Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 28.06.2017 22:04

qben142 napisał(a):termin od 07.07 do 15.07 za nocleg na 8 dni chcemy się zamknąć w 2500zł +/-300 zł


Zadajesz wykluczające się kryteria.Wysoki sezon, ma być blisko morza i miasteczek, a jednocześnie tanio. Zależy co dla ciebie oznacza "tanio".

"Domeczków" z ogrodem i 2 sypialniami jest dość mało. Zresztą samodzielne domy poza robinsonadami na wyspach są dośc drogie. Szukaj apartamentu z 2 sypialniami i wspólnym salonem, jak się uda z 2 łazienkami.

Na początku lipca nastaw się na ceny od 80 euro/doba i więcej za apartament 4-osobowy przy samym morzu/plaży, 60 euro za apartament 100 metrów od plaży. Może znajdziesz taniej ale gorszych miejscówkach - daleko od wszystkiego albo z kiepskim dojściem do wody.

Zresztą szukasz bardzo późno, więc nie icz na przebieranie w ofertach.

Szukaj czegoś za Omisem - Celina, Stanici, Lokva Rogoznica, może Mimice....
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 28.06.2017 22:21

Poszukaj kempingu w tej okolicy , zabierzcie namiot . Będzie blisko morza ,ogród pod oknem, postawicie obok samochód , zamiast jednego zabierzcie dwa namioty (będą dwie sypialnie) ...no i zmieścicie się w budżecie i na Ożujsko zostanie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2017 22:37

2500/8 noclegów to 73 eur za dobę to nie jest źle. W tej cenie przy plaży to kwatery nie znajdziesz i to z 2 sypialniami (2 pary?? to też ważne). Trochę dalej od morza to możliwe, ale raczej sypialnia + rozkładane łóżko w salonie. 2 sypialnie w tym terminie to wołali mi ok. 90 eur jak szukałam w 2013 roku i to nie były ceny przy samym morzu...

Camp to też rozwiązanie, ale dochodzą koszty wyposażenia jeśli nie macie (namiot lub namioty, karimaty/materace do spania, jakiś stolik,krzesełka składane, butla itp.)...
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 29.06.2017 00:11

Juz teraz myslimy o przyszłorocznym 4. pobycie w Cro .... tym razem z 4 latkiem... i tez nie wiem dokąd jechać.
Bobby75
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobby75 » 09.07.2017 21:50

Witam,

to mój pierwszy post więc ukłony w stronę wszystkich forumowiczów. Planuję swoją trzecią podróż ale to żadne doświadczenie na początku sierpnia z małżonką synem i jego kolegą ( 17 i 16 lat chłopaki wyższe od mnie o głowę :) ) . Pierszy raz byłem w Vodice rok później w Orebic . Kryteria na obecną wyprawę : wypoczynek , troszkę przymusowego zwiedzania dla chłopaków , odległość do wody do 15min na piechotę w docelowej miejscowości ale lubię się włuczyć po okolicznych plażach zatoczkach itp , deptak na wieczorny spacer i kolację i jeden dzień dla mnie w góry . Pobyt do 12 dni i tu główne pytanie gdzie jechać ? Nie oczekuję luksusów i splendoru nocnego życia ale survival też nie wchodzi w grę . Obserwuję obszar od Primosten do Baska Voda ...no i jeszcze jedno pytanie rezerwować czy na spontanie ? Poprzednie dwa wyjazdy były na spontanie ale czy i tym razem warto ?
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 09.07.2017 22:01

My dwa razy jechaliśmy na spontanie i za każdym razem mieliśmy super miejscówki. Fakt że 30 minut w sierpniu szukaliśmy wolnego apartmani takiego który nam się spodoba i w którym będą miejsca. Także jak widać nie jest jakimś dużym problemem znalezienie lokum. Tym razem jedziemy z maluchem więc na przyszły rok na pewno będziemy rezerwowali bo musimy więcej kryteriów wziąć pod uwagę.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 09.07.2017 22:05

Bobby75 napisał(a):Witam,

to mój pierwszy post więc ukłony w stronę wszystkich forumowiczów. Planuję swoją trzecią podróż ale to żadne doświadczenie na początku sierpnia z małżonką synem i jego kolegą ( 17 i 16 lat chłopaki wyższe od mnie o głowę :) ) . Pierszy raz byłem w Vodice rok później w Orebic . Kryteria na obecną wyprawę : wypoczynek , troszkę przymusowego zwiedzania dla chłopaków , odległość do wody do 15min na piechotę w docelowej miejscowości ale lubię się włuczyć po okolicznych plażach zatoczkach itp , deptak na wieczorny spacer i kolację i jeden dzień dla mnie w góry . Pobyt do 12 dni i tu główne pytanie gdzie jechać ? Nie oczekuję luksusów i splendoru nocnego życia ale survival też nie wchodzi w grę . Obserwuję obszar od Primosten do Baska Voda ...no i jeszcze jedno pytanie rezerwować czy na spontanie ? Poprzednie dwa wyjazdy były na spontanie ale czy i tym razem warto ?


Te 15 min. piechotą trochę mnie przeraża. Naprawdę chce ci się dreptać kilometr w upale?

Polecić mogę okolice za Omisem. Lokva, Celina, Medici, Mimice, Pisak Ale na początku sierpnia może być ciężko z rezerwacją, to szczyt sezonu.

Luksusu nie promuję, ale przy dzieciakach tym wieku, możesz chyba sobie pozwolić na chwile większego luzu z małzonką ;) typu jaki fajny bar, klub itp... :)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.07.2017 00:11

stavros2002 napisał(a):
Bobby75 napisał(a):Witam,

to mój pierwszy post więc ukłony w stronę wszystkich forumowiczów. Planuję swoją trzecią podróż ale to żadne doświadczenie na początku sierpnia z małżonką synem i jego kolegą ( 17 i 16 lat chłopaki wyższe od mnie o głowę :) ) . Pierszy raz byłem w Vodice rok później w Orebic . Kryteria na obecną wyprawę : wypoczynek , troszkę przymusowego zwiedzania dla chłopaków , odległość do wody do 15min na piechotę w docelowej miejscowości ale lubię się włuczyć po okolicznych plażach zatoczkach itp , deptak na wieczorny spacer i kolację i jeden dzień dla mnie w góry . Pobyt do 12 dni i tu główne pytanie gdzie jechać ? Nie oczekuję luksusów i splendoru nocnego życia ale survival też nie wchodzi w grę . Obserwuję obszar od Primosten do Baska Voda ...no i jeszcze jedno pytanie rezerwować czy na spontanie ? Poprzednie dwa wyjazdy były na spontanie ale czy i tym razem warto ?

Luksusu nie promuję, ale przy dzieciakach tym wieku, możesz chyba sobie pozwolić na chwile większego luzu z małzonką ;) typu jaki fajny bar, klub itp... :)

O co Ci chodzi z tym luksusem :?: , bo nie rozumiem :roll:

Bobby75 napisał(a):Witam,
Kryteria na obecną wyprawę : wypoczynek , troszkę przymusowego zwiedzania dla chłopaków , odległość do wody do 15min na piechotę w docelowej miejscowości ale lubię się włuczyć po okolicznych plażach zatoczkach itp , deptak na wieczorny spacer i kolację i jeden dzień dla mnie w góry . Pobyt do 12 dni i tu główne pytanie gdzie jechać ?

No to Brela: morze, góry i deptak :wink:
Czy lepiej w ciemno czy rezerwować zawsze okazuje się po fakcie :?
kalis
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalis » 10.07.2017 17:10

Witam to i ja zadam pytanie. W tym roku pierwszy raz lecę z rodziną 2+2 samolotem w połowie sierpnia. Jest to wogole mój pierwszy wylot samolotem :) Taki spontan był . Ladowanie o 21:30 w Split. I teraz pytanie czy macie jakieś apartamenty w pobliżu ? Tak do 70km. Nie musi być luksusów byle z 5 min do plaży :) czy korzystał ktoś z wypożyczalni samochodów na lotnisku jak tak to z jakiej :)
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.07.2017 23:10

kalis napisał(a): I teraz pytanie czy macie jakieś apartamenty w pobliżu ? Tak do 70km. Nie musi być luksusów byle z 5 min do plaży :)

Uważasz, że Userzy na Cropli mają apartamenty do wynajęcia, czy są turystami dzielącymi się swoimi spostrzeżeniami z pobytu w Chorwacji ?
kalis
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalis » 11.07.2017 06:11

Twój post wogole nic nie wnosi do mojego pytania wiec po co piszesz - a tak na logikę brakło tam słowa "namiary"
wesolymaniek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolymaniek » 11.07.2017 08:13

Witam wszystkich, wybieramy sie pierwszy raz do Chorwacji nasza rodzinka 2+2 (dzieci 3 i 7) i mamy zarezerwowane miejsca w Pula Splendid Resort 30.07-09.08 . moje pytanko był ktos lub ma informacje czy to godne uwagi miejsce, jakie atrakcje orazz ogólnie czy warto???? pozdrawiam serdecznie i milego dnia
Martincro
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martincro » 11.07.2017 22:52

seber03 napisał(a):Witam, Od kilku lat wybieram się do Chorwacji i jeszcze moja stopa tam nie stanęła. W tym roku mam nadzieję odmienić ten trend i zastanawiam się nad miejscowością docelową.
Chcę rozpocząć urlop ok 22 sierpnia i wracać na początku września. Będzie to wypad dla 7 osób, wszystkich dorosłych. Zamierzamy czas podzielić na plażę (ciepła woda o tej porze roku) i zwiedzanie (jedziemy autami dojazd do atrakcyjnych miejsc nie będzie problemem), preferujemy spokojne, ciche miejscowości z daleka od zgiełku i tłumów. Nie interesują nas imprezy i wieczorne życie. Biorąc pod uwagę powyższe założenia to w jakich miejscowościach powinienem szukać noclegów?

Poszukaj w Igrane. Dobra lokalizacja. Cisza, spokój i w miarę blisko do Dubrovnika, Makarskiej, Omisu, Splitu, Trogiru, Szybenika - można sporo zobaczyć.
Dwa lata temu byłem i polecam. W tym roku chyba po raz siódmy i za każdym razem w inne miejsce
daro87
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro87 » 12.07.2017 16:09

Witam wszystkich, znalazłem forum wczoraj (kiedy powstał pomysł o wyjeździe do Chorwacji), czytam bez końca ale nadal mnóstwo pytań dlatego pozwolę sobie napisać ten posty, może ktoś coś podpowie.

Jedziemy pierwszy raz do Cro, pierwszy raz tak daleko. O Chorwacji niestety za dużo nie wiem, tyle o ile co znajomi byli.
Jedziemy w ciemno, jutro tj. 13 lipca, planuje ruszyć około 4 rano z Poznania.
Jeśli dojedziemy późno wieczorem to plan jest taki aby pierwszą noc spędzić w hotelu, niekoniecznie nad wybrzeżem. I dopiero kolejnego dnia ruszyć szukać.

1. Kompletnie nie wiemy gdzie jechać. Na gps zamierzam wpaść SPLIT, poszukujemy raczej spokojnych rejonów, wręcz odludnychyba plaż. Będziemy autem więc zawsze można gdzieś dojechać...

2. Czytam w innych tematach o stawkach za aparatem i rozpiętość jest 30-80 euro. Jaka jest średnia w tym czasie? Aby nie da się oszukać i k nie upić coś za drogiego?

3. Jak się płaci? Z góry? Chcemy możemy spróbować dwóch miejsc, czyli spać z 4-5 nocy i jechać dalej.

4. Widziałem temat o omijaniu autostrady, rozumiem, że "oszczędzamy" tylko winiety na Słowenii?

5. Nawigacja, Google mapa pokazuje różne trasy, jak najlepiej jechać z Poznania? Do Wrocławia dojadę i dalej na Katowice..? Ale co dalej? Na jakie kolejne główne miasta się kierować?

6. Nie wiem ile wymienić waluty. Euro potrzebuje tylko na Państwa które mijam czy w Chorwacji też się do czegoś przydadzą?

Ufff, to tylko część z nurtujących mnie pytań, dziękuję za dobre rady, ruszam już za paręnaście godzin :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.07.2017 17:12

daro87 napisał(a):Jeśli dojedziemy późno wieczorem to plan jest taki aby pierwszą noc spędzić w hotelu, niekoniecznie nad wybrzeżem. I dopiero kolejnego dnia ruszyć szukać.

Ok. Możecie przy okazji zastanowić się nad zwiedzeniem Jezior Plitwickich (to na kilka godzin), noclegów tam trochę będzie, dalej od jezior taniej, np. http://rakovica-touristinfo.hr/pl/smjes ... i-smjestaj
http://www.np-plitvicka-jezera.hr/
Jak nie macie czasu, to może zobaczcie Rastoke, dzielnica młynów wodnych w Slunj, w okolicy są noclegi.
http://www.tz-slunj.hr/kategorija/rastoke
Zbaczacie z głównej trasy, ale poznajecie kawałek Chorwacji po drodze.

1. Kompletnie nie wiemy gdzie jechać. Na gps zamierzam wpaść SPLIT, poszukujemy raczej spokojnych rejonów, wręcz odludnychyba plaż. Będziemy autem więc zawsze można gdzieś dojechać...

No to może Split nie jest najlepszym pomysłem... Za Splitem na pd jest ogromnie malowniczo oczywiście, ale ludzi sporo.
Można zerknąć na wyspę Pag, gdzie znajdziecie sporo spokojnych plaż nad Zalewem Paškim. Dojazd mostem. A potem ewentualnie na pd za Splitem jakaś dziura, jeśli w ogóle znajdziecie tam kwaterę.
http://www.beachrex.com/en/croatia
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/lastminute/

2. Czytam w innych tematach o stawkach za aparatem i rozpiętość jest 30-80 euro. Jaka jest średnia w tym czasie? Aby nie da się oszukać i k nie upić coś za drogiego?

Że co? 8O
A ilu Was jest?... :roll:

3. Jak się płaci? Z góry? Chcemy możemy spróbować dwóch miejsc, czyli spać z 4-5 nocy i jechać dalej.

Płaci się jak sobie gospodarze zażyczy. Raz na koniec, a czasem z góry, a zdarza się i w środku. :mrgreen:
Hmmm... będziecie się musieli dopasować do luki w kalendarzu gospodarza... Jak ma dużo wolnego, będzie chciał Was na tydzień, jak mniej to negocjujcie cenę łatając mu tę lukę.

4. Widziałem temat o omijaniu autostrady, rozumiem, że "oszczędzamy" tylko winiety na Słowenii?

Tak. Uwaga na rozkopany Ptuj.

5. Nawigacja, Google mapa pokazuje różne trasy, jak najlepiej jechać z Poznania? Do Wrocławia dojadę i dalej na Katowice..? Ale co dalej? Na jakie kolejne główne miasta się kierować?

Otwórz mapę i odpowiedni wątek, chyba że ktoś znajdzie tyle cierpliwości by Ci tu opisać trasy dyskutowane pierdylion razy...

6. Nie wiem ile wymienić waluty. Euro potrzebuje tylko na Państwa które mijam czy w Chorwacji też się do czegoś przydadzą?

Se ojro wymienisz na kuny albo kuny se wypłacisz z bankomatu. Sprawdź na ile bank Cię za to kasuje.

Ufff, to tylko część z nurtujących mnie pytań, dziękuję za dobre rady, ruszam już za paręnaście godzin :)

No to się będziesz uczyć w trakcie wyjazdu...
Obrazek

Wejdź do FAQ. Tam masz wszystkie odpowiedzi.
faq-czyli-najczesciej-zadawane-pytania-f27.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone