Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.09.2021 19:49

andrzejzabrze napisał(a):
Bez sensu jechać A1 do Gliwic na węzeł a potem A4 na Kraków. Zdecydowanie dłuższa droga.
Ja bym pojechał na przez Częstochowę, za Siewierzem na S1 i w Mysłowicach wyskoczysz na A4.
Zdecydowanie krócej i szybciej.



A ja bym proponował zamiast jechać do Mysłowic i bez sensu płacić za wyrób autostradopodobny A4 w wiecznych remontach - zjechać z S1 w DK 94 i dojechać do Krakowa przez Olkusz. Trasa bardzo przyjemna, z umiarkowanym ruchem, w większej części dwupasmowa i bezpłatna.

Pojechałem nią po raz pierwszy jakieś 10 lat temu i od tamtej pory do Krakowa tylko przez Olkusz.

P.S. z 86-ki, którą proponują przedmówcy, również można zjechać w 94-kę przy wjeździe do Sosnowca.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 29.09.2021 09:55

Planując podróż w tamte rejony, trzeba wziąć pod uwagę, że od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej trwa potężny remont polegający na dostosowaniu DK 1 do standartu drogi ekspresowej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.10.2021 14:52

Dzisiaj A1 przejechana od Gorzyczek po Piotrków. Jest poprawa :wink: na całej długości są dwa pasy więc dzisiaj jechało się bardzo płynnie.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 12.10.2021 11:31

I kolejne zmiany: artykuł na Interii
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 12.10.2021 12:05

Ciekawe kiedy włączą płatność na bezpłatnych do tej pory odcinkach autostrad. E-toll już działa więc pewnie lada chwila.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.10.2021 13:45

mchrob napisał(a):Ciekawe kiedy włączą płatność na bezpłatnych do tej pory odcinkach autostrad. E-toll już działa więc pewnie lada chwila.


Nie tak szybko - żeby autostrada mogła być płatna, konieczna jest pełna infrastruktura, przede wszystkim MOP-y. Dopóki ich nie będzie, będziemy jeździć za darmo.

Na odcinku od Torunia do Łodzi z tego właśnie powodu już kilka razy opóźniano otwarcie bramek - i do dzisiaj nie są otwarte.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 13.10.2021 17:49

marekkowalak napisał(a):
mchrob napisał(a):Ciekawe kiedy włączą płatność na bezpłatnych do tej pory odcinkach autostrad. E-toll już działa więc pewnie lada chwila.


Nie tak szybko - żeby autostrada mogła być płatna, konieczna jest pełna infrastruktura, przede wszystkim MOP-y. Dopóki ich nie będzie, będziemy jeździć za darmo.

Na odcinku od Torunia do Łodzi z tego właśnie powodu już kilka razy opóźniano otwarcie bramek - i do dzisiaj nie są otwarte.

Od 1 grudnia znikają bramki na autostradach GDDKiA więc wprowadzenie opłat będzie bardzo proste. Za niedługo się przekonamy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.10.2021 19:01

mchrob napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
mchrob napisał(a):Ciekawe kiedy włączą płatność na bezpłatnych do tej pory odcinkach autostrad. E-toll już działa więc pewnie lada chwila.


Nie tak szybko - żeby autostrada mogła być płatna, konieczna jest pełna infrastruktura, przede wszystkim MOP-y. Dopóki ich nie będzie, będziemy jeździć za darmo.

Na odcinku od Torunia do Łodzi z tego właśnie powodu już kilka razy opóźniano otwarcie bramek - i do dzisiaj nie są otwarte.

Od 1 grudnia znikają bramki na autostradach GDDKiA więc wprowadzenie opłat będzie bardzo proste. Za niedługo się przekonamy.
Załóż aplikację etoll i zobacz jaki to proste :roll: :wink: :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 13.10.2021 19:17

dids76 napisał(a): Załóż aplikację etoll i zobacz jaki to proste :roll: :wink: :papa:

Założyłem i nawet doładowałem 50 zł teraz czekam na okazję przetestować ;) Ale fakt dużo bardziej nie dało się tego pokomplikować. :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.10.2021 19:23

mchrob napisał(a):
dids76 napisał(a): Załóż aplikację etoll i zobacz jaki to proste :roll: :wink: :papa:

Założyłem i nawet doładowałem 50 zł teraz czekam na okazję przetestować ;) Ale fakt dużo bardziej nie dało się tego pokomplikować. :roll:

Będę próbował we wtorek, zobaczę jak to działa. Bardziej już chyba skomplikować się tego nie dało.
Miałem ViaAuto i jak dla mnie było to idealne rozwiązanie, przenosiłem tylko do auta którym akurat jechałem.
Ps Na ViaAuto został mi jeszcze jakieś 40zł, muszę teraz jakoś je odzyskać. :?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 13.10.2021 19:36

Z tego co do tej pory rozkminiłem to można mieć klika pojazdów połączonych z kontem, niestety aby przełączyć się między nimi nie można tego zrobić w aplikacji tylko na koncie przez przeglądarkę więc to szybkie nie jest (logowanie przez profil zaufany). Sorry za OT
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.10.2021 23:23

Właśnie doczytałem, że od 1 grudnia tym systemem mają zostać objęte wszystkie pojazdy (również osobowe). Na moje nieszczęście będę 4 grudnia jechał do Poznania. Skoro mówicie, że jest to tak skomplikowane, to już się cieszę :roll: :roll:

Czekam na relacje "szczęśliwych" użytkowników.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.10.2021 23:43

marekkowalak napisał(a):Właśnie doczytałem, że od 1 grudnia tym systemem mają zostać objęte wszystkie pojazdy (również osobowe). Na moje nieszczęście będę 4 grudnia jechał do Poznania. Skoro mówicie, że jest to tak skomplikowane, to już się cieszę :roll: :roll:

Czekam na relacje "szczęśliwych" użytkowników.

Przetestowałem e-toll we wtorek, działał bez problemu. Największą jego wadą jest konieczność ściągnięcia wcześniej aplikacji i rejestracja w niej, nie jest to łatwe i intuicyjne. Trzeba też wcześniej "Rozpocząć przejazd" w Aplikacji bo podczas jazdy nie jest to łatwe a tym bardziej bezpieczne. Bardziej skomplikować poboru opłat chyba się nie dało.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.10.2021 00:02

dids76 napisał(a):Bardziej skomplikować poboru opłat chyba się nie dało.

Aż strach zapytać kto maczał palce w jej tworzeniu ;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.10.2021 08:03

A jak w tej aplikacji odbywa się płatność? Z góry podpina się kartę kredytową czy potem przychodzi jakiś rachunek, czy jeszcze inaczej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone