Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 19.07.2021 11:01

SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):Pozostało jedno rondo w okolicach Kamińska. starych odcinków zostało jeszcze kilka km chociaż ostatnio jechałem tam prawie dwa tygodnie temu i mogło się coś zmienić na lepsze. :papa:

Jadę za 12 dni z Gdańska i się zastanawiam którędy ;) .

Najprawdopodobniej będę jechał jeszcze tamtędy we wtorek na północ i w piątek na południe, więc dam znać.

Liczę na Ciebie :) .


Jechałem tym odcinkiem tydzień temu i wczoraj.
W czwartek od Częstochowy na Łódź stalem pół h w okolicy ronda Kamieńsk.
Wczoraj wracałem, bramki koło Torunia 20 min, skrzyżowanie A1 z A2 stałem 40 min ( remont wiaduktu),okolice Kamieńska stałem 40 minut. Godziny od 15 do 20.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 19.07.2021 13:44

W piątek ruszam między 3 a 4 rano, więc załapię się na poranny szczyt ;) .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2021 09:41

Odpisuję dopiero dzisiaj bo z powodów zawodowych trasę na północ musiałem zmienić i jechać przez Kraków a potem Dk7 (masakra) i S7 do Warszawy. Wczoraj powrót i przed samym zjazdem z S8 na A1 GM podpowiedziało żeby zjechać na Piotrków. Sprawdziłem natężenie i Piotrków był pomarańczowy a droga 91 pomarańczowa i czerwona więc pojechałem A1. Niestety pomimo niewielkiego ruchu po kilku km trafiłem na spore zatwardzenie. Okazalo się że w był dosyć poważny wypadek przed rondem w Kamieńsku i cała trasa w kierunku północnym była zablokowana już w Radomsku. Korek w kierunku południowym oczywiście spowodowali apacze bo cudownie się skończył zaraz za miejscem wypadku. :roll:
Ps. Naprawdę bardzo się cieszę że do Chorwacji jeżdżę z południa Polski :oczko_usmiech:
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 01.08.2021 13:02

Jeszcze kilka miesięcy i będzie bardzo dobrze, a przede wszystkim szeroko (po 3 pasy na odcinku Piotrków - Częstochowa). Cztery z pięciu odcinków budowlanych na które podzielona tą część A1 finiszują układanie betonu na drugich już nitkach.
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 01.08.2021 13:25

dids76 napisał(a):Odpisuję dopiero dzisiaj bo z powodów zawodowych trasę na północ musiałem zmienić i jechać przez Kraków a potem Dk7 (masakra) i S7 do Warszawy. Wczoraj powrót i przed samym zjazdem z S8 na A1 GM podpowiedziało żeby zjechać na Piotrków. Sprawdziłem natężenie i Piotrków był pomarańczowy a droga 91 pomarańczowa i czerwona więc pojechałem A1. Niestety pomimo niewielkiego ruchu po kilku km trafiłem na spore zatwardzenie. Okazalo się że w był dosyć poważny wypadek przed rondem w Kamieńsku i cała trasa w kierunku północnym była zablokowana już w Radomsku. Korek w kierunku południowym oczywiście spowodowali apacze bo cudownie się skończył zaraz za miejscem wypadku. :roll:
Ps. Naprawdę bardzo się cieszę że do Chorwacji jeżdżę z południa Polski :oczko_usmiech:

Cały czas powtarzam, że nie zna życia ten co nie musi z północy Polski śmigać od kilku lat budowanym odcinkiem A1. W pewnym momencie z jednej i drugiej strony A1, na trasach alternatywnych ... też były intensywne roboty drogowe... Na DK 91 i jadąc po drugiej stronie przez Mykanów... No k...cy szło dostać.
W piątek/sobotę wracałem z Cro /wyspa Brać/ i postanowiłem oszczędzić sobie przykrości i poleciałem na Mykanów właśnie, wracając na A1 wraz z S8 pod Łodzią.
Jakie to będzie święto jak oni skończą tą A1 ... Tydzień pijaństwa :papa:
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 03.08.2021 09:28

Ja jechałem 08.07 i za Piotrkowem stanąłem w korku na A1. Stałem z 30-40 minut i nie ruszyłem się nawet o metr. Goggle pokazywało 10 minut opóźnienia.....Zawróciłem (na szczście jakoś się udało) z 8-10 km pojechałem na na Piotrków i wzdłuż droga 91 do Radomska i tak tez wróciłem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2021 10:48

Czwartek 22.07. około 17-tej przebudowywany odcinek stał w obu kierunkach i to konkretnie. W sobotę 31.07. koło 1-2 w nocy ruch przeogromny i sznury aut w kierunku Bałtyku. Piękny to będzie dzień jak zakończą prace na A1. Na pierwszym MOP na obwodnicy Łodzi jadąc na północ po 2 w nocy brak wolnych miejsc. Auta zaparkowane na trawnikach, ulicach, blokujące inne auta
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 03.08.2021 12:40

Czwartek 29.07 Gdynia - Częstochowa (wyjazd z Gdyni 18.00). Generalnie wyjątkowo duży ruch na całej długości autostrady, ale bez szaleństw udało sie dojechać do Łodzi w 3,5 godz. Na bramkach pod Toruniem na bieżąco. Na przebudowanym odcinku juz gorzej, momentami zatrzymywanie się. Cały przebudowywany odcinek do Częstochowy przejechany w jakieś 1,5 godz.
Poniedziałek 02.08. Czestochowa - Gdynia (wyjazd z Czwy 16.00). Przebudowywany odcinek dosyć sprawnie, jedno zatrzymanie na kilka minut (ale chyba przejeżdżały jakieś maszyny z budowy), poza tym dosyć płynnie, więc czas trochę lepszy. Na przeciwnym pasie był mega korek - jakis wypadek, Ludzie powychodzili z aut i robili piknik na trawie. Trasa Łódź - Gdynia bez problemów. Przed 21ą w domu.
Niektóre mopy zatłoczone.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.08.2021 17:31

Dla mnie A1 po prostu dramat. Wjechaliśmy dzisiaj o 12.30 w Cieszynie do Polski, jest 17.30 kończymy jeść obiad w Oberży Złoty Młyn za Piotrkowem.... Niespełna 300 km w 6.5 godziny.... a gdzie Gdańsk jeszcze ?? .
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.08.2021 19:57

Od 12.30 do 17.30 jest 5 godzin.
Ale mimo to, to średnia i tak kiepska.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.08.2021 20:29

SebastianM napisał(a):Dla mnie A1 po prostu dramat. Wjechaliśmy dzisiaj o 12.30 w Cieszynie do Polski, jest 17.30 kończymy jeść obiad w Oberży Złoty Młyn za Piotrkowem.... Niespełna 300 km w 6.5 godziny.... a gdzie Gdańsk jeszcze ?? .


Co to się dzieje z tymi drogami.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.08.2021 20:36

Ural napisał(a):
Co to się dzieje z tymi drogami.
Nic, na odcinku od Częstochowy do Piotrkowa jest jedna wilka budowa.
Korki na tej trasie to standard.
W ubiegłym tygodniu jechałem tym odcinkiem w obie strony, różnie to wygląda raz idzie płynnie a raz korkuje się co chwilę.
Zlikwidowano już wszystkie rond, niestety na węźle pod Kamieńskiem nada się korkuje.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 15.08.2021 20:38

a czy dalej jest ten absurdalny pomiar odcinkowy ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.08.2021 20:39

BMC napisał(a):a czy dalej jest ten absurdalny pomiar odcinkowy ?


Tak, nadal na dwóch odcinkach
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 15.08.2021 20:41

Dramat :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 172
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone