Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Drożdżówka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drożdżówka » 17.10.2017 10:49

Mikromir napisał(a):Poświęć trochę więcej czasu na rozeznanie w temacie TERAZ. 8) Bo wylejesz dziecko z kąpielą... Gdzie chcesz szukać wysokich gór?...

Generalnie nie wiadomo jak wysokich gór nie szukam na razie :) Nie wiem czego się mogę spodziewać. Poświęcam tyle czasu ile mogę :) O Riwierze nie myślałam, ale w takim razie przyjrzę się bliżej :)

giba0909 napisał(a):Na RM są miejscowości większe i mniejsze, kurorty i wioski, są wysokie góry i piękne plaże.
Niedaleko do Splitu, Dubrownika, Mostaru.
W czerwcu nie będzie jeszcze tłumów. 8)

Dzięki, może jednak się skuszę :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.10.2017 10:53

Drożdżówko, posłuchaj Mikromir ale możesz nieco zmodyfikować plan.
Pojedź najpierw nad jeziora Plitwickie, najlepiej na cały dzień (wg informacji na forum). Następnie wybierz jako miejsce docelowe miejscowości za Omisem, czyli Stanici, Lokva Rogoznica lub Pisak, tam będą kameralne plaże i jakieś restauracje też znajdziesz (wybierz miejscówkę jak najbliżej morza, bo jest tam wysoko), ew. riwierę Makarską (np. bliższe dzielnice Breli). Zjedź do nich z autostrady koniecznie w Sestanovac, wtedy jadąc w kierunku morza, mijając przełęcz górską doznasz sporej dawki euforii :). Ze Splitu popłyńcie sobie promem na wycieczkę na Brac (na Hvar za długo się płynie moim zdaniem) lub wybierzcie jakiś rejs na wyspę (tzw. fishpicnic). Z miejscowości, które wymieniłem masz również stosunkowo blisko na wodospady Krka.
Moja wskazówka: Plitwice - riwiera Omis (np. Pisak) - wycieczka na Brac - wycieczka do Krka. Będzie zielono, będzie turkusowo, będzie wysoko, będzie pięknie, czyli tak jak tego oczekujesz.
Drożdżówka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drożdżówka » 17.10.2017 11:04

Trajgul napisał(a):Drożdżówko, posłuchaj Mikromir ale możesz nieco zmodyfikować plan.
Pojedź najpierw nad jeziora Plitwickie, najlepiej na cały dzień (wg informacji na forum). Następnie wybierz jako miejsce docelowe miejscowości za Omisem, czyli Stanici, Lokva Rogoznica lub Pisak, tam będą kameralne plaże i jakieś restauracje też znajdziesz (wybierz miejscówkę jak najbliżej morza, bo jest tam wysoko), ew. riwierę Makarską (np. bliższe dzielnice Breli). Zjedź do nich z autostrady koniecznie w Sestanovac, wtedy jadąc w kierunku morza, mijając przełęcz górską doznasz sporej dawki euforii :). Ze Splitu popłyńcie sobie promem na wycieczkę na Brac (na Hvar za długo się płynie moim zdaniem) lub wybierzcie jakiś rejs na wyspę (tzw. fishpicnic). Z miejscowości, które wymieniłem masz również stosunkowo blisko na wodospady Krka.
Moja wskazówka: Plitwice - riwiera Omis (np. Pisak) - wycieczka na Brac - wycieczka do Krka. Będzie zielono, będzie turkusowo, będzie wysoko, będzie pięknie, czyli tak jak tego oczekujesz.


oooo super :) dzięki za wskazówki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2017 13:36

Drożdżówka napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Cześć :papa:
Planujecie w przyszłym roku wybrać się do Chorwacji :idea:
Dobry plan. :lol:

Dziękuję Januszu za nic nie wnoszący komentarz, to strasznie miłe z Twojej strony :)

To nie był komentarz.

A dokąd jechać >>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 19.10.2017 15:18

Drożdżówka napisał(a):Cześć,

Też wybieramy się z mężem w przyszłym roku w czerwcu na Chorwację, kombinujemy jeszcze z ilością osób (4-6).
Chciałabym wszystko fajnie zaplanować na ok 16 dni (14 nocy), ale chyba mnie to przerasta :P

Plan był taki, aby na tydzień zatrzymać się w jednym miejscu gdzieś na południu Dalmacji (nie dalej jak Split) i drugi tydzień w północnej Dalmacji (może w okolicach Zadaru?). Obowiązkowymi punktami są jeziora Plitwickie i Wodospady Krka. I nie wiem co dalej :) po zdjęciach na google maps przeraża mnie krajobraz kamieniołomniczy, chciałabym aby było zielono, żeby dało się wybrać na wycieczkę samochodem i zobaczyć jakąś panoramę widokową, może trasa górska? Chciałabym przywieźć ze sobą oprócz samych wspomnień również przepiękne zdjęcia - plaż, nabrzeża, klify? Nie bardzo interesuje mnie lokalna historia i architektura (tak, jestem troszkę ignorantką w tym zakresie) więc zwiedzanie wyłącznie miast odpada. Oczywiście jako dodatek byłoby super (lekka odmiana).

Nie zależy nam na rozrywkowych dzielnicach, ale aby dało się jeszcze gdzieś zajrzeć wieczorem, bardziej kameralne plaże z małą ilością ludzi.

Jak wygląda sprawa z motorówkami/łódkami? Można wynająć we własnym zakresie? Trzeba mieć jakieś specjalne przeszkolenie wcześniej? czy przy wynajmowaniu szybki kurs obsługi? Jaki jest koszt takiej zabawy? Myślałam o wypadzie na któreś wyspy (też nie mogę się zdecydować czy Kornati, Brać czy Hvar?)

ehhh, niech ktoś mi coś doradzi :(


Witam, my w tym roku razem z żoną i córką byliśmy pierwszy raz w Chorwacji we wrześniu. Dwa tygodnie spędziliśmy w Baśka Voda, oczywiście obowiązkowo zaliczyliśmy Dubrovnik, Split, Trogir i inne miejscowości Riviery Makarskiej. Moim skromnym zdaniem i żony oraz paru naszych znajomych z pracy, najładniejsze plaże i zakątki ma Brela. Oczywiście jak kto lubi. Można tam znaleźć małe klimatyczne zakątki ale również i większe plaże takie jak Punta Rata. Droga do Dubrovnika przepiękna i widokowa. Powrót wieczorem strasznie męczący (170km na krętych drogach, bez jednej żarówki :D ). Natomiast droga z Baski do Splitu ciekawa ale nie porywająca. Split super miasto z klimatycznymi uliczkami starego miasta, przylegającego do pałacu Dioklecjana. jeżeli kiedyś odwiedziecie Dubrovnik to polecam wjazd samochodem na górę SrD, hardcore :D , a widoki piękne. Ogólnie nikt ci nie doradzi, gdzie jechać bo wszystkiego nie zobaczysz w trakcie pierwszego wyjazdu. Nie podobał nam się Omiś, plaża wyglądająca jak brudny piasek, a właściwie żwir. Osobiście wole kamyki. Faktycznie na folderach plaża w Omisiu wygląda pięknie, ale trzeba samemu sprawdzić, rzecz gustu, może się mylę. Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.10.2017 07:04

Guinness79 napisał(a):Droga do Dubrovnika przepiękna i widokowa. Powrót wieczorem strasznie męczący (170km na krętych drogach, bez jednej żarówki :D ).
Było trzeba kupić na stacji, a jeszcze lepiej na tą długą trasę z PL mieć w zapasie....
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 20.10.2017 08:11

piekara114 napisał(a):Było trzeba kupić na stacji, a jeszcze lepiej na tą długą trasę z PL mieć w zapasie....

Może kolega nie potrafił wymienić, ja nie zawsze umiem sobie z tym poradzić ;).
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.10.2017 01:02

Ja próbowałem wymienić i mi się nie udało. Otwieram instrukcje do auta a tam informacja proszę jechać do ASO. Poszperałem na forach próbowałem pomocy dziecka i żony które mają mniejsze dłonie i w końcu udało się. Wymiana zajmuje 15 minut. Odkręcić nadkole zdjąć zderzak wyjąć reflektor wymienić żarówkę. Nie wiem kto projektuje te auta obecnie.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.10.2017 08:54

śmigacz napisał(a): Nie wiem kto projektuje te auta obecnie.

Księgowi :D
Mikew
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.01.2018
Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikew » 06.01.2018 02:15

Dzień dobry,
Jestem nowy na forum. Ustaliliśmy z rodziną w tym roku, że jedziemy do Chorwacji na wakacje. Wiem, że do wakacji jeszcze dużo czasu, ale chcemy wszystko mieć dopięte na ostatni guzik :))) I tutaj zwracam się z pytaniem do was:
Gdzie pojechać??? Czytałem trochę na forum i raczej wolę pojechać na dół Chorwacji (chodzi mi o okolice splitu, Makarskiej...).
Będziemy jechać samochodem we 3: ja, moja żona i nasze czternastoletnie dziecko. Nie chcemy wakacji na uboczu, preferowalibyśmy dużo sklepów, fajne knajpki...Chcemy też coś pozwiedzać...W grę wchodzą również wyspy i przeprawy promem.
Z góry dziękuje za wszystkie rady! :)))
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.01.2018 10:23

Na większość pytań znajdziesz tu odpowiedzi. Dużo czytania, ale jak piszesz masz czas. Polecam grupy tematyczne na FB i powiązane z nimi blogi. Powodzenia. Nie za wiele pomogłem, ale temat jest jak morze.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 06.01.2018 11:40

damianisko5 napisał(a):Na większość pytań znajdziesz tu odpowiedzi. Dużo czytania, ale jak piszesz masz czas. Polecam grupy tematyczne na FB i powiązane z nimi blogi. Powodzenia. Nie za wiele pomogłem, ale temat jest jak morze.


Dokładnie , na forum, jest tyle informacji, że nie trzeba już zakładać nowych wątków. Gdy jechałem pierwszy raz do Cro to przeszukałem forum i znalazłem informacji więcej niż potrzebowałem ;) Na tym forum napisano już chyba "prawie wszystko" na temat Chorwacji.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 19.01.2018 11:32

Mikew napisał(a):Dzień dobry,
Jestem nowy na forum. Ustaliliśmy z rodziną w tym roku, że jedziemy do Chorwacji na wakacje. Wiem, że do wakacji jeszcze dużo czasu, ale chcemy wszystko mieć dopięte na ostatni guzik :))) I tutaj zwracam się z pytaniem do was:
Gdzie pojechać??? Czytałem trochę na forum i raczej wolę pojechać na dół Chorwacji (chodzi mi o okolice splitu, Makarskiej...).
Będziemy jechać samochodem we 3: ja, moja żona i nasze czternastoletnie dziecko. Nie chcemy wakacji na uboczu, preferowalibyśmy dużo sklepów, fajne knajpki...Chcemy też coś pozwiedzać...W grę wchodzą również wyspy i przeprawy promem.
Z góry dziękuje za wszystkie rady! :)))


Witam, my również byliśmy we troje we wrześniu 2017. Nocowaliśmy w Baska Voda, ale na plaże chodziliśmy też do Breli bo tam faktycznie jest pięknie. Znajdziecie tam różnorodność od małych klimatycznych po większe dla dzieciaków. Natomiast w stronę Promajny, plaża golasów. Ale i moja żona osobiście polecam Brele. Baska Voda też jest spoko, na pewno tańczy nocleg niż w Breli, a wszystko jest obok siebie połączone super promenadą. Nocowaliśmy w apartamencie Adria ulica Put Kapelice chyba 41, ostatni dom na końcu ulicy. Gospodarze super, sterylnie czysto i wszystko nowe. Polecam. A jak chcecie zjeść dobre rzeczy z morza, to każdego dnia w Makarskiej od 19:00 jest taki statek, na którym podają rzeczy z grilla, połowe taniej niż w knajpie, Jedzenie rewelacja. jest tam wielki stół, podchodzisz, wybierasz, płacisz i konsumujesz. Rewelacja. Polecam Polecam brelę ale może być ciężko z noclegami ale zawsze możecie coś znaleźć w Basce. Pozdrawiam
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017
Re: Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 19.01.2018 11:38

Guinness79 napisał(a):
Mikew napisał(a):Dzień dobry,
Jestem nowy na forum. Ustaliliśmy z rodziną w tym roku, że jedziemy do Chorwacji na wakacje. Wiem, że do wakacji jeszcze dużo czasu, ale chcemy wszystko mieć dopięte na ostatni guzik :))) I tutaj zwracam się z pytaniem do was:
Gdzie pojechać??? Czytałem trochę na forum i raczej wolę pojechać na dół Chorwacji (chodzi mi o okolice splitu, Makarskiej...).
Będziemy jechać samochodem we 3: ja, moja żona i nasze czternastoletnie dziecko. Nie chcemy wakacji na uboczu, preferowalibyśmy dużo sklepów, fajne knajpki...Chcemy też coś pozwiedzać...W grę wchodzą również wyspy i przeprawy promem.
Z góry dziękuje za wszystkie rady! :)))


Witam, my również byliśmy we troje we wrześniu 2017. Nocowaliśmy w Baska Voda, ale na plaże chodziliśmy też do Breli bo tam faktycznie jest pięknie. Znajdziecie tam różnorodność od małych klimatycznych po większe dla dzieciaków. Natomiast w stronę Promajny, plaża golasów. Ale i moja żona osobiście polecam Brele. Baska Voda też jest spoko, na pewno tańczy nocleg niż w Breli, a wszystko jest obok siebie połączone super promenadą. Nocowaliśmy w apartamencie Adria ulica Put Kapelice chyba 41, ostatni dom na końcu ulicy. Gospodarze super, sterylnie czysto i wszystko nowe. Polecam. A jak chcecie zjeść dobre rzeczy z morza, to każdego dnia w Makarskiej od 19:00 jest taki statek, na którym podają rzeczy z grilla, połowe taniej niż w knajpie, Jedzenie rewelacja. jest tam wielki stół, podchodzisz, wybierasz, płacisz i konsumujesz. Rewelacja. Polecam Polecam brelę ale może być ciężko z noclegami ale zawsze możecie coś znaleźć w Basce. Pozdrawiam


A jeżeli chodzi o zwiedzanie to polecam Split (stare miasto), parking przy porcie, w właściwie na przeciwko. Troche dziwny wjazd bo pomiędzy budkami. Parking jest przy torach kolejowych. Wszystko znalezałem dzięki forum. W Dubrovniku parkowaliśmy w centrum handlowym, później 1km z buta - widoki super i jesteś na starym mieście. Następnie wjazd autem na górę srd (to ta która, widać ze starego miasta). Wrażenie niezapomniane, jeżeli chodzi o wjazd, zjazd i widoki. Polecam wjeżdżać rano lub popołudniu. Jeżeli chodzi o Trogir (30km od Splitu w górę) przereklamowany. Nie warto tam jechać. Miniaturka Dubrovnika i to słaba. Z Baśki możecie jechać do Mostaru (ja nie byłem bo z czasem słabo) i wodospady KrK ok 70km, też się nie wyrobiłem. Jeżeli chodzi o drogę, to my jechaliśmy przez Czechy, Austrię i Słowenię, nocleg na Słoweni w miejscowości PTUJ (Panorama Roms), nocleg ze śniadaniem i piękne widoki. Polecam
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Pierwsza wyprawa do chorwacji. Pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.01.2018 12:13

Guinness79 napisał(a):
Guinness79 napisał(a):
Mikew napisał(a):Dzień dobry,
Jestem nowy na forum. Ustaliliśmy z rodziną w tym roku, że jedziemy do Chorwacji na wakacje. Wiem, że do wakacji jeszcze dużo czasu, ale chcemy wszystko mieć dopięte na ostatni guzik :))) I tutaj zwracam się z pytaniem do was:
Gdzie pojechać??? Czytałem trochę na forum i raczej wolę pojechać na dół Chorwacji (chodzi mi o okolice splitu, Makarskiej...).
Będziemy jechać samochodem we 3: ja, moja żona i nasze czternastoletnie dziecko. Nie chcemy wakacji na uboczu, preferowalibyśmy dużo sklepów, fajne knajpki...Chcemy też coś pozwiedzać...W grę wchodzą również wyspy i przeprawy promem.
Z góry dziękuje za wszystkie rady! :)))


Witam, my również byliśmy we troje we wrześniu 2017. Nocowaliśmy w Baska Voda, ale na plaże chodziliśmy też do Breli bo tam faktycznie jest pięknie. Znajdziecie tam różnorodność od małych klimatycznych po większe dla dzieciaków. Natomiast w stronę Promajny, plaża golasów. Ale i moja żona osobiście polecam Brele. Baska Voda też jest spoko, na pewno tańczy nocleg niż w Breli, a wszystko jest obok siebie połączone super promenadą. Nocowaliśmy w apartamencie Adria ulica Put Kapelice chyba 41, ostatni dom na końcu ulicy. Gospodarze super, sterylnie czysto i wszystko nowe. Polecam. A jak chcecie zjeść dobre rzeczy z morza, to każdego dnia w Makarskiej od 19:00 jest taki statek, na którym podają rzeczy z grilla, połowe taniej niż w knajpie, Jedzenie rewelacja. jest tam wielki stół, podchodzisz, wybierasz, płacisz i konsumujesz. Rewelacja. Polecam Polecam brelę ale może być ciężko z noclegami ale zawsze możecie coś znaleźć w Basce. Pozdrawiam


A jeżeli chodzi o zwiedzanie to polecam Split (stare miasto), parking przy porcie, w właściwie na przeciwko. Troche dziwny wjazd bo pomiędzy budkami. Parking jest przy torach kolejowych. Wszystko znalezałem dzięki forum. W Dubrovniku parkowaliśmy w centrum handlowym, później 1km z buta - widoki super i jesteś na starym mieście. Następnie wjazd autem na górę srd (to ta która, widać ze starego miasta). Wrażenie niezapomniane, jeżeli chodzi o wjazd, zjazd i widoki. Polecam wjeżdżać rano lub popołudniu. Jeżeli chodzi o Trogir (30km od Splitu w górę) przereklamowany. Nie warto tam jechać. Miniaturka Dubrovnika i to słaba. Z Baśki możecie jechać do Mostaru (ja nie byłem bo z czasem słabo) i wodospady KrK ok 70km, też się nie wyrobiłem. Jeżeli chodzi o drogę, to my jechaliśmy przez Czechy, Austrię i Słowenię, nocleg na Słoweni w miejscowości PTUJ (Panorama Roms), nocleg ze śniadaniem i piękne widoki. Polecam

Macieju nie zgodzę się z Tobą w kwestii Trogiru... Dla nas Trogir to jedna z perełek w cro. w miarę możliwości odwiedzamy go każdego roku i bardziej preferujemy niż mega zatłoczony Split gdzie parkowanie wiele razy graniczyło z cudem...wspomniany przez Ciebie parking przy torach jest dobrym rozwiązaniem ale niestety widziałem jak wielu odprawiono z kwitkiem, właściwie stali wkrewieni gdyż kompletnie obsługa miała w nosie z informowaniem o braku miejsc a jest tam mega wąsko...Mostar ok. ale zwiedzania max 2-3 godziny...uwaga na temp. Jak byliśmy w cieniu było 44!mam foto w relacji:). Jesli chodzi o wodospady to nie KrK tylko chyba Kravica:).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone