Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 29.06.2013 18:52

nie mogę się nadziwić ludziom którzy twierdzą że w Cro jest drożej .....
podaje się ceny z sklepów - i też nie dociera .... moze nie wiedzą że te cyfry trzeba "dzielić na pół + jakieś 10%".
A jak dla kogoś za dużo jest "cena z PL + 10%" to cena wysoka jak na kurort w ciepłych krajach - to niech nie jedzie i siedzi w domu. Jak to mówią - kto nie ma miedzi ten w domu siedzi.

A jak chcą miec tanio - to na Białoruś, Ukrainę albo Bulgarię czy Rumunię ........
Albo zabierać z domu nawet ziemniaki, pieczywo, i zgrzewki z browarem ;)

ehhhhh rodacy, rodacy ..............
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 29.06.2013 18:54

SENIOR napisał(a):
bafoo napisał(a):dokładnie, ogólnie to jest po prostu drożej, niech nikt się nie łudzi.

PS. 25) Piwo w knajpie 15-18kun (brela) 45kun (dubrovnik :D )

A ile kosztuje w knajpie nad Bałtykiem ( tylko sprawdz z sokiem malinowym) bo dziś nad naszym morzem jest
15 st.Pozdr.


ceny z knajpki na plazy Ramova w Makarskiej:
- kawa - 10 kun - czyli 6 pln
- kanapka na gorąco - 15 kun - czyli 8pln
- piwo - 10-15 kun - czyli 6-8 pln

to jest drogo ??

czy nad Bałtykiem jest taniej ? Chyba że w "GeSie" ;)
nabuchodonozor
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor » 29.06.2013 19:00

Porównując ceny z marketów (a nie knajp czy sklepików nad morzem) to nie zazdroszczę Chorwatom, jest drożej o 10-20% na podstawowych produktach.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 19:47

SENIOR napisał(a):
bafoo napisał(a):dokładnie, ogólnie to jest po prostu drożej, niech nikt się nie łudzi.

PS. 25) Piwo w knajpie 15-18kun (brela) 45kun (dubrovnik :D )

A ile kosztuje w knajpie nad Bałtykiem ( tylko sprawdz z sokiem malinowym) bo dziś nad naszym morzem jest
15 st.Pozdr.


Oj tam w knajpach zawsze drogo było. Ale to jest urlop i się nie liczy. Zawsze wieczorami kolacja z alko w knajpie to wydatek min.400 kun dla dwóch osób. I spora część z tego to napoje. Pamiętam jak bralismy wino do kolacji i ja jeszcze piwko a żonka wodę to woda była droższa od piwka :D
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 29.06.2013 21:14

to przecież oczywiste, że w knajpie muszą zarobić. ja się wcale nie dziwię! na dodatek często nie dają rachunków, chyba, że płacisz kartą, to muszą dać :D
w związku z tym, że ja byłem zawsze "drajwer" na mnie piwo czekało w lodówce - chociażby 2-litrowe Laśko za 16 Kn. bardzo mi smakowało :P
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 21:16

mrarek napisał(a):to przecież oczywiste, że w knajpie muszą zarobić. ja się wcale nie dziwię! na dodatek często nie dają rachunków, chyba, że płacisz kartą, to muszą dać :D
w związku z tym, że ja byłem zawsze "drajwer" na mnie piwo czekało w lodówce - chociażby 2-litrowe Laśko za 16 Kn. bardzo mi smakowało :P



Dajmy im zarobić :D Chorwaci to dobrzy ludzie :D i podobno żyją z turystyki :D więc nie żałujmy i dajmy im zarobić :D
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 29.06.2013 21:21

dobrzy dobrzy! wieczorem zapakowałem auto, by wcześnie rano mieć dogodny wyjazd, to mnie skurczykonik tak zablokował, że nie mogłem wejść do auta - 40 cm odległości. od strony pasażera nie mogłem wejść, bo już było wszystko poukładane.
wszedłem, ale "dobry człowiek" zapamięta do końca życia swój nikczemny wymysł :evil: zrobił to celowo, bo z przeciwnej swej strony miał 2 metry wolnego!
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 21:24

mrarek napisał(a):dobrzy dobrzy! wieczorem zapakowałem auto, by wcześnie rano mieć dogodny wyjazd, to mnie skurczykonik tak zablokował, że nie mogłem wejść do auta - 40 cm odległości. od strony pasażera nie mogłem wejść, bo już było wszystko poukładane.
wszedłem, ale "dobry człowiek" zapamięta do końca życia swój nikczemny wymysł :evil: zrobił to celowo, bo z przeciwnej swej strony miał 2 metry wolnego!



Marko? Ja tam wierze że ludzie są dobrzy i nie robią nic złego czy specjalnego a wszystko inne to projekcja :D
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 29.06.2013 21:52

mrarek napisał(a):dobrzy dobrzy! wieczorem zapakowałem auto, by wcześnie rano mieć dogodny wyjazd, to mnie skurczykonik tak zablokował, że nie mogłem wejść do auta - 40 cm odległości. od strony pasażera nie mogłem wejść, bo już było wszystko poukładane.
wszedłem, ale "dobry człowiek" zapamięta do końca życia swój nikczemny wymysł :evil: zrobił to celowo, bo z przeciwnej swej strony miał 2 metry wolnego!

Nie chciał żebyś wyjeżdżał :cry:
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 29.06.2013 22:05

nie no - generalnie pierwszy raz byłem w CRO i widzę, że są bardzo mili :D ja się chciałem nauczyć podstawowych słów, a oni mi po polsku odpowiadają :)
na pewno tam wrócę, ale nie do tego miejsca co byłem :papa:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.06.2013 06:14

pawelli napisał(a):nie mogę się nadziwić ludziom którzy twierdzą że w Cro jest drożej .....
podaje się ceny z sklepów - i też nie dociera .... moze nie wiedzą że te cyfry trzeba "dzielić na pół + jakieś 10%".
A jak dla kogoś za dużo jest "cena z PL + 10%" to cena wysoka jak na kurort w ciepłych krajach - to niech nie jedzie i siedzi w domu. Jak to mówią - kto nie ma miedzi ten w domu siedzi.

A jak chcą miec tanio - to na Białoruś, Ukrainę albo Bulgarię czy Rumunię ........
Albo zabierać z domu nawet ziemniaki, pieczywo, i zgrzewki z browarem ;)

ehhhhh rodacy, rodacy ..............



Bzdury piszesz. Ceny artykułów spożywczych są droższe - nie ulega to wątpliwości. Natomiast czy tylko 10% - Bzdura. Widać, że kolega nie prowadzi budżetu rodzinnego lub jest młody wiekiem. Ceny przeważających artykułów są droższe o 25%. Mięs, serów i niektórych wędlin to i nawet 100%. Niech kolega nie pieprzy głupot i nie bazuje na gazetkach promocyjnych z Konzuma. Głupie filety są droższe o 50%. Jak kolega porównuje chleb, mleko i bułki to nie ma do czego się odnosić. Gdyby było taniej -porównywalnie to gro polaków nic by nie woziło do Chorwacji. Nawet wody sa droższe. Proszę mi znależć mi odpowiednik np. Cisowianki za 1,40 zł, dżemu truskawkowego za 2,50, sera żółtego za 17 zł kg, filetów z kurczaka za 16 zł kg, ryb ...... tu już jest kosmos. Finito .................Mistrzu kolorowy.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.06.2013 06:17

mrarek napisał(a):nie no - generalnie pierwszy raz byłem w CRO i widzę, że są bardzo mili :D ja się chciałem nauczyć podstawowych słów, a oni mi po polsku odpowiadają :)
na pewno tam wrócę, ale nie do tego miejsca co byłem :papa:


Może to byli Polacy 8O . Uważaj na portfel i kluczyki od samochodu. Wrócisz do kraju samolotem na koszt ambasady polskiej - nie za darmo. Za bilet musisz oddać pieniązki. :D
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 30.06.2013 07:31

darek1 napisał(a):Ceny przeważających artykułów są droższe o 25%. Mięs, serów i niektórych wędlin to i nawet 100%. (...)Nawet wody sa droższe. Proszę mi znależć mi odpowiednik np. Cisowianki za 1,40 zł, dżemu truskawkowego za 2,50, sera żółtego za 17 zł kg, filetów z kurczaka za 16 zł kg, (...)
wody mineralne (najtańsze) znalazłem w LIDLU po 2,49 Kn, gdzie "normalnie są" po 4-5 Kn. Co ciekawe - niegazowana mineralna 1-litrowa, w szklanej zielonej butelce, najczęściej oferowana w konobach za min. 20 Kn kosztuje w STUDENACU ok. 3 Kn (cena z dnia 2013-07-28 z Omiśa), więc przebitka niezła.
bardzo dobre sery GOUDA są w cenie 50-60 Kn za kg. dżemów ani filetów nie szukałem, bo to nie ichniejsze jedzenie :P

darek1 napisał(a):Może to byli Polacy 8O . Uważaj na portfel i kluczyki od samochodu. Wrócisz do kraju samolotem na koszt ambasady polskiej - nie za darmo. Za bilet musisz oddać pieniązki. :D
może tak, bo na rejestracji ST było (Tychy?). tylko, że jakaś flaga z szachownicą była :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 30.06.2013 08:08

darek1 napisał(a):
pawelli napisał(a):nie mogę się nadziwić ludziom którzy twierdzą że w Cro jest drożej .....
podaje się ceny z sklepów - i też nie dociera .... moze nie wiedzą że te cyfry trzeba "dzielić na pół + jakieś 10%".
A jak dla kogoś za dużo jest "cena z PL + 10%" to cena wysoka jak na kurort w ciepłych krajach - to niech nie jedzie i siedzi w domu. Jak to mówią - kto nie ma miedzi ten w domu siedzi.

A jak chcą miec tanio - to na Białoruś, Ukrainę albo Bulgarię czy Rumunię ........
Albo zabierać z domu nawet ziemniaki, pieczywo, i zgrzewki z browarem ;)

ehhhhh rodacy, rodacy ..............



Bzdury piszesz. Ceny artykułów spożywczych są droższe - nie ulega to wątpliwości. Natomiast czy tylko 10% - Bzdura. Widać, że kolega nie prowadzi budżetu rodzinnego lub jest młody wiekiem. Ceny przeważających artykułów są droższe o 25%. Mięs, serów i niektórych wędlin to i nawet 100%. Niech kolega nie pieprzy głupot i nie bazuje na gazetkach promocyjnych z Konzuma. Głupie filety są droższe o 50%. Jak kolega porównuje chleb, mleko i bułki to nie ma do czego się odnosić. Gdyby było taniej -porównywalnie to gro polaków nic by nie woziło do Chorwacji. Nawet wody sa droższe. Proszę mi znależć mi odpowiednik np. Cisowianki za 1,40 zł, dżemu truskawkowego za 2,50, sera żółtego za 17 zł kg, filetów z kurczaka za 16 zł kg, ryb ...... tu już jest kosmos. Finito .................Mistrzu kolorowy.


Dario ma racje. Drogo jest i czuje się to :cry: no ale to są wakacje a w Cro wcinasz sniadanko i kolacje :D za to dużoooooooo chlejesz :D
mrarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mrarek » 30.06.2013 09:14

malkontenci! jedźcie do Włoch - tam jest równie pięknie a ceny 4x wyższe :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone