Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: ORLEN Mszana ?Re: Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.06.2021 22:13

mchrob napisał(a):
grab56 napisał(a):
mchrob napisał(a):Przy okazji nadmienię, że obok jest otwarty nowy McPaśnik
https://g.page/mcdonald-s---restauracja-w-b-791?share

To ja już wiem, że dzieci mi nigdy nie wybaczą, jeśli w drodze do Cro się tam nie zatrzymam na popas :lol:
Ale na pewno już otwarty? Dwa lata temu jak wracałem z wakacji to w Austrii zjechaliśmy do MC, który według Google był otwarty, a na miejscu okazało się, że jeszcze nie jest wybudowany. :lol:

Na pewno, moi teściowie mieszkają w okolicy i często obok przejeżdżam.

Przejeżdżałem dzisiaj i obok McPaśnika powstała stacja Shell-a, wygląda że na dniach się otworzy.
mikolay
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolay » 20.06.2021 12:45

Będziesz jeszcze w okolicy przed piątkiem? Mógłbyś dać znać czy stacja już otwarta?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 20.06.2021 12:55

mikolay napisał(a):Będziesz jeszcze w okolicy przed piątkiem? Mógłbyś dać znać czy stacja już otwarta?

Być nie będę, ale mogę zasięgnąć języka. Jak otworzą to dam znać.
mikolay
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolay » 20.06.2021 21:43

mchrob napisał(a):
mikolay napisał(a):Będziesz jeszcze w okolicy przed piątkiem? Mógłbyś dać znać czy stacja już otwarta?

Być nie będę, ale mogę zasięgnąć języka. Jak otworzą to dam znać.


Super, dzieki
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.06.2021 08:34

mikolay napisał(a):
mchrob napisał(a):
mikolay napisał(a):Będziesz jeszcze w okolicy przed piątkiem? Mógłbyś dać znać czy stacja już otwarta?

Być nie będę, ale mogę zasięgnąć języka. Jak otworzą to dam znać.


Super, dzieki

Zaciągnąłem języka, niestety dla Ciebie stacja w tym tygodniu jeszcze się nie otworzy. Otwarcie 1 lipca.
mikolay
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikolay » 22.06.2021 12:13

mchrob napisał(a):
mikolay napisał(a):
mchrob napisał(a):
mikolay napisał(a):Będziesz jeszcze w okolicy przed piątkiem? Mógłbyś dać znać czy stacja już otwarta?

Być nie będę, ale mogę zasięgnąć języka. Jak otworzą to dam znać.


Super, dzieki

Zaciągnąłem języka, niestety dla Ciebie stacja w tym tygodniu jeszcze się nie otworzy. Otwarcie 1 lipca.


Szkoda, pasowałoby mi to miejsce. Dzięki za info.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 22.06.2021 14:11

Pytanie do bywalców trasy Piotrków-Częstochowa. Jak wygląda ruch na tej trasie w dzień powszedni wieczorem? Czy jadąc od W-wy około 21-21.30 można spokojnie jechać tą remontowaną trasą czy lepiej skręcić i pojechać 91? Nie mówię oczywiście o odcinkowym pomiarze prędkości ani o zdarzeniach losowych, chodzi raczej o płynność ruchu. A może jechać 91 np. do Radomska, a potem wjechać na A1? Ominie się coś wtedy, czy raczej na jedno wyjdzie i lepiej nie kombinować tylko jechać A1?
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 22.06.2021 14:25

pancezary napisał(a):Pytanie do bywalców trasy Piotrków-Częstochowa. Jak wygląda ruch na tej trasie w dzień powszedni wieczorem? Czy jadąc od W-wy około 21-21.30 można spokojnie jechać tą remontowaną trasą czy lepiej skręcić i pojechać 91? Nie mówię oczywiście o odcinkowym pomiarze prędkości ani o zdarzeniach losowych, chodzi raczej o płynność ruchu. A może jechać 91 np. do Radomska, a potem wjechać na A1? Ominie się coś wtedy, czy raczej na jedno wyjdzie i lepiej nie kombinować tylko jechać A1?
O tej porze ruch idzie płynnie, bo chłopy już dawno zeszły z placu budowy i żadne wywrotki czy gruszki co jakiś czas nie wjeżdżają i nie wyjeżdżają z budowanej nitki na nitkę po której idzie ruch. Natomiast jazda tym odcinkiem wzdłuż budowanej A1 to po prostu loteria z prostego powodu - tu nie ma pasa awaryjnego i starczy, że komuś klęknie auto, złapie gumę, czy cokolwiek innego zatarasuje przejazd i stoisz bo objechać się tego nie da. Zostajesz uwięziony na wąskim skrawku jezdni, gdzie z przeciwnego pasa ruchu auta idą na przysłowiową gazetę od twoich lusterek. Póki nie skończą budowy drugiej nitki A1 to podróż tym odcinkiem pozostawiam ludziom o mocnych nerwach. Jak już się zdecydujesz jechać jednak tędy, to pamiętaj, że zjazd na Radomsko przerywa odcinkowy pomiar prędkości. Tak samo jak pojedziesz do Radomska DK91 i tu zechcesz wjechać na A1 to pomiar cię nie dotyczy :lol: Ale to już jest inna para kaloszy i kwestia, kto jeździ zgodnie z przepisami a kto nie.
Ostatnio edytowano 22.06.2021 14:48 przez ŁukaszCiupa, łącznie edytowano 1 raz
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.06.2021 14:41

Hej . Ja w kwestii Orlenu w Mszanie na Wodzisławskiej -Google Maps pokazują dojazd już bez objazdów , czy rzeczywiście tak jest?
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 22.06.2021 14:45

ŁukaszCiupa napisał(a):
pancezary napisał(a):Pytanie do bywalców trasy Piotrków-Częstochowa. Jak wygląda ruch na tej trasie w dzień powszedni wieczorem? Czy jadąc od W-wy około 21-21.30 można spokojnie jechać tą remontowaną trasą czy lepiej skręcić i pojechać 91? Nie mówię oczywiście o odcinkowym pomiarze prędkości ani o zdarzeniach losowych, chodzi raczej o płynność ruchu. A może jechać 91 np. do Radomska, a potem wjechać na A1? Ominie się coś wtedy, czy raczej na jedno wyjdzie i lepiej nie kombinować tylko jechać A1?
O tej porze ruch idzie płynnie, bo chłopy już dawno zeszły z placu budowy i żadne wywrotki czy gruszki co jakiś czas nie wjeżdżają i nie wyjeżdżają z budowanej nitki na nitkę po której idzie ruch. Natomiast jazda tym odcinkiem wzdłuż budowanej A1 to po prostu loteria z prostego powodu - tu nie ma pasa awaryjnego i starczy, że komuś klęknie auto, złapie gumę, czy cokolwiek innego zatarasuje przejazd i stoisz bo objechać się tego nie da. Zostajesz uwięziony na wąskim skrawku jezdni, gdzie z przeciwnego pasa ruchu auta idą na przysłowiową gazetę od twoich lusterek. Póki nie skończą budowy drugiej nitki A1 to podróż tym odcinkiem pozostawiam ludziom o mocnych nerwach. Jak już się zdecydujesz jechać jednak tędy, to pamiętaj, że zjazd na Radomsko przerywa odcinkowy pomiar prędkości. Tak samo jak pojedziesz do Radomska DK91 i tu zechcesz wjechać na A1 to pomiar cię nie dotyczy :lol: Ale to już jest inna parka kaloszy i kwestia, kto jeździ zgodnie z przepisami a to nie.

Dzięki, a ta trasa jest rozkopana na całej długości? Bo jak teraz patrzę na GM to najwięcej czerwonych odcinków jest od Piotrkowa do Kamieńska i tak się zastanawiam, czy to kwestia budowy czy awarii lub jakiegoś dzwona. Za Radomskiem za to już cała na zielono i tak sobie myślę, czy nie dojechać do Radomska 91.
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 22.06.2021 14:50

pancezary napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):
pancezary napisał(a):Pytanie do bywalców trasy Piotrków-Częstochowa. Jak wygląda ruch na tej trasie w dzień powszedni wieczorem? Czy jadąc od W-wy około 21-21.30 można spokojnie jechać tą remontowaną trasą czy lepiej skręcić i pojechać 91? Nie mówię oczywiście o odcinkowym pomiarze prędkości ani o zdarzeniach losowych, chodzi raczej o płynność ruchu. A może jechać 91 np. do Radomska, a potem wjechać na A1? Ominie się coś wtedy, czy raczej na jedno wyjdzie i lepiej nie kombinować tylko jechać A1?
O tej porze ruch idzie płynnie, bo chłopy już dawno zeszły z placu budowy i żadne wywrotki czy gruszki co jakiś czas nie wjeżdżają i nie wyjeżdżają z budowanej nitki na nitkę po której idzie ruch. Natomiast jazda tym odcinkiem wzdłuż budowanej A1 to po prostu loteria z prostego powodu - tu nie ma pasa awaryjnego i starczy, że komuś klęknie auto, złapie gumę, czy cokolwiek innego zatarasuje przejazd i stoisz bo objechać się tego nie da. Zostajesz uwięziony na wąskim skrawku jezdni, gdzie z przeciwnego pasa ruchu auta idą na przysłowiową gazetę od twoich lusterek. Póki nie skończą budowy drugiej nitki A1 to podróż tym odcinkiem pozostawiam ludziom o mocnych nerwach. Jak już się zdecydujesz jechać jednak tędy, to pamiętaj, że zjazd na Radomsko przerywa odcinkowy pomiar prędkości. Tak samo jak pojedziesz do Radomska DK91 i tu zechcesz wjechać na A1 to pomiar cię nie dotyczy :lol: Ale to już jest inna parka kaloszy i kwestia, kto jeździ zgodnie z przepisami a to nie.

Dzięki, a ta trasa jest rozkopana na całej długości? Bo jak teraz patrzę na GM to najwięcej czerwonych odcinków jest od Piotrkowa do Kamieńska i tak się zastanawiam, czy to kwestia budowy czy awarii lub jakiegoś dzwona. Za Radomskiem za to już cała na zielono i tak sobie myślę, czy nie dojechać do Radomska 91.
Tak, większość robót odbywa się między Piotrkowem a Kamieńskiem. Od Kamieńska możesz w zasadzie już sobie wjechać i jechać po nowej betonowej A1 ale wtedy łapiesz się na pomiar odcinkowy.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 22.06.2021 14:57

Dzięki za pomoc, pomiar odcinkowy nie straszny, ale chyba na A1 wjadę w Radomsku 8)
ŁukaszCiupa
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 18.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 22.06.2021 15:54

pancezary napisał(a):Dzięki za pomoc, pomiar odcinkowy nie straszny, ale chyba na A1 wjadę w Radomsku 8)
To jak pomiar nie straszny to wjedź w Kamieńsku i masz już cały czas betonówkę do Częstochowy i dalej A1 do Gorzyczek. Są tylko jedne światła na wysokości Mykanowa (koło dawnego "samolotu") pod Częstochową na odcinku od Kamieńska.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.06.2021 19:53

W którym miejscu w Kamieńsku można wjechać na A1? Bo Google nie chce pokazać.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 22.06.2021 20:13

marekkowalak napisał(a):W którym miejscu w Kamieńsku można wjechać na A1? Bo Google nie chce pokazać.

Z DK 91 na drogę 484 z tego co kojarzę..
Zawsze był "wlot" ze starej drogi do Kamieńska i odwrotnie..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 169
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone