Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.09.2021 11:33

Myślę, że powinna was ucieszyć ta wiadomość

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27553886 ... =BoxOpImg5
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.09.2021 11:59

mchrob napisał(a):Myślę, że powinna was ucieszyć ta wiadomość

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27553886 ... =BoxOpImg5


Ciekawe będzie jak po cichu go załączą :lol:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.09.2021 17:37

mchrob napisał(a):Myślę, że powinna was ucieszyć ta wiadomość

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27553886 ... =BoxOpImg5



Super wiadomość, a jeszcze lepiej, że oznacza ona niedługie ukończenie tego odcinka autostrady i oddanie go do ruchu (na razie na zasadzie przejezdności) - tak jak to obiecano. Jeśli dotrzymują terminów, to jest szansa, że w przyszłym roku Bursztynowa będzie ukończona :D :D

Gorzej dla Warszawiaków, bo teraz ten odcinkowy pomiar ma stanąć na Południowej Obwodnicy Warszawy - a tam będzie miał żniwa nie gorsze niż na A1 :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 10.09.2021 23:14 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.09.2021 20:09

Nam dziś właśnie przyszło 5 stówek za 29 km ponad normę... :roll:
Zamiennie na 2 stówki i 4 punkty. Z 22 lipca.
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 22.09.2021 22:01

Dzierżawcy MOP oraz stacje benzynowe na autostradzie A1.

https://dziennikzachodni.pl/autostrada- ... Aq66ot872k
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 23.09.2021 11:09

Za dwa tygodnie będę jechać z Łodzi do Krakowa. Nawigacja pokazuje najszybciej właśnie przez A1, potem A4. Jak wyglądaja teraz remonty na A1 na odcinku Łódź - Częstochowa? Da się w miarę płynnie przejechać? Mąż radzi jazdę bocznymi drogami, krócej i podobny czas, ale ja nie lubię tych powiatowych dróg z traktorami i lokalnymi rowerzystami.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.09.2021 13:46

naszastruga napisał(a):Za dwa tygodnie będę jechać z Łodzi do Krakowa. Nawigacja pokazuje najszybciej właśnie przez A1, potem A4. Jak wyglądaja teraz remonty na A1 na odcinku Łódź - Częstochowa? Da się w miarę płynnie przejechać? Mąż radzi jazdę bocznymi drogami, krócej i podobny czas, ale ja nie lubię tych powiatowych dróg z traktorami i lokalnymi rowerzystami.


Jedź autostradami

Lokalni rowerzyści też nie lubią zwiększonego ruchu na powiatowych drogach :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.09.2021 15:55

marekkowalak napisał(a):Gorzej dla Warszawiaków, bo teraz ten odcinkowy pomiar ma stanąć na Południowej Obwodnicy Warszawy - a tam będzie miał żniwa nie gorsze niż na A1


POW to chyba droga ekspresowa, więc 120-130 km/h można spokojnie się 'toczyć'. Może lepiej, jakby nieoznakowani 'nauczyli' niektórych kierowników aut, że w PL obowiązuje ruch prawostronny - na 3 pasy, 1 zajęty - środkowy... :(

Na remontowanej A1 ten pomiar prędkości słusznie miał sens, przy tych barierkach miszczowie prędkości co jakiś czas by blokowali ruch swoja rozbitą furą. Nie byłoby gdzie ominąć nawet.
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 23.09.2021 15:58

naszastruga napisał(a):Za dwa tygodnie będę jechać z Łodzi do Krakowa. Nawigacja pokazuje najszybciej właśnie przez A1, potem A4. Jak wyglądaja teraz remonty na A1 na odcinku Łódź - Częstochowa? Da się w miarę płynnie przejechać? Mąż radzi jazdę bocznymi drogami, krócej i podobny czas, ale ja nie lubię tych powiatowych dróg z traktorami i lokalnymi rowerzystami.


Bez sensu jechać A1 do Gliwic na węzeł a potem A4 na Kraków. Zdecydowanie dłuższa droga.
Ja bym pojechał na przez Częstochowę, za Siewierzem na S1 i w Mysłowicach wyskoczysz na A4.
Zdecydowanie krócej i szybciej.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 23.09.2021 16:20

andrzejzabrze napisał(a):
naszastruga napisał(a):Za dwa tygodnie będę jechać z Łodzi do Krakowa. Nawigacja pokazuje najszybciej właśnie przez A1, potem A4. Jak wyglądaja teraz remonty na A1 na odcinku Łódź - Częstochowa? Da się w miarę płynnie przejechać? Mąż radzi jazdę bocznymi drogami, krócej i podobny czas, ale ja nie lubię tych powiatowych dróg z traktorami i lokalnymi rowerzystami.


Bez sensu jechać A1 do Gliwic na węzeł a potem A4 na Kraków. Zdecydowanie dłuższa droga.
Ja bym pojechał na przez Częstochowę, za Siewierzem na S1 i w Mysłowicach wyskoczysz na A4.
Zdecydowanie krócej i szybciej.

Oczywiście, że jazda aż pod Gliwice nie ma najmniejszego sensu. Należy pamiętać również, że S1 od Podwarpia jest w przebudowie, więc niestety się korkuje. Moim zdaniem najlepiej jak się nie zna lokalnych dróg pociągnąć do Katowic, potem kierunek Bielsko i zjazdem na A4. Oczywiście jak zawsze wszystko zależy od pory dnia :papa:
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 23.09.2021 17:33

Bratwojciech napisał(a):
andrzejzabrze napisał(a):
naszastruga napisał(a):Za dwa tygodnie będę jechać z Łodzi do Krakowa. Nawigacja pokazuje najszybciej właśnie przez A1, potem A4. Jak wyglądaja teraz remonty na A1 na odcinku Łódź - Częstochowa? Da się w miarę płynnie przejechać? Mąż radzi jazdę bocznymi drogami, krócej i podobny czas, ale ja nie lubię tych powiatowych dróg z traktorami i lokalnymi rowerzystami.


Bez sensu jechać A1 do Gliwic na węzeł a potem A4 na Kraków. Zdecydowanie dłuższa droga.
Ja bym pojechał na przez Częstochowę, za Siewierzem na S1 i w Mysłowicach wyskoczysz na A4.
Zdecydowanie krócej i szybciej.

Oczywiście, że jazda aż pod Gliwice nie ma najmniejszego sensu. Należy pamiętać również, że S1 od Podwarpia jest w przebudowie, więc niestety się korkuje. Moim zdaniem najlepiej jak się nie zna lokalnych dróg pociągnąć do Katowic, potem kierunek Bielsko i zjazdem na A4. Oczywiście jak zawsze wszystko zależy od pory dnia :papa:

Najlepiej się "przebić".. do S7 i dalej z górki do samego Krakowa.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 23.09.2021 19:23

Aby dojechać do S7 muszę z Łodzi dojechać do Kielc. Parę razy już jechałam tym odcinkiem i dziękuję. Jakaś masakra miedzy Piotrkowem, a Kielcami. Będę jednak próbować jechać A1, potemS1. Dzień powszedni, ale poza szczytem. Byle uniknąć powiatów i powiatowych kierowców ;)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 23.09.2021 20:31

naszastruga napisał(a):Aby dojechać do S7 muszę z Łodzi dojechać do Kielc. Parę razy już jechałam tym odcinkiem i dziękuję. Jakaś masakra miedzy Piotrkowem, a Kielcami. Będę jednak próbować jechać A1, potemS1. Dzień powszedni, ale poza szczytem. Byle uniknąć powiatów i powiatowych kierowców ;)

No to żeby jednak Ci ułatwić życie. Jeżeli na Podwarpiu będziesz po godz.10 i jeżeli nie będzie to poniedziałek, to jedź nie na S1, tylko na drogę 86. Jak wjedziesz do Katowic wpadasz na S86 i robią się trzy pasy i za kilka kilometrów masz znaki na A4. Parę kilometrów się nadkłada, ale z głównych dróg tędy będzie najszybciej. Jadąc S1 stracisz około 30 minut na pokonanie remontowanego odcinka :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.09.2021 08:32

Bratwojciech napisał(a):
naszastruga napisał(a):Aby dojechać do S7 muszę z Łodzi dojechać do Kielc. Parę razy już jechałam tym odcinkiem i dziękuję. Jakaś masakra miedzy Piotrkowem, a Kielcami. Będę jednak próbować jechać A1, potemS1. Dzień powszedni, ale poza szczytem. Byle uniknąć powiatów i powiatowych kierowców ;)

No to żeby jednak Ci ułatwić życie. Jeżeli na Podwarpiu będziesz po godz.10 i jeżeli nie będzie to poniedziałek, to jedź nie na S1, tylko na drogę 86. Jak wjedziesz do Katowic wpadasz na S86 i robią się trzy pasy i za kilka kilometrów masz znaki na A4. Parę kilometrów się nadkłada, ale z głównych dróg tędy będzie najszybciej. Jadąc S1 stracisz około 30 minut na pokonanie remontowanego odcinka :papa:

Też wybrałbym 86 zamiast S1 :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.09.2021 08:40

Wczoraj jechałem z północy na południe, przed Piotrkowem WAZE kazało zjechać na drogę 91 aby ominąć odcinek Piotrków - Kamieńsk. Niestety WAZE nie "widziało" robót drogowych i ruchu wahadłowego na wyjeździe z Piotrkowa. Stracone 20minut w korku :twisted: :twisted: :twisted: Wiec jakby ktoś w najbliższym czasie planował tamtędy jechać to sprawdźcie czy na drodze 91 nadal jest remont :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 174
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone