Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 19.05.2013 10:55

Lepiej bym tego nie ujął.

Jedno małe ale...

Wpisy Kasi też w pewnym sensie noszą znamiona narzekania (rozczarowania może?)... oczywiście z innej perspektywy niż ten prawdziwy i jedyny model narzekania narodowego...
Ze zrozumieniem i całym szacunkiem do Kasi, odczytałem kolejne wpisy jako pewne następstwo wywołania tematu w rodzaju gdzie jest lepiej czy wręcz kto ma łatwiej.

W gruncie rzeczy nie wiadomo już kto, czy i na co narzeka, a pobieżnie analizując, wszyscy w tym temacie zaczynają się powoli gubić.

Nie krytykuję i nie oceniam... takie odniosłem wrażenie. :wink:

Może warto wrócić do porównywania cen :?: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.05.2013 11:26

krispinus napisał(a):Wpisy Kasi też w pewnym sensie noszą znamiona narzekania (rozczarowania może?)...

Moim zdaniem, znamiona raczej sensownego porównania swojego aktualnego życia do tego jak jest w PL. Kasia wg mnie , pokazuje, ze u nich jest na co narzekać w porównaniu do Pl a my narzekamy bo tacy już jesteśmy. Teksty o tym aby wróciła i poprawiła sobie byt, no comments.
Konkluzja uogólniając jest taka, Chorwaci narzekają bo mają na co, my bo lubimy i tak mamy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.05.2013 12:20

Bocian napisał(a):Konkluzja uogólniając jest taka, Chorwaci narzekają bo mają na co, my bo lubimy i tak mamy.

Niby tak, ale....weź pod uwagę, że tu na forum są ludzie, których jakby to narzekanie rzeczywiście nie powinno dotyczyć. Bo skoro stać nas na nie takie znów tanie coroczne podróżowanie do Cro (i nie tylko o czym świadczy dział "Jak nie Chorwacja to...??" ) to tak źle w życiu nie mamy. I faktem jest, że Ci narzekający tutaj rzeczywiście narzekają bo lubią. Ale wielu jest w kraju takich, którzy narzekają nie dlatego że lubią, ale dlatego że na serio jest im źle.
Chorwaci lekko nie mają. Nie wiem czy potrafiłabym się tak uśmiechać jak oni wiedząc, że w 3 miesiące muszę zarobić na kolejne 9. Ale wielu Polaków też lekko nie ma. I wydaje mi się, że porównywanie kto ma gorzej jest kompletnie bez sensu. Bo jak można wypowiadać się o tym o czym tak naprawdę pojęcia nie mamy. Przecież jak powiedział Bocian:

Bocian napisał(a):My turyści mamy wypaczony obraz Cro, widzimy uśmiechniętych, zadowolonych Chorwatów



dzieju44 napisał(a):Pani Kasiu zawsze może Pani wrócić i spróbować w Polsce polepszyć swój byt.

No comments!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.05.2013 14:19

Aldonka napisał(a):Niby tak, ale....weź pod uwagę, że tu na forum są ludzie, których jakby to narzekanie rzeczywiście nie powinno dotyczyć. Bo skoro stać nas na nie takie znów tanie coroczne podróżowanie do Cro ..........

I o to mi właśnie chodzi. Mamy to we krwi. Sama zapewne potwierdzisz, że w czasie spotkań, często opowiada się jak jest źle a nie co się udało, nie? To chyba łatwiejsze...
Oczywiście, ze jest wielu co narzeka bo mają cienko. Ale oni raczej nie kombinują jak pojechać do Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2013 22:09

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):be-ja, bez urazy, ale co turysta może wiedzieć o tym, jak żyje się w Chorwacji...
Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że Polacy są mistrzami świata w narzekaniu (przede wszystkim na swój kraj i swoje życie; zawsze i wszędzie, bez względu na to, jak by nie było... constans "wszystko źle")... Wypisz wymaluj "wszyscy jesteśmy Chrystusami"...

Ja tak z innej beczki , te zdjęcia to są Wasze czy jakieś , wiesz podłożone \, czy co ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.06.2013 22:15

SENIOR napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):be-ja, bez urazy, ale co turysta może wiedzieć o tym, jak żyje się w Chorwacji...
Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że Polacy są mistrzami świata w narzekaniu (przede wszystkim na swój kraj i swoje życie; zawsze i wszędzie, bez względu na to, jak by nie było... constans "wszystko źle")... Wypisz wymaluj "wszyscy jesteśmy Chrystusami"...

Ja tak z innej beczki , te zdjęcia to są Wasze czy jakieś , wiesz podłożone \, czy co ?

?
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 11.06.2013 22:19

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
SENIOR napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):be-ja, bez urazy, ale co turysta może wiedzieć o tym, jak żyje się w Chorwacji...
Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że Polacy są mistrzami świata w narzekaniu (przede wszystkim na swój kraj i swoje życie; zawsze i wszędzie, bez względu na to, jak by nie było... constans "wszystko źle")... Wypisz wymaluj "wszyscy jesteśmy Chrystusami"...

Ja tak z innej beczki , te zdjęcia to są Wasze czy jakieś , wiesz podłożone \, czy co ?

?

Może wątki mu się pomyliły ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2013 22:23

może nie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.06.2013 07:47

W dalszym ciągu nie rozumiem.. które zdjęcia?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2013 08:06

Zapewne o avatar chodzi...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.06.2013 08:22

Nie jestem przekonana, ponieważ Senior pyta o zdjęcia, a avatar to przecież jedno zdjęcie.. Ale jeśli rzeczywiście jednak o avatar chodzi, to odpowiadam, że to autentyczna "fota" .
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2013 19:53

Nic nie jest tańsze w Chorwacji - wszystko jest droższe.

Argument, który za tym przemawia to przywożenie przez Polaków jedzenia w lodówkach.
Ostatnio edytowano 12.06.2013 21:39 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2013 21:22

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie jestem przekonana, ponieważ Senior pyta o zdjęcia, a avatar to przecież jedno zdjęcie.. Ale jeśli rzeczywiście jednak o avatar chodzi, to odpowiadam, że to autentyczna "fota" .

No ok , pytam dlatego ,że nooo wiesz , twój mąż jest podobny do Chaca Norisa , oczywiście nie jest to
coś złośliwego , lubię Chada . :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.06.2013 21:45

SENIOR napisał(a):[
No ok , pytam dlatego ,że nooo wiesz , twój mąż jest podobny do Chaca Norisa , oczywiście nie jest to
coś złośliwego , lubię Chada . :D

Chuck Norris....
Jak bym była kaprawa na jedno oko..... to może bym się zgodziła.
Ja żadnych podobieństw nie widzę.
Chyba, że każdy facet z brodą na Norrisa Ci wygląda.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2013 21:46

Kasiu; może po % redagowane było, lub szkła juz nie te... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone