej zamglić obraz ? :D Dużo dobrych opinii ma Baska Voda czy Brela może Tucepi.Jaka jest twoja opinia o tych miejscach. Która z nich zadowoli miłośnika klimatycznych miasteczek? Z gory dziekuje za pomoc I przepraszam za te masę pytań.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2018 20:34

W Omiś nie byłem.
W Breli byłem - polecam.

http://www.brela.hr/pl/12/wycieczki

Nie wiem czy są wycieczko z Breli do Mostaru.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.01.2018 20:46

Omis bym odpuścił, tego typu miejscowości są do odwiedzania, zwiedzania a nie wypoczywania:). Cos tak Marcinie uparł się na ten Mostar???
olka_b
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) olka_b » 28.01.2018 21:58

Witajcie !
Pomóżcie z wyborem miejsca na tegoroczne wakacje :D 2 pary młodych ludzi w drugiej połowie lipca. Z tego co poszukałam, poczytałam i pooglądałam to wybór padł na Riwierę Makarską - podobno najpiękniejsze okolice.
Szukamy miejscowości gdzie:
* w ciągu dnia znajdziemy fajną kameralną plażę z dość dobrym zejściem, najlepiej z możliwością zabrania ze sobą małego psiaka :)
* wieczorem można wyjść na piwo, do klubu lub przejść się uliczkami/promenadą i zaznać nocnego Chorwackiego życia :)
* sklepy, bary itd. nie są zamykane "razem z kurami" :D
Myśleliśmy o Makarskiej, żeby wynająć coś w połowie drogi między centrum Makarskiej, a plażą przeznaczoną dla psów żeby i tu i tu można było w ciągu pół godziny dojść. Tylko pytanie czy tam uda się znaleźć "dziką" plażę ?
Co o tym myślicie, a może lepiej wybrać się do innej miejscowości, Promajna, Baska Voda ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone