Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 16.08.2015 12:47

Niestety dużo zdjęć mi nie wyszło z powodu jasnych skał odbijających promienie słoneczne :roll:
0972.jpg

Plaża mimo nie najłatwiejszej drogi prowadzącej do niej, jest dość popularna. Na samotne spędzeniu czasu na niej nie ma co liczyć.
0977.jpg

Kilkanaście minut smażenia się na plaży starczy mi, aż nadto. Poza tym piwko się skończyło, a nie mam zamiaru przepłacać trzy razy u sprzedawcy na plaży.
Pora wracać.
0979.jpg

0984.jpg

W czasie naszego pobytu, zdecydowana większość turystów stanowili Brytyjczycy oraz odnosiliśmy wrażenie, że wszyscy surferzy.
0987.jpg

0995.jpg

1002.jpg

Po południu pora na lenistwo i spacer do portu. To już ostatnie godziny nasze na wyspie.
Coś się kończy, coś się zaczyna... :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.08.2015 15:22

MarDomi napisał(a):Plaża mimo nie najłatwiejszej drogi prowadzącej do niej, jest dość popularna.
Coś się kończy, coś się zaczyna... :)


Plaża mimo wysiłku...godna odwiedzenia
Teraz czekam na Kefalonię :)
Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.08.2015 21:07

MarDomi napisał(a):Captain Aristides nim popłyniemy już jutro


... no to zaraz pojawimy się w prześlicznym Fiskardo i zaczniemy zwiedzać fantastyczną Kefalonię ... :mrgreen: ... a plaża piękna ... :) ... następnym razem i my tam zawitamy ... :D ...
Pozdrawiam.
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 18.08.2015 00:01

Cudnie zachęcasz, skutecznie. Ja już po wakacjach i zaczynam myśleć o innych kątkach niż tylko chorwackich. Grecja plącze się po głowie ale poza Rodos i to w formule all inclusiv(nigdy więcej) nic nie znam, dlatego wyczytuję każdą wskazówkę. Piękne widoczki :D :D
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 18.08.2015 11:34

Witam po krótkiej przerwie :hut:
Mam pytanko, na jaką mniej więcej odległość można zbliżyć się samochodem sporych gabarytów do plaży Agiofili i jeszcze bezpiecznie go tam zostawić na pół dnia?
Twoje zdjęcia i googlemaps sugerują, że tam nie ma w pobliży żadnego parkingu...
Pozdrawiam i do zobaczenia na Kefalonii :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.08.2015 20:46

MarDomi napisał(a):Niestety dużo zdjęć mi nie wyszło z powodu jasnych skał odbijających promienie słoneczne :roll:

ale te który wyszły i nam serwujesz w pełni rekompensują braki, wyspa do zaliczenia jako no.1 w Grecji
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 19.08.2015 19:52

ajdadi napisał(a):Plaża mimo wysiłku...godna odwiedzenia

A i sama droga jest atrakcyjna... :)

kmichal napisał(a):... no to zaraz pojawimy się w prześlicznym Fiskardo i zaczniemy zwiedzać fantastyczną Kefalonię ... :mrgreen:

"Zaraz" w tej relacji jest względne :wink:

papia napisał(a):Cudnie zachęcasz, skutecznie. Ja już po wakacjach i zaczynam myśleć o innych kątkach niż tylko chorwackich. Grecja plącze się po głowie ale poza Rodos i to w formule all inclusiv(nigdy więcej) nic nie znam, dlatego wyczytuję każdą wskazówkę. Piękne widoczki :D :D

Przerabialiśmy formułę all inclusiv w Grecji na Krecie i mogę napisać, że możesz przeżyć szok, oczywiście w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. Chorwację nieco zwiedziliśmy w czasie naszych trzech wyjazdów, ale...no właśnie ale, będę się powtarzał. Jest przepiękna Obrazek Chyba nie wypada pisać takich rzeczy na tym forum :wink:

te kiero napisał(a):
MarDomi napisał(a):Niestety dużo zdjęć mi nie wyszło z powodu jasnych skał odbijających promienie słoneczne :roll:

ale te który wyszły i nam serwujesz w pełni rekompensują braki, wyspa do zaliczenia jako no.1 w Grecji

Myślę, że się nie zawiedziesz Obrazek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.08.2015 19:58

MarDomi napisał(a):"Zaraz" w tej relacji jest względne :wink:


...czyli takie typowo greckie...:wink:
Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 19.08.2015 20:00

maciuś77 napisał(a):Witam po krótkiej przerwie :hut:
Mam pytanko, na jaką mniej więcej odległość można zbliżyć się samochodem sporych gabarytów do plaży Agiofili i jeszcze bezpiecznie go tam zostawić na pół dnia?
Twoje zdjęcia i googlemaps sugerują, że tam nie ma w pobliży żadnego parkingu...
Pozdrawiam i do zobaczenia na Kefalonii :papa:

Można podjechać autem i to bardzo blisko plaży, tylko będzie to droga szutrowa, ale w dobrym stanie. Samochód można zostawić na tej dróżce.
mapka agiofili.jpg
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 19.08.2015 20:08

ajdadi napisał(a):
MarDomi napisał(a):"Zaraz" w tej relacji jest względne :wink:


...czyli takie typowo greckie...:wink:
Pozdrawiam

Jak nie remont w domu to teraz natłok zajęć w pracy Obrazek
Do tego doba taka jakaś krótka, tylko 24 godziny... Obrazek :wink:

Ale będzie lepiej Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 19.08.2015 20:19

MarDomi napisał(a):Jak nie remont w domu to teraz natłok zajęć w pracy
Do tego doba taka jakaś krótka, tylko 24 godziny...

Ale będzie lepiej


... dla mnie tempo jest akurat ... :wink: ... po powrocie też mam sporo roboty w pracy ... :x ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.08.2015 22:08

Po prostu pięknie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 23.08.2015 10:30

kmichal napisał(a): ... po powrocie też mam sporo roboty w pracy ... :x ...

Taki szybki powrót do rzeczywistości :wink:

Franz napisał(a):Po prostu pięknie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek

Witam ponownie w moich skromnych progach Obrazek
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 23.08.2015 10:35

25.06.2015r.
Rankiem ruszamy na kolejną z Wysp Iońskich - największa i mimo wszystko mniej oblegana przez turystów Kefalonia. Żal nam trochę opuszczać taką urodziwą wyspę jaką bez wątpienia jest Lefkada. Mamy świadomość jak dużo jeszcze można by było zwiedzić na wyspie. Nie mniej zobaczyliśmy z małymi wyjątkami wszystko co zaplanowaliśmy, a nawet kilka miejsc nie planowanych. Nie przypuszczałem, że będzie nam się chciało tyle jeździć bądź co bądź nie w najłatwiejszym terenie. Jednak głód coraz to nowych pięknych miejsc spowodował, że nie chciało nam się ograniczać do kilku destynacji.
1019.jpg

1022.jpg

1026.jpg

Plaża Agiofili
1027.jpg

1031.jpg

W końcu Lefkada została za nami, coraz bardziej majacząc w oddali, prom wiózł nas ku nowemu, ku kolejnym przygodom, kolejnym wyzwaniom stawianym nam przez grecką rzeczywistość. Chwyta nieco nostalgiczne wspomnienie naszej pierwszej Iońskiej destynacji. :roll:
1032.jpg

zbliżająca się Kefalonia :D
1045.jpg
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 23.08.2015 10:47

Zbliżamy się do Fiskardo
1052.jpg

Cena promu za 2 dorosłych, dziecko i auto 55 €
1054.jpg

I jesteśmy :D
1057.jpg

1061.jpg

Ruszamy na południe wyspy...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015 - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone