Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 04.06.2012 23:12

Czkawka. Sorki.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.06.2012 23:22

Iggy napisał(a):
ferster napisał(a):No szlag normalnie trafia, kiedy myślę o A1!

Takie coś:
Obrazek

Słoweńcy postawili w 3 lata. Od zera do kompletnej funkcjonalności.
A my się pieprzymy z jednym mostkiem już 5 rok!!!


Tak tylko u nas nie powstaje tego typu obiekt tylko zupełnie inny i bardzo skomplikowany technicznie. Można było zrobić tam nasyp, można było również wybudować go w taki sposób jak wyżej na zdjęciu, jednak ktoś miał inną wizję. Przez to mamy o ile się nie mylę jeden z szerszych mostów na świecie.

Całe szczęście GDDKiA nie będzie składać odwołania. Mam nadzieję, że podobnie postąpi Alpine Bau. Wtedy spokojnie tym mostem pojedziemy jeszcze przed wakacjami 2013 roku.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 04.06.2012 23:35

ziemniak napisał(a):Tak tylko u nas nie powstaje tego typu obiekt tylko zupełnie inny i bardzo skomplikowany technicznie.

No nie mów mi, że ten mostek w Słowenii nie był skomplikowany :-)
Gdyby w Polsce - takie mam wrażenie - trzeba było wyciosać tyle tuneli w litej skale, co w Słowenii, czy w Chorwacji, to pewnie byśmy może drugi otwierali, a pierwszy ratowali przed zawaleniem.

Ja ze strachem myślę, co będzie z tymi drogami po zakończeniu Euro2012. Nie będzie już żadnego ciśnienia, ani żadnej motywacji, by doprowadzić to do końca. Moim zdaniem znowu się to rozlezie po kościach i te rozpoczęte autostrady jeszcze nasi wnukowie będą budować... budować... i ciągle budować...

Obym się mylił i z chęcią przegram każdy zakład o to, ale jak widzę te niekończące się trudności, te miliony "kłód pod nogi" rzucane wszystkim i przez wszystkich, tę ogólną niemoc i zakładanie, że się nie da, to naprawdę mam myśli najczarniejsze z czarnych.

Chyba, że postaramy się o organizację jakiejś olimpiady, czy MŚ w piłce nożnej w 2026 roku ;-)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 05.06.2012 09:32

Nasz mostek wygląda mniej więcej tak...
https://picasaweb.google.com/paulek1969 ... 1601498242
Za to A1 jest przejezda od lotniska w Pyrzowicach (tu łączy się z S1) aż do Świerklan - dalej będziemy czekać rok jak nie dłużej z uwagi iż most w Mszanej muszą wzmocnić jakimiś opaskami poprzecznymi i dostali na to ponad rok czasu
grzeslaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzeslaw » 05.06.2012 11:52

wielbiciel napisał(a):Informuję wszystki że A1 od Pyrzowic jest już otwara.
Dla tych z północy DK! do Siewierza potem w prawo na Pyrzowice a tu zaczyna się A1 do Świerklan (na razie) i dalej Wodzisław Chałupki itd ....

A co do korków na A4 i systemie opłat to nasi forumowicze powinni być przyzwyczajeni...

Już kiedyś o tym pisałem że jest taki człowiek co to już kiedyś przewidział że tak może być - jakiś Winetu taką mu dali ksywkę, pewnie niektórzy pamiętają tego ministra (Pol).


Witam,
Jak na tą autostradę wbić się od strony Częstochowy?
Na długi weekend wybieram się do Wisły, ta autostrada bardzo by ułatwiła przejazd przez Śląsk, chciałbym to obejrzeć przed sierpniowym wyjazdem do Chorwacji. Jadąc do Wisły, jechać do końca do Swierklan czy zjechać wcześniej na Żory?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.06.2012 12:18

grzeslaw napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Informuję wszystki że A1 od Pyrzowic jest już otwara.
Dla tych z północy DK! do Siewierza potem w prawo na Pyrzowice a tu zaczyna się A1 do Świerklan (na razie) i dalej Wodzisław Chałupki itd ....

A co do korków na A4 i systemie opłat to nasi forumowicze powinni być przyzwyczajeni...

Już kiedyś o tym pisałem że jest taki człowiek co to już kiedyś przewidział że tak może być - jakiś Winetu taką mu dali ksywkę, pewnie niektórzy pamiętają tego ministra (Pol).


Witam,
Jak na tą autostradę wbić się od strony Częstochowy?
Na długi weekend wybieram się do Wisły, ta autostrada bardzo by ułatwiła przejazd przez Śląsk, chciałbym to obejrzeć przed sierpniowym wyjazdem do Chorwacji. Jadąc do Wisły, jechać do końca do Swierklan czy zjechać wcześniej na Żory?

Znajdź tam stronę czy dwie wcześniej, mi na to pytanie odpowiadali.
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 05.06.2012 12:56

A Czesi to muszą się nieźle napieprzać :lol: Oni swój odcinek dawno wykonali a droga dalej zamknięta, zmarnowali też kupę kasy mozna powiedzieć. :idea:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 05.06.2012 15:25

Nowe wiadomości na temat feralnego mostu na A1
Chyba wcześniej, jak na następne wakacje nim nie przejedziemy :cry: jak dobrze pójdzie.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 05.06.2012 15:41

lichy napisał(a):Nowe wiadomości na temat feralnego mostu na A1
Chyba wcześniej, jak na następne wakacje nim nie przejedziemy :cry: jak dobrze pójdzie.


planowane przedłużenie do sierpnia 2013 r.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.06.2012 20:05

Iggy napisał(a):
ziemniak napisał(a):Tak tylko u nas nie powstaje tego typu obiekt tylko zupełnie inny i bardzo skomplikowany technicznie.

No nie mów mi, że ten mostek w Słowenii nie był skomplikowany :-)


Nie chce się wymądrzać, ale NIE :)

W Słowacji jest to zwykły most na filarach z oddzielonymi jezdniami ruchu.

W Polsce most jest podwieszany, a płaszczyzna idzie po łuku. Poza tym jezdnie nie są dzielone. Z jednej strony kończy się pas wjazdu na A1 w stronę Gliwic, a z drugiej strony jest zjazd z A1 od Gliwic. Poza tym od niego odchodzi drugi most tzw. MA532.1 -właśnie ten zjazd z A1. To sprawia, że jest to jeden z najszerszych o ile nie najszerszy most na świecie. Ja wiem, że jest tysiące większych mostów podwieszanych, ale ja nie kojarzę żadnego żeby szedł po łuku. Dlatego ta konstrukcja jest tak skomplikowana i początkowo firma nawet nie wiedziała jak się zabrać za budowanie tego obiektu.

I dlatego nasuwa się pytanie po co nam taki obiekt? Architekci mają różne dziwne wizje, ale w tym miejscu naprawdę wystarczyłby zwykły nasyp lub most na filarach. Taki jak ten w Słowacji.

Ja myślę jak GDDKiA i Alpine Bau w końcu przestaną rzucać sobie kłody pod nogi i wezmą się za pracę to obiekt skończą jeszcze w tym roku! Jedno jest pewne: na tym sporze najbardziej cierpimy my :(
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 712
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.06.2012 20:08

ferster napisał(a):A Czesi to muszą się nieźle napieprzać :lol: Oni swój odcinek dawno wykonali a droga dalej zamknięta, zmarnowali też kupę kasy mozna powiedzieć. :idea:


Psikus! Zaskoczę Was, ale Czesi również mają problem ze swoim odcinkiem D1. Na przyszłym odcinku autostrady są prowadzone badania jakości kruszyw i wykonania drogi. Sprawa najpewniej wyląduje w sądzie. Dlatego im jest to w pewien sposób na rękę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.06.2012 12:32

Mam jeszcze pytanie, w którym miejscu się zjeżdża z A1 żeby do Chałupek, do przejścia dojechać?
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 07.06.2012 12:42

Bocian napisał(a):Mam jeszcze pytanie, w którym miejscu się zjeżdża z A1 żeby do Chałupek, do przejścia dojechać?


Na końcu A1 w Świerklanach.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 07.06.2012 12:44

Bocian napisał(a):Mam jeszcze pytanie, w którym miejscu się zjeżdża z A1 żeby do Chałupek, do przejścia dojechać?


A1 jedziesz do końca - wyjeżdżasz w Świerklanach na rondzie - pierwszy wyjazd masz na Żory , wyjeżdżasz "2" na Wodzisław (w zasadzie 3 bo 2 to Cię na jakąś wichurę wyprowadzi)
Cały czas prosto do Wodzisławia, w wodzisławiu na pierwszych (nowych) światłach albo:
a/prosto przez nowy wiadukt do ronda i w lewo - potem cały czas prosto i do Chałupek lub stara droga:
b/ na tych nowych światłach w lewo po 1km na rozwidleniu w prawo, przez wiadukt i na rondzie (McDonalds, Statoil (ostatnia rozsądna stacja w Polsce)) w lewo i prosto do Chałupek na granicę !
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.06.2012 14:01

Oki. Hvala. Moja Automapa pokazuje A1 do samej granicy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone