Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 12.06.2013 22:27

darek1 napisał(a):Nic nie jest tańsze w Chorwacji - wszystko jest droższe.

Argument, który za tym przemawia to przywożenie przez Polaków jedzenia w lodówkach.

Są tańsze rzeczy , np . Piwo Ożujsko limonkowe w 2 litrowych butelkach cena 17,29 kuny , co daje 2,5 zł za pól litra . W Polsce za tyle nie kupisz.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.06.2013 08:23

To tylko wyjątki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2013 21:37

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
SENIOR napisał(a):[
No ok , pytam dlatego ,że nooo wiesz , twój mąż jest podobny do Chaca Norisa , oczywiście nie jest to
coś złośliwego , lubię Chada . :D

Chuck Norris....
Jak bym była kaprawa na jedno oko..... to może bym się zgodziła.
Ja żadnych podobieństw nie widzę.
Chyba, że każdy facet z brodą na Norrisa Ci wygląda.


Fajni jesteście na tej Ziemi ,Chac i koniec , facet ma zawsze racje !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2013 21:47

W 2012 wpadłem do znajomych , którzy byli w Cro oddaleni ode mnie o 60km na ? powiedzmy po polsku - libację alkoholową z plażą w tle , i co , znajomi przez pierwsze pięć dni nic nie kupili oprócz pieczywa , dla mnie jest dziwne, nawet paliwo kupili od Ukraińców na urzędzie celnym ,w Omisiu na imprezie pirackiej w sierpniu rozmawiałem
z rodziną z Mielca która na każdy dzień miała przygotowany posiłek w słoiku , i na cztery osoby na dwa tygodnie nie przekraczają piciu tysia , bo mają taki cel !Może nie mają więcej ? ale spełniają swoje marzenia !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2013 21:54

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
SENIOR napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):be-ja, bez urazy, ale co turysta może wiedzieć o tym, jak żyje się w Chorwacji...
Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że Polacy są mistrzami świata w narzekaniu (przede wszystkim na swój kraj i swoje życie; zawsze i wszędzie, bez względu na to, jak by nie było... constans "wszystko źle")... Wypisz wymaluj "wszyscy jesteśmy Chrystusami"...

Ja tak z innej beczki , te zdjęcia to są Wasze czy jakieś , wiesz podłożone \, czy co ?

?

ja nie chciałem Ciebie urazić , no wiesz o co mi chodzi , w tym nie ma Ironi , po prostu tak mi się skojarzyło , a tu nagle dostałem kopa w brzuch ! jak na meczu hajduk split :(
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 14.06.2013 11:35

SENIOR napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
SENIOR napisał(a):Ja tak z innej beczki , te zdjęcia to są Wasze czy jakieś , wiesz podłożone \, czy co ?

?

ja nie chciałem Ciebie urazić , no wiesz o co mi chodzi , w tym nie ma Ironi , po prostu tak mi się skojarzyło , a tu nagle dostałem kopa w brzuch ! jak na meczu hajduk split :(

Nie przesadzaj :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 14.06.2013 11:58

Jacck77 napisał(a):
darek1 napisał(a):Nic nie jest tańsze w Chorwacji - wszystko jest droższe.

Argument, który za tym przemawia to przywożenie przez Polaków jedzenia w lodówkach.

Są tańsze rzeczy , np . Piwo Ożujsko limonkowe w 2 litrowych butelkach cena 17,29 kuny , co daje 2,5 zł za pól litra . W Polsce za tyle nie kupisz.


Mysle że stwierdzenie że wszystko jest droższa jest lekko przesadzone.
Powinniśmy porównywać ceny z Polski ale z kurortów w sezonie a nie ze sklepów w Pierdziszewie Mniejszym.
Mysle że ceny są porównywalne i nie co z tego robić tragedii.

My jedyne co zabieramy ze sobą - to wędliny na śniadania i trochę mięsa na zupki dla dzieci.
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 14.06.2013 17:15

pawelli napisał(a):
Jacck77 napisał(a):
darek1 napisał(a):Nic nie jest tańsze w Chorwacji - wszystko jest droższe.

Argument, który za tym przemawia to przywożenie przez Polaków jedzenia w lodówkach.

Są tańsze rzeczy , np . Piwo Ożujsko limonkowe w 2 litrowych butelkach cena 17,29 kuny , co daje 2,5 zł za pól litra . W Polsce za tyle nie kupisz.


Mysle że stwierdzenie że wszystko jest droższa jest lekko przesadzone.
Powinniśmy porównywać ceny z Polski ale z kurortów w sezonie a nie ze sklepów w Pierdziszewie Mniejszym.
Mysle że ceny są porównywalne i nie co z tego robić tragedii.

My jedyne co zabieramy ze sobą - to wędliny na śniadania i trochę mięsa na zupki dla dzieci.

Ja nie zabierałem nic. Piszę tylko jak jest :D. 99% spożywki jest droższe i to w odniesieniu do polskich kurortów. Tak jest i nic nie poradzi się . I to nie chodzi 10 czy 20%, wiele asortymentu jest droższe o 50 do nawet 100%, np. Masełko.
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 14.06.2013 17:40

Dziś kupowałem mrożone pierś kurczaka o wadze 0,53kg cena 70kn czyli trochę drogo :-) bo za 40zl to w Polsce mam prawie 2kg
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 14.06.2013 19:56

Jacck77 napisał(a):
My jedyne co zabieramy ze sobą - to wędliny na śniadania i trochę mięsa na zupki dla dzieci.

Ja nie zabierałem nic. Piszę tylko jak jest :D. 99% spożywki jest droższe i to w odniesieniu do polskich kurortów. Tak jest i nic nie poradzi się . I to nie chodzi 10 czy 20%, wiele asortymentu jest droższe o 50 do nawet 100%, np. Masełko.[/quote]

ale w końcu jedziemy tam na wakacje, zabawić się ;)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.06.2013 21:21

pawelli napisał(a):
Jacck77 napisał(a):
My jedyne co zabieramy ze sobą - to wędliny na śniadania i trochę mięsa na zupki dla dzieci.

Ja nie zabierałem nic. Piszę tylko jak jest :D. 99% spożywki jest droższe i to w odniesieniu do polskich kurortów. Tak jest i nic nie poradzi się . I to nie chodzi 10 czy 20%, wiele asortymentu jest droższe o 50 do nawet 100%, np. Masełko.


ale w końcu jedziemy tam na wakacje, zabawić się ;)[/quote]


Ale możemy zabawić się dużo taniej i mieć kasę na inne doczesne przyjemności. Dlatego rozumiem osoby, które zabierają jedzenie z Polski. Ujmy nikomu to nie przynosi tym bardziej gdy dotyczy to rodziny wielodzietnej, a nawet 2+2.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.06.2013 21:40

suprnowa napisał(a):Dziś kupowałem mrożone pierś kurczaka o wadze 0,53kg cena 70kn czyli trochę drogo :-) bo za 40zl to w Polsce mam prawie 2kg

70 kn to chyba cena za kg.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.06.2013 21:44

suprnowa napisał(a):Dziś kupowałem mrożone pierś kurczaka o wadze 0,53kg cena 70kn czyli trochę drogo :-) bo za 40zl to w Polsce mam prawie 2kg



Smacznego. Będzie Ci smakowała jak Cielęca Polędwica I Jakości Eksportowa w Polsce :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.06.2013 23:17

Dzisiaj rozmawiałem z naszą gazdaricą, też jest zbulwersowana pewnymi rozwiązaniami ekonomicznymi i drożyzną. Twierdzi, że CRO kupuje mleko z Niemiec, bo jest tańsze. A Chorwaccy nie mogą sprzedać swojego. Myślę, że po prostu muszą się nauczyć taniej i wydajniej produkować, a nie liczyć że jakoś to będzie. A do tego twierdzi, że dostają jeszcze dotacje. Kasia mogłaby to potwierdzić - lub nie.

Myślę, że dopuszczenie konkurencji może ich drogo "kosztować". No i będą musieli ostro wziąć się do pracy, bo wytną ich inni; choćby obrotni Polacy. Dziś np. kawiarnia przy największej plaży w Orebicu - zamknięta. Wiele apartamentów zamkniętych - właściciele jeszcze nie dojechali. W PL ktoś taki już dawno wyleciałby z rynku. Tu (jestem w Orebicu) rynku nie ma.

Rozmawiałem także ze złotnikiem z Korculi - potwierdza moje obserwacje; podobnie jeśli chodzi o "nadmuchane" ceny nieruchomości: 3 razy droższe niż w PL i dwa razy droższe niż w Hiszpanii.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 14.06.2013 23:42

MWN napisał(a):Dzisiaj rozmawiałem z naszą gazdaricą, też jest zbulwersowana pewnymi rozwiązaniami ekonomicznymi i drożyzną. Twierdzi, że CRO kupuje mleko z Niemiec, bo jest tańsze. A Chorwaccy nie mogą sprzedać swojego. Myślę, że po prostu muszą się nauczyć taniej i wydajniej produkować, a nie liczyć że jakoś to będzie. A do tego twierdzi, że dostają jeszcze dotacje. Kasia mogłaby to potwierdzić - lub nie.

Myślę, że dopuszczenie konkurencji może ich drogo "kosztować". No i będą musieli ostro wziąć się do pracy, bo wytną ich inni; choćby obrotni Polacy. Dziś np. kawiarnia przy największej plaży w Orebicu - zamknięta. Wiele apartamentów zamkniętych - właściciele jeszcze nie dojechali. W PL ktoś taki już dawno wyleciałby z rynku. Tu (jestem w Orebicu) rynku nie ma.

Rozmawiałem także ze złotnikiem z Korculi - potwierdza moje obserwacje; podobnie jeśli chodzi o "nadmuchane" ceny nieruchomości: 3 razy droższe niż w PL i dwa razy droższe niż w Hiszpanii.

Racja, nauczą ich jak dodawać paszę zmodyfikowaną genetycznie :(
Taniej to nie znaczy lepiej :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone