Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 19.01.2018 16:26

amatus1 napisał(a):
Guinness79 napisał(a):
Guinness79 napisał(a):
Mikew napisał(a):Dzień dobry,
Jestem nowy na forum. Ustaliliśmy z rodziną w tym roku, że jedziemy do Chorwacji na wakacje. Wiem, że do wakacji jeszcze dużo czasu, ale chcemy wszystko mieć dopięte na ostatni guzik :))) I tutaj zwracam się z pytaniem do was:
Gdzie pojechać??? Czytałem trochę na forum i raczej wolę pojechać na dół Chorwacji (chodzi mi o okolice splitu, Makarskiej...).
Będziemy jechać samochodem we 3: ja, moja żona i nasze czternastoletnie dziecko. Nie chcemy wakacji na uboczu, preferowalibyśmy dużo sklepów, fajne knajpki...Chcemy też coś pozwiedzać...W grę wchodzą również wyspy i przeprawy promem.
Z góry dziękuje za wszystkie rady! :)))


Witam, my również byliśmy we troje we wrześniu 2017. Nocowaliśmy w Baska Voda, ale na plaże chodziliśmy też do Breli bo tam faktycznie jest pięknie. Znajdziecie tam różnorodność od małych klimatycznych po większe dla dzieciaków. Natomiast w stronę Promajny, plaża golasów. Ale i moja żona osobiście polecam Brele. Baska Voda też jest spoko, na pewno tańczy nocleg niż w Breli, a wszystko jest obok siebie połączone super promenadą. Nocowaliśmy w apartamencie Adria ulica Put Kapelice chyba 41, ostatni dom na końcu ulicy. Gospodarze super, sterylnie czysto i wszystko nowe. Polecam. A jak chcecie zjeść dobre rzeczy z morza, to każdego dnia w Makarskiej od 19:00 jest taki statek, na którym podają rzeczy z grilla, połowe taniej niż w knajpie, Jedzenie rewelacja. jest tam wielki stół, podchodzisz, wybierasz, płacisz i konsumujesz. Rewelacja. Polecam Polecam brelę ale może być ciężko z noclegami ale zawsze możecie coś znaleźć w Basce. Pozdrawiam


A jeżeli chodzi o zwiedzanie to polecam Split (stare miasto), parking przy porcie, w właściwie na przeciwko. Troche dziwny wjazd bo pomiędzy budkami. Parking jest przy torach kolejowych. Wszystko znalezałem dzięki forum. W Dubrovniku parkowaliśmy w centrum handlowym, później 1km z buta - widoki super i jesteś na starym mieście. Następnie wjazd autem na górę srd (to ta która, widać ze starego miasta). Wrażenie niezapomniane, jeżeli chodzi o wjazd, zjazd i widoki. Polecam wjeżdżać rano lub popołudniu. Jeżeli chodzi o Trogir (30km od Splitu w górę) przereklamowany. Nie warto tam jechać. Miniaturka Dubrovnika i to słaba. Z Baśki możecie jechać do Mostaru (ja nie byłem bo z czasem słabo) i wodospady KrK ok 70km, też się nie wyrobiłem. Jeżeli chodzi o drogę, to my jechaliśmy przez Czechy, Austrię i Słowenię, nocleg na Słoweni w miejscowości PTUJ (Panorama Roms), nocleg ze śniadaniem i piękne widoki. Polecam

Macieju nie zgodzę się z Tobą w kwestii Trogiru... Dla nas Trogir to jedna z perełek w cro. w miarę możliwości odwiedzamy go każdego roku i bardziej preferujemy niż mega zatłoczony Split gdzie parkowanie wiele razy graniczyło z cudem...wspomniany przez Ciebie parking przy torach jest dobrym rozwiązaniem ale niestety widziałem jak wielu odprawiono z kwitkiem, właściwie stali wkrewieni gdyż kompletnie obsługa miała w nosie z informowaniem o braku miejsc a jest tam mega wąsko...Mostar ok. ale zwiedzania max 2-3 godziny...uwaga na temp. Jak byliśmy w cieniu było 44!mam foto w relacji:). Jesli chodzi o wodospady to nie KrK tylko chyba Kravica:).


Pisząc o wodospadach to oczywiście miałem na myśli te w Cro. Mnie osobiście Trogir nie przypadł do gustu. Jest jeszcze jeden parking w Splicie (policyjny) ale mogą z niego przegonić :D
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.01.2018 21:14

Macieju z okolic Makarskiej-Baski na Krka jest szmat drogi...70 razy dwa:)
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 21.01.2018 08:33

amatus1 napisał(a):Macieju z okolic Makarskiej-Baski na Krka jest szmat drogi...70 razy dwa:)


Masz rację, pomyliłem z odległością do Splitu :D
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 25.01.2018 02:15

Witam wszystkich.
Zacznę niestandardowo.....wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji:-)
A więc żona, pięcioletnia córka i ja, będziemy lądować w Splicie około 23 lipca.
Szukamy miejsca w którym zamierzamy spędzić około 10 dni. Nie jesteśmy typem plażowym ale oczywiście córka napewno doceni bliskość morza, głównie zależy nam na zwiedzaniu ale też bez szaleństw-jakieś 3 całodzienne wycieczki w czasie całego pobytu. Bardzo ważne (a może najważniejsze) jest dla nas być blisko jakiegoś uroczego miasteczka(najlepiej z historyczną starówką, wąskimi alejkami) gdzie wieczorem można spacerkiem dojść do centrum na kolacje, drinka a w dzień pochodzic po mieście, jakieś zakupy (może jakiś targ rybny, winiarnia)
Jako że przylatujemy do Splitu chcielibyśmy zakotwiczyć gdzieś w pobliżu -tak do godziny/półtora godziny od lotniska.
Na naszej liście miejsc do odwiedzenia jest Mostar i/lub Sarajevo, wiec raczej koncentrujemy się na stałym lądzie niż na wyspach.
A wiec glownie chodzi nam o przyjemne miasteczko-nie za duże,nie za małe po którym można przyjemnie spacerować, wpaść na drinka do lokalnej gospody czy restauracji gdzie spędzimy dużo czasu w dzień i wieczorem, ale też żeby był dostęp do morza-będziemy szukali willi lub apartamentu z basenem jeśli to możliwe. Czy takie miejsce w ogóle istnieje:-)
Bardzo prosze o pomoc
Dziękuje
Marcin
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 25.01.2018 23:17

marceli44 napisał(a):Witam wszystkich.
Zacznę niestandardowo.....wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji:-)
A więc żona, pięcioletnia córka i ja, będziemy lądować w Splicie około 23 lipca.
Szukamy miejsca w którym zamierzamy spędzić około 10 dni. Nie jesteśmy typem plażowym ale oczywiście córka napewno doceni bliskość morza, głównie zależy nam na zwiedzaniu ale też bez szaleństw-jakieś 3 całodzienne wycieczki w czasie całego pobytu. Bardzo ważne (a może najważniejsze) jest dla nas być blisko jakiegoś uroczego miasteczka(najlepiej z historyczną starówką, wąskimi alejkami) gdzie wieczorem można spacerkiem dojść do centrum na kolacje, drinka a w dzień pochodzic po mieście, jakieś zakupy (może jakiś targ rybny, winiarnia)
Jako że przylatujemy do Splitu chcielibyśmy zakotwiczyć gdzieś w pobliżu -tak do godziny/półtora godziny od lotniska.
Na naszej liście miejsc do odwiedzenia jest Mostar i/lub Sarajevo, wiec raczej koncentrujemy się na stałym lądzie niż na wyspach.
A wiec glownie chodzi nam o przyjemne miasteczko-nie za duże,nie za małe po którym można przyjemnie spacerować, wpaść na drinka do lokalnej gospody czy restauracji gdzie spędzimy dużo czasu w dzień i wieczorem, ale też żeby był dostęp do morza-będziemy szukali willi lub apartamentu z basenem jeśli to możliwe. Czy takie miejsce w ogóle istnieje:-)
Bardzo prosze o pomoc
Dziękuje
Marcin


Omiš
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 26.01.2018 09:52

Dziekuje bardzo.Czy moz jakies inne sugestie? Trogir?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2018 09:58

marceli44 napisał(a):Dziekuje bardzo.Czy moz jakies inne sugestie? Trogir?

Jeśli Trogir, to w części miasta na wyspie Ciovo.

Ewentualnie Slatine na Ciovo.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.01.2018 11:35

marceli44 napisał(a):Na naszej liście miejsc do odwiedzenia jest Mostar i/lub Sarajevo,
Marcin

jeśli Mostar to kawałeczek "od" proponuję zródło Buny,(wygoogluj sobie)
w drodze powrotnej możesz zahaczyć o wodospady Kravivca, w jeden dzień
do zrobienia bez jakiejś spinki, my jeszcze zahaczyliśmy o Medziugorie ale tak na króciutko,
Sarajewo troszkę mało czasu,po BiH jezdzi sie jednak troszkę "inaczej",
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 26.01.2018 12:17

Dziekuję Bardzo Januszu i Jurku.
Raczej zostaniemy w Chorwacji a nie w BH, Slatinne wygladąja ciekawie, jednak bardzo zależy nam na bliskości ładnego miasta wieczorem i w dzień też. To może być 15-20 piechotą za miastem. Troche wystraszyły mnie negatywne opinie o Omiš i Duće Omis-co myślicie o tych miejscach? Naprawde szukamy jakiegoś przyjemnego miasteczka-rozumiem ze w okolicacj Omiš i Makarskiej może być nieurodzaj uroczych miasteczek ze starowkami -wiec w takim wypadku może rozważymy jakieś miasteczko z nie tak "starą starówką":-)? Jakakolwiek podpowiedz będzie naprawdę mile widziana. Jeszcze raz dziekuję
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.01.2018 12:38

Rogoznica 50 km do Splitu.
Primošten 60 km do Splitu.
Tu i tu znajdziesz to czego szukasz.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.01.2018 13:20

marceli44 napisał(a):Raczej zostaniemy w Chorwacji a nie w BH,


pisałem w kontekście planowanej przez Ciebie wycieczki do Mostaru,
Mostar jest BiH, :wink:
powodzenia,
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 26.01.2018 13:47

marceli44 napisał(a):Witam wszystkich.
Zacznę niestandardowo.....wybieramy się pierwszy raz do Chorwacji:-)
A więc żona, pięcioletnia córka i ja, będziemy lądować w Splicie około 23 lipca.
Szukamy miejsca w którym zamierzamy spędzić około 10 dni. Nie jesteśmy typem plażowym ale oczywiście córka napewno doceni bliskość morza, głównie zależy nam na zwiedzaniu ale też bez szaleństw-jakieś 3 całodzienne wycieczki w czasie całego pobytu. Bardzo ważne (a może najważniejsze) jest dla nas być blisko jakiegoś uroczego miasteczka(najlepiej z historyczną starówką, wąskimi alejkami) gdzie wieczorem można spacerkiem dojść do centrum na kolacje, drinka a w dzień pochodzic po mieście, jakieś zakupy (może jakiś targ rybny, winiarnia)
Jako że przylatujemy do Splitu chcielibyśmy zakotwiczyć gdzieś w pobliżu -tak do godziny/półtora godziny od lotniska.
Na naszej liście miejsc do odwiedzenia jest Mostar i/lub Sarajevo, wiec raczej koncentrujemy się na stałym lądzie niż na wyspach.
A wiec glownie chodzi nam o przyjemne miasteczko-nie za duże,nie za małe po którym można przyjemnie spacerować, wpaść na drinka do lokalnej gospody czy restauracji gdzie spędzimy dużo czasu w dzień i wieczorem, ale też żeby był dostęp do morza-będziemy szukali willi lub apartamentu z basenem jeśli to możliwe. Czy takie miejsce w ogóle istnieje:-)
Bardzo prosze o pomoc
Dziękuje
Marcin


Polecam Primosten - byłem w ubiegłym roku.
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 26.01.2018 15:35

Jeszcze raz dziekuję. Czy miasteczko o podobnym profilu ( klimatyczne ze starówką -do godziny od lotniska) znalazłbym niedaleko Dubrownika(choć niekoniecznie w samym Dubrowniku)? Mój lot może zostac zmieniony i lądowabym w Dubrowniku. Z góry dziękuje za pomoc i cierpliwość w odpowiadaniu na moje posty.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2018 15:41

marceli44 napisał(a):Jeszcze raz dziekuję. Czy miasteczko o podobnym profilu ( klimatyczne ze starówką -do godziny od lotniska) znalazłbym niedaleko Dubrownika(choć niekoniecznie w samym Dubrowniku)? Mój lot może zostac zmieniony i lądowabym w Dubrowniku. Z góry dziękuje za pomoc i cierpliwość w odpowiadaniu na moje posty.

upa-dubrova-ka-t31731.html
marceli44
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 24.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceli44 » 26.01.2018 16:04

Bardzo dziekuję. Januszu-naprawdę pomocny link.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone