Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 09.08.2015 16:57

Mapka z dnia:
lefkada egremini.jpg


A - Nasz apartament
B - Przylądek Dukato
C - Plaża porto Katsiki
D - Plaża Egremini
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 10.08.2015 21:03

Witam.
Całe szczęście zdążyłem ... i nawet jesteśmy jeszcze na Lefkadzie ... :mrgreen: ... dzięki, że zaczekałeś ... :wink: ... ach ten kolor wody ... w Italii takiej nie oglądałem niestety ... :roll: ...
Pozdrawiam.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 10.08.2015 23:47

Zgaduję, że na Sardynii nie byłeś :wink: , ale i tak jestem bardzo ciekawy Twojej relacji, jak i dalszego ciągu tej :D
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.08.2015 07:10

Piękne zdjęcia Marcinie, ba... nawet przepiękne 8O
Fakt, że takie okoliczności przyrody trochę ułatwiają zadanie, ale troszeczkę sprzętu i dobre oko zdecydowanie się także przydają :) .
Zwiedzacie dokładnie Lefkadę, bardzo jestem ciekawy dużo większej Kefalonii, jakie miejsca i plaże udało się Wam tam odwiedzić :roll: .
Nasze 3 dni na tej wyspie to jednak było o wiele za mało...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.08.2015 08:19

tiwa napisał(a):Zgaduję, że na Sardynii nie byłeś , ale i tak jestem bardzo ciekawy Twojej relacji, jak i dalszego ciągu tej
pzdr.


... Sardynię zwiedzam dzięki Pawłowi ... :lol: ... a my byliśmy nad Gardą ... :) ...
Pozdrawiam.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 11.08.2015 08:45

Niestety muszę to napisać, koloryt wody niesamowity i robi większe wrażenie niż w Chorwacji :oops: Ale nie zdradzam do końca Chorwacji, we wrześniu planujemy na tydzień skoczyć na Hvar :)
Podglądam na bieżąco ;) i ciągle czekam na Kefalonię :) bo tam prawdopodobnie wylądujemy za rok, plan zakłada pół na pół z Zakyntosem.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 11.08.2015 11:02

kmichal napisał(a):Witam.
Całe szczęście zdążyłem ... i nawet jesteśmy jeszcze na Lefkadzie ... :mrgreen: ... dzięki, że zaczekałeś ... :wink: ... ach ten kolor wody ... w Italii takiej nie oglądałem niestety ... :roll: ...
Pozdrawiam.

Nie ma sprawy, jak trzeba było, to się poczekało :wink:
Mam nadzieję, że wakacje się udały, czekam na relację :)

kulka53 napisał(a):Piękne zdjęcia Marcinie, ba... nawet przepiękne 8O
Fakt, że takie okoliczności przyrody trochę ułatwiają zadanie, ale troszeczkę sprzętu i dobre oko zdecydowanie się także przydają :) .
Zwiedzacie dokładnie Lefkadę, bardzo jestem ciekawy dużo większej Kefalonii, jakie miejsca i plaże udało się Wam tam odwiedzić :roll: .
Nasze 3 dni na tej wyspie to jednak było o wiele za mało...


Lefkada jest wyspą którą zdecydowanie będziemy chcieli jeszcze kiedyś odwiedzić. Zostało jeszcze kilka miejsc do zobaczenia :wink:
Na Kefaloni było(będzie w relacji) między innymi 10 plaż, jeden szczyt, jaskinia i kilka urokliwych miasteczek/wiosek :)
Na pewno znajdziecie miejsca z Waszego wyjazdu :wink:

Mai napisał(a):Niestety muszę to napisać, koloryt wody niesamowity i robi większe wrażenie niż w Chorwacji :oops: Ale nie zdradzam do końca Chorwacji, we wrześniu planujemy na tydzień skoczyć na Hvar :)
Podglądam na bieżąco ;) i ciągle czekam na Kefalonię :) bo tam prawdopodobnie wylądujemy za rok, plan zakłada pół na pół z Zakyntosem.


Fakt kolor wody jest niesamowity, podobnie jak cała Grecja. Nasze Greckie przeziębienie przeistacza się w poważną chorobę Obrazek
Nie wiem jak to się skończy :wink: :lol:
Na pięknej Kefalonii będziemy już za jeden dzień :wink:


Przepraszam wszystkich czytających, ale ze względu na remont w domu, jeszcze przez kilka dni tempo relacji będzie małe :(
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.08.2015 11:09

MarDomi napisał(a):Mam nadzieję, że wakacje się udały, czekam na relację


... oj udały się i to bardzo udały ... :wink: ... zanim jednak będzie relacja z Gardy to chcę napisać dwie krótsze z majówki i z czerwcówki - od września zaczynam ... :mrgreen: ...

MarDomi napisał(a):Przepraszam wszystkich czytających, ale ze względu na remont w domu, jeszcze przez kilka dni tempo relacji będzie małe


... nie ma sprawy ... dłużej będziemy cieszyć oczy tymi widokami, które do tej pory nam zaserwowałeś ... :wink: ...
Pozdrawiam.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 11.08.2015 11:27

Dzisiaj ostatni dzień na Lefkadzie. Postanawiamy spędzić go na plaży. To znaczy dziewczyny zostają na plaży , a ja idę na spacer. Nasza gospodyni Maria mówiła nam o pięknej plaży Agiofili, do której można się łatwo dostać łódką. Gdy spytałem, jak tam dojść na pieszo, zrobiła tylko duże oczy i powiedziała, że to za daleko by iść taki kawał. Kawał :?: Więc sprawdzam na mapie. No wcale nie taki kawał jakieś 30 minut marszu z portu.
Więc już mam plan na część dnia :D
0910.jpg

U dziewczyn też ładnie :wink:
0916.jpg

0923.jpg


Idę na drugą stronę Vasiliki w kierunku portu
0924.jpg

0926.jpg

0929.jpg

0931.jpg

0933.jpg
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 11.08.2015 11:32

Cieplutko :D trzeba uzupełnić płyny w organizmie. Kupuję zimnego Fixa i siadam na ławeczce z takim widoczkiem
0934.jpg

0936.jpg


Po krótkiej przerwie, ruszam dróżką wzdłuż wybrzeża.
0940.jpg

Kolejny przykład kryzysu w Grecji :(
0941.jpg
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.08.2015 11:34

MarDomi napisał(a):pięknej plaży Agiofili


... między innymi tam mieliśmy płynąć w ostatnim dniu lefkadzkich wakacji, ale pogoda pokrzyżowała nam plany ... :x ... chętnie zobaczę ją na Twoich zdjęciach ... :) ...
Pozdrawiam.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 11.08.2015 11:53

MarDomi napisał(a):Wracamy pod bacznym okiem tubylców...
Obrazek


:lool: :lool: :lool:

To taki lokalny plażowy ochroniarz. :boss:

:mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21055
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.08.2015 19:45

MarDomi napisał(a):
U dziewczyn też ładnie :wink:


ładnie..ładnie :wink:

Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 16.08.2015 11:57

kmichal napisał(a):... między innymi tam mieliśmy płynąć w ostatnim dniu lefkadzkich wakacji, ale pogoda pokrzyżowała nam plany ... :x ... chętnie zobaczę ją na Twoich zdjęciach ... :) ...
Pozdrawiam.

Mieliśmy w planach jeśli budżet by na to pozwolił, udać się trochę Waszym śladem np. popłynąć na Meganisi, ale wyszedł dzień na miejscu w Vasiliki :roll:

GOLDEN napisał(a):To taki lokalny plażowy ochroniarz. :boss:

Na szczęście mieliśmy dokumenty :lol: :wink:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 16.08.2015 12:07

Captain Aristides nim popłyniemy już jutro :wink:
0944.jpg

0948.jpg

po kilku minutach marszu znak, nie sposób nie trafić
0949.jpg

Ostatni odcinek drogi prowadzi ostro w dół.
Na zdjęciach tradycyjnie tego nie widać
0951.jpg

0953.jpg

Przed zejściem na plażę można skręcić w bok i z góry obejrzeć plażę.
0954.jpg

0958.jpg

0959.jpg

0966.jpg

0969.jpg

0975.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015 - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone