Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja.

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 07.02.2010 19:32

weldon napisał(a):(...)
Ja tam potrafiłem się wszystkim oprzeć bez problemu :wink:

:lool: :lool:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2010 19:33

weldon napisał(a):Ja tam potrafiłem się wszystkim oprzeć bez problemu :wink:

A ja miałem okazję robić za tłumacza między Turkiem, znającym tylko turecki a dziewczyną z Polski. Przyznaję, że byłem oczarowany jego kwiecistym językiem i musiałem zadać sobie sporo trudu, by tłumaczenie nie dokonało nadmiernego uszczerbku w naprawdę pięknych słowach...

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2010 20:50

mutiaq napisał(a):Achh... tylko obiło mi się o uszy, że mają Pamukkale zamknąć na 5lat, tzn wstęp na nie.
Że nie będzie można po nich chodzić, tylko oglądać..
Żeby się odnowiły, czy co tam zrobiły..
Prawda to? ...

Prawda :lol:
Albo nie :wink:
Od kilku lat mają zamiar to zrobić i co sezon tym straszą - ale niestety "trzepanie" kasy wygrywa z niszczeniem środowiska naturalnego Pamukkale.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.02.2010 20:58

Franz napisał(a):A ja miałem okazję robić za tłumacza między Turkiem, znającym tylko turecki a dziewczyną z Polski.

Rąk nie miała?!? 8O 8O 8O
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.02.2010 21:01

weldon napisał(a):Rąk nie miała?!? 8O 8O 8O

Ręce na nic się jej nie zdały, gdy dostawała maile po powrocie i nie wiedziała, co odpisać. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 26.05.2011 10:04

FAJNA RELACJA. ROK TEMU BYŁEM NIEDALEKO W BELDIBI. BYŁO FAJNIE ALE W TYM ROKU 5 RAZ DO CRO
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 23.10.2011 14:37

Dosiadłam do tej relacji dopiero teraz, ale jaka fajna!
dużo pięknych zdjęć i pożytecznych informacji,
pozdrawiam!
Poprzednia strona

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WAKACJE 2009 - Turcja, Kemer, Pamukkale Kapadocja. - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone