Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek777
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek777 » 27.06.2017 00:01

Cześć - mój cel to raczej nocne życie i imprezy - może ktoś polecić coś w miejscowości Baska Voda albo Makarska?
Może jakieś konkretne lokale a najlepiej beach party na powietrzu?
Przy okazji... czy funkcjonuje w okolicy coś takiego jak komunikacja miejska lub taxówki?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2017 00:07

Tomek777 napisał(a):Cześć - mój cel to raczej nocne życie i imprezy - może ktoś polecić coś w miejscowości Baska Voda albo Makarska?
Może jakieś konkretne lokale a najlepiej beach party na powietrzu?
Przy okazji... czy funkcjonuje w okolicy coś takiego jak komunikacja miejska lub taxówki?

makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.06.2017 06:39

seber03 napisał(a):Witam, Od kilku lat wybieram się do Chorwacji i jeszcze moja stopa tam nie stanęła. W tym roku mam nadzieję odmienić ten trend i zastanawiam się nad miejscowością docelową.
Chcę rozpocząć urlop ok 22 sierpnia i wracać na początku września. Będzie to wypad dla 7 osób, wszystkich dorosłych. Zamierzamy czas podzielić na plażę (ciepła woda o tej porze roku) i zwiedzanie (jedziemy autami dojazd do atrakcyjnych miejsc nie będzie problemem), preferujemy spokojne, ciche miejscowości z daleka od zgiełku i tłumów. Nie interesują nas imprezy i wieczorne życie. Biorąc pod uwagę powyższe założenia to w jakich miejscowościach powinienem szukać noclegów?


Jeśli pierwszy raz, to:
zafundujcie sobie przejazd Jadranką do Molunat'u.
W tej wiosce masz spokój, ciepłą wodę i doskonałą bazę wypadową do Dubrovnika i Kotoru.
A jak raz zobaczysz Kotor, zawsze będziesz tam chciał wrócić.
Jeśli się tam faktycznie wybierzecie, to zostawcie sobie trochę miejsca w bagażniku na podróż powrotną.
Zanim dojedziecie z Molunatu do głównej drogi to zbierzesz jakieś -naście kilogramów opuncji figowej :D
Cytryny we wrześniu też już były dojrzałe, takoż granaty, że od miodnych figach, winogronach nie wspomnę.
seber03
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seber03 » 27.06.2017 09:01

Panowie @Janusz @boboo dzięki za propozycje. Perspektywa Molunat'u przedstawia się bajkowo, niestety jest tam trochę dłuższa droga. Poszukam ciekawych opcji wśród waszych wskazań. Dzieki!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2017 09:06

seber03 napisał(a):Panowie @Janusz @boboo dzięki za propozycje. Perspektywa Molunat'u przedstawia się bajkowo, niestety jest tam trochę dłuższa droga. Poszukam ciekawych opcji wśród waszych wskazań. Dzieki!

Opisy miejsc >>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 27.06.2017 09:16

seber03 napisał(a):Witam, Od kilku lat wybieram się do Chorwacji i jeszcze moja stopa tam nie stanęła. W tym roku mam nadzieję odmienić ten trend i zastanawiam się nad miejscowością docelową.
Chcę rozpocząć urlop ok 22 sierpnia i wracać na początku września. Będzie to wypad dla 7 osób, wszystkich dorosłych. Zamierzamy czas podzielić na plażę (ciepła woda o tej porze roku) i zwiedzanie (jedziemy autami dojazd do atrakcyjnych miejsc nie będzie problemem), preferujemy spokojne, ciche miejscowości z daleka od zgiełku i tłumów. Nie interesują nas imprezy i wieczorne życie. Biorąc pod uwagę powyższe założenia to w jakich miejscowościach powinienem szukać noclegów?



A ja na pierwszy raz proponuję Pinezici na wyspie KRK. Jest blisko z Polski a zwiedzanie całej wyspy wystarczy na 7 dni pobytu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2017 11:10

Nie wiem czy wyspa jest dobrym rozwiązaniem. Chcą pozwiedzać, a każde opuszczenie wyspy będzie się wiązało z dodatkowym kosztem za most.
ewau37
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewau37 » 27.06.2017 14:29

Czy na początku sieprnia jest szansa że w jakiś miejscówkach jest mnie ludzi ? Znacie takie ? Znana jest już mi Makarska i Tucepi ale raczej wolę coś wyżej tym razem? Jakieś rady
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2017 14:35

ewau37 napisał(a):Czy na początku sieprnia jest szansa że w jakiś miejscówkach jest mnie ludzi ? Znacie takie ? Znana jest już mi Makarska i Tucepi ale raczej wolę coś wyżej tym razem? Jakieś rady

Coś z tego można wybrać >>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
qben142
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qben142 » 28.06.2017 15:27

Dzień Dobry wszystkim forumowiczom,
7 lipca wybieram się wraz z trójką znajomych (23 lata) do Chorwacji, nigdy wcześniej nie byliśmy w Chorwacji więc chcielibyśmy się dowiedzieć gdzie warto osiąść. Zależy nam na miejscu gdzie będzie bardzo fajny dostęp do morza, nie musimy mieszkać w centrum dużej miejscowości, może to być wioseczka, która jest np. oddalona o 3-5 km od miasta w którym znajdują się jakieś atrakcje typu: restauracje, targ, market, sklepy, dyskoteka. Miejsce zamieszkania najfajniej jakby był to jakiś mały domeczek z 2 pokojami ale własnym podwórkiem i możliwie jak najbliżej morza. W jaki rejon Chorwacji powinniśmy się wybrać ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2017 16:42

qben142 napisał(a):Dzień Dobry wszystkim forumowiczom,
7 lipca wybieram się wraz z trójką znajomych (23 lata) do Chorwacji, nigdy wcześniej nie byliśmy w Chorwacji więc chcielibyśmy się dowiedzieć gdzie warto osiąść. Zależy nam na miejscu gdzie będzie bardzo fajny dostęp do morza, nie musimy mieszkać w centrum dużej miejscowości, może to być wioseczka, która jest np. oddalona o 3-5 km od miasta w którym znajdują się jakieś atrakcje typu: restauracje, targ, market, sklepy, dyskoteka. Miejsce zamieszkania najfajniej jakby był to jakiś mały domeczek z 2 pokojami ale własnym podwórkiem i możliwie jak najbliżej morza. W jaki rejon Chorwacji powinniśmy się wybrać ?

Riwiera Makarska.
qben142
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qben142 » 28.06.2017 17:29

Riwiera makarska raczej odpada ze względu na ceny .Szukamy czegoś tańszego
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.06.2017 21:47

qben142 napisał(a):Riwiera makarska raczej odpada ze względu na ceny .Szukamy czegoś tańszego

W jakim terminie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2017 21:53

Gdzie byś nie pojechał to jak najbliżej morza zawsze będzie drogie.
Jaki ustaliliście max. limit za apartament/dobę?
qben142
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) qben142 » 28.06.2017 22:00

termin od 07.07 do 15.07 za nocleg na 8 dni chcemy się zamknąć w 2500zł +/-300 zł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone