Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 03.11.2009 18:21

Piotrek_B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):....Więc na razie jest 50 - 50 % czyli nic nie wiadomo. :roll:

Życzę Ci samych dobrych wyborów :wink:
Skoro kraj Cię "zaszczepił" pozytywnie to może tym razem poszukaj coś na pasie Bodrum - Marmaris - Fethiye, wtedy bliżej będzie do Miletu, Didymy, Priene czy Efezu.
Pozdrav :papa:


Równiez polecam te tereny. Dla tych, którzy nie chca zaczynąc swojej przygody z Turcja hardcorowo. Tzn od wspinaczki na Ararat to najlepsze rozwiazanie.
Zdopingowany ostatnimi dyskusjami i opowiesciami o Turcji wziąłem sie wreszcie za fotki z Dalyan, które mam nadzieje dziś/jutro plus krótkie opisy powrzucam na mój wątek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.11.2009 18:25

Tymona napisał(a):D dziękuję za umilanie czasu :D

pozdrawiam serdecznie
:D :D :D


Miło mi, że umilałem :wink: :D

Czekam na CD Twojego "Zdradzieckiego rekonesansu" i również pozdrawiam nie mniej serdecznie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.11.2009 18:32

Piotrku_B - Bodrun chodzi mi po głowie :wink: polecały go również pilotki na wycieczkach :lol:

Piotrze_mks - hardcor w Turcji (i w innym kraju) już nie dla mnie, zostawiam to młodszym. :D
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 03.11.2009 18:44

Janusz, zostaw Bodrum młodszym. Chyba, ze lubisz dyskoteki :-).
Polecam Dalyan.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.11.2009 19:17

piotrmks napisał(a):Janusz, zostaw Bodrum młodszym. Chyba, ze lubisz dyskoteki :-).
Polecam Dalyan.


Dzięki, zastanowię się nad Dalyan, bo pilotki też o tych dyskotekach wspominały :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.11.2009 21:39

Janusz Bajcer napisał(a):
piotrmks napisał(a):Janusz, zostaw Bodrum młodszym. Chyba, ze lubisz dyskoteki :-).
Polecam Dalyan.


Dzięki, zastanowię się nad Dalyan, bo pilotki też o tych dyskotekach wspominały :D


Nie wiedziałem, że jesteś Janusz taki dyskotekowy. Mnie tam wsio rawno. Może być dancing.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 04.11.2009 22:34

Ale pamiętaj Januszu,że z Dalyan chociaż pięknego to do morza trochę kilometrów jest :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.11.2009 22:29

carnivalka napisał(a):Ale pamiętaj Januszu,że z Dalyan chociaż pięknego to do morza trochę kilometrów jest :)


Dziękuję Carnivalko za przestrogę :D ale nie był bym sobą, gdybym nie sprawdził w necie miejsca, które polecił Piotrmks :wink:

Obrazek

Po tym widoczku zostawiam Dalyan na boczku :wink: :D
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 05.11.2009 23:20

Janusz Bajcer napisał(a):
carnivalka napisał(a):Ale pamiętaj Januszu,że z Dalyan chociaż pięknego to do morza trochę kilometrów jest :)


Dziękuję Carnivalko za przestrogę :D ale nie był bym sobą, gdybym nie sprawdził w necie miejsca, które polecił Piotrmks :wink:

Obrazek

Po tym widoczku zostawiam Dalyan na boczku :wink: :D


O gustach sie nie dyskutuje. jak dla mnie, a zjedzdziłem troche Turcji jest to jedne z najciekawszych miejsc. A że kilka km od wybrzeża. Nie ma dla mnie znaczenia. i tak nie potrafię wysiedzieć na plazy dłuzej niz 2 dni. Zreszta jak sie przejedzie 3000km to te 10 minut samochodem ( a droga na plaże z dalyan dostarcza ciekawych wrazen) to zaden problem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.11.2009 00:10

Piotrze, na pewno piękne miejsce jakich wiele, ale ja do Turcji samochodem się nie wybiorę, więc Dalyan nie dla mnie.
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 06.11.2009 17:32

Janusz Bajcer napisał(a):Piotrze, na pewno piękne miejsce jakich wiele, ale ja do Turcji samochodem się nie wybiorę, więc Dalyan nie dla mnie.


Samochód wypożyczasz w Turcji. Po przylocie na Dalaman np tutaj:

http://www.dalamancarrental.com/cars.php?Season=4

Nocleg np tutaj.

http://www.hotelcaria.com/eng/odalar_en.htm

Byłem, polecam. Cenę w maju zbijesz bez problemu na 20 juro za pokój dwuosobowy.

Problemem oczywiscie jest transport. Ale od czego internet. Można poszukac jakiegos taniego charteru. Tylko trzeba sie szybko decydować. Ja rano znalazłem lot do i z Dalaman a jak po południu wysyłałem papiery to wszystkie (kilkanaście wolnych miejsc) wyprzedali.

Rozumiem, że nie jest to alternatywa dla wszystkich. Większość i tak poleci z agencja, wykupi wycieczkę i będzie wykorzystywał na full opcje all inclusive :-). Ale zdaje się, ze na cro.pl jest sporo osób, które cenią sobie inny styl spędzania wakacji.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 06.11.2009 17:55

piotrmks napisał(a):Samochód wypożyczasz w Turcji. Po przylocie na Dalaman np tutaj:

http://www.dalamancarrental.com/cars.php?Season=4

Nocleg np tutaj.

http://www.hotelcaria.com/eng/odalar_en.htm

Januszu - w takim razie ja podbieram tę propozycję :D :D
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 06.11.2009 18:10

Piotrmks- Ja nie twierdzę ,że mi się nie podobało w Dalyan, tylko,że do plaży daleko :) a samo miasteczko i okolice przepiękne,też nie leżę cały czas na plaży chociaż nie powiem,że nie lubię.Ale jak się człowiek telepie tyle kilometrów to szkoda tylko się plażować.Zwłaszcza W Turcji gdzie jest tyle do zobaczenia,że głowa boli :)
Pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.11.2009 18:15

Tymonko, zabieraj spokojnie :D

Piotrze, u mnie maj odpada, żona pracuje w szkole.

Byłem w tym roku, tak jak pisałem pierwszy raz na wczasach zorganizowanych i jak na pierwszy raz - jestem z nich zadowolony.

Na "stare" lata trochę luksusu można zażyć :wink: :D
piotrmks
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 02.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrmks » 06.11.2009 19:06

carnivalka napisał(a):Piotrmks- Ja nie twierdzę ,że mi się nie podobało w Dalyan, tylko,że do plaży daleko :) a samo miasteczko i okolice przepiękne,też nie leżę cały czas na plaży chociaż nie powiem,że nie lubię.Ale jak się człowiek telepie tyle kilometrów to szkoda tylko się plażować.Zwłaszcza W Turcji gdzie jest tyle do zobaczenia,że głowa boli :)
Pozdrawiam :)


Ok kończe juz to zachwalanie dalyan. Co do odległosci zgadzam sie. Najblizsze kwatery to chyba ok 4-5 km od plaży. To na pewno nie jest wyjazd dla kogos kto chce codziennie plazowac się.
Może tez byc jeszcze jeden problem z Dalyan. W pełni lata bedzie tam 100% wilgotności. I 35C. tego nie da rady wytrzymać.
Z tym, ze uważam, ze jak tylko mozna to trzeba jechac do Turcji albo koniec maja albo druga połowa wrzesnia. Oczywiscie jest problem z dziecmi. Ale obiecałem moje córce, ze jak bedzie miała dobre stopnie z geografii i historii to wakacje zaczna jej sie troche wczesniej. Myslę, ze wiecej zyska jak powłoczy sie ze mna po zabytkach niz siedząc ostatnie 2 tygodnie roku w szkole.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone