Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 28.06.2021 13:59

holz1 napisał(a):A gdzie najlepiej zatankować w Polsce blisko granic z Czechami baaardzo blisko autostrady. Macie jakieś sprawdzone stacje gdzie jest taniej?

Tankuje w Łodzi i potem w Austrii Graz.
Koszt taki sam jak u nas na A1..
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 28.06.2021 13:59

holz1 napisał(a):Pewnie różnica jest z 30-40 groszy podejrzewam.

Nie wiem po ile jest tam teraz paliwo.
Ja tankuje przed Czeską granicą:
https://www.google.pl/maps/place/Stacja ... c3RhdGlvbg
I w Austrii przed Słoweńską granicą:
https://www.google.pl/maps/place/Tankst ... 15.6558466
A w Chorwacji Tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/INA+dd ... 16.8924045
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 28.06.2021 14:15

Ja bym chciał pojechać przez Węgry jak w zeszłym roku ale narazie nie można chyba że dołożę 200 km i na Budapeszt. Może do 08.07 do wyjazdu coś się zmieni.
Wcześniej jeździłem też przez Austrie i Słowenię. Jak trzeba będzie to pojadę.
Widzę że wszystko obcykane. Na obczyźnie też poza autostradą :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.06.2021 00:01

holz1 napisał(a):A gdzie najlepiej zatankować w Polsce blisko granic z Czechami baaardzo blisko autostrady. Macie jakieś sprawdzone stacje gdzie jest taniej?


Żory - Auchan. Najtańsze paliwa, jakie widziałem w Polsce
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 29.06.2021 07:28

marekkowalak napisał(a):
holz1 napisał(a):A gdzie najlepiej zatankować w Polsce blisko granic z Czechami baaardzo blisko autostrady. Macie jakieś sprawdzone stacje gdzie jest taniej?


Żory - Auchan. Najtańsze paliwa, jakie widziałem w Polsce


To za daleko i jeszcze można w korku utknąć..Zatankuje chyba wg propozycji kolegi. Bo to tylko 3 km. i dodatkowo akurat mniej więcej w tym miejscu wypadnie mi tankowanie :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.06.2021 09:18

Droga 933 od zjazdu z A1 teoretycznie nadal zamknięta ale możliwy dojazd do firm tak więc i do Orlena w Mszanie można dojechać.
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 02.07.2021 13:11

Spokojnie możesz podjechać na Orlen w Mszanie.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2021 14:09

Jak obecnie wygląda przejazd między Piotrkowem a Częstochową? Nadal są tymczasowe ronda, skrzyżowania? . Dawno nie jechałem odkąd straciłem 2 opony i prostowałem felgi, przyrzekłem sobie, że pojadę tamtędy, jak oddadzą przynajmniej po jednym wyremontowanym pasie w każdym kierunku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2021 14:30

Pozostało jedno rondo w okolicach Kamińska. starych odcinków zostało jeszcze kilka km chociaż ostatnio jechałem tam prawie dwa tygodnie temu i mogło się coś zmienić na lepsze. :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2021 17:03

dids76 napisał(a):Pozostało jedno rondo w okolicach Kamińska. starych odcinków zostało jeszcze kilka km chociaż ostatnio jechałem tam prawie dwa tygodnie temu i mogło się coś zmienić na lepsze. :papa:

Jadę za 12 dni z Gdańska i się zastanawiam którędy ;) .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2021 17:16

SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):Pozostało jedno rondo w okolicach Kamińska. starych odcinków zostało jeszcze kilka km chociaż ostatnio jechałem tam prawie dwa tygodnie temu i mogło się coś zmienić na lepsze. :papa:

Jadę za 12 dni z Gdańska i się zastanawiam którędy ;) .

Najprawdopodobniej będę jechał jeszcze tamtędy we wtorek na północ i w piątek na południe, więc dam znać.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2021 17:33

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):Pozostało jedno rondo w okolicach Kamińska. starych odcinków zostało jeszcze kilka km chociaż ostatnio jechałem tam prawie dwa tygodnie temu i mogło się coś zmienić na lepsze. :papa:

Jadę za 12 dni z Gdańska i się zastanawiam którędy ;) .

Najprawdopodobniej będę jechał jeszcze tamtędy we wtorek na północ i w piątek na południe, więc dam znać.

Liczę na Ciebie :) .
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.07.2021 18:42

SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):Pozostało jedno rondo w okolicach Kamińska. starych odcinków zostało jeszcze kilka km chociaż ostatnio jechałem tam prawie dwa tygodnie temu i mogło się coś zmienić na lepsze. :papa:

Jadę za 12 dni z Gdańska i się zastanawiam którędy ;) .


Jechałem na początku lipca (sobota po południu w jedną, poniedziałek po południu w drugą) tym budowanym odcinkiem A1 i według mnie objeżdżanie tego nie ma najmniejszego sensu (chyba że jakaś stłuczka się wydarzy).

2 lata temu objeżdżałem przez Szczerców - masakra, nawierzchnia jeszcze gorsza niż na starej gierkówce. Rok temu objeżdżałem 91 przez Piotrków, Radomsko - niby nie tak źle, ale dużo terenów zabudowanych plus sporo lasów z mgłami nad ranem i zwierzyną.

W tym roku nie kombinowałem tylko pojechałem normalnie A1 i to był bardzo dobry wybór. Ruch idzie płynnie, w większości po nowym betonie, a na starym odcinku dziur nie ma, jezdnia połatana i można normalnie jechać bez obaw o zawieszenie. Najbardziej denerwującą rzeczą na tej trasie jest ten ponad 30-kilometrowy pomiar odcinkowy z ograniczeniem do 70 km/h.

Generalnie jednak nie ma co kombinować, tylko jechać A1 :papa:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 251
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 18.07.2021 21:54

Czy z odcinkowego pomiaru wysyłają mandaty przy przekroczeniu prędkości mniejszym, niż o 10km/h?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2021 22:01

grab56 napisał(a):Czy z odcinkowego pomiaru wysyłają mandaty przy przekroczeniu prędkości mniejszym, niż o 10km/h?

Nie wysyłają. Jeżdżę tam dosyć często. Tempomat ustawiony na 81km/h, navi pokazuje 78km/h i nic nie przyszło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 171
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone