Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 15:06

Spis treści:
2014
Chorwacja

Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra

Albania

Grecja, Meteory

Thassos

Bułgaria, Riła

2015
dojazd do Grecji

Lefkada

Kefalonia

---------------------------------------------------------------------------------------------------

To wszystko wina Cro.pl !

A dlaczego „wina”? Ano dlatego, że jeszcze nie tak dawno nie przyszło by mi do głowy, żeby jeździć autem w czasie urlopu po europie ( no dobra po Bałkanach) kilka tysięcy kilometrów i do tego z własnej woli. Mało tego, że jeszcze będzie się to podobać.

W 2012 chcieliśmy wyjechać na wakacje do Turcji z biurem podróży na all inclusive, ale nie było łatwo. W tamtym roku nastała wielka fala bankructw i nasz wyjazd przełożyliśmy na last minute. Biura upadały jedno za drugim, aż w połowie sierpnia wpadłem na pomysł, żeby wykombinować coś innego. Wtedy znalazłem takie forum o Chorwacji i nie tylko. Po kilku dniach czytania zrodził się pomysł, by wyjechać samochodem do Primosten. Wakacje okazały się strzałem w dziesiątkę, więc rok później już w większym składzie, bo 6+2 wraz ze znajomymi pojechaliśmy między innymi do Bled, Kotor, Budva, Podgora, Mostar, Dubrownik i był to również bardzo udany wyjazd.

Jest rok 2013 i właśnie zaczęła się ponura jesień, a ja rozpocząłem planowanie kolejnych wakacji. Dwoje znajomych którzy byli z nami na wyjeździe rok wcześniej także pisali się na moje plany, a były one takie by dojechać aż do Grecji.
A dlaczego tam? Po pierwsze przez Cro.pl :) , po drugie już kiedyś ( w 2008 roku ) byliśmy w tym pięknym kraju,a właściwie to tylko na Krecie. Tak to się jakoś poukładało, że z różnych powodów między innymi przez moje niedopatrzenie zwiedziliśmy jej mniej jak początkowo planowaliśmy. Ale to wystarczyło by kraj ( właściwie wyspa) przypadł do gustu... i to bardzo.
Przez następne lata jednak nie mogliśmy trafić z powrotem w tamte strony, więc może teraz się uda.
Miesiące szybko mijały, plany się zmieniały (korygowały), a my coraz bardziej nie mogliśmy doczekać się sierpnia, na który to zaplanowałem nasze wakacje. W czerwcu rezerwowałem ostatnie apartamenty i właściwie cały plan był już znany.

Żeby nie zanudzać napisze tylko tak: forum to dało mi wiele, dużo zmieniło w naszych wyjazdach więc czuję się dłużnikiem by samemu coś napisać. Nie mam daru pisania, ale mimo wszystko mam nadziej, że moje marne wypociny się komuś przydadzą i ktoś to będzie czytał.
Zatem co...w drogę? :hut:
Ostatnio edytowano 07.09.2015 17:31 przez MarDomi, łącznie edytowano 11 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.10.2014 15:12

MarDomi napisał(a):Zatem co...w drogę? :hut:

Celem jest droga... 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 15:25

Witam, bardzo mi miło gościć w "moim kąciku" jednego z moich ulubionych autorów relacji.

Celów będzie kilka :D
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 25.10.2014 16:24

MarDomi napisał(a): Nie mam daru pisania


Nie kokietuj tylko zabieraj się do wklejania. Nawet jak ktoś, z czystego lenistwa, nie komentuje- na pewno czyta :wink:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 17:09

Początek naszej wyprawy przypadł na 13.08.2014 r. o godz. 4.30. Wtedy to wyruszyliśmy w kierunku Cieszyna w składzie 5 osób, czyli małżonka, ośmioletnia córcia, ja oraz w drugim aucie nasi znajomi.
Jedziemy przez Czechy, następnie w kierunku Żyliny na Słowację do Bratysławy, tam pierwsze tankowanie LPG. W czasie drogi temperatura ledwie 10st. Jak rozpadało się w Ostrawie to skończyło dopiero w Bratysławie, gdzie tankowałem na stacji Jurki po 0.69 euro.

Na Węgrzech było już tylko lepiej.
Celem pierwszego etapu naszej wyprawy jest Heviz, do którego dojechaliśmy przed 16-tą. Po zameldowaniu w Három a kislány vendégház II udaliśmy się na termy.
Załączniki:
0007.JPG
Przerwa w podróży...
Ostatnio edytowano 01.11.2014 11:53 przez MarDomi, łącznie edytowano 1 raz
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 17:36

Pobyt w Heviz traktowaliśmy tylko jako tranzytowy.

Następnego dnia wyruszyliśmy w strugach deszczu dalej.

0064.JPG


Oczywiście za tunelem pogoda wróciła do normy
Chcieliśmy przejechać jadranką na odcinku którego jeszcze nie widzieliśmy tj. od Sukosan do Szybenika.

0083.jpg


Po drodze odwiedziliśmy Primosten, znany z naszego pierwszego pobytu w cro.

Późnym popołudniem dojechaliśmy do Seget Vranjica przed Trogirem.

0103.jpg

0116.jpg

0119.jpg


Nocleg w Apartment Nadalina
płaciliśmy 55 euro za 4+1.
Następnego dnia wyjechaliśmy dalej na południe...
Ostatnio edytowano 01.11.2014 12:01 przez MarDomi, łącznie edytowano 1 raz
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 25.10.2014 17:47

Witam
to i ja jestem,chłonę wszystko o Grecji bo również jest w naszych planach
Pozdrawiam i czekam na cd Jacek :hut:
Misiek78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 264
Dołączył(a): 06.01.2013
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Misiek78 » 25.10.2014 18:52

Witam !!!!
Już siedzę i czekam na ciąg dalszy, właśnie planuję przyszłoroczny wypad do Grecji i wszystkie informacje mogą się przydać :D
I proszę duuużo fotek :D
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 19:13

Witam przybyłych margaret-ka, jacek73, Misiek78.

Do Grecji dojedziemy za kilka dni, ale mam nadzieję że do tej pory też będzie się podobać :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 25.10.2014 19:30

Czytam...... :D
Patrze...... 8)
Wklejaj :!:
Grecja ech...... :hut:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 19:32

Mapka z dwóch pierwszych dni
mapka.jpg


Początkowo plan był taki by jechać przez Bośnię i Hercegowinę. Mieliśmy nawet zarezerwowane noclegi w Jajce, ale z powodu doniesień o stanie dróg po powodzi (jak się okazało można było jechać) zmieniliśmy kierunek na Chorwację.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 25.10.2014 19:44

Witam
Coś coraz więcej tej Grecji an tym forum , może jestem zbyt krótko , ale nie spodziewałem się ,że będzie to chyba drugi kraj po Chorwacji , który będzie tutaj tak często opisywany. Do mnie jeszcze ta Grecja nie przemawia choć kolor (odcień ) ma w mojej ulubionej tonacji ( wiem to ze zdjęć na tym forum). Będę jednak odwiedzał tą relację z racji tego ,ż e jak dobrze wnioskuje jest ot objazdówka a ja lubię objazdówki . :D Swoją droga masz jedno takie zdjęcie ,że nie wiem co na nim podziwiać. Wróciłeś mnie nadzieje ,że będę mógł podziwiać nie tylko piękne morze ale tez inne piękne ,,naturalne widoki". Bo zawsze jak do tej pory jechałem to niestety patrzyłem tylko an morze bo popatrzeć (bałem się tego robić) na coś bliżej na bok mogło spowodować szybka ucieczkę z plaży i chęć powrotu do domu.
Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 20:06

Witam Roland90, GOLDEN

15.08.2014
Wstaliśmy o poranku i po śniadanku wyruszyliśmy A1 w kierunku nowego przejścia z Bośnią i Hercegowiną. Celem był przejazd przez góry do Foca i dalej do Czarnogóry i Kanionu Pivy. Droga od Mostaru do Foca piękna widokowo i w większości w bardzo dobrym stanie.
0159.jpg
Bośnia i Hercegowina

0197.jpg
Bośnia i Hercegowina

0205.jpg
Bośnia i Hercegowina

0227.jpg
Bośnia i Hercegowina oraz nasz czerwony bolid

0233.jpg
Bośnia i Hercegowina

0238.jpg
Czarnogóra, Kanion Pivy

0268.jpg
Czarnogóra, Kanion Pivy

0282.jpg
Czarnogóra, Kanion Pivy


Dalej kurs na Kotor.
0297.jpg
Czarnogóra, Slansko Jezero
Załączniki:
0313.jpg
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 25.10.2014 21:21

Zapowiada sie ciekawie. Udalo sie Wam pomiescic wszystko w fabce?
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Bałkańska Wyprawa: Grecja i nie tylko

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 25.10.2014 22:10

kadetdudi napisał(a):Zapowiada sie ciekawie. Udalo sie Wam pomiescic wszystko w fabce?


Jak dla trzy osobowej rodziny szału z miejscem nie ma, ale dajemy rade. W tym roku przez pierwsze 7 dni znajomi mieli jedną naszą torbę. Potem się trochę rozluźniło, ponieważ była to torba z żywnością. Ogólnie nikt nie narzekał :)
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bałkańskie Wyprawy: Grecja i nie tylko 2014-2015
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone