Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 01.02.2010 22:44

Turcja mnie nie ciągnęla, dopóki kolezanka nie pojechała tam w podróż poślubną.
Zobaczyłam u niej kilka zdjęć i ... właśnie skończyłam czytać i oglądać tą super relację :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.02.2010 16:15

mutiaq napisał(a):Turcja mnie nie ciągnęla, dopóki kolezanka nie pojechała tam w podróż poślubną.

Mogę tylko przyklasnąć Twoim najnowszym ciągotkom. :)
Tylko - uważaj na czarujących Turków i Kurdów. Potrafią czasem w głowie zawrócić. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2010 18:59

mutiaq napisał(a):Turcja mnie nie ciągnęla, dopóki kolezanka nie pojechała tam w podróż poślubną.
Zobaczyłam u niej kilka zdjęć i ... właśnie skończyłam czytać i oglądać tą super relację :lol:


Mnie się też wydawało, że nikt mnie do Turcji nie zaciągnie.

Poleciałem (choć było nerwowo :wink: ) i nie żałuję, jeśli będzie kiedyś okazja, pojadę po raz drugi, może w okolice Alanyi (bo mam tam zaproszenie na ayran :wink: :D )
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 06.02.2010 18:58

Ostatnio edytowano 15.02.2010 17:56 przez punto2, łącznie edytowano 1 raz
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 06.02.2010 18:59

[quote="punto2"]
Ostatnio edytowano 16.02.2010 19:42 przez punto2, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 19:14

punto2 napisał(a):" Po tej wiadomości musimy się zastanowić nad wyjazdem do Turcji.

A dlaczego ?
Nie pojedziesz do kraju X bo przeczytasz wiadomość, że np. kogoś tam zamordowano ?
Na naszym rodzimym podwórku brak wiadomości o róznej maści czubkach, dzieciobójcach itp. co mogłoby sugerować, żeby nie wychodzic z domu ?
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.02.2010 19:23

Piotrek_B napisał(a):
punto2 napisał(a):" Po tej wiadomości musimy się zastanowić nad wyjazdem do Turcji.

A dlaczego ?
Nie pojedziesz do kraju X bo przeczytasz wiadomość, że np. kogoś tam zamordowano ?
Na naszym rodzimym podwórku brak wiadomości o róznej maści czubkach, dzieciobójcach itp. co mogłoby sugerować, żeby nie wychodzic z domu ?


Piotrek ... czysta prawda ...idąc dalej to i w domu nie jest najbezpieczniej ... słuchając i czytając co się dzieje dookoła ...to człowiek sam powinien się unicestwić ;).
Ostatnio edytowano 06.02.2010 23:27 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 19:32

mariusz-w napisał(a): Piotrek ... czysta prawda ...idąc dalej to i w domu nie jest najbezpieczniej ... słuchając i czytając co się dzieje do okoła ...to człowiek sam powinien się unicestwić ;).

To takie "zagajenie" w ramach obalania stereotypów :wink:
Dla pocieszenia można powiedzić, że chore stereotypy na temat np. Turcji nie są wyłącznie naszą domeną.
W ub. roku rozmawiałem w Kapadocji z Francuzką, która była początkowo w szoku, że odważyłem się przyjechać tam samochodzem - też miała powbijane do głowy, że kradną, gwałcą na każdym kroku, zabijają i do haremu porywają :lol:
Turcje znała dotychczas tylko z tzw All Inclusive , gdzie najczęściej rezydenci wbijają ludziom pierdoły do głowy - nie jest to z ich punktu widzenia pozbawione sensu. Taki wystraszony nie pojedzie zwiedzac na włąsną rękę tylko za pośrednictwem rezydenta wykupi tzw. "wycieczke fakultatywną" - i kasa gra :wink:

Z drugiej strony chore stereotypy są na rękę indywidulanym turystom - dzieki temu nie ma zmasowanego ruchu więc ceny są do dziś na śmiesznie niskim poziomie
Ostatnio edytowano 06.02.2010 19:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 06.02.2010 19:32

[quote="Piotrek_B"][quote="punto2"]"
Ostatnio edytowano 16.02.2010 19:42 przez punto2, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 19:34

punto2 napisał(a):Ja nie napisałem : "nie jedź" tylko "się zastanów ".

Za dużo razy byłem w Turcji żeby się zastanawiać :wink:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.02.2010 19:51

Piotrek_B napisał(a):
mariusz-w napisał(a): Piotrek ... czysta prawda ...idąc dalej to i w domu nie jest najbezpieczniej ... słuchając i czytając co się dzieje do okoła ...to człowiek sam powinien się unicestwić ;).

To takie "zagajenie" w ramach obalania stereotypów :wink: .........

Z drugiej strony chore stereotypy są na rękę indywidulanym turystom - dzieki temu nie ma zmasowanego ruchu więc ceny są do dziś na śmiesznie niskim poziomie


Zjechalem Turcję 2x - prawie całą, byłem w miejscach gdzie ludzie nie wiedzieli co to Polska i nie tylko ;) - i nigdzie i nigdy nie spotkalem się z jakimś złym potraktowaniem a wręcz przeciwnie. Mógłbym dać wiele przykładów serdecznego, uczciwego i prawego traktowania "obcych" przez tamtejszych ludzi - ale myślę, że nieprzekonanych to i tak by nieprzekonało. :)

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 07.02.2010 13:35 przez mariusz-w, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 20:08

mariusz-w napisał(a):.... myślę, że nieprzekonanych to i tak by nieprzekonało. :)

Święte słowa :lol:
Pod tym co napisałeś w poście wyżej - na podstawie własnych obserwacji, czy traktowania mnie przez tubylców, na przestrzeni lat 1988 - 2009, nie pozostaje mi nic innego jak W PEŁNI SIĘ Z TOBĄ ZGODZIĆ :wink:

Ważne to co nam pozostało w pamięci.......
Pozdrav
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2010 13:31

News punto2 jest analogiczny do wpisów darek1 z wątku babiogórskiego, autorstwa RobCRO.

Zastanawiające jest głównie, czy tego typu akcje wynikają z rzeczywistego wystraszenia autora, czy tylko mają na celu sianie paniki u innych.
Tak czy owak - logika wyciągania wniosków biegnie czasem ścieżkami, o których się filozofom nie śniło. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 07.02.2010 18:15

Franz napisał(a):
mutiaq napisał(a):Turcja mnie nie ciągnęla, dopóki kolezanka nie pojechała tam w podróż poślubną.

Mogę tylko przyklasnąć Twoim najnowszym ciągotkom. :)
Tylko - uważaj na czarujących Turków i Kurdów. Potrafią czasem w głowie zawrócić. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz

Już mam swego "amore", więc żadne Turki i Kurdy mi nie będą po głowie chodzić :wink: :D
Pozdrawiam!
Achh... tylko obiło mi się o uszy, że mają Pamukkale zamknąć na 5lat, tzn wstęp na nie.
Że nie będzie można po nich chodzić, tylko oglądać..
Żeby się odnowiły, czy co tam zrobiły..
Prawda to?
Głównie pojechałabym tam, żeby JE zobaczyć i jakieś zdjęcia porobić.. :lol:
Ostatnio edytowano 07.02.2010 18:31 przez mutiaq, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.02.2010 18:21

mutiaq napisał(a):... żadne Turki i Kurdy mi nie będą po głowie chodzić ...

Według opinii moich dziewczyn - przystojne, ale kurduplaste takie.
Może dlatego, że tam co drugi to były bokser.
Ja tam potrafiłem się wszystkim oprzeć bez problemu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone